Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-09, 21:45   #16
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Ochi cariati checked, rat de porc checked, tractiune spate FARA LSD checked, ceasuri de bord ieftine ca pe Kia-LOGAN chestii ieftine checked...in rest nu simti nimic...e premium doar la condus dar pot sa jur cu mana pe Biblie ca at cand conduc BMW NU SIMT NIMIC SPECIAL sau mai special ca la Audi sau Mercedes...ce naiba ori simtii unii cand zic ca simti viteza...pai nici nu-ti dai seama cand ai 100-140km/h...park plutesti...nu simti nimic nimic, zero, nu tu senzatie...de unde or scoate astia aberatii din astea nu stiu.. oricum inafara de senzatia ca, conduci o masina premium restul e aberent de nepremium bmw...interior exterior e zero barat...si am condus masini FULL CU DVD NAVIGATIE...nici nu se aproprie de un Mert full sau un Audi full...si nu e numai parerea mea asta e clar, sunt muuulti care vad asta...in orice test, orice comparatie in care exista un bmw, un mert si un audi, mereu mereu bmw iese cel mai prost sifonat la calitatea materialelor din interior, la design interior-exterior, la simplitate dusa in extrem aratand o latura ieftina a masinii si multe altele...nu de multe ori pana si trapa din cotiera stanga spate de la seria 7 nou nu se inchidea decat cu forta...si e seria 7, da-l in masa! la calitate baieti bmw e zero barat! pana si dealer-ul a recunoscut ca la materiale si finisaje sunt mult sub nivelul mert si audi si se vedea peste tot asta!
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 22:00   #17
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

cea mai smechera masina de familie!!! nu are rival!
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 22:42   #18
Viper007

Stage 3
 
Viper007's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 80
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

omg viteza maxima limitata la 340 ? S-ar duce mai mult de atat ???

enjoy ..unul asemanator ca performante
https://www.youtube.com/watch?v=VKFo8...e=channel_page
https://www.youtube.com/watch?v=suSdn...eature=channel
__________________

Last edited by Viper007; 30-04-09 at 22:48.
Viper007 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 23:09   #19
b.M.w-e3o

Stage 1
 
b.M.w-e3o's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 20
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

frumoasa masina si ce performante are ma lasat masca...
b.M.w-e3o is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 23:37   #20
Duruselu
Audi Driver

Stage 5
 
Duruselu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 416
Member of:
[AUDI]
[4Rally]
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

grrrr...tai tai bmw
Duruselu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 23:39   #21
b0gdan_max
VW Driver

Stage 4
 
b0gdan_max's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 227
Member of:
[VW]
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

o masina lucrata impecabil direct de la producator. e deja perfecta cu imbunatatiri sau fara
b0gdan_max is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 00:30   #22
Steve90

Stage 2
 
Steve90's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 25
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Foarte frumos
Steve90 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 02:58   #23
cardiacarest2005

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 10
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

pvd nush ce bmw-uri ai condus tu, ziceai ceva de un 320 si un septar.... treiaru e o masina medie de familie fara pretentii sportive , iar septaru e o limuzina.....incearca si u ceva cu stema m, si nu din aia din targ lipita, un m veritabil 3,5,6 oricare si povesteste-ne dupaia cum e cu bmw, on topic: rs6 e o bestie stock, asta e deja nebunie curata, si cand te gandesti k e un break cu 5 locuri cu ma multa putere k un lambo sau ferrari........
cardiacarest2005 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 10:11   #24
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

EXPLOZIE pe 4 roti!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 10:12   #25
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Ochi cariati checked, rat de porc checked, tractiune spate FARA LSD checked, ceasuri de bord ieftine ca pe Kia-LOGAN chestii ieftine checked...in rest nu simti nimic...e premium doar la condus dar pot sa jur cu mana pe Biblie ca at cand conduc BMW NU SIMT NIMIC SPECIAL sau mai special ca la Audi sau Mercedes...ce naiba ori simtii unii cand zic ca simti viteza...pai nici nu-ti dai seama cand ai 100-140km/h...park plutesti...nu simti nimic nimic, zero, nu tu senzatie...de unde or scoate astia aberatii din astea nu stiu.. oricum inafara de senzatia ca, conduci o masina premium restul e aberent de nepremium bmw...interior exterior e zero barat...si am condus masini FULL CU DVD NAVIGATIE...nici nu se aproprie de un Mert full sau un Audi full...si nu e numai parerea mea asta e clar, sunt muuulti care vad asta...in orice test, orice comparatie in care exista un bmw, un mert si un audi, mereu mereu bmw iese cel mai prost sifonat la calitatea materialelor din interior, la design interior-exterior, la simplitate dusa in extrem aratand o latura ieftina a masinii si multe altele...nu de multe ori pana si trapa din cotiera stanga spate de la seria 7 nou nu se inchidea decat cu forta...si e seria 7, da-l in masa! la calitate baieti bmw e zero barat! pana si dealer-ul a recunoscut ca la materiale si finisaje sunt mult sub nivelul mert si audi si se vedea peste tot asta!


https://www.youtube.com/watch?v=DaZExdTHHjY&feature=fvsr
si u nu mai face pe cunoscatoru ca vad ca o cam dai cu bata in balta rau d tot
bmw mereu a fost diferit de ceilalalti
fiecare masina are + si -;acum vrei sa spui ca bmw are numai -;
sti ce...te inseli grav
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 13:25   #26
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Ochi cariati checked, rat de porc checked, tractiune spate FARA LSD checked, ceasuri de bord ieftine ca pe Kia-LOGAN chestii ieftine checked...in rest nu simti nimic...e premium doar la condus dar pot sa jur cu mana pe Biblie ca at cand conduc BMW NU SIMT NIMIC SPECIAL sau mai special ca la Audi sau Mercedes...ce naiba ori simtii unii cand zic ca simti viteza...pai nici nu-ti dai seama cand ai 100-140km/h...park plutesti...nu simti nimic nimic, zero, nu tu senzatie...de unde or scoate astia aberatii din astea nu stiu.. oricum inafara de senzatia ca, conduci o masina premium restul e aberent de nepremium bmw...interior exterior e zero barat...si am condus masini FULL CU DVD NAVIGATIE...nici nu se aproprie de un Mert full sau un Audi full...si nu e numai parerea mea asta e clar, sunt muuulti care vad asta...in orice test, orice comparatie in care exista un bmw, un mert si un audi, mereu mereu bmw iese cel mai prost sifonat la calitatea materialelor din interior, la design interior-exterior, la simplitate dusa in extrem aratand o latura ieftina a masinii si multe altele...nu de multe ori pana si trapa din cotiera stanga spate de la seria 7 nou nu se inchidea decat cu forta...si e seria 7, da-l in masa! la calitate baieti bmw e zero barat! pana si dealer-ul a recunoscut ca la materiale si finisaje sunt mult sub nivelul mert si audi si se vedea peste tot asta!
asta e arata naspa interior si exterior astea dupa 2001 dar inca mai pastreaza ceva din vechile bmwuri..de la sunetul motorului pana la directie ,stabilitate..arata-mi tu o masina de serie de prin anii 90 la care sa sa se tureze asa de repede motorul ca la un 6 liniar 320..
super tare RS6 pacat ca nu modifica si sedanul..in rest cea mai ieftina alternativa la un supercar plus avantajul celor 5 locuri..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 14:44   #27
L3g1onaruL

Stage 2
 
L3g1onaruL's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 28
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

masina de familie cu 700 cp....si stock e prea tare...:X.....rs5 coupe o sa rupa tot
L3g1onaruL is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 15:30   #28
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

nu prea vad cum poti compara un audi modificat cu un bmw stock de fabrica... chiar nu poti; toate masinile produse de nemti sunt foarte frumoase, foarte fiabile; fiecare masina are plusurile si minusurile lor. si iarasi tot voi o dati in bara, ce aveti cu saracul logan, care isi face mai mult decat bine treaba de masina de familie, duce o familie in siguranta de la A la B atata timp cat o conduci dupa cum scrie in CODUL RUTIER. respect pt toti automobilistii si motociclistii.
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 16:27   #29
NuMbEr-OnE

Stage 3
 
NuMbEr-OnE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 124
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Superb
NuMbEr-OnE is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 17:46   #30
In2ition

Stage 2
 
In2ition's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 44
Default Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Frustari? Omule frustati sunt obsedatii din ro pasionati "cica de sporturile cu motor" fanaticii bmw care sunt GOD, SEF, BOS, SMK, astia care dak au BMW sunt curul pamantului)) Am condus acum o sapt noul seria 3 sedan benzina 2.0l normal aspirat si i-am dat blana curbe tot, nu simti nimic, minciuni pe fata...am condus si X5 si seria 7 nou a caror directie numita "active steering" scartaie pe bune, se aude un scartait la roata metal pe metal ff suparator iarasi masini care nu m-au impresionat....unde naibe e placerea de a conduce fata de un mercedes si audi care arata si se simt muuult mai bn?! Eu asta nu inteleg...e ultra mega minciuna ce mananca unii rahat ca in bmw simti viteza si tot asa...inafara de scart nu poate face nimic bmw in fata Audi si Mercedes...si am condus din toate nu pot sa ma plang sau sa zic ca sunt un necunoscator...si in blana si in kickdown si in tot n-am simtit nimic "Special" la bmw...ce o fi asa de "tare" nu inteleg nici eu nici maj prietenilor mei care si ei la randul lor au intrat in contact cu toate 3 si maj detinem masini premium asa ca o intrebare am..what's the deal?! Eu vad numai minciuni si aberatii in teste si in tot...
Prietene am decat 2 replici la tot ceea ce ai scris aici :
1. Incearca sa-mi exemplifici cu orice model de Audi sau Mercedes fiabilitate,frumusete ori sportivitate, rezistenta in timp precum la celebrul "ursulet"(Bmw E30).
2. Cum iti explici ca un M3 CSL(e46-aprox 370cp) bate RS4(420cp) pe absolut orice proba(linie dreapta,circuit etc)...ce sa fie oare? suprematia "integralei"???? Sau "scartzaitul" de la volan???

Incearca si nu mai fi frustrat ca te mai depaseste cate un BMW!!! si daca ai access la un post de TV extern unde se mai vorbeste si despre masini asculta cum nemtii classifica aceste 3 marci:

1. Mercedes(cu un plus la comfort si eleganta fata de BMW )
BMW (cu un plus la sportivitate fata de Mercedes)
2.....
3. Audi (care incearca sa le prinda din urma -"dar ii e destul de greu")

Si asta o spun nemtii ....."proprietarii" acestor 3 marci de autoturisme.
In2ition is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -