Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-09-12, 15:42   #16
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW 520d e60 LCI '08 by CompleteCHIP Iasi

Inchideti topicul. Cine a avut de inteles a inteles, cine nu, data viitoare. Multumesc anticipat.
B39738 is offline  
Old 12-09-12, 15:53   #17
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: BMW 520d e60 LCI '08 by CompleteCHIP Iasi

Quote:
Originally Posted by c o s m i n View Post
Devil devil... a trebuit tu sa dai de lucru unora...

Imi pare rau sa citesc astfel de comentarii. Dar asta e societatea care ne reprezinta.

Asa cum bine si-a dat seama si Kathalin, masina este a mea. Habar nu aveam ca masina are stock 184CP si cuplul limitat la 350Nm (cat are motorul asta doar pe F10), dar nu am nici o indoiala asupra corectitudinii testului. De altfel se si vede cat a scos E60-ul cu power reduction.

Si da, am venit tocmai din Vest, am facut 550 de km pentru ca am vazut/auzit numai feedback-uri pozitive referitoare la munca lui Dragos. Puteam trimite ECU prin curier, dar ca un pretenios ce sunt, am dorit sa vin personal.
Nu cred ca mai are sens sa afirm un IMENS respect pentru calitatea lui de om si tuner. Nu am intalnit mai multa minutiozitate, profesionalism si seriozitate la nici un alt tuner (si am cunoscut destui).

In concluzie, il recomand pe Dragos oricui ii pasa de masina lui.
Multumesc Dragos inca o data !

Nu dau de munca nimanui , asa cum a spus si dragos , e un forum de specialitate , unde apreciem diverse modificari asupra masinilor , de asta am postat graficul , pentru ca pun pariu ca nu multi se asteptau la rezultatele astea !

Bluey , la 2.0d nu are rost sa tragi de motor pana in 5000 de rpm , mai ales ca e doar un soft. In zona noastra deja e in lucru un 520d e39 cu turbo 2260gv ul ala renumit.

O sa te rog sa inchizi topicul , l am deschis doar ca sa arat ca si la noi in moldova se poate , iar dragos are tot respectul meu pentru asta. Pentru ceilalti care doresc detalii pot apela cu incredere la dragos !

Last edited by DEVIL's Style; 12-09-12 at 15:57.
DEVIL's Style is offline  
Old 12-09-12, 17:12   #18
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: BMW 520d e60 LCI '08 by CompleteCHIP Iasi

Nu era vorba de rostul de a trage de un motor pana la 5000Rpm cat era vorba de flow-ul turbinei dupa 4k si cum pica puterea dupa 4k.
2.0 diesel merge foarte bine pana la 5000rpm doar ca de obicei turbinele puse pe ele raman fara vlaga ceva mai devreme. Mai ales cand se cere mai mult de la motor.

Topic inchis la cererea initiatorului.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -