Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Painting - Airbrush - Viniyls

Painting - Airbrush - Viniyls Locul in care artistii isi expun cele mai reusite creatii in domeniul Painting, Airbrush si Viniyls.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-06, 22:56   #16
_Blade_

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 128
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Salutare,KEROSEN...Silueta verde e pictata pe un rezervor de harley davidson,nu stiu ce model,k nu ma prea am cu motoarele...:P
_Blade_ is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 13:04   #17
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Mai omule da chiar nu ai pic de bun simt ? Cum poti sa pretinzi ca sunt lucrarile tale ? Daca nu incetezi cu minciunile pun link-uri cu site-urile de unde ai luat imaginile respective si te fac de kko .Laso dracului de treaba...
koffa is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 14:00   #18
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

http://www.bikeart.co.uk/
koffa is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 15:25   #19
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

http://www.fuchsart.com/gallery3.htm
koffa is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 16:16   #20
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Quote:
Originally Posted by koffa View Post
Mai omule da chiar nu ai pic de bun simt ? Cum poti sa pretinzi ca sunt lucrarile tale ? Daca nu incetezi cu minciunile pun link-uri cu site-urile de unde ai luat imaginile respective si te fac de kko .Laso dracului de treaba...
Ce bun simt frate? nu ai vazut ca a raspuns ca el le-a facut? si eu i-am zis dar nu mi-a raspuns...a raspuns intr-un final ca e super artist si le-a reprodus, kiar si dupa ce i-am pus linkurile....eu i-am zis sincer...daca lucreaza in aerograf, sa puna poze cu lucrarile lui, nu cu ale altora...
__________________

..::Inferno MotorSport::..
* Heka Designs - Custom paint (airbrush) Contact la:
* email: diavol_dracu@yahoo.com;
* id. messenger: diavol_dracu - Bucuresti;
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 16:47   #21
ducele
2 Roti

Stage 5
 
ducele's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 575
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

BRAVO super mishto modelele
ducele is offline   Reply With Quote
Old 08-11-06, 21:36   #22
kerosen

Stage 2
 
kerosen's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 68
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Quote:
Originally Posted by _Blade_ View Post
Salutare,KEROSEN...Silueta verde e pictata pe un rezervor de harley davidson,nu stiu ce model,k nu ma prea am cu motoarele...:P
daca nu shtii ce model e intreaba-ma ca iti spun eu, tu sigur nu ai de unde shtii, pentru ca nu l-ai pictat tu- e foarte simplu raspunsul.
rezervorul e un model custom, nu se gaseshte pe nici un model de serie H-D.
__________________
Saab 900X 2000cmc benzina Turbointercooler
VW 2100cmc benzina Superkafer!
Dnepr 700cmc benzina Turbointercooler
I\'ve got petrol in my veins!
profesional airbrush & custompainting
contact: 0744 582148 0723 683298
kerosen is offline   Reply With Quote
Old 08-11-06, 23:18   #23
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Sunt curios ce raspuns o sa dea acum...eu kiar vreau sa aflu pana unde se intinde cu minciuna...
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 08:12   #24
RebelGrafiX

Stock
 
RebelGrafiX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 5
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Unul din cei care scriu aici nu ar trebui sa aminteasca de minciuna sau de furt, nu am scris demult pe forum dar citesc constant ce mai este nou, ma bucur ca au aprut foarte multi oameni care intradevar au talent si pasiune pentru painting, dar trebuie sa apara si cazuri dastea este inevitabil si ar fi bine ca unul sa se abtina pentru ca este penibil nu poti sa-ti pui pe siteu lucrari pentru care o firma are contract sau pentru a cersi ca un club sa te primeasca sa ridiculizezi si sa pui poze (fara acceptul nimanui) cu o lucrare in care sau bagat f multi bani (chiar daca este dacie ) f multa munca si f mult suflet si despre care habar nu ai ce inseamna, in fine poate ca asa merge la noi, multa bafta.
RebelGrafiX is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 16:32   #25
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Eu ma intreb pe unde scoate camasa daca vine cineva si ii cere sa ii faca o astfel de lucrare ...dar probabil e vreun mucos dornic sa fie bagat in seama
koffa is offline   Reply With Quote
Old 10-11-06, 12:35   #26
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

hahahahahahaha este amuzant pe cuvant eu ma intreb in afara de vreo 5-6 oamenii carorea le am vazut lucrariile , de ce multi sunt dornici de afirmare cu lucrari " copy_paste" de pe net , asta chiar e munca si talent restu sa incerce sa faca haking pe net arta e un mod de viata mai copii..... ps bafta celor care stiu sa faca aerografia cei putini dar din ce in ce mai buni
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 00:11   #27
aokimare

Stage 5
 
aokimare's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,291
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

am citit ce ziceti voi aici...poate ca sunt chestii luate de pe net, poate ca sunt "free for use" poate nu..dar ce e sigur: omu le-a reprodus -si pot zice chiar bine - inseamna ca are talent. Daca ai talent..restul se poate aranja....
_blade_ te rog scrie aici o adresa unde pot sa-ti fac o vizita...sau da un PM...kiar ma intereseaza sa vad live ceva lucrari..
__________________

ORICINE VREA CEVA CU MINE POATE SA MA SUNE
DACA NU RASPUND POATE SA INCERCE DIN NOU
0722277200

Machetele mele

Last edited by aokimare; 13-11-06 at 00:15.
aokimare is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 03:12   #28
B.v.L

Stage 5
 
B.v.L's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 863
Member of:
[Fiat]
[MERCEDES]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

hai mai nu va mai luati de bietu omu .. si`o dat seama ca a gresit si a disparut se pare
B.v.L is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 07:38   #29
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Quote:
Originally Posted by aokimare View Post
am citit ce ziceti voi aici...poate ca sunt chestii luate de pe net, poate ca sunt "free for use" poate nu..dar ce e sigur: omu le-a reprodus -si pot zice chiar bine - inseamna ca are talent. Daca ai talent..restul se poate aranja....
_blade_ te rog scrie aici o adresa unde pot sa-ti fac o vizita...sau da un PM...kiar ma intereseaza sa vad live ceva lucrari..
cum adica "free for use"? Alea sunt lucrari ale unor firme de afara....cum poti fi tu sigur ca le-a reprodus cand vezi bine ca pozele sunt luate de pe net...
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 08:51   #30
mattr|x`u
Crazy Drivers Members

Stage 4
 
mattr|x`u's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Lucrari In Aerograf (airbrush)

Mai dragilor .... dc va indoiti nu jtiu... eu unu ii acord respect..pt ca poza poate o gasesti pe net....poate si asa zisu client o vazut poza pe net, o scos`o si s`o prezentat la om la shop` si aceea i`o fost cererea.... omu poate i`o facut...dar nu inseamna ca nu poate fii lucrarea lui, dar pot sa ma si inshle...cel putin cunosc si io un caz asemanator...un preten...in fatza mea o facut o lucrare...si dupa ce si`o pus pe site pozele (facute cu mana mea) ... intr`un final s`o gasit pe net poza originala cu care a venit clientu ca si`o doreste pe mashina...si pe langa ca omu o facut` paint`job`u... lumea mai facea mijto de el...deci sa nu exageram....daca cumva sunt chiar lucrarile lui...dupa nijte poze luat`e de pe net...sau poate ca aveti dreptate si nu is...
aokimare poate o sa mearga si o sa vada live cum face.... dar si el daca o sa zica ca este meseriash tipu..ce faceti? luati la mijto pe amandoi ? hai sa gandim putin ..
dar nu avem nici o dovada ca nu ar fii...no offence la adresa voastra...dar io sunt de aceasta parere...
__________________
Step on it`.. www.crazydrivers.net
mattr|x`u is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -