Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > LANCIA

LANCIA Forum Lancia - dedicat posesorilor de Lancia: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-08, 10:48   #16
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

e ... i fi gasind tu ... da banui ca or fi mult mai skumpe si mult mai noi decat "chestia" asta
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 11-07-08, 15:28   #17
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
chiar aseara vorbeam cu ionut_cluj despre aceasta masina care nu ar cam avea rival .... la liniute ar face cam orice .. daca nu chiar orice .... 100 km/h in 2.5 secunde ..
e o masina extraordinara ... cu un pret pe masura ..
multi prefera sa dea 250.000 pe un lambo / ferrari ...
Nu numai suta in timp f bun...ci si sfertul de mila,cu toate ca este integrala...
Siii...DA...multi prefera sa dea pe un lambo/ferrari/porsche...pentru SIMPLUL MOTIV ca AU de UNDE sa le CUMPERE ....o lancia S4 de unde cumperi?...crezi ca vinde vreunul din colectionari?...eu cred ca e foarte posibil sa stai cu banii in mana mult si bine
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 22:40   #18
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

www.lanciadelta.it ... n-am inteles foarte multe, dar cica e un garaj condus de Umberto Agnelli care se ocupa de restaurare si preparare pt Lancia Delta
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 20:32   #19
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

ionut fara suparare da tipu asta e cam mort demult uite aici cine era http://www.answers.com/topic/umberto-agnelli
si o idee cu cat se vinde o astfel de bestie
http://www.viva-lancia.com/lancia_forsale/index.htm
si e pacat sa nu punem si 2-3 filmulete sa stie lumea mai bine (sper sa nu te super Lascarica )
https://www.youtube.com/watch?v=fbjxpwN1Rcw
https://www.youtube.com/watch?v=LTIKU...eature=related
si sa dam cezarului ce e a cezarului https://www.youtube.com/watch?v=XTfHQ...eature=related
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4 mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
markizu is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 14:21   #20
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

M-am inselat eu, vazusem o Delta de vanzare care a apartinut lui Agnelli, dar eu mi-am tradus ca inca este a lui... de acolo am facut legatura.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 16:14   #21
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

da asa e a fost un show unde s-a prezentat masina lui
markizu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 22:50   #22
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Este intradevar deosebit. De cateva zile m am apucat sa reconstruiesc o Delta HF Integrale...de obocei postam poze si commenturi o voi lasa surpriza pt toata lumea. Asta ca sa nu se mai spuna ca stiu doar Bmw.
-O masina cara va fi integral desfacuta si refacuta de la ZERO , va iesi ceva unicat in Romania ...PROMIT.
nu ne pui ceva poze daca te rog ,sa ai succes si bafta la ea poti sa fi mandru ca ai o asemenea masina ,eu personal te invidiez :P mult noroc sa ai la ea
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 23:54   #23
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Quote:
Originally Posted by lanciahf View Post
nu ne pui ceva poze daca te rog ,sa ai succes si bafta la ea poti sa fi mandru ca ai o asemenea masina ,eu personal te invidiez :P mult noroc sa ai la ea
1-daca nu ma'nsel cumva,florica le-a vandut pe ambele
2-poze cu masinile fiecaruia,vei gasi pe sectiunea "masina mea" si nu aici
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 18:21   #24
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Pacat...era ceva de munca la o Delta Integrale, dar ce iesea din ea...se cam juca cu BMW-urile... )
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 18:27   #25
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Thumbs up Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

FIARA!!!!!







lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 10:13   #26
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Nu se vor mai face niciodata asemenea MASINI de strada pentru omul de rand..acum,daca vrei sa ai asemenea structura,esti obligat sa iei la pachet si spe'mii de ecrane si zdranganele-luminite si sisteme utile pt marketing si pt ...a-ti lua cei 100.000euro...asta daca-i ai . Acum pt oamenii cu venituri normale se fabrica prosteala.. ca pentru locuitorii majoritati ai satelor de pe langa craiova... 1-3 ecrane+ 3-4 lcd-uri luminate cat mai sic, cateva zeci de butoane care mai de care mai inutil, consola de jocuri eventual, tot felul de materiale (de multe ori teapa) pe la interior, tot felul de sisteme care cica te protejeaza (la 50km/h, ca la 100 te faci pachet oricum) ,insa sub mantia stralucitoare gasesti ceva mai anost decat ti-ai fi putut imagina(*) ...asta daca nu esti destul prostit de pliante si reclame,incat sa nu fii interesat de ce ai sub coaja decat poate atunci cand realizezi ca ai dat 30mii pe o sacosa de bibelouri chinezesti si nu pe o masina.

*costuri de productie la20% din cele de acum 30ani si asta nu numai datorita mult-invocatului "progres tehnologic" si "ultrarobotizarii" sau "proiectarii computerizate" ori a simulatoarelor de toate felurile, ci Datorate puntii spate rigide de 15euro(dar care in nush'ce test pe nush'care circuit,a fost la juma' de secunda in spatele unei masini de F1...care mergea in masharier -ciudat,insa au extrem de multi fani testele astea...Oare suntem Chiar atat de prosti?),a suspensiei fata de 2x30euro sau a folosirii plasticului in locul aluminiului (cu toate ca suntem iarasi prostiti in tot felul de materiale promotionale,ca "s-a folosit cu 30% mai mult aluminiu"=))...),ca deh, trebuie sa traiasca toata lumea...de ce sa se indrepte sau sudeze,mai bine sa se arunce si sa se cumpere altul...asa intra bani SI la producatorul reperului Si la fabricantul masinii dar Si la firma de reciclare. In genere sportivele accesibile ale zilei de azi, sunt niste banale masini de familie cu punti de strada,structuri grele si confortabile, cu transmisii de strada si motoare cu grafice dyno sportive
Deh, doritorii de sportive care odinioara erau niste sportivi nu numai pe scaun....acum sunt niste burtici vesele la 23ani ,care daca urca 100trepte in ritm mai alert, lesina...si ca atare,au nevoie de confort,masina insonorizata perfect (ca altfel cum?!) si in care sa poata urmari si meciul de "folbal" pe ecranul din bord,ca doar suntem sportivi,nu?

Last edited by lascarica; 27-11-10 at 10:18.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 10:43   #27
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Bine punctat bro !!! Cine nu a condus un HF nu va intelege niciodata.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 13:32   #28
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Smile Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

BRAVO Lascarica,mi-ai citit gandurile si bravo Florica...cine n-a mers cu asa ceva NU are cum sa stie si nu stiu daca e prea mult zis,dar poate nici n-a trait calumea...una e cand mergi cu un plastic si alta cand mergi cu un "fier" cu forta bruta...din pacate bnu prea sunt fiabile,bineinteles ca daca nici nu ai grija de ele...dar chiar daca muncesti la ea nu stiu cate luni,ai zile in care te termina psihic, bagi bani in ele si tot nu merg si tot asa(credeti-ma ca stiu...),cand te-ai urcat in ea si incepi sa mergi,uiti absolut tot chinul prin care ai trecut...cel putin de a mea zic ca e incredibila masina si cam toti care mi-au fost copiloti au ramas socati...e ceva unic... Si sincer sa fiu,prefer de 1000 de ori un "fier" decat orice plastic din ziua de azi...vreau sa conduc eu masina nu sa ma conduca ea pe mine...si totusi sa am si senzatie...
__________________
Bling bling...money ain`t a fuckin` thing...but 4 u is everything... !
Meine Ehre heißt Treue !!!
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 17:02   #29
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: O senzatie de 200 de bucati,ucigatoarea unei grupe din cmr:(

Quote:
Originally Posted by F_L_R View Post
Bine punctat bro !!! Cine nu a condus un HF nu va intelege niciodata.
Multumesc Florica , chiar asa este

Quote:
Originally Posted by Hooliganu`#1 View Post
BRAVO Lascarica,mi-ai citit gandurile si bravo Florica...cine n-a mers cu asa ceva NU are cum sa stie si nu stiu daca e prea mult zis,dar poate nici n-a trait calumea...una e cand mergi cu un plastic si alta cand mergi cu un "fier" cu forta bruta...din pacate bnu prea sunt fiabile,bineinteles ca daca nici nu ai grija de ele...dar chiar daca muncesti la ea nu stiu cate luni,ai zile in care te termina psihic, bagi bani in ele si tot nu merg si tot asa(credeti-ma ca stiu...),cand te-ai urcat in ea si incepi sa mergi,uiti absolut tot chinul prin care ai trecut...cel putin de a mea zic ca e incredibila masina si cam toti care mi-au fost copiloti au ramas socati...e ceva unic... Si sincer sa fiu,prefer de 1000 de ori un "fier" decat orice plastic din ziua de azi...vreau sa conduc eu masina nu sa ma conduca ea pe mine...si totusi sa am si senzatie...
Nu ai dreptate in intregime. Daca te ocupi calumea de ea de la inceput,iei si faci totul cum trebuie si gandesti fiecare operatiune si te uiti bine ce pui acolo (unii distribuitori de piese habar n-au pe ce lume traiesc) , va iesi bine si va fi si fiabila. Din pacate tabla ucrainiana folosita intre 1978-1990 (cu aproximatie,nu mai stiu limitele perioadei) era foarte slab tratata anticoroziune,asta fiind una dintre problemele ce puteau apare in situatia in care masina a fost tinuta avand sub ea pamant sau vegetatie in imediata apropiere(tine umezeala). Eu folosesc de cativa ani tot o italianca,in care am bagat bani doar pt modificari si upgrade,ca si intretinere saraca n-a prea avut pretentii...si merg si cu ea in oras,iar la curse,timp de 5ani nu a mers niciodata in modul in care sa o protejez ci am ucis-o......o troaca care a scos un best de 12.72 anul asta,cu investitii de 10% din sumele de bani bagate de altii pentru timpi apropiati.....deci eu cred ca si "italiencele" dupa ce ajungi la o relatie "de prietenie" cu ele , sunt cele mai bune partenere
Binenteles ca masinuta care face subiectul topicului e o "pur-sange" la care din pacate putem doar visa....nimeni nu va mai avea ocazia sa merga la limita vreodata cu acest model in versiunea pregatita de curse...Nu ne ramane decat sa ne multumim cu filmele unor campioni,unor oameni foarte curajosi ai anilor '80, carora le datoram respect si care trebuie sa constituie un exemplu pentru aceia dintre noi care sunt pasionati/practica sporturi cu motor ,care traiesc pentru fenomenul asta .
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -