Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Freehand - Desene de mana

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-11, 10:26   #121
gabriel_cars

Stage 3
 
gabriel_cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 158
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Salutare ! Ma gandesc ca la urmatorul Challenge , pentru ca au fost si Pastele si toate desenele au fost reusite , ca pentru tema urmatoare sa facem fiecare niste propuneri referitoare la subiectul abordat , fiecare ce crede ca ar fi frumos - interesant sa fie desenat ca tema pentru challenge . Tema poate sa fie o noua clasa E , un nou Ferrari , o noua serie 3 , sa desenam extraordinarele concepte Alfa Romeo BAT , sau o masina tematica - intruchiparea personalitatii lui Darth Vader .. , veniti si voi cu alte propuneri si sa alegem ceva . Dupa cum am mai zis , nu am apucat sa vorbesc cu Evoluzione sau cu Ace Axel daca aceasta initiativa li se pare buna , sper sa nu incalce regulamentul .
gabriel_cars is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 12:05   #122
paullardo

Stage 4
 
paullardo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 184
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

am si eu o idee,daca se poate,sa desenam clase de masini ce nu exista sau vor fi: BMW seria 4,AUDI A9,MERCEDES D class,etc.,asta e doar o parere de-a mea,dar moderatorii vor decide
paullardo is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 12:17   #123
gabriel_cars

Stage 3
 
gabriel_cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 158
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Este o posibilitate , insa este ceva mai dificil deoarece designul propus trebuie sustinut si de o scurta prezentare in care sa se prezinte pe scurt carui tip de clientela se adreseaza si ce anume aduce nou faca de modelele - clasele deja existente pe piata ( dimensiuni , habitaclu .., ce modele concuente exista daca sunt pe piata ..) insa este o propunere interesanta , sa vedem ce mai zic si altii , multumesc de interes si interventie
gabriel_cars is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 12:51   #124
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Gabi, despre challenge ti-am spus

Paullardo, mi-ar place, dar nu toti sunt interesati. De vara am zis cu kenzor ca lansez un challenge tematic, o marca sau o tema si desenezi ce vrei tu in functie de subiect. Ai sa poti sa te dai la maxim atunci, daca acuma nu se da astfel de tema
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 16:31   #125
MilTen

Stage 5
 
MilTen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 358
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

asa imi place...sustin ideea lu' kenzor
MilTen is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 15:39   #126
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Ok, din moment ce vad atata activitate pe sectiune, mai ales la channgele-uri, m-am gandit sa propun sa se revina la vechea modalitate de a alege temele. Si ca sa nu ziceti ca e prea monoton, m-am gandit sa adaug ceva, bine inteles daca e toata lumea de acord, si anume dupa fiecare 2 challenge-uri, adica dupa fiecare 2 saptamani castigatorul pe langa faptul ca alege urmatoarea masina, sa schimbe tema. Adica odata la 2 saptamani sa se aleaga tema racing, cult, jdm, etc. Sper ca va surade ideea. Probabil Evo va face un poll in care se va putea vota.
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 15:51   #127
silviun95

Stage 5
 
silviun95's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,161
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Buna ideea, chiar ma gandeam ca se alege praful de forumul asta.
silviun95 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 10:22   #128
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Pentru moment discutati aici toate variantele care va vin in cap si cand ajung in Franta fac un poll cu toate propunerile voastre, sa puteti alege din mai multe
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 10:24   #129
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Pacat ca se inghesuie prea mult lumea..
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 12:01   #130
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Imi place ideea ta Cristi, dar poate daca am schimba tema o data pe luna ar fi mai bine ... nu stiu, mai trebuie analizat
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 15:17   #131
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Mersi Andrei! Da trebuie analizat dar nimeni nu zice nimic, ar fi frumos sa fie ca inainte, activitate multa..
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 18:09   #132
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Baieti...de ce sa reparam ceva ce nui stricat ?

Propunerea mea este urmatoarea....

1)Timp de lucru 2 saptamani(timp destul sa faci 2xTerra) si winner takes all..

2) Castigatorul impune(nu propune) o tema proprie....prin care incearca sa atraga cati mai multi participanti

3) Tema trebuie sa specifice in mod expres modelul .....Nu am chef sa vad prin comentarii ca nu stiu ce dobitoc a votat Skyline'ul desenat prost(ca la vazut prin filme) vs Mazda desenata impecabil(fiinda nu a vazut masina aia in viata lui) in cadrul unei teme generale de tipul "JDM"

Sau un alt exemplu mai elocvent...sa zicem "german car" ...o sa fie razboi civil intre fanii McMerc,Bmw si Audi

Mai pe scurt....insigna masinii va cantari mai mult decat calitatea desenului.

Un exemplu de tema ar fi urmatoarea Bmw M3 cu tema Dtm....Sau Mitsubishi evo 10 cu tema Hill Climb(asta daca se tot tine cu dintii de ideea "temei" vs numele masinii+ imaginatie si stil propriu)

4)Userul sa posteze si cateva randuri despre tema generala,respectiv sa defineasca termeni precum JDM ,stilul Cult etc.... Cu scurt istoric and stuff
Putina cultura automobilistica nu strica

5)Castigatorul sa nu participe la urmatorul challange...desi nu cred ca e fezabila propunerea asta )

Asa e corect insa cati din noi ar fi de acord...

In concluzie...keep it simple

Si la propunerea numarul 6)...o idee mai veche de care mi-am readus aminte acum 3 zile cand am pus mana pe creion dupa 6 luni...

Ce ati spune daca am crea o "organizatie" care sa isi propuna promovarea lucrarilor noastre si tot o data a tuturor artistilor cu juma' de norma impartita la 2 ...si poate ...daca se poate ...si comercializarea unor astfel de articole...(lucru ce ar acoperi costurile micii investitii,intretinerea sitului....un suc..poate)

O sa ma mai gandesc la asta doar daca stiu ca pot avea suportul vostru...

Pot sa ma apuc sa fac chestia asta singur..de nebun insa nu o sa iasa nimic concret...

In concluzia concluziei....haideti sa rezolvam o data cu problema chalengului si sa punem umarul la treaba caci si ca cam bate vantul prin sectiunea noastra....

Spor la lucru baieti!

PS: daca ma punea cineva sa scriu atata.....
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 19:06   #133
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Ai scris prea mult si m-ai derutat. Ideea era ca modelul si marca masinii sa cantareasca cel mai mult, dar ca sa nu sara in cap unii si altii sa adaugam ideea temei, sa nu apara comentarii de genul "dar noi tocmai asta am vrut sa schimbam" (schimbare care mi s-a parut inutila, din moment ce totusi mai erau participanti, putini ce-i drept, dar mai erau), si bineinteles catigatorul pune tema urmatoare. Cred ca tot ce trebe e o masina care sa placa tuturor pentru a fi motivati!

Ca si concluzie sa se revina la vechiul mod de desfasurare al challenge-urilor, plus alegerea unei teme. Si daca stau bine sa ma gandesc si ideea temei e interpretabila si cred ca ne lungim prea mult pe discutie ei, deci haideti sa revenim la normal sa zic asa si sa incepem odata un challenge!!

PS: Evo stiu ca esti ocupat, dar introdu din nou vechea metoda!

Last edited by mnc.risty; 07-09-11 at 19:11.
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 19:44   #134
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Pai cam asta am zis si eu..daca sintetizam

If it aint broken don't fix it...

Vechiul sistem ne dadea mana libera....cel nou ne ingradeste imaginatia soo...

Hai sa progresam inapoi
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 20:25   #135
silviun95

Stage 5
 
silviun95's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,161
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Probleme, reclamatii ori sugestii [Freehand - Desene de mana]

Deci..pana la urma revenim la metoda veche ? Nu ar fi rau nici sa propunem tema: "tema de aceasta data va fi un coupe/hatchback/cabrio/drift/dtm etc", asa participantii au mana libera..poate ei vor sa desenese vreun model preferat.. doar ca va fi mai greu deoarece temele la un moment dat se vor repeta..si posibil va interveni monotonia..
Dar daca alegem o masina anume..poate nu tuturor le va placea acel model..si prin urmare.. poll 1 vs 1



Decizii decizii
silviun95 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -