Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

View Poll Results: CINE TREBUIA SA CASTIGE ??
Subaru 90 47.87%
Renault 49 26.06%
Cadillac 49 26.06%
Voters: 188. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-04-06, 01:07   #241
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by AlecsM
vorba lu cata4 ....e bine ca stim ..si data viitoare luam un Trabant ...il umplem cu ecrane lcd, muzica, blana de oaie neaaparat, ii punem girofar ca am observat ca e musai ...si restul instalatiei de craciun, o sa ma ocut sa pun io personal niste beteala pe la "oglinde" mancav-as.... si gata ...st sigur ca vom castiga .... daca mai punem si manele ....nici nu tre sa ne mai prezentam ...castigam direct ))))!

Io credeam ca s-a mai ridicat frate fenomenu asta de "tuning" la noi in tara da ...m-a contrazis rau faza asta !

Mare pacat Gratian ca s-a intamplat lucru asta pt cata munca ai depus ...
dak imi ajuta cine trebuie... ma voi prezenta la anu' cu ceva frumos dar kitch-uit k sa iau si eu o cupa... ce mama ma-sii...... ono sper k o sa ma ajute cu oaia
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!
CuzKo is offline  
Old 05-04-06, 01:19   #242
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

eu nu vad dc si cei de la MR si cei de la anonimus fac misto de masina omului....

Last edited by Turbo110; 05-04-06 at 01:23.
Turbo110 is offline  
Old 05-04-06, 01:19   #243
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by sandrei
Da mai Ono,intr-un fel ai dreptate...dar uita-te si din perspectiva asta: nu atrage mai mult respect o masina facuta integral de o anumita pers (asa cum e a ta) , fata de o masina sponsorizata? cum e caddy sau celica?
o mica precizare... Caddy nu a fost sponsorizata !
printre alte precizari : Caddy a fost lucrata de Zozo cap-coada... incepand de la tweeterele personalizate , parasolare ,toata tapiseria (atat doar ca,croitorul a mers cu masina pe unde i-a aratat zozo),volanul care este conceptia lui si lucrat de el in totalitate , paintul este lucrat de el si de colegul lui, Alice si ajutorul lor "Picasso" , muzica pusa de el pana la alesul jantelor, si pana la cele mai mici chitzibusuri ...
Ideea, conceptul ii aprtine.... este viziune lui in totalitate.
Imi permit sa scriu toate astea pentru ca am fost acolo, am vazut ,am asistat si am inteles ca pentru o reusita trebuie sa muncesti si duminica all day si la 3 noaptea iar pauza de tigara este deja lux.
Eu il respect pe Zozo pentru originalitate si pentru experienta acumulata in tuning si nu pot decat sa ma bucur enorm ca a luat cupa cea mare deoarece o merita deplin .
Nu zic asta doar pentru ca sunt prietena cu el ci pentru ca am fost acolo si aproape ca oboseam eu mai repede ca el doar observandu-l, si pentru ca Zozo a fost printre primii daca nu chiar primul care a scris inceputul in cartea istoriei tuningului mioritic(acuma radeti ca fac aluzie .. dar nici pe mine nu ma infioara prea mult franjurii aia )... asa este, el modificand spectaclos prima masina acum 10 ani ... despre aia va las pe el sa va spuna mai multe .....
Si consider ca o mai merita cupa aia(cupele defapt) si pentru faptu ca el a fost, este si se va mentine in top,asta stiu sigur .
Anul acesta a fost Caddilacul , acu un an a fost Fordul si multe altele iar la anul veti avea o surpiriza si mai mare .... deabia astept sa iasa bestiutza aia de masina (dupa parerea mea Caddy este o EA si bestiutza este un EL.. veti vedea despre ce vb....)
In alta ordine de ideii felicit pe toti castigatorii de la noi din Oradea si nu numai .

Pareri despre organizare .. ma abtin desi nu am inteles ce a durat atat numararea unor cifre sau bulinitze sau ce ati avut voi acolo ...si vine Florica(pe care il salut) pe scena si schimba niste chestii pe acolo ....nu s-a mai inteles cine cum ce a luat premiu ...mai bine era o gagikutza care citea ea acolo lista aia si gata .. si de la 3 la 1.. nu sa se inceapa cu Premiul I Gratziane ar mai fi multe de spus dar nu are rost... poate va miscati mai bine la anul .. daca o sa mai fie .... LOL
Desprea alte masini ce si cum eu zic ca nu mai are rost dicutii pentru ca se isca numai certuri ..
DE ce ?
Pentru ca vorbim despre tuning fratilor adica particularizarea caracteristicilor functionale si estetice a unei masini adica modificare adica perzonalizare = UNICITATE !
Nu exista un sablon anume sau un standard pe care se merge... tocmai aste e idee ca nu exista masuratoare doar ochiometrica si asta nu duce decat la subiectivitate de unde certurile astea de berbeci.
Un lucru e cert dupa mine : sa fie respectata si admirata orice masina modificata de mare anvergura ... si ma refer aici de la Subaru lui Ono sau Celica lui Gusu pana la Astra lui PUE ... nu ca una e mai tare ca alta sau chestii de genu ... sunt unice , masini,modele diferite .... eventual discutii pe marginea lor de gen ce e de admirat si ce mai putin sau ce ar mai trebui de pus.
Pe final cei care au dubii in privinta a cat si ce a lucrat Zozo efectiv pe Caddy si nu numai pe Caddy gasiti poze din timpul lucrului pe masina sau pe componente la mine.
__________________

Fan "Brigada URSULETZE"

Last edited by flaviutza; 05-04-06 at 01:21.
flaviutza is offline  
Old 05-04-06, 01:58   #244
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by Turbo110
eu nu vad dc si cei de la MR si cei de la anonimus fac misto de masina omului....
nu ma intelege gresit.. dar chiar am de gand sa particip cu o masina destul de veche modificata... si am de gand sa pun o blana de oaie k sa arat juriului ca pot si eu cu blana mea de oaie din masina sa castig un concurs unde am ca adversar un lambo si subaru sau un renault megane si un astra f (f reusit, by the way)...
anyway.. kiar nu o sa mai postez la subiectul asta k deja m-am plictisit sa citesct atatea pagini... unde nimeni nu a inteles nimik...

IDEEA E ca OAIA trebuia sa ia un premiu special... nu sa concureze cu subaru si cu megane...

OAIA RULZ.... pana la pashte
CuzKo is offline  
Old 05-04-06, 02:10   #245
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by Turbo110
eu nu vad dc si cei de la MR si cei de la anonimus fac misto de masina omului....
Lasa-ma sa t corectez...
Cei de la Anonymous nu fac misto de masina omului....
Fiecare e liber sa isi exprime parerea personala, nu!?
SpeedeR is offline  
Old 05-04-06, 02:13   #246
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Vorbiti de masini unice de parca am vreo vina ca Subaru e o masina f TARE si o au mai multe persoane, cadilacu ala e unic pt k e un tomberon de masina si nu o cumpara nimeni. Deci, in concluzie cei carora le plac cadilacul inseamna ca au creierul mic si nu stiu ce inseamna o masina TARE adica o masina FOARTE TARE cum e a mea si cum sunt mai multe din Bucuresti, am sa scriu cateva masini tari care imi aduc aminte in clipa asta : Toyota (portocalie) Porsche Maftei, Subaru Andrei(chargespeed) cateva Bmw-uri si mai sunt dar nu imi aduc aminte acum de ele. Cum sa votezi cu acel cadilac care e vai de mama lui? Nu are nimic schimbat la exterior dar a luat titlul de cea mai tare masina de la acel eveniment iar in afara de asta mai e si o biata masinuta.
Cunoscatori mai sunteti ba baieti, tare curios sunt sa vad de ce ati votat acea masina si de ce credeti voi ca masina aia a meritat locul 1 si ce ati facut voi proprilor voastre masini, zic asta pt k eu PERSONAL cred ca va roade invidia pe posesorii de masini TARI din bucuresti iar acum aveti ocazia sa aruncati cu *** in banii investiti de noi si o faceti la greu, sa va fie rusine frustratilor si va garantez k daca o sa mai continuati sa fiti atat de INVIDIOSI o sa muriti ca niste ratati.
P.S. Schimbativa atitudinea urgent pt k nu e bine cum procedati.
P.P.S Gata, ati scos vorbe si Toyotei portocalii, masina e tare pt k e sponsorizata, chiar conteaza asta? Conteaza ca masina aia e superba si mai putin restul, ce cum si de ce.
Fara respekt ONO
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 05-04-06, 02:22   #247
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

asa ca fapt divers aici se observa din votu vostru al tuturor o diferenta covarsitoare intre subaru si celelalte 2 contracandidate...din cate vad eu in mom de fata..subaru conduce cu 76 de voturi...in timp ce celelalte 2 au duar 40...poate ca asta spune multe...
trankan is offline  
Old 05-04-06, 02:33   #248
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Apropo, vorbiti de masini unice - Subaru pe care il am e unic pt k e modificat si vopsit altfel decat cel verde care intr-adevar are acel kit indentic cu al meu,insa Lamborghini pe care il detin de ce nu a primit nici un vot?? Masina asta care costa cat costa e MODIFICATA de HAMMAN si am mai multe componente care il face unic in ROMANIA. In loc sa fie apreciata pt k e masina f rara in Romania si FOARTE tare pt k e singurul care are multe componente TUNING voi apreciati o masina care e vai mama ei si care nu are schimbat ABSOLUT nimic.
ono41 is offline  
Old 05-04-06, 02:41   #249
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by ono
Apropo, vorbiti de masini unice - Subaru pe care il am e unic pt k e modificat si vopsit altfel decat cel verde care intr-adevar are acel kit indentic cu al meu,insa Lamborghini pe care il detin de ce nu a primit nici un vot?? Masina asta care costa cat costa e MODIFICATA de HAMMAN si am mai multe componente care il face unic in ROMANIA. In loc sa fie apreciata pt k e masina f rara in Romania si FOARTE tare pt k e singurul care are multe componente TUNING voi apreciati o masina care e vai mama ei si care nu are schimbat ABSOLUT nimic.
Inca ceva: Chiar trebuie sa lucrezi cu propriile maini pt k o masina sa fie apreciata? Conteaza atat de mult? Bine, eu mi-am montat body kit-ul pe masinuta mea pt k nu aveam incredre in nici un meserias, e mai bine asa?
ono41 is offline  
Old 05-04-06, 02:55   #250
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by KGB
ciudat .. au trecut cateva minute si nu m-a injurat nimeni... k potrivit ultimei mode de pe broadway anul asta se poarta spoilerele impanate cu spatiul de proiectoare cat farurile de golf 2, calculate in unghi mort , iar blana de oaie a fost la mare moda in '74 la hollywood. glumeam... totusi tind sa cred in continuare k juriul a tinut cont de originalitate, si nu de bugetul care l-au avut participantii pt a-si tuna masinile dupa ultima mode din revistele americane. pt k asta se numeste COPY PASTE !!!
Cad de ***** poti sa fii ba baiatule, cum ma sa zici de megane k e masina de curatat zapada? Nu iti e rusine sa razi de munca omului fatalaule?
ono41 is offline  
Old 05-04-06, 04:05   #251
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Vreau sa dau si eu cu batu-n balta.
Nu cred ca cea ce s-a intamplat reprezinta un motiv de cearta sau tensionare.
La genul asta de concurs, totul tine, ca la arhitectura, in mare parte de gust si asta e normal sa fie subiectiv, asta ne face diferiti.
Retineti aici votezi subiectiv, fiecare are dreptul la o opinie care tine doar de gust, nu ia in calcul prea multe.
Cei care au format juriul au apreciat intr-un fel care convine sau nu unora sau altora, e decizia lor, nu poate fi contestata in mod serios, cu alte cuvinte nu le poti discuta gustul.
In acelasi timp ii inteleg pe altii ca au pareri diferite si e normal sa fie asa, frumusetea asta nu se poate masura in ceva concret.
Daca ar fi fost un sablon de punctare poate ca logic altul ar fi fost castigatorul.
Sper ca dupa acest eveniment frumos lumea sa se apropie nu sa se tensioneze relatii.
Va multumesc!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 05-04-06, 08:21   #252
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

Quote:
Originally Posted by KGB
=)) da man, dupa parerea mea e KITCH ceea ce e pe lateral !!! ce vrei sa zic? k imi place? k ma topesc dupa el? nu man, nu-mi place! daca acel cadilac merita sau nu sa castige , uite k a decis juriul. subaru e altceva, dar in nici un caz meganu nu merita sa ajunga in finala. dk esti sponsor nu inseamna k trebuie sa iti recuperezi si ce ai sponsorizat.. ce vroiai sa zic, k-mi placea loganul ala rosu cu dungi? mie imi placea cadilacul , cayene-ul , celica, iar daca ar fi fost sa-mi aleg o masina de acolo sa plec cu ea acasa as fi ales Gallardo asa ca domn profesor emerit inginer mecanic Tarkan scuzati-ma k ''postez cam mult" . kiar mi-a placut la 4 tuning day , daca nu mi-ar fi placut nu as fi postat..
la faza cu sponsoru si recuperatu te-ai pishat pe tine mai baiatule.....
si vrei sa-ti mai zic ceva ....u ai vazut porschele din stand de la anonymous....ai idee cate jante ca ale lui sunt in lume....nici o suta(100)....si mai stii ca este preparat de DTM....si mai stii ca este unicat......cred ca nu asa ca mai lasa-ne cu blana de oaie si girofar si plm ce mai avea zoz pe masina....pana si celica se pisha pe el de cadilac ca sa nu zic de wrc de cta ca erau o gramada care ziceau ca e skyline sau chiar logan....Fiecare masina e tunata in felul ei si sunt multe masini care meritau sa castige si chiar si zozo merita sa castige (apreciez munca dar nu si masina)un premiu dar nu the best car of the show....asta clar
D_M_X is offline  
Old 05-04-06, 08:24   #253
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

si chiar zicea cineva de kid...pai masina aia era grava din toate pctele de vedere.....tot interrioru din carbon , exteriorul transformat grav de habar nu aveai ce masina era , gaju care la fel avea tot interiorul transformat si un mare plus ptr el ca arenuntat la tobele ale de pe centru, peugeotul de la insomnia 206 sw, celica insomnia, si multe altele care erau transformate TOTAL..si mult mai frumoase si mai atragatoare si mult mult mai scumpe decat acel cadilac(care nici macar nu avea motorul spalat si era plin de jeg...
D_M_X is offline  
Old 05-04-06, 08:37   #254
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Best Car 4TuningDay ...

cat sa scrieti mah......FACETI CONTESTATIE SAU NU SE POATE?? ))).........ATUNCI POATE CASTIGATI DATA VIITOARE
dany_let is offline  
Old 05-04-06, 09:08   #255
LionKing

Stage 2
 
LionKing's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 42
Thumbs up Re: Best Car 4TuningDay ...

.... Beauty Is in the Eye of the Beholder ....


P.S. mi-a atras atentia tico-ul chiar daca valoarea lui nu face probabil nici cat janta de la Lambo

Last edited by LionKing; 05-04-06 at 09:10.
LionKing is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -