Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-06, 08:13   #46
WISE GUY

Stage 3
 
WISE GUY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 123
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by herea_costin
Salutare tuturor celor ce au fost si celor ce or sa mearga acolo, deoarece evenimentul inca nu s-a terminat.

RELE

Intrare - un " politicos " individ te obliga sa ajungi intr-o parcare plina ... iti faci draci apoi intrii pe poarta bine pazita si iti faci loc in parcarea mare. Toate bune pana aici ca nu e mare tragedie.

tot la intrare - ti-e sete, nu-i problema o domnisoara cu o masa plianta iti vinde pahare de cola gata umplute si calde la un pret incepand de la 30 pana la 25 mii paharul. (probabil ca trebuia sa negociezi...)

din nou la intrare - taxa 100 mii, aceleasi gorile prietenoase te intampina si ti se spune ca daca vrei sa intrii si sa iesi ramai afara. (unii dintre noi sunt fumatori sau pur si simplu ti se face sete - Bun nu mai intrii asta chiar ca e imbecila faza. Da trecem si peste astea si ajungem inauntruuuu.....

Inside - o hala/hambar/ceva - prost luminat (nu se pune in valoare nimik deci ) - sunetul este foarte prost, distorsionat si un haos genereal ( un asa haos incat un kicker solox nu facea fata decat la 3 metrii de mashina asa ca ... nu prea ai ce sa auzi , da intre noi fie vorba nici nu aveai ) - masinile sunt pozitionate prea departe de linia care te tinea la distanta - si daca vrei sa vezi o masina mai de aproape tre sa muncesti un pic. Masinile - amprente, murdare, logan chith tuning, fara rampe, etc. Nimik spectaculos ba chiar derutant.

Participantii - rau de tot ce pot spune. Daca te interesezi de un pret ceva nu au daca vrei un catalog iar nu se prea poate, dar ti se da o carte de vizita cu un site prost updatat si incomplet - sunt degeaba- Wizards... niste baieti plictisiti tolaniti pe scaune incapabili sa te ajute cu absolut nimik, praf, praf. Mai sunt niste firme pe acolo unde am avut placuta surpriza sa gasesc rockford fosgate DAR nu exista pret nu exista stocuri nimik iar daca vrei sa le auzi kanci pentru ca ba nu au baterie ba nu au cd cu muzica fantastic. Jenti - ia o carte de vizita si la revedere ca iar repet nu exista nici preturi si nici stocuri



Bune urmeaza sa le povestiti voi ca io nu prea am gasit.

Probabil ca sunt eu mai pretentios dar cele de mai sus reprezinta o parere sincera.

Stimate domn,

Daca memoria mea nu ma inseala baietii aia plictisiti v-au contactat imediat dupa ce ati plasat o comanda pe site-ul nostru pt un 12W7 si un amplificator 1000/1 de la JL AUDIO, nu ati fost deloc grabit sa ne faceti o vizita si ati fost contactat din nou, corectati-ma daca gresesc.Stiu ca ati fost si baietii aia plictisiti v-au stat la dispozitie, care e problema?.....BAIETII AIA PLICTISITI ERAU DUPA 24 ORE DE MUNCA NON-STOP!!!!!!!!
Cat despre clienti ca Dvs., SINCER VOM FII INTOTDEAUNA PLICTISITI DE SNOBI SI WANNABEES.
Va multumim si sa traiasca edvertaisingu' ca va pricepeti toti la toate!!!!!!!!!!
__________________
YOUR PASSIONS.OUR OBSESSIONS
WISE GUY is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 08:59   #47
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

D-l Herea Costin face si el la randul lui niste mari confuzii... Spune ca este subiectiv si nu acuza pe nimeni sau nimic. Mai tarziu declara ca el organizeaza evenimente de acest gen. Automat, conflict de interese... Deci acum este clara de unde toata aceasta insiruire de puncte slabe si negative. Acum este clar de unde ochii dansului nu au vazut decat partile negative si rele din tot ce a fost acolo. Unde sunt partile bune si care v-au placut ??

Legat de revista... este primul numar. Noi am incercat sa punem accentul pe calitate mai mult decat pe cantitate vizuala. Mai multa informatie decat efecte vizuale. In urmatorul numar promitem sa gasim o unitate ca design si informatie si mai multa. S-a facut ceva de la "0" (zero), este normal sa fie parti rele, dar si bune. Le asteptam cu nerabdare pe amandoua, in forumul secundar dedicat revistei ce va fi deshis curand.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 09:19   #48
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Mi-a placut revista, ca prim numar.

Acum depinde numai de voi sa o imbunatatiti si chiar e loc pentru asta, ca de altfel in multe alte domenii.

In afara de unele masini care nu aveau ca sa caute acolo pentru ca nu erau tunate (sau poate asa le-am vazut eu, nu m-am uitat deloc la interiorul lor), organizatorii merita toate laudele. Chiar vorbeam cu prietena mea ca incepe sa se miste ceva si la noi in tara in domeniul showurilor de genul asta si e foarte bine. O spune si numarul vizitatorilor. Chiar as fi curios sa aflu, macar aproximativ, cati vizitatori au fost in cele 2 zile.

Inca o data felicitari organizatorilor! Pentru prima editie a fost mai mult decat bine.





P.S. Puţa a facut CLAC! Nu am spus ca m-am simtit jignit, ci doar luat peste picior. Si de cine? De un purtator ilegal de creier. Stiam de la inceput ca n-am cu cine vorbi, imi cer scuze ca te-am bagat atat de mult in seama, nu mai fac.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 09:22   #49
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Lao, usor cu jignirile, aici dedicam spatiul eveneimentului...

Este foarte bine ca observi lucrurile bune si mai putin bune si speram sa le subliniezi in cadrul forumului dedicat revistei ca sa invatam si noi din greseli.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 09:30   #50
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by herea_costin
Ca sa se inteleaga mai bine ce vreau sa spun prin "pareri politizate" am sa exemplific. Cateva posturi ale moderatorilor si organizatorilor

sil4tuning - moderator - piesa .....simfonie ...phoaaaaa
shadow - presedinte afterdark racing - A fost cel mai k-lumea Tuning Show de pana acum....
tng - moderator - Sunt indragostit si obosit
Fete de nota 10 , show de nota 10

Cred ca maine "apas" repeat


Lista poate continua dar nu are sens.
Aici iar incepi sa aberezi!!!
Tu ai impresia ca lumea spune lucrurile astea doar pt ca sunt moderatori sau ii cunosc pe cei de la 4tuning.
A fost vreun Tuning Show mai k-lumea decat asta pana acum??? NU!!!
Inca ceva....sa ii luam ca exemplu pe ce de la RomExpo, aceastia cand oraganizeaza un targ si cheama firme crezi ca o sa-i intereseze mai departe modul cum aceste firme o sa-si vanda marfa??? Una e sa sectionezi alta e sa le vinzi tu marfa!!!
Si eu zic ca cei de la Wizards se descurca destul de bine la acest domeniu!!!
Eu nu am inteles punctul tau critic aici...deja devine aberant...te inteleg ca vrei sa iti faci o reclama agresiva si sa te impui aici, ca si cum tu ai putea sa faci mult mai bine, dar sa stii ca sunt moduri mult mai bune de a face acest lucru!!!
Daca zici ca lucrezi in publicitate ar trebui sa te duca capul si sa ai putin mai multa imaginatie!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 10:12   #51
SirNeo

Stage 2
 
SirNeo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 35
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Proaste : Faza cu aerisirea ( m-au cam usturat ochii de la atata fum de la motoare )
Bune : Intentia a fost buna si eu zic ca totusi ai avut ce sa vezi ( masini smechere / femei frumoase / etc )
SirNeo is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 11:59   #52
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Salut

S-a ajuns cam departe si vad ca supar ceva lume. Peste intentia mea cu mult.

Parti bune sunt urmatoarele:
Masini multe, participanti din partea cluburilor in numar mare si de asemenea amploarea destul de mare a evenimentului.

Masini au fost de mare valoare cu tuning iar de mare clasa. Foarte multi bani investiti in niste bijuterii pe roti. Mult sunet de calitate pe masini si prezenta deosebita a masinilor de show.

Un alt plus in constituie promovarea evenimentului care a adus vizitatori intr-un numar peste asteptari.

Un plus iar mai acord comunitatii 4tuning care de cativa ani devine tot mai mare si mai puternica atat in bucuresti cat si in tara.

Regret ca am criticat o firma facand numele acesteia public. Regret iar ca m-am prezentat mai mult ca firma si nu ca vizitator. La inceput am avut intentia de a nu dezvalui acest lucru dar pana la urma m-am simtit obligat sa o fac.
Experienta mea ca " forumist " este destul de mica (vezi numarul de posturi ) si de aceea am facut cateva greseli. Am sa fiu mai atent data viitoare. Imi cer scuze inca o data pentru acest lucru .

Nu vreau sa arat cat de frumos si destept sunt pentru ca nu este asa. Sunt incepator si eu in ceea ce priveste acest fenomen de promvare a tuningului, experienta mult sub cea a celor ce au demarat evenimentul. Totusi experienta firmelor organizatoare de astfel de evenimente este de luat in seamna deoarece conceptul si uneori particularitatiele sunt acelasi cu toate ca targetul si specificul este complet diferit.

Scuze din nou pentru aciditatea mea. Am spus ca parerile subiective ale unora nu sunt neaparat bune asa cum spun ca nu doresc a arata cu degetul intr-un mod denigrator pe cineva pentru greselile facute. Sunt multe de facut si mai bine discutam in cunostinta de cauza decat sa creem aversiuni.

Sunt in masura si doresc sa dau un sfat cu riscul de a fi prost inteles sau de a ma face prost inteles ( greseala ce imi apartine ).
herea_costin is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 12:03   #53
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Sfaturile nu strica niciodata!!!
Doar acuzele!!!

Daca tot ai experienta in acest domeniu, ai putea sa dai o mana de ajutor la urmatorul Tuning Show, asa cum au facut f multi si la aceasta!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 12:16   #54
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by shadow
Sfaturile nu strica niciodata!!!
Doar acuzele!!!

Daca tot ai experienta in acest domeniu, ai putea sa dai o mana de ajutor la urmatorul Tuning Show, asa cum au facut f multi si la aceasta!!!

Cu cea mai mare placere.

Sa auzim numa' de bine.
herea_costin is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 12:59   #55
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by sil4tuning
a II a cred ca este accidentala ...
I a fost cu intentie ...foame mare in tara ..se vede ca baiatul nu este din capitala
Bei nene crezi ca daca esti din capitala esti mai educat? Prin ce ai scris aici ai demonstrat ca esti doar un TZARAN prost crescut......
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 13:15   #56
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by Lao
prietena mea
care prietena ma, aia din avatar? ce fantasme ai cu femeile astea virtuale )
cica nu ma mai bagi in seama, pai bre, vad ca te bagi singur in seama.
nu renunt la ideea mea ca esti doar un retard
P.S. Nu-mi vinzi si mie o tastatura, sa iti fac vanzare, ca sa te "mai iau peste picior" cu ea?
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 13:17   #57
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by D_M_X
Bei nene crezi ca daca esti din capitala esti mai educat? Prin ce ai scris aici ai demonstrat ca esti doar un TZARAN prost crescut......
te saluta un taran cu acte si nr de B
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 13:49   #58
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

n'am reusit sa ajung... incerc sa citesc acum cat mai multe pareri sa imi fac o idee...

shadow intreba: "sa ii luam ca exemplu pe ce de la RomExpo, aceastia cand oraganizeaza un targ si cheama firme crezi ca o sa-i intereseze mai departe modul cum aceste firme o sa-si vanda marfa??"

da-mi voie sa iti spun: DA...ii intereseaza... de fapt nu e numai interesul...sunt foarte multe detalii implicate in decizia de selectionare a participantilor...
dar de fapt putem sa vb pe privat... pm pt detalii suplimentare shadow
__________________
www.mavturism.ro
STEP ON IT & FLY TO HEAVEN...
Proud owner of SAAB...car for the moment, planning for a plane...
the_mav is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 13:51   #59
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Lae, vezi ca se da prietena ta la mine
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 14:20   #60
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: 4tuning Day - Bune Si Rele - Review

Quote:
Originally Posted by CataNOS
care prietena ma, aia din avatar? ce fantasme ai cu femeile astea virtuale )
cica nu ma mai bagi in seama, pai bre, vad ca te bagi singur in seama.
nu renunt la ideea mea ca esti doar un retard
P.S. Nu-mi vinzi si mie o tastatura, sa iti fac vanzare, ca sa te "mai iau peste picior" cu ea?

Băi puţă, iar făcuşi CLAC? HAHAHAHA!!
Lao is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -