Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-09, 10:38   #16
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

sal,mersi ptr apreciere,eu nu prea ajung in ploiesti,eu am treaba in buzau si constanta,dar o sa ajung la pitesti la legale,;dak e poti sa vii bogdan in buzau
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 00:42   #17
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

Roadele muncii si-au spus cuvantul...GROZAVA MASINA!!!
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 15:47   #18
Skido

Stage 4
 
Skido's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 230
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

mie-mi place cum se aude...PRRRRRRRRRRRrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ))) felicitari gabi
Skido is offline   Reply With Quote
Old 28-03-09, 12:12   #19
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

salutare!la fel am si eu un 1.8t aprox cu aceleasi modificari......nu ai avut pana acuma probleme cu biele,pistoane,transmisie?
numai bine si bafta in continuare
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 01:07   #20
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

sal,am biele si pistoane forjate,iar transmisia e toata stock,fara probleme pana acum
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 17:52   #21
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

sper sa ne vedem intr-un cadru legal cat de curand, cu alte cuvinte iti onorez invitatia lansata acum o vreme.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 19:47   #22
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

si eu sper asta,dak e ne int si in buc.kiar vreau sa vad cum stau cu kad ettul
respect ptr cei pasionati
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 17:14   #23
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

Intre timp masina a fost prezenta la cursele de la Tulcea si Constantza unde s-a clasat pe locul 2 in ambele cazuri. De retinut e ca a batut masini de genul Golf 5 GTI cu GT30 made by Upsolute, a fost la 2 m de BMW M3 E92, a batut M3 E36, a batut un Nissan 350Z, si a luat bataie de la acea IBIZA care intradevar merita tot respectul. Ca ironie a sortii, eu i-am recomandat si instalat un boost controler IBIZEI asa incat sa poata face o presiune corespunzatoare, noi masurand mai demult 244 cp. Si uite asa am ajutat adversarul De retinut pt. pasionati este faptul ca nu bate cel mai puternic motor, ci cel mai armonios ansamblu. De exemplu greutatea si diferentialul autolocant, dublat si de pilotajul corect al IBIZEI, fac ca masina mai puternica sa fie batuta de cea mai usoara. Si uite asa echipa SEAT BUZAU acum aici denumita de mine face legea pe 402 m la grupa lor.
__________________
TUNING TO PERFECTION
www.mastertuner.ro
Bucuresti, Teiul Doamnei 92
Tel.:0722275522/021 242 42 81
MasterTuner is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 19:31   #24
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

Multumesc Florin, dar sa stii ca boost controlerul l-am dat jos de-a doua zi. Masina nu mai are de foarte mult timp asa ceva. Aaa.., nici autoblocant nu are. Doar soft facut de Ceky, turbina K04, admisie si evacuare Borla, si inca vreo cateva modificari.Masina inca mai are potential si-l vom exploata la maxim, sper...Cand a fost masurata pe dyno avea cutia originala de ibiza cupra 150cp, intre timp aia a capotat si am inlocuit-o cu alta cutie, una de TT care nici asta nu are autoblocant. Noi am crezut ca ar avea pentru ca pleca prea bine si asta ne-a indus in eroare. Multumesc incaodata pentru aprecieri, si sa stii ca adversari nu ne-am declarat noi ci doar AM FOST DECLARATI.

ps: La Tulcea nu Cupra a luat locul 2, ci IBIZA. Cupra a luat locul 4.

Last edited by bitnet; 24-05-09 at 19:57.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 07:12   #25
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

bitnet, vezi ca pt 1.8T e o cutie de cupra pe net de vanzare cu diff inclus in ea. bbm o are de vanzare.

sunteti siguri ca GTIul de la CTa avea GT30??

la tulcea a fost batut de un GTI si acum refuza sa se dea cu el.
cum va explicati ca bate un GTI cu GT30 si ia bataie de la unul cu turbina mai mica?
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 11:09   #26
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

La fel cum un luptator de 150 kg poate sa o incaseze de la unul de 90. Importanta e DIETA, cate calorii mananca, ce procent de carbohidrati, CAND mananca... Noi tunerii suntem in esenta suntem niste nutritionisti de motoare...
MasterTuner is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 11:33   #27
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

perfect adevarat, deci exista si situatia in care o alta masina cu turbina mai mica, sa bata leonul...asa ca sa nu se culce pe urechea ca daca a batut un GTI cu Gt30 (desi eu am auzit ca acel GTI si-ar fi dat jos turbina aia inaintea cursei...) bate orice GTI din RO.
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 12:41   #28
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

bogdan wrc, la tulcea am batut bygul de 2 ori si o data kiar rau,iar el m a batut doar o data ptr k nu mi a intrat in a doua.si golful negru are gt30 pe el, kiar proprietarul mi a zis(a zis k mergea cu 1,3bari constant si 1,4 overboost. alt baiat cu un golf gti rosu cu nr .de leasing de bucuresti si a dat jos kitul de gt3071. si ma repet a mia oara nu m am dat cu byg ptr k eu eram calificat in faza urmatoare si el nu era
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 18:41   #29
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

tu stii f bine discutia, stii de ce vroia sa se dea cu tine...asa ca asta cu calificatul suna...total altfel.
cum l-ai batut de atatea ori daca el a luat locul 2 si tu mai jos?
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 09:09   #30
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Chiptuning cu UNICHIP pe SEAT LEON CUPRA 1.8 cu GT28 RS by MasterTuner

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
tu stii f bine discutia, stii de ce vroia sa se dea cu tine...asa ca asta cu calificatul suna...total altfel.
cum l-ai batut de atatea ori daca el a luat locul 2 si tu mai jos?
Eu nu inteleg de ce va tot certati voi aicea ... alcineva face legea la grupa asta .. oricum masinile voastre trag bine si nu vad rostul acestei discutii .... colaborati si asa o sa le faceti sa traga mai rau.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -