Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Freehand - Desene de mana

View Poll Results: Dupa parerea ta, cine a desenat cel mai frumos lowrider
art_Thomas17 4 36.36%
silviun95 7 63.64%
Voters: 11. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-08-12, 20:33   #1
silviun95

Stage 5
 
silviun95's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,161
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Battle: art_Thomas17 vs silviun95

Tema: Lowrider

Participanti:
1) art_Thomas17;
Click image for larger version

Name:	chevrolet_impala.JPG
Views:	70
Size:	1.35 MB
ID:	2516163

2) silviun95.
Click image for larger version

Name:	lowrider.jpg
Views:	75
Size:	1.23 MB
ID:	2516164

.
.

Va rog, daca se poate, sa argumentati votarea.
Nu postati pe thread decat argumentarea votarii sau sfaturi privind realizarea desenelor, altfel, postarile vor fi sterse sistematic, fara alta explicatie decat aceasta.

Reclama pentru o lucrare anume aduce sanctiuni. Reclama la lucrarea proprie aduce sanctiune si discalificare. Votarea pentru lucrarea proprie aduce si ea sanctiune si discalificare.


Spor la votat si succes participantilor!
silviun95 is offline  
Old 07-08-12, 11:37   #2
art_Thomas17

Stage 3
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 95
Default Re: Battle: art_Thomas17 vs silviun95

silviu: al tau ii super nu am ce zice, votul meu merge la tine
si eu: mai am de invatat

Last edited by art_Thomas17; 07-08-12 at 11:40.
art_Thomas17 is offline  
Old 09-08-12, 10:48   #3
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Battle: art_Thomas17 vs silviun95

Am votat cel a lui Silviu, are mai multa personalitate fatza de Thomas! Dar... asta nu inseamna ca Thomas trebuie descurajat, ci din contra incurajat! Si a lui Thomas e misto, a ales un model foarte aparte, dar Silviu a adaugat personalitate, sulfet, si sunt sigura ca Thomas o sa ajunga sa faca la fel, poate mai bine!
__________________
Blogul meu! : http://motor-heart.blogspot.ro/
kalligraniento is offline  
Old 09-08-12, 13:43   #4
gabriel_cars

Stage 3
 
gabriel_cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 158
Default Re: Battle: art_Thomas17 vs silviun95

Doua desene frumoase, in plansa lui silviu se vede experienta dobandita, detalii mai ingrijite, zone de umbra, contrast in imagine, un dinamism in copozitie care subliniaza suspensia la aceste masini fara sa fie nevoie sa o detalieze. Desenul lui thomas este la randul sau unul frumos, cu cateva mici interventii ar fi fost si mai bun. Aceste interventii ar putea fi directionate in :
grila din dreptul motorului ( un pic mai detaliata sau mai bine sugerata daca nu se doresc detalii ) , roata din planul cel mai apropiat, ceva mai multe detalii ( elemente , contraste de luminozitate ) , cateva mici detalii sugerate pe la faruri si ceva mai mult contrast la plansa in general. Acest din ultim aspect poate sa fie datorat in urma scanarii . Oricum , felicitari ambilor participanti !
gabriel_cars is offline  
Old 09-08-12, 14:16   #5
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Battle: art_Thomas17 vs silviun95

nu-mi zi de scaner ca al meu imi da cosmaruri, trebuie sa umblu in photoshop sa dau contrast sa nu se vada sters.
Nici eu nu sunt la fel de avansat cum e Silviu, abia de acum incep sa accelerez si in creion mai k-lumea dupa ce am facut pauza.
Da la Thomas niste detalii si un pic de contrast ar fi altceva, dar e un inceput pentru toate.
Sa mai vedem astfel de battle-uri.
Eu unu nu prea ma bag in genu asta de battle ptr ca eu cam urasc sa copiez masini, eu le concept!
Felicitari pentru amandoi!
kalligraniento is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -