18-03-06, 13:57
|
#1
|
|
4 Speed Squad Member
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of: [Super Moderators] [Moderators] [4 Speed Squad] [Observator 4tuning] [REDACTOR 4TUNING] [PARTICIPANT CURSE] [VW]
|
1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
1971 Plymouth Cuda

Masina din fotografii este un HotRod realizat de un anume Bob Johnson, ce si-a propus sa realizeze una dintre cele mai atragatoare masini de strada!
Cateva detalii detalii:
- 572 (cubic inch) =~ 9 373. cmc
- 870 hp
- viteza de top peste 320km/h
- jante Coloradu Customs - cu anvelope 295/30-19 fata si 335/30-20 pe spate
Last edited by RoSonic; 04-04-06 at 17:41.
|
|
|
18-03-06, 14:06
|
#2
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of: [RENAULT]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
nu ma atrag masinile astea... asta impune respect, arata bine,,, si dita mai motorul 9000cmc doamneeee dar la cat e galonu de benzina la ei nu e problema!
|
|
|
18-03-06, 14:11
|
#3
|
Stage 2
Join Date: Feb 2006
Posts: 49
|
da...frumoasa masina. ce ar fi sa vedem asa ceva pe strazile de la noi ?
pacat ca la noi nu prea are unde sa fuga......gropi prea multe...  )
si cam la ce pret e mostruletzu asta ?
Last edited by RoSonic; 18-03-06 at 14:15.
|
|
|
18-03-06, 14:22
|
#4
|
Stage 3
Join Date: Feb 2006
Posts: 88
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
Foarte frumoasa !!! Cat are garda la sol si ce acceleratie are dak stie cineva..?
|
|
|
18-03-06, 14:27
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [4Rally]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
Nu stiu daca si-a atins scopul de a construi cel mai frumos hot rod dar sigur e pe drumul cel bun.Dupa parerea mea cel mai tare in domeniu e Chip Foose. I-am vazut creeatiile la tv si am ramas fara cuvinte.O sala de operatie este jegoasa pe langa atelierul sau.Sa vezi acolo sla de operatie frate!Sunt sigur ca un american viseaza ca aceasta masina,insa eu unul nu ma vad in asa ceva....Jap carz rullz!
__________________
I rise and u FALL!!!
|
|
|
18-03-06, 14:31
|
#6
|
Stage 3
Join Date: Feb 2006
Posts: 168
Member of: [Freehand Design Usergroup]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
frumoasa .....ceva de vis .........felicitari proprietarului .......
|
|
|
18-03-06, 14:47
|
#7
|
|
X-Team Racing Club Member
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of: [X-Team Racing Club] [VW]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
cred ca e patron de benzinarie cu chestia aia la usa
|
|
|
18-03-06, 14:51
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 635
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
nu e cea mai frumoasa masina de strada dar nici urata nu e.eu nu sunt un fan al masiniloar hot-rod dar asta cred ca are un sunet demential.cred k face 200 km cu un plin
|
|
|
18-03-06, 15:40
|
#9
|
Presedinte R volution
 Stage 5
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [R volution] [Honda] [RENAULT]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
super tare imi plac la nebunie aici cai nu tuning-urile din ziua de azi din cipuri si alte cacaturi
Last edited by DVDValy; 18-03-06 at 15:42.
|
|
|
18-03-06, 16:38
|
#10
|
  Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of: [4Tuning International]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
Arta, baieti, arta! Masinile hot-road fac parte categoria exotice putem zice si cel putin mie imi plac f mult. Mai ales cele din anii 70.
|
|
|
18-03-06, 18:39
|
#11
|
|
Crazy Drivers Members
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of: [Crazy Drivers]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
Sigur nu e cea mai atragatoare masina de pe strada, dar vine undeva in umbra locului douazeci, conform gusturilor mele, care nu prea tin cu hotrods sau muscle cars.
Dar e admirabila realizarea oricum. Ma intreb cum parcheaza masina asta? Iti trebe doua locuri in loc de unul
|
|
|
18-03-06, 19:39
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
imi place mai mult cuda aia modificata care au aratat-o pe discovery la rides,aia desenata de foose
|
|
|
18-03-06, 23:18
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
Din toate masinile din lumea genu asta las alege primu...kit ca nu merg cu el decat 1sapt pe luna...tot ar fi super tare....
|
|
|
19-03-06, 07:01
|
#14
|
Stock
Join Date: Sep 2005
Posts: 2
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
sunt prea tari hot-rod`urile astea ... cel putin mie imi plac la nebunie, preferatele mele, adevarate opere de arta
|
|
|
19-03-06, 07:19
|
#15
|
|
Design Team Member
 Stage 5
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning]
|
Re: 1971 Plymouth Cuda - HOT ROD
super tare masina !! cat au costat modificarile ? banuiesc ca in jur de 50k . se pare ca Bob Johnson a facut o masina super tare . 9 . 373 cmc ,  , ce consum are ?
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
|
|
|
|
|