Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 05:03   #181
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Pai unde scrie ca o cursa trebuie sa fie TFSI vs TFSI?Am vazut pe aici Focus RS vs Cupra TFSI, Seat Ibiza 1.8T vs toata lumea...Am la baza putere mai mica decat voi, sunt mai greu si ca si clasa sunt mult sub, asta este tot ce conteazadetalii imediat pe mess...


Asta am si spus. MA indoiesc ca ai avea o masina la fel,adica TFSI ca si a mea care sa o poti face sa stea langa mine !

Cel mai concludent e sa compari 2 masini la fel sau aproape la fel pentru o comparatie intre tuneri cum vad ca vrei tu sa faci.

Asa, ursi ,pisici si purcei cu kg putine si motoare mari vs masini mai grele cu motoare mai mici nu mai au nici o relevanta de unde au soft.
__________________

389 hp GTI

Last edited by BYG'u; 14-01-10 at 05:07.
BYG'u is offline  
Old 14-01-10, 05:12   #182
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Asta am si spus. MA indoiesc ca ai avea o masina la fel,adica TFSI ca si a mea care sa o poti face sa stea langa mine !
Stiti ceva, o dam in diverse rau. Nu mai aranjam nimic, va gasesc eu si vorbim la fata locului

Last edited by Rabanne; 14-01-10 at 05:28.
Rabanne is offline  
Old 14-01-10, 10:10   #183
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Stiti ceva, o dam in diverse rau. Nu mai aranjam nimic, va gasesc eu si vorbim la fata locului

Cel mai bine .Ai id meu cand vrei sa ne dam vorbim .
BYG'u is offline  
Old 14-01-10, 11:55   #184
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Asta am si spus. MA indoiesc ca ai avea o masina la fel,adica TFSI ca si a mea care sa o poti face sa stea langa mine !

Momentan nu exista o masina resoftata RBN cu modificarile pe care le are masina ta....dar in mod sigur sunt masini modificate de revo/superchips care au modificarile mele si ma indoiesc ca pot sta langa mine


Am vb aseara cu Geo(YDT) si mi-a zis ca toata lumea contesta modificarile mele de pe masina... Nici pana acum nu mi-ati raspuns dc ati mintzit in seara in care m-a sunat Geo si mi-a zis ca are decat catalizatoru dat jos....nimeni de acolo nu a zis nimic si atzi fost totzi....Nadir mi-a zis ca nu a auzit chiar dak era langa noi cand vb si refuz sa cred faptu ca nu-l intereseaza cand este vorba de o masina facuta de "el" in comparatzie cu mine... care este cel corect pana la urma??? eu st deacord sa merg oriunde cu masina sa demonstrez ca nu am nimic altceva. Bafta
__________________
Cupra 2.0 TFSI
Dream Squad-www.ddss.ro
b_13_wrc is offline  
Old 14-01-10, 11:55   #185
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Cel mai bine .Ai id meu cand vrei sa ne dam vorbim .
Daca noi nu avem un TFSI cu nivelul de modificari pe care il are masina ta, atunci ce ar fi sa aduceti voi o Cupra cu soft si evacuare s-o comparam cu WAXu ca sunt convins ca aveti asa ceva? Asta pt ca vad ca esti pasionat de comparatii intre softuri si n-as vrea sa ramai neimpacat

Pana atunci noi doi ne vom compara la categoria 'cea mai rapida firma de softuri' intre astea doua, mi se pare o incadrare corecta

Dar sa nu uitam natura topicului:

S-a mai fabulat inca o pagina si sa nu uitam concluziile trase mai devreme stimati Display spectatori: Focus RS, dupa inlocuirea softului SKN a reusit sa fie mai rapida cu un bot de masina, bot de masina care insa il multumeste pe deplin pe proprietar. Am reusit sa obtin acordul lui Geo la aceasta concluzie, asteptam si alte pareri
Rabanne is offline  
Old 14-01-10, 12:03   #186
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by b_13_wrc View Post
Momentan nu exista o masina resoftata RBN cu modificarile pe care le are masina ta....dar in mod sigur sunt masini modificate de revo/superchips care au modificarile mele si ma indoiesc ca pot sta langa mine


Am vb aseara cu Geo(YDT) si mi-a zis ca toata lumea contesta modificarile mele de pe masina... Nici pana acum nu mi-ati raspuns dc ati mintzit in seara in care m-a sunat Geo si mi-a zis ca are decat catalizatoru dat jos....nimeni de acolo nu a zis nimic si atzi fost totzi....Nadir mi-a zis ca nu a auzit chiar dak era langa noi cand vb si refuz sa cred faptu ca nu-l intereseaza cand este vorba de o masina facuta de "el" in comparatzie cu mine... care este cel corect pana la urma??? eu st deacord sa merg oriunde cu masina sa demonstrez ca nu am nimic altceva. Bafta
WRC-ule, YDTu spune ca atunci cand Focusul RS avea soft SKN tu il bateai la jumatate de bot de masina. Si de la tine din cockpit se vedea tot jumatate de bot de masina ca din ce stiu de la Tache se vedea egalitateSi daca se vedea esti sigur ca era jumatate de bot ca din unghi cred ca este destul de greu sa-ti dai seama Daca e asa incep sa cred in calitatiile de medium ale lui Geo pentru ca un astfel de foto finish nici aia la curse nu decid atat de usor

P.S. Era luna plina cand v-ati dat ultima data?
Rabanne is offline  
Old 14-01-10, 12:42   #187
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Nu ma intereseaza nici o comparatie intre tuneri .
Fiecare alege ce vrea exact cum am spus si despre Focus RS.

PS :13 WRC stiai ca Grecu cu Edition 30 cu ECY cu la nr, l-a batut pe WAX si avea doar soft si evacuare !!! CU FINALA STOCK !!!! ???
BYG'u is offline  
Old 14-01-10, 13:00   #188
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by BYG'u View Post
Nu ma intereseaza nici o comparatie intre tuneri .
Fiecare alege ce vrea exact cum am spus si despre Focus RS.

PS :13 WRC stiai ca Grecu cu Edition 30 cu ECY cu la nr, l-a batut pe WAX si avea doar soft si evacuare !!! CU FINALA STOCK !!!! ???
Prietene, nu a existat vreo cursa intre ECY si WAXu, niciodata, vezi ca iar dezinformezi si fabulezi la maxim. Tu ai scris mai sus ca daca vrem sa facem comparatii sa comparam masini identice ca sa se vada diferentele la softuri. Esti amnezic?Noi te intrebam una tu raspunzi alta. Nu te ma agatza de fapte imaginare din trecut si hai sa trecem la treaba. Cupra cu soft si evacuare daca aveti...daca nu, lasa WAXu in pace si nu mai face nici un efort de imaginatie, o sa ai timp de asa ceva dupa ce te dai cu mine. Te rog mult, reculege-te. Multumesc.

P.S. Si pentru ca vad ca nu va opriti din minciuni hai sa punem si niste filme ca sa vada toata lumea cum au fost exact cursele intre Focus RS Superchips si Cupra RBN.

https://www.youtube.com/watch?v=tdWuv0qFY3I

https://www.youtube.com/watch?v=qikugsCFhWs

https://www.youtube.com/watch?v=REQL5QTfkNc

Observati cum de fiecare data cand este devansat soferul Focusului RS franeaza. Va multumim pentru atentie.

Last edited by Rabanne; 14-01-10 at 13:27.
Rabanne is offline  
Old 14-01-10, 13:22   #189
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Am si eu o intrebare: mai stie cineva care a fost subiectul initial al acestui topic?
Ca vad ca o dam in basme de cel putin 5 pagini. Moderatorii chiar nu vad?
tase_astra is offline  
Old 14-01-10, 13:24   #190
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

In 2010 vor fi cu siguranta ocazii sa se repete cursele astea si atunci vom vedea diferentele.
tase_astra is offline  
Old 14-01-10, 13:28   #191
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Am si eu o intrebare: mai stie cineva care a fost subiectul initial al acestui topic?
Ca vad ca o dam in basme de cel putin 5 pagini. Moderatorii chiar nu vad?

L-am recapitulat in penultimul meu post si iata si filmele. Daca ai ceva de adaugat la subiect esti binevenit. Aceste curse s-au desfasurat in 2010.
Rabanne is offline  
Old 14-01-10, 13:36   #192
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
L-am recapitulat in penultimul meu post si iata si filmele. Daca ai ceva de adaugat la subiect esti binevenit. Aceste curse s-au desfasurat in 2010.
Da, stiu ca sunt curse din 2010.
Dar aici era vorba de un lucru care s-a transformat in cu totul altceva.
Cel mai bine ar fi sa se continue discutia la sectiunea provocari.
Ca de la prezentare unei masini softate de SKN, s-a ajuns la RBN vs Superchips.
tase_astra is offline  
Old 14-01-10, 14:15   #193
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

va certati pt nimic.
RBN intotdeauna o sa zica ca e cel mai tare , voi o sa ziceti ca sunteti cei mai buni ... si tot asa....va provocati degeaba.. rbn nu o sa vina la start.
YCSNHT is offline  
Old 14-01-10, 14:31   #194
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Pierdem esenta lucrurilor. Se vorbea despre SKN vs Superchips nu despre RBN vs altcineva. Pentru ce se denatureaza o data si inca o data si inca o data?Ma repet, din punctul meu de vedere pentru voi nu exista RBN, asa ca multa sanatate si noroc in viata. Are cineva ceva de adaugat la capitolul SKN vs Superchips? EU persoana, doar am furnizat informatii referitoare la ceea ce s-a intamplat cu adevarat intre aceste doua masini cu ambele softuri, punct. Are cineva ceva de comentat referitor la acele filme sau v-a mancat pisica limba?Nu vad pe nimeni in filme sa masoare cu ruleta daca este sau nu un bot diferenta intre masini, dar vad multe pareri si frustrari si mai ales atacuri la persoana. Hai, la treaba si bagati comentarii pertinente si mai ales la obiect, ca de abureala cred ca sunt toti satui.

Unde este Geo, acel bot de masina despre care se vorbea?Unde este acel Focus care era un pic in fata?Unde sunt toti cei care comenteaza aici in necunostiinta de cauza?Nu vad pe niciunul pe acolo. RBN nu o sa vina la start, RBN este cel mai slab, cui dreaq ii pasa de chestiile astea si de RBN?Vedeti-va de treburile voastre, va rog mult.

Cum spuneam, start la comentarii pe baza filmelor, sa vedem pareri
Rabanne is offline  
Old 14-01-10, 14:45   #195
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Domnu RBN ai dreptate ECY nu s-a dat cu WAX s-a dat cu Mirea cand avea cupra . AM fost si eu dezinformat la fel cum ai fost tu cu jantele .
EU nu te-am facut amnezic sau mai mult necunoscator pentru ca ai sustinut ca jantele wolfrace sunt super usoare. SI mai sustii ca esti cunoscator .
EU zic sa lasam jignirile .
BYG'u is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -