Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 02-09-09, 19:09   #256
nicholas

Stage 4
 
nicholas's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 291
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Arata foarte bine, dar la banii astia ....
nicholas is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 06:08   #257
bibi_x

Stage 3
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 98
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

in fiecare sapt apara un nou R8
bibi_x is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 16:28   #258
zaetz

Stage 3
 
zaetz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 99
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

foarte frumos schimbatorul ....


o masina de nota 10 !!!
zaetz is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 12:35   #259
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
interiorul e cam sobru si sters in segmentul asta de preturi ma asteptam la altceva si mergeau niste culori mai calde:rosu bej portocaliu..sau culorile alea sunt optionale in packetul "Individual" contracost..
Nu ma omor dupa brandul Audi dar masina asta este f. reusita. Iar legat de interior ... exagerezi un pic ... mie mi se pare ca arata f. bine!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 12:53   #260
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

chiar urasc modelul asta, desii la multi le place si chiar nu am habar dc!?
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 01:19   #261
C63 AMG

Stage 5
 
C63 AMG's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 803
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Audi R8 v Lamborghini Gallardo LP560-4
Audi now offers its R8 with a 518bhp 5.2-litre V10 engine, but does it turn this desirable coupe into a true supercar?


Cica tot Gallardo e mai dezirabil..now who would have guessed ?
C63 AMG is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 10:15   #262
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Esti sigur ca nu ai interpretat gresit? Here's a clue: "Audi acum ofera al sau R8 cu un V10 de 5,2 litri si 518 CP, dar asta va transforma acest dezirabil coupè intr-un supercar ?" Deci R8 = dezirabil, Gallardo = supercar. Tot la concluzia conforma careia alegerea este subiectiva, dictata de gusturi, motivatii, preferinte si necesitati personale ajungem.
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 14:49   #263
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Desirable inseamna dorit. Asta ca sa nu se efectueze interpretari gresite
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 15:15   #264
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Desirable inseamna dorit. Asta ca sa nu se efectueze interpretari gresite
"Dorit" este sinonim cu "dezirabil", dar nu sunt sinonime perfecte, de altfel "dezirabil" exista mai in toate limbile neolatine(inclusiv engleza este o limba neolatina), ca terminologie in limba romana cuvantul provine din franceza(fr. dèsirable),(pe langa ca este o limba neolatina romana apartine si lumii francofone) si este un neologism (relativ) recent introdus in limba noastra. Dezirabil = care starneste dorinta. Oxford Advanced Learner's Dictionary zice: desirable: "that you would like to have or do" Zi-mi tu daca desirable nu inseamna exact dezirabil, sau poate nu am inteles ce intentionai sa spui... sau poate credeai ca te afli in fata unui caz de "false friends". Deci, dupa mine in contextul de fata intre "dorit" si "dezirabil" utilizarea oricarui dintre cele doua adjective nu schimba sensul afirmatiei. Am dificultati in a intelege interventia ta...
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 16:08   #265
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Stiu ca nu este greu sa dai niste explicatii de pe net legat de etimologia, provenienta unui cuvant, etc. Interventia mea nu avea decat rolul de a ajuta, de a lamuri ce incercau acei oameni sa zica in acel articol. Nu avea rolul de a fi ironica sau acida, etc. Pur si simplu din tonul postului tau, si mai ales cel al lui C63 AMG, nu reiesea daca tu si el cunoasteti sensul cuvantului. Incercam doar sa ajut.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 16:30   #266
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

nu, nu dar stiu ca nu ironizai, dar dupa cum ziceam nu intelegeam ce vroiai sa afirmi sau sa subliniezi cu exactitate. A, explicatiile cel putin in ceea ce ma priveste, chiar nu sunt de pe net, iti garantez cu mana pe suflet. Daca tot suntem studenti la litere, macar atata sa stiu si eu Si, imi pare rau sa ma repet, dar ca sa fim exacti - desirable inseamna "ce se face dorit, etc cum ziceam mai sus", are o nuanta lejer mai puternica decat "dorit"
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 00:20   #267
C63 AMG

Stage 5
 
C63 AMG's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 803
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
Esti sigur ca nu ai interpretat gresit? Here's a clue: "Audi acum ofera al sau R8 cu un V10 de 5,2 litri si 518 CP, dar asta va transforma acest dezirabil coupè intr-un supercar ?" Deci R8 = dezirabil, Gallardo = supercar. Tot la concluzia conforma careia alegerea este subiectiva, dictata de gusturi, motivatii, preferinte si necesitati personale ajungem.
Nu e nevoie sa-mi traduci titlul, acolo in primul rand era o intrebare deci logic ca nu puteam sa trag nici o concluzie de acolo, ideea era sa citesti articolul, sau mai precis, concluzia la care au ajuns ei

Despite its obvious shortcomings and price, the Lamborghini is the much more desirable car, the true supercar, the embodiment of passion. The R8 V10 takes Audi closer to Lamborghini territory but there’s no threat; the two sit together in Audi’s portfolio like olive oil and balsamic vinegar.


SV25, desirable inseamna dezirabil, sau de dorit:

http://hallo.ro/search.do?d=en&l=ro&...uery=desirable
C63 AMG is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 18:27   #268
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

Stiu, asta spuneam si eu.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 21:22   #269
dmissa

Stage 3
 
dmissa's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 87
Default Re: Audi a dezvaluit noul R8 V10

spatele e demential ,iar botul parca si mai agresiv,totusi ma steptam la ceva mai mare sub capota.nui rau nici asa.
dmissa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -