Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-01-10, 16:42   #121
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Da..chestia e ca Fordul cam trebuia sa te spulbere..Deci undeva e o problema...Ori nu ii trage lui masina cum trebuie ori iti trage tie mai bine decat zici..La faza cu datul din mers si de pe loc indiferent daca are 4x4 frumos e sa te dai atat din mers cat si de pe loc..Si tu pierzi la plecare dar si el pierde dupa treapta a 2, intreadevar el are un plus dar astea sunt riscurile cand te asezi la start..Si daca s-ar putea evita cuvintele ``jignitoare`` pt ca topicul asta e chiar interesant, prin faptul ca se vorbeste de o masina destul de unica din cate stiu eu au fost doar 3000 de exemplare si 2 sau 3 la noi in tara si de la care se astepta mult in segmentul de hotHach..
Sunt perfect deacord ca nu trebuie sa te intereseze ce modificari are cel de langa tine atata timp cat ai acceptat sa te pui la start.....Referitor la RS si eu cred ca este o mica problema....nu de sofer cum sustzin altzii ci mecanica, s-au mai schimbat odata soferii la rs pe vremea cand avea soft SKN si gchici ce...?
__________________
Cupra 2.0 TFSI
Dream Squad-www.ddss.ro
b_13_wrc is offline  
Old 12-01-10, 16:52   #122
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Atunci sa speram sa se rezolve..Pe mine nu poate decat sa ma bucure ca un TFSI da batai de cap RS-ului..
cristi_407 is offline  
Old 12-01-10, 17:04   #123
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Cand eu am pierdut de atatea ori am avut puterea de a recunoaste
Daca tot ai adus vorba de recunoscut ai putea sa-mi explici si mie de ce ai mintzit in seara in care ti-ai facut soft revo... ca defapt tu ai dat doar catalizatoru jos????? (stiu de la Nadir ca aveai soft in seara aia) Atzi venit ca serpii totzi sa vedetzi cum pierd eu in fatza unei masini mult mai modificata ca a mea si dupa sa postatzi uite domne ce face revo ca este cel mai tare...dar se pare ca rezultatu nu a fost chiar asa cum te-ai asteptat Am sursa sigura care mi-a zis discutzia "hai sa-l chemam si sa-l umilim" Foarte urat din partea unor oameni care sustzin sus si tare ca st cinstitzi...!!!!

Last edited by b_13_wrc; 12-01-10 at 17:07.
b_13_wrc is offline  
Old 12-01-10, 17:27   #124
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by b_13_wrc View Post
Majoritatea care ies "afara" de catziva ani buni ma cunosc si pe mine si pe tine foarte bine si nu cred ca eu st cel care nu stie sa piarda si nu eu st cel care care minte in legatura cu modificarile pe care le are pe masina ......faza cu start dupa loc asa este dar nu cred ca este relevant intre 2 masini cu tractziuni diferite (4x4 vs tractziune fatza) din mers oricand vrei tu ne vedem si cu martori dak vrei

La telefon cand am vb mi-ai zis ca o cursa am fost eu in fatza una am fost egali iar alta ai fost tu in fatza....acum defapt m-ai batut de 4 ori....inca o data se comfirma ce am scris mai sus....tzine de caracter!!!
Vrei sa vb ca tine ? Cand am vb la telefon nici nu mai vroiai sa te dai ziceai asta e ai pierdut si sa fiu eu fericit... te-am asteptat aseara si sufletul ... Daca vrei incep sa enumar modificarile:
Am evacuare milltek,admisie forge,pompa apr,dv forge,filtru itg,si revo stage 2 plus si intercooler.
Masina mea ar trebui sa aibe in jur de 360 cp asa mi-au zis cei de la revo inca nu am pus masina pe dyno
Eu din mers pierd din cauza transmisiei 25 % din putere...iar masina goala are aproximativ 1530 cu mine are 1600 kg
A ta are 271 cp la roata si 1340 kg masina...avand in vedere ca mergi gol masina si o folosesti doar pt drag cred undeva pe la 1200 si ceva
Deci care e dezavantajat eu sau tu??
De pierdut am tot pierdut de foarte multe ori cu tine si poate la distante mai mari pt ca m-am dat numai din mers si cum ai vrut tu
ultima oara te-am batut am si 2 filmuletze .... nu le pun ca nu are sens
Daca vrei eu te astept la din nou la start 2/3 de pe loc si 2/3 dijn mers si incheiem o data pt totdeauna ca m-am cam plictisit de acest subiect... si parerea mea e sa vina si fordul rs si sa facem la fel
Hooya1985 is offline  
Old 12-01-10, 17:30   #125
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by b_13_wrc View Post
Aseara am fost contactat de propietarul fordului care m-a rugat sa ne intalnim mai devreme tocmai pentru a evita toate discutziile dar ca de obicei se gaseste cineva sa vorbeasca aiurea chiar dak nu a fost acolo, ne-am intalnit am vazut cum stau lucrurile am fost amandoi deacord cu ceea ce s-a intamplat (nu au existat discutzii de genu eu am fost in fatza....ba nu eu am fost....) Trebuie mentzionat ca fordu a venit cu rotzi mai mici de data asta....iar problema pe care o avea la evacurare a fost remediata.....cu toate astea masinile au fost "oglinda la oglinda" chestie care poate fi comfirmata si de propietarul fordului...
Si atunci de ce dudu40 sustine ca fordul rs a fost depasit clar de tine?Cine comenteaza aiurea ?Tu?sau proprietarul Fordului rs ?
Hooya1985 is offline  
Old 12-01-10, 17:38   #126
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
A ta are 271 cp la roata si 1340 kg masina...avand in vedere ca mergi gol masina si o folosesti doar pt drag cred undeva pe la 1200 si ceva
Masina mea are 1450kg in talon si am tot interioru pe masina + eu in masina adik aproape 1530cp....iar la rotzi am 261cp masuratzi pe dyno de la sema exact dupa cursa cu RS-u

Ps: nu mi-ai raspuns la ultimu post cu "sinceritatea" sunt tare curios ce ai de zis...
b_13_wrc is offline  
Old 12-01-10, 17:41   #127
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
In primul rand invata sa scrii gramatical si stai linistit ca are cine sa ma tina ... macar eu nu sunt atarnator
Ti-am zis si mai sus si vad ca nu te pololesti cu afirmatziile aiurea....ai grija!!
b_13_wrc is offline  
Old 12-01-10, 17:52   #128
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by b_13_wrc View Post
Masina mea are 1450kg in talon si am tot interioru pe masina + eu in masina adik aproape 1530cp....iar la rotzi am 261cp masuratzi pe dyno de la sema exact dupa cursa cu RS-u

Ps: nu mi-ai raspuns la ultimu post cu "sinceritatea" sunt tare curios ce ai de zis...
Cand te-ai dat cu mine erai gol nu mai mintzi ...


http://www.autonovo.ro/masini_noi_co..._usi_1117.html
http://www.auto-motor-si-sport.ro/auto/Seat_Leon_Cupra
pe net se pare ca scrie 1375 am gresit eu cu 35 kg

Nu folosesc cuvantul ...
Filmele demonstreaza adevarul...
Sa nu uitam ca ne-am dat numai la claxonul tau...
Te astept la start cum ti-am propus ...
Hooya1985 is offline  
Old 12-01-10, 17:56   #129
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Cand te-ai dat cu mine erai gol nu mai mintzi ...


http://www.autonovo.ro/masini_noi_co..._usi_1117.html
http://www.auto-motor-si-sport.ro/auto/Seat_Leon_Cupra
pe net se pare ca scrie 1375 am gresit eu cu 35 kg

Nu folosesc cuvantul ...
Filmele demonstreaza adevarul...
Sa nu uitam ca ne-am dat numai la claxonul tau...
Te astept la start cum ti-am propus ...
)))) esti penibil....vezi ca am interioru pe masina dupa cursa de la tulcea dar st obisnuit cu afirmatzii din partea ta fara nici o sustzinere, ca si cea cu atarnatu...mai bine o lasi asa ca te faci de ras!!!
b_13_wrc is offline  
Old 12-01-10, 17:58   #130
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

da dc nu iesiti pe strada si sa vedeti live, nu gargara
Kiki is offline  
Old 12-01-10, 18:01   #131
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Nu am fost castigat la loto de nimeni sa ies de fiecare data cand vrea lumea....si asa am iesit si cu totzi care m-au chemat nu cred ca am refuzat pe nimeni.....dar de data asta ies dr nu degeaba dak intelegetzi ce vreau sa zic.....pentru ca mie nu imi da tata bani sa bag in masina, spre deosebire de altzii mai fac si altceva decat sa ma trezesc la 2 sa manac si dupa iar somn
b_13_wrc is offline  
Old 12-01-10, 18:01   #132
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by b_13_wrc View Post
)))) esti penibil....vezi ca am interioru pe masina dupa cursa de la tulcea dar st obisnuit cu afirmatzii din partea ta fara nici o sustzinere, ca si cea cu atarnatu...mai bine o lasi asa ca te faci de ras!!!
Ma bucur ca te-ai obisnuit cu mine...
Vii la start sau nu ?
Te astept si eu si Rs-ul si Kiki
Accepti?
Vrei sa terminam balciu ? vino si ne bati pe toti si ne inchizi gura ...
))
Hooya1985 is offline  
Old 12-01-10, 18:03   #133
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

i`m on
Kiki is offline  
Old 12-01-10, 18:05   #134
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by b_13_wrc View Post
Nu am fost castigat la loto de nimeni sa ies de fiecare data cand vrea lumea....si asa am iesit si cu totzi care m-au chemat nu cred ca am refuzat pe nimeni.....dar de data asta ies dr nu degeaba dak intelegetzi ce vreau sa zic.....pentru ca mie nu imi da tata bani sa bag in masina, spre deosebire de altzii mai fac si altceva decat sa ma trezesc la 2 sa manac si dupa iar somn
Pentru cultura ta generala totii ne ocupam cu ceva si nu stam sa o frecam la rece...
Faptul ca te eschivezi acum , arata multe...
Adica iar vrei sa ii ceri banii lui kiki sa te dai cu el?? )
Se vede ca iti place balciu...
Hooya1985 is offline  
Old 12-01-10, 18:06   #135
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

io am cea mai ieftina masina de aici 6000 euro inainte de criza acum o acadea pe batz)
Kiki is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -