Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Freehand - Desene de mana

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-08, 19:32   #91
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Concurs 4tuning Days

foarte frumoasa supra ta frate .....m-am uitat la ea juma de ora
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 13:35   #92
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Concurs 4tuning Days

lukaaaaaaaaaas....eu nici n-am stiut ca a existat asa ceva...te omoooor!!!! nu m-ai sunat si pe mine sa-mi zici...
culmea ironiei...am stat doua zile de dimineata pana seara acolo si nici n-am stiut ca s-a facut panou
lucrarea mea nu a aparut pe acolo din cate am vazut eu...ehhhh...soarta
oricum felicitari baietilor!!!
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 13:45   #93
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Concurs 4tuning Days

Scuzele mele, cand am vbit nu era facut, nici nu credeam ca se mai face panoul, si dupa aia am vazut baietii de la romexpo ca aduc niste fiare pe acolo.
Si am cam uitat sa iti mai zic. Cu lucrarile lipsa, pacat! Greseala celor care au printat , de exemplu o lucrare de la 3D avea de 7 ori o imagine ! Ce sa le mai ceri.

Mii de multumiri si domnului Ace Axel, care organizator fiind, s-a dat lovit imediat cum s-a montat panoul, si am bagat munca ca negrii pe plantatie pana am lipit toate lucrarile pe panou.
__________________



LKS is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 14:23   #94
Bejdesign

Stage 4
 
Bejdesign's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 224
Default Re: Concurs 4tuning Days

Si unde anume s-au investit 3000 euro?
Bejdesign is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 09:23   #95
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: Concurs 4tuning Days

frumoase lucrarile...daca are cineva poze mai in detaliu as ruga daca se poate sa fie postate....multumesc anticipat
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 14:53   #96
ad1

Stage 5
 
ad1's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 380
Member of:
[Moderators]
Default Re: Concurs 4tuning Days

ce de orgolii(patate) pe aici......

Last edited by ad1; 19-03-08 at 14:58.
ad1 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 14:55   #97
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: Concurs 4tuning Days

Mai multa suferinta ca in posturile anterioare nu am vazut pana acum ... De la prieteni tre sa deveniti dusmani asa in secunda numarul 2 ...

LKS nu te mai umfla ca ai venit de la CT si ai facut panoul ala ... pentru ca ai facuto pentru asa zisa comunitate, care ar trebui sa fie din ce mai unita dar se pare ca e tocmai invers, daca ai lucrat la panoul ala doar ca sa ne arati ca ai facut ceva atunci e clar si cu tine ...
Ace odata ce ai vorbit cu organizatorii sa faca si un loc pentru freehand trebuie sa te ocupi perosnal, pentru ca tu i-ai batut la cap. Daca i-ai rugat doar ca sa ne spui noua ca tu esti ala care vrea un bine, esti in aceasi situatie...

Daca a castigat bravo lui crezi ca faptul asta se datoreaza cererii tale de a face un panou ... El a facut ca sa fie ales castigator.
Si fani poate sa aiba oricine dar nu trebuie sa ii dai u in cap ca el vrea sa ajunga ca respectivul... daca el considera ca acel lucru e cel mai bun pentru el, asa va face ... in cel mai bun caz poti sa ii dai un sfat pur prietenesc.

Si toate acestea fiind spuse cred ca topicul acesta ar trebui inchis.
__________________
Moartea-i sigura, viata nu !
Alkatraz is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 15:56   #98
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Concurs 4tuning Days

Alkatraz, desi ai zis-o intr-un mod cam deranjant, iti dau totusi dreptate. Nu trebuia sa ma bat cu pumnul in piept ca am ajutat la aranjarea panoului, ideea principala era ca UNII origanizatori desi au zis ca fac, NU au facut nimic, au vazut ca lipsesc lucrari si plangeau pe acolo. Altii nu au zis nimic si totusi daca erau acolo au mai dat cate o mana de ajutor (acum nu ma refer numai la mine).
LKS is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 19:48   #99
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: Concurs 4tuning Days

problema a fost ca dupa ce a plecat ace am ramas cu lucrarile si portofoliile de la free hand dar nu stiam ale cui sunt lucrarile , deci era nevoie de el... ca sa stim la ce lucrari sa punem portofoliile.
in fine ...
__________________
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 20:01   #100
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Concurs 4tuning Days

eu nici nu am dat de panou pana duminica...mi-a zis grigo pe unde sa o iau...era amplasat aiurea.

P.S. misto lucrare LKS...
peter is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 21:16   #101
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: Concurs 4tuning Days

Quote:
Originally Posted by GRIGO View Post
problema a fost ca dupa ce a plecat ace am ramas cu lucrarile si portofoliile de la free hand dar nu stiam ale cui sunt lucrarile , deci era nevoie de el... ca sa stim la ce lucrari sa punem portofoliile.
in fine ...
am zis ca nu mai postez, dar cand vad asa ceva, pur si simplu nu ma pot abtine. asta doar demonstreaza cat de pe langa esti ; adevarul e ca nici nu avem telefoane, nu avea numarul meu NIMENI !! decat tu , lks si patriotu ( asta in caz de urgenta, pentru ca nu vreau sa il implic p patriotu in asta, pentru ca e un super baiat si as garanta oricand pt el si presupun ca si el pt mine ) ... cel putin voi!

plus k la desene de mana eu am separat desenele si am pus portofoliile in dreptul celor care au avut imaginile printate. Cat despre minunatul stand vt , macar recunoaste ca mananci rahat cand zici ca nu am ajutat si nu mai face p ranitul, ca eu te-am inteles cand ai zis ca ti-e foame si te-ai dus sa mananci ... asa a trebuit si eu sa plec ( tre sa iti dau tie sau oricarui altcuiva explicatii ? ).

Si inca o chestie si cu asta chiar ca termin. Eu nu inteleg de unde pana unde ati scos-o pe asta cu organizatorul. Nu eu mam ocupat de 4td , nu eu trebuia sa fac standul vt. Ce am facut, am facut pt comunitatea vt, am facuto pt noi toti, dar se pare ca unii nu stiu decat sa arunce cu gunoi in altii !

Hai bafta!
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 21:54   #102
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: Concurs 4tuning Days

Quote:
Originally Posted by Ace Axel View Post
am zis ca nu mai postez, dar cand vad asa ceva, pur si simplu nu ma pot abtine. asta doar demonstreaza cat de pe langa esti ; adevarul e ca nici nu avem telefoane, nu avea numarul meu NIMENI !! decat tu , lks si patriotu ( asta in caz de urgenta, pentru ca nu vreau sa il implic p patriotu in asta, pentru ca e un super baiat si as garanta oricand pt el si presupun ca si el pt mine ) ... cel putin voi!

plus k la desene de mana eu am separat desenele si am pus portofoliile in dreptul celor care au avut imaginile printate. Cat despre minunatul stand vt , macar recunoaste ca mananci rahat cand zici ca nu am ajutat si nu mai face p ranitul, ca eu te-am inteles cand ai zis ca ti-e foame si te-ai dus sa mananci ... asa a trebuit si eu sa plec ( tre sa iti dau tie sau oricarui altcuiva explicatii ? ).

Si inca o chestie si cu asta chiar ca termin. Eu nu inteleg de unde pana unde ati scos-o pe asta cu organizatorul. Nu eu mam ocupat de 4td , nu eu trebuia sa fac standul vt. Ce am facut, am facut pt comunitatea vt, am facuto pt noi toti, dar se pare ca unii nu stiu decat sa arunce cu gunoi in altii !

Hai bafta!
mda deci poti intreba, la telefon nu mai aveam baterie da lasa asta ...
desenele care le-ai separat tu au fost miscate nu au ramas asa s-au mai rasfoit pe acolo ,
stateam de dimineata acolo si eram nemancat .... care a fost problema ca am fost sa mananc ... .am revenit in 20 de minute ... tu nu ai mai revenit ...
si i-a zi frate cu ce ai ajutat, cat ai stat de cand a fost montat panoul, 5 minute cat s-au pus 2-3 poze la 3d... asa ca nu mai manca rahat ca ai ajutat
nu trebuie sa dai explicatii la nimeni , faci ce vrei dar era frumos sa stai sa ne ajuti daca tot ai luat responsabilitatea freehand-ului nu?
nu o spun numai eu, cam toti de pe aici au inteles de la tine ca te ocupi .
de ce de altii nu am zis nimic pt ca nu au ajutat ... ? pt ca nu s-au angajat dinainte ca o sa se ocupe , simplu ...

pe bune chiar nu imi arde sa fac posturi dastea .... e pierdere de vreme
in fine hai sa terminam o data cu subiectul asta
Sanatate, aveti grija de voi ...
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 00:34   #103
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Concurs 4tuning Days

sorry, azi abia am mai terminat de carat diverse de pe la salon...
si de facut ordine, de incheiat acte, etc...
pentru noi inca nu s-a terminat. asta e
maine incepem sa punem pe sectiuni concursurile si castigatorii, frumos, ca data trecuta...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 00:49   #104
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Concurs 4tuning Days

terminati cu certurile...
nu e nimeni dintre voi de vina, problema a aparut vineri, la romexpo, cand nu era facuta amenajarea NICAIERI, nu numai la voi... stiti foarte bine cei care ati fost acolo
nici macar la firmele care isi platisera standul nu era nimic, nici pereti, nici mocheta.
a trebuit sa trag ca disperatul de ei, desi aveam contract si banii erau platiti.
intr-un tarziu, au terminat amenajarea peste tot, inclusiv acolo
intr-un tarziu, spun, din pacate, caci aceasta intarziere a facut ca sa nu mai fie fezabila organizarea cum trebuie
bannerele nu mai erau unde sa fie puse, caci pusesera firmele pe balustrada
la firme nu le puteam spune sa le dea jos, caci eram cu ei la "cutite", erau suparati si ei ca nu s-a facut amenajarea, desi platisera.
sus, nu a mai fost cum sa facem ce trebuia, cu masute, bar, etc, tot ce planuisem, ca o mica cafenea "virtual"
vitrinele, stiti ca au adus 2 care erau modele aiurea
am comandat inca 2 si au venit sparte
nu mai aveam timp sa ma mai cert cu ei, stiti ca intre timp se intamplau diverse: cerculete, etc, unde era raspundere mare.
asa ca am convenit cu baietii doar sa tragem mai in fata ca sa fie vizibil de jos, si atat e maxim care s-a mai putut face
din pacate


spatiul respectiv, 500 mp, era inchiriat exact cu aceasta destinatie
500mp x 4 euro = 2000 euro.
vitrinele au fost inca 240 euro
panourile pe care au fost lucrarile au fost 20 euro BUCATA
masutele si scaunele nu le-am pus, nici proiectorul, si nu le-am mai platit, ca imi era frica sa nu le fure cineva
bine am facut, caci duminica seara s-au furat 2 vitrine

PRETURILE PE CARE LE-AM ZIS, SUNT OFICIALE, PUTETI CONSULTA SITUL ROMEXPO

asa ca va dati seama ca dupa asta ma oftic cu atat mai tare, cu cat vroiam sa iasa ceva impresionant acea cafenea virtual, care trebuia sa fie gata vineri dimineata si care m-a costat atat
cei cativa care ati fost pe langa mine stiti ce ofticat am fost si cat am tras de aia de la romexpo

asa ca cel mult, eu sunt singurul vinovat, ca am planificat ceva, dar nu stiam ce probleme pot sa apara acolo... e prima data cand lucrez cu ei, si am crezut ca un contract si banii platiti IN AVANS, sunt suficienti.

deci... eu sunt de vina
va rog mult, nu va mai certati intre voi, macar certati-ma pe mine, ca e mai corect asa
ar fi pacat sa va aruncati cuvinte grele, si fara motiv.
toata lumea la virtual a fost extrem de saritoare... practic, daca locatia era amenajata, lucrurile mergeau snur, si nu se mai ajungea la discutia asta intre voi
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 07:54   #105
igerr_al

Stage 3
 
igerr_al's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 103
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Concurs 4tuning Days

mie imi pare rau pt Darius...nu i s"a implinit visul
igerr_al is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -