Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-01-10, 11:42   #61
Eddie C.
Alfa Romeo Driver

Stage 4
 
Eddie C.'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 264
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
era ud pe partea rsului, pe la 200 m a iesit o vulpe si trebuit ocolita, apoi nu putem uita de viscolul din China si spre sfarsit de tsunamiul care risca sa strice cursa!
personal chiar vreau sa ma dau cu acest rs cu softul respectiv, cu care a scos 370 cp!
My friend nu trebuie sa ma iei la misto...pe bune...eu doar am comentat acel film si am zis ce a fost.Personal nu imi place softul de care l-a avut de la SKN... P.S. Si nu era vulpe era un pui de urs
__________________
Eddie C. is offline  
Old 06-01-10, 17:28   #62
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

de ce s-au sters graficele de putere?!aratau prea bine?!
yoda is offline  
Old 06-01-10, 20:28   #63
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Nu le-a sters nimeni.
Graficul de putere este atasat primului post.
andreitentean is offline  
Old 06-01-10, 20:46   #64
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Nu le-a sters nimeni.
Graficul de putere este atasat primului post.
sunt unii moderatori mai zelosi, ca existau si grafice cu masina masurata in alta parte, noroc ca le-am salvat inainte sa fie sterse, asa ca daca este cineva curios sa intrebe!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 06-01-10, 23:56   #65
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Da, eu sunt curios.
bitnet is offline  
Old 07-01-10, 07:51   #66
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Da, eu sunt curios.
vreau sa nu fiu inteles gresit!nu reprezint pe nimeni si nu ma intereseaza acest bussines de a modifica electronic masini si nu am ce castiga sau pierde din aceste dezbateri!vreau doar sa vedeti ca exista si alte masuratori ce au fost sterse intentionat sau nu!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rs1.jpg
Views:	192
Size:	39.1 KB
ID:	1251902   Click image for larger version

Name:	rs2.jpg
Views:	177
Size:	55.7 KB
ID:	1251903   Click image for larger version

Name:	rs3.jpg
Views:	175
Size:	56.5 KB
ID:	1251904  

yoda is offline  
Old 07-01-10, 10:27   #67
Glavan

Stock
 
Glavan's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 8
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

asa-i romanul - in loc sa isi vada lungul nasului si sa aibe grija de "blocul" lui - se uita in "curtea" altora si arunca cu ce au la indemana - respectiv "namol"....
Glavan is offline  
Old 07-01-10, 10:33   #68
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

vai cita subtilitate

PS: mi-am luat popcorn & suc, m-am asezat comod, va rog continuati, pare sa inceapa ceva frumos si distractiv
bbm is offline  
Old 07-01-10, 11:30   #69
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Cum la rubrica "COMMENTS" nu scrie nimic, inseamna ca este bine, asa trebuia sa fie!
bitnet is offline  
Old 07-01-10, 11:53   #70
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

doc, nu te supara dar chiar sebastian spunea intr un post anterior ca masina a fost masurata si scotea acea putere de 280 de cai la roti, asta a fost motivul pt care am intrebat (si a fost sters postul) cit inseamna la motor; puterea promisa de 370 era la motor si nu la roti.
PS: stie cineva de ce nu se plinge clientul ? parca clientii sint cei ce trebuie sa se plinga si nu altii pt ei !!
__________________
I keep trying but I can never drive faster than my guardian angel can fly !!

http://www.racingcode.com/products.htm
bbm is offline  
Old 08-01-10, 06:56   #71
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by bbm View Post
doc, nu te supara dar chiar sebastian spunea intr un post anterior ca masina a fost masurata si scotea acea putere de 280 de cai la roti, asta a fost motivul pt care am intrebat (si a fost sters postul) cit inseamna la motor; puterea promisa de 370 era la motor si nu la roti.
PS: stie cineva de ce nu se plinge clientul ? parca clientii sint cei ce trebuie sa se plinga si nu altii pt ei !!
nu ma supar deloc!nu am facut nicio afirmatie ci doar am postat acel grafic cu 280 la roata, cat despre transformarea la motor, habar nu am ce procent trebuie aplicat!cred ca cel mai bine ar fi fost sa mearga la Florin sa o masoare si avea 4 variante, respectiv Maier,Theo,Seby si Florin iar daca 3 erau asemanatoare se putea trage o concluzie!iar de plans, se plange clientul dar nu aici !
yoda is offline  
Old 08-01-10, 08:01   #72
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

ok, din ce inteleg eu si confirmati si voi, masina avea 280 - 283 de cai la roti , nu vreti sa faceti aproximari cit inseamna la motor - fair enough; clientul totusi nu este multumit , ok, este dreptul lui si banii lui dar totusi, sa nu exageram si sa spunem ca are probleme de fiabilitate....nu-mi spune ca i s-a stricat ceva la masina ca nu te cred, a mers cu softul prea putin iar skn nu sint o firma sa faca greseli capitale si sa cada motorul la prima cheie sau in citeva ore.
faptul ca nu e multumit repet, este dreptul lui, poate clientul vrea mai multa putere, este dreptul lui sa fie nemultumit;
dar sa nu amestecam chestiile personale cu softurile
parerea mea
bbm is offline  
Old 08-01-10, 08:13   #73
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by bbm View Post
ok, din ce inteleg eu si confirmati si voi, masina avea 280 - 283 de cai la roti , nu vreti sa faceti aproximari cit inseamna la motor - fair enough; clientul totusi nu este multumit , ok, este dreptul lui si banii lui dar totusi, sa nu exageram si sa spunem ca are probleme de fiabilitate....nu-mi spune ca i s-a stricat ceva la masina ca nu te cred, a mers cu softul prea putin iar skn nu sint o firma sa faca greseli capitale si sa cada motorul la prima cheie sau in citeva ore.
faptul ca nu e multumit repet, este dreptul lui, poate clientul vrea mai multa putere, este dreptul lui sa fie nemultumit;
dar sa nu amestecam chestiile personale cu softurile
parerea mea
ma vad nevoit sa ma retrag din discutie!nu reprezint pe nimeni si nu fac reclama unuia sau altuia!mi-am spus parerea de om patit!mergi in mai multe locuri masori, te dai si apoi tragi o concluzie buna sau rea!si asa m-am bagat in chestii care nu ma intereseaza!bafta!
yoda is offline  
Old 08-01-10, 08:18   #74
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
mi-am spus parerea de om patit!mergi in mai multe locuri masori, te dai si apoi tragi o concluzie buna sau rea!si asa m-am bagat in chestii care nu ma intereseaza!bafta!
ai un mare 10+ pt aceasta fraza, si vorbesc serios
bbm is offline  
Old 08-01-10, 11:15   #75
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN

UN MIC ARGUMENT:
TOTI CONSTRUCTORI DE MASINI DIN CATE STIU EU DECLARA PUTEREA UNEI MASINI LA MOTOR NU LA ROATA .......RESTUL E cancan
YCSNHT is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -