Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Painting - Airbrush - Viniyls

Painting - Airbrush - Viniyls Locul in care artistii isi expun cele mai reusite creatii in domeniul Painting, Airbrush si Viniyls.

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-09, 15:15   #1
casp3r

Stage 3
 
casp3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 80
Default Schimbarea culorii la masina

Sal all. Nu stiu daka am pus "problema" bine aici da nu stiu unde in alta parte sa intreb. Am si eu niste intrebari legate de schimbarea culorii la masina. Cat la suta din masina poti vopsii alta culoare fara a fi nevoie sa declari la politie, sa schimbi talonul si alte dastea ? Legislatia noastra permite cromarea in totalitate a masinilor ? Este permisa vopsirea masinii in culori cameleon sau alte vopsele speciale ? Daka stiti ceva luminati-ma si pe mine. Sal
casp3r is offline   Reply With Quote
Old 27-11-09, 17:03   #2
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: Schimbarea culorii la masina

la prima intrebare pot sa-ti raspund eu. poti vopsi maxim 40% din masina fara a declara la politie si fara a schimba talon etc
bafta
kos_YRC is offline   Reply With Quote
Old 27-11-09, 18:15   #3
goguteam

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 45
Default Re: Schimbarea culorii la masina

din cite stiu eu schimbarea de culooare in talon este vreo 80 ron la rar plus drumul si timpul pierdut in privinta culori nu exista nici o problema eu am un polo in 4 culori si e trecut in talon multicolor asa ca poti sa vopsesti masina cum vrei
goguteam is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 20:39   #4
Omulmare

Stage 2
 
Omulmare's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 27
Default Re: Schimbarea culorii la masina

Salutare! am si eu un logan mcv alb si ash vrea sa-i schimb culoarea si nu prea stiu cum se procedeaza te duci la politzie tre sa plateshti? cat plateshti? cat ashteptzi? si alte detalii de genul asta daca mai este cineva care a schimbat culoarea mashinii si poate sa ma ajute sa-mi explice care sunt procedurile
Omulmare is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 21:25   #5
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Schimbarea culorii la masina

Daca o schimbi total , trebuie sa te programezi la rar , totul se face in ziua programarii , din cate am inteles iti da o dovada , pana cand iti vine noul certificat. Costul este in jur de 120 ron. O sa-ti verifice seriile la motor si caroserie ...cica nu se fac poze la masina. Am vorbit cu un RARIST pe fuga , cam atat mi-a zis
VaLeX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -