Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-09, 21:01   #31
vasi_bmw89

Stage 5
 
vasi_bmw89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 498
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

.....masina ..........masina frate (dc iau pus leduri nu stiu)
...nici un SUV nu are mai mult caracter ca masina asta....nu se merita o comparatie cu alte suv-uri ..pot zice(s acum sa nu ma criticati) ca e ca un ursulet in lumea SUv-urilor........

Last edited by vasi_bmw89; 19-02-09 at 23:33.
vasi_bmw89 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 21:02   #32
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

Mama cat'a tancul!Intradevar impresionanta putere pt un offroad dar pretul este foarte mare chiar si pt. un Brabus...
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 21:29   #33
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

mereu mi-a placut clasa G. Are un aspect retro... rafinata, ceva aparte. Acum cu toate imbunatatirile e fenomen! Un singur lucru nu imi place: chiar nu se putea fara led-uri?!
steffan is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 21:37   #34
tuwster

Stage 2
 
tuwster's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 29
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

The ultimate army car ...
e superb
tuwster is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 21:51   #35
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

[QUOTE=Mune;2081938]Doamne .. multi dobitoci pe aici ..

Cum poti sa compari G-ul cu h2 sau cu aro ???

Pentru nestiutori .. G-ul imparte cu Land Rover Defender titlul de cel mai bun offroader . Este (in versiunea clasica) masina perfecta pentru offroad si imbina acest aspect cu luxul caracteristic brandului .Brabus n-a facut decat sa slefuiasca un diamant , astfel oferindu`i mai multe fatzete (mi`am permis sa scriu cu " tz " ) si astfel o valoare mai mare .

Majoritatea celor ce au comentat aici ( nu toti ! ) se limiteaza la banalele intrebari "da' cati cai are" sau "da' cat prinde" ..


Imi pare rau ca trebuie sa postez un mesaj cu un continut asa radical , dar sper sa nu fie luat drept un flame .. .


pai dupa cate stiu mai are si 3 diferentiale si vreo 2.5 tone atunci la ce naiba iau pus 700 ce cp?e ca si cum ai pune pe un land rover discovery un 4.5 supercharged de 550 cp tot dreaq ala e..chiar nu ii vad rostul

Last edited by adrian78bmw; 19-02-09 at 21:55.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 23:02   #36
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

tinand cont ca exista doua tipuri de masini adica MERCEDES si restul sa am bani m-as saraci cu asa ceva,dar sa vad cu ce am din alocatiesi ce mai are mama pus la soseta poate imi cumpar unu
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 23:14   #37
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

ma imi cer scuze ptr cei care nu se incadreaza in descrierea de acuma de pe topicul asta dar am vazut foarte multi care nici macar nu sunt cunoscatori de OFFroad si nici macar nu stiu cu ce se mananca un mercedes mai ales un brabus si ca toti cocalarii multi zic ca isi iau humer,humer e masina de basini asta este un mercedes,adica pardon un brabus,ceva foarte rar pe strazile din romania,ma baietzi mai postati si voi care sunteti cunoscatori,nu dinastia de genul care daca nu au spoiler sau praguri si alte prosti de genul ascesta,cine cauta spoilere si alte prostioare de genul asta si le place sa fie lipiti de vrun pom sa mearga pe alte topicuri
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 23:24   #38
mcoreca

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 39
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

super frate
cea mai tare masina de teren ever!!!!
cam scumpa dar arata super..........
tanc ....
mcoreca is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 23:27   #39
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

Super! Ador stilul masinii (in afara de LED-uriile alea care atrag prea mult atentia). Defapt, chiar si interiorul e frumos! Si motorul este unul genial...

Masina e beton!
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 01:10   #40
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

plm ma ustura ochii cand citesc aberatiile unora de pe aici.... e super masina.... pretul e cam mare da nah, nu e pt orice cocalar cu vila in pipera, ca deh nu are "iem" scris pe el, nu are ditamai eleronu, nu e alb si deh in mintea unora ce rost are o masina de 400 000 euro daca toata lumea o confunda cu aro, plm crede "dujmanu" ca ai ramas fara bani, si pitzipoanca ca esti cioban si ai venit de la stana.....pffff of of romania asta.... masina e.... n-am cuvinte, vis.....
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 01:20   #41
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

Quote:
Originally Posted by Dr3adLorD View Post
din punct de vedere estetic este fabulos de URAT. nici daca as avea sute de milioane de euro nu as putea sa "arunc" aproape 400.000 euro pe o asemenea uratenie
adevarul e ca nici nu se compara cu matizul care in comparatie cu uratenia aia,matizul care a fost desenat de grigorescu,pardon ala a pictat carul cu boi dar tot se aseamana
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 01:31   #42
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Pretul e prohibitiv pt o lada tunata extrem. Asta da masina inutila...iar LED-urile...chiar nu se potrivesc.
auzi ma si vulpea a zis ca struguri sunt acri cand nu a ajuns la ei,terminati cu prostiile desi vad ca sunt mai mic ca voi imipermit sa zic nu mai fiti copii(eu lucrez la mercedes si am vazut ce stie un 55amg asta cred ca e un fel de avion)
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 02:34   #43
morimoto

Stage 2
 
morimoto's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 34
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
auzi ma si vulpea a zis ca struguri sunt acri cand nu a ajuns la ei,terminati cu prostiile desi vad ca sunt mai mic ca voi imipermit sa zic nu mai fiti copii(eu lucrez la mercedes si am vazut ce stie un 55amg asta cred ca e un fel de avion)
ei nu stiu pretul unui G simplu daia se sperie cand aud de pretul unui G Brabus dar nush cate merturi Brabus au vazut prin Romania )=)) oare proprietarul ala de ML Brabus din primaverii o fii prost ca si-a cumparat un ML Brabus in loc de hummer sau X6 ) ce se tot intalneste prin bucurestiul minunat )
morimoto is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 03:46   #44
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

Quote:
Originally Posted by RUDY20140TDI View Post
Decat sa dau 380000 de Euroi pe asta mai bine iau un H2 de 6.6 Turbo Diesel si are tot 700 cp .
Si raman cu 230000 de Euroi in buzunar ca sa am bani de motorina .
Si nu cred ca este asa setos ca asta .
cum sa compari c.....l ala de h2 cu G-ul ?

Quote:
Originally Posted by Alex_pitesti View Post
un pret exagerat de mare ...si pt ce? doar k are un motor urias..totusi nu are un aspect prea placut..nu se merita..cu siguranta nu ar fi optiunea mea dak as avea bani
Nu stiu daca stii, dar toate variantele de la Brabus care impart aceasta motorizare (Bullitt, Rocket, S-CL-SL V12 S , etc.) au un pret foarte mare, peste 350.000 euro, deoarece sunt modele foarte rare, chiar de colectie.

Partea cu LED-uri pe care o blameaza toata lumea, este o directiva data de UE, cat mai curand toate masinile vor fi dotate cu lampi de zi, iar pe de alta parte mie mi se pare ok ca si aspect.

Ce imi place in schimb ca nu prea i-au modificat suspensia (din poze se vede ca au pastrat garda la sol, iar arcurile au ramas tipice pentru G, pe foi).

Oricum nu m-ar mira sa o vad sarind ca si la dakar rally, prin dunele de nisip din jurul Dubai-ului si a celorlalte emirate arabe.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 08:59   #45
marcelcrisan

Stage 5
 
marcelcrisan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 301
Member of:
[Fiat]
Default Re: Brabus G V12 S Biturbo: Cel mai puternic off-roader din lume

pana si motorul are aspect comercial...acuma don"t kill the beast,foarte bun pentru arabi ,fotbalisti si lista poate continua
marcelcrisan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -