Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Freehand - Desene de mana

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-10, 12:06   #256
silviun95

Stage 5
 
silviun95's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,161
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Eu sper sa nu ma refeream ca era murdara
silviun95 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 22:22   #257
copolinox

Stage 4
 
copolinox's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 297
Default Re: Desenele mele: sergini0

Da , m-am prins , prima oara cand am citit se razvratea Mopar'ul din mine ) dar mi-am dat seama ca zici ca era murdara...
Mie unu imi place mai mult jeep'ul cand e murdan , dar nu orice murdarie , spre exemplu asta nici mie nu imi place ,dar noroiul sta bine pe ea :"> .
Oricum ingrijita este , poate nu in exterior dar , ca parte tehnica si interior eu zic ca sta foarte bine
copolinox is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 23:43   #258
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Zici tu ca sta foarte bine? Studiaza din nou termenul de foarte bine te rog cand e vorba te starea optica a unei masini, eu din cate stiu se apropie de 'impecabil', si fara suparare, dar nu poti spune asa ceva despre o masina de 13 ani cu 300 si (destule) mii de km la bord ca arata foarte bine pe interior, cel putin nu de cea de care este vorba. Zic asta pentru ca am vazut-o si aici nu sunt de acord, mie chiar imi sare in ochi, nu poti sa zici ca nu se vede ca e o masina cu care s-a mers... (o fi atentia la detalii de la atata desenat). Cu alte cuvinte 'Mai putin parfum si mai mult sapun..' adica lasa laudatul si ai grija mai multa de ea.
Mie mi-a placut mai tare cand am vazut-o pentru prima data (eu cel putin) recent spalata, adica la reuniunea cu americane, arata mai bine.
Cum sa interpretam 'se razvratea Mopar'ul din mine' ? adica inteleg replica, dar nu era un furnizor de piese si accesorii pentru Chrysler? poanta de la dans cu ''hai sa vad cum joaca parameciu'-n tine'' era mai perceptibila...

Last edited by sergini0; 04-07-10 at 23:53.
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 14:10   #259
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Baieti, peste o saptamana plec din tara si n-o sa desenez o perioada, sper ca pana plec sa imi vina blocul A2, dar tot am chef de desenat, cred ca o sa fac ceva fugitiv pana la sfarsitul saptamanii pe formatul actual, as avea chef de un concept.
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 12:47   #260
copolinox

Stage 4
 
copolinox's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 297
Default Re: Desenele mele: sergini0

Quote:
Originally Posted by sergini0 View Post
Zici tu ca sta foarte bine? Studiaza din nou termenul de foarte bine te rog cand e vorba te starea optica a unei masini, eu din cate stiu se apropie de 'impecabil', si fara suparare, dar nu poti spune asa ceva despre o masina de 13 ani cu 300 si (destule) mii de km la bord ca arata foarte bine pe interior, cel putin nu de cea de care este vorba. Zic asta pentru ca am vazut-o si aici nu sunt de acord, mie chiar imi sare in ochi, nu poti sa zici ca nu se vede ca e o masina cu care s-a mers... (o fi atentia la detalii de la atata desenat). Cu alte cuvinte 'Mai putin parfum si mai mult sapun..' adica lasa laudatul si ai grija mai multa de ea.
Mie mi-a placut mai tare cand am vazut-o pentru prima data (eu cel putin) recent spalata, adica la reuniunea cu americane, arata mai bine.
Cum sa interpretam 'se razvratea Mopar'ul din mine' ? adica inteleg replica, dar nu era un furnizor de piese si accesorii pentru Chrysler? poanta de la dans cu ''hai sa vad cum joaca parameciu'-n tine'' era mai perceptibila...
Arata foarte bine , pentru o masina de 13 ani ! Si tu cu majoritatea nu intelegeti un lucru , KM parcursi efectiv nu prea conteaza , daca masina este ingrijita ,serviceurile sunt facute la timp , schimbul de ulei la motor , cutie , si consumabilele shimbate. Un motor de americana rezista lejer peste milionul de km cu majoritatea pieselor stock. Oare dc crezi ca au facut motoare foarte mari , cu putini cai putere?
Daca aspir interiorul , si curat praful , eu unul n-am observat o zgarietura pe bord , recunosc , am vazut in zona contactului , mai rateaza omu. Dar in rest e ok. Recent am desfacut tot bordul , am aspirat , curatat , tratat , si mi se pare foarte ok .
Mopar intradevar a fost un furnizor de piese renumit. Au facut cam cele mai capabile motoare si rezistente ,daca te uiti putin in urma , motorul R/T de pe Charger si Challenger , avea rezerva de eputere 400% , in anii 1969-1970 ( adica il puteai duce pe acelasi bloc motor cam pana la 1000CP )
copolinox is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 22:23   #261
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Va rog sa ramaneti la subiect. Aici vorbim de lucrarile lui sergini0, nu de masina.
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 22:40   #262
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

OFF: Uzura este inevitabila oricat ai intretine o masina, deci da, km parcursi conteaza. Am avut (noi) si masina din '92 si crede-ma ca stiu ce inseamna masina veche intretinuta. Se vede si in pozele de pe topicul tau ca nu-i o masina care tinde spre impecabil. Ce legatura are ce am zis eu legat de Mopar cu ce zici tu? eu ti-am zis doar ca nu prea mergea integrat in ce-ai vrut tu sa spui, nu am pus la indoiala faptul ca nu a facut treaba buna sau ca nu sunt niste piese reusite.
ON: Baieti am hotarat sa-mi fac un sevalet de birou la comanda (daca gasesc o tamplarie buna) pentru ca m-ar ajuta ca pozitie... ca sa stau drept cat desenez, avand in vedere ca voi desena si A2-uri si imi trebuie un suport mai stabil decat biroul pe care nu am foarte mult loc. Am facut si o schita, credeti ca e ok pana acum ca idee macar? Oricum as vrea sa ma mai gandesc la forma lui ca sa il concep in asa fel incat sa se plieze sa-l pot depozita mai usor prin casa.
Click image for larger version

Name:	DSC05037.JPG
Views:	187
Size:	2.07 MB
ID:	1555752
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 08:14   #263
Criss 10

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 55
Default Re: Desenele mele: sergini0

Mie sincer imi place ideea..nici prea mic nici prea mare si se plieaza ca un scaun de pescuit (sau asa ceva )
Criss 10 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 08:37   #264
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Sa iti pui un suport pentru foaie la baza placii pentru a-ti sta foaia dreapta, si pentru a nu-ti pica in caz ca nu o lipesti.
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 10:27   #265
denees
Audi Driver

Stage 5
 
denees's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 730
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Nu este stabil acel reglaj al inclinatiei. La cea mai mica miscare, va cadea.
denees is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 17:01   #266
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

De ce nu este stabil acel reglaj al inclinatiei?
@mnc.risti, da, voi pune si o mica 'bordura', oricum colile vor fi lipite...
P.S.: De ce a disparut atasamentul?
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 16:41   #267
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

In sfarsit, dupa aceasta pauza lunga, am ceva timp liber si ma apuc de un nou proiect, un Mercedes-Benz C123. Pana acum un inceput de schita(destul de subtire), sper ca intr-o saptamana- doua sa-l termin.
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 08:29   #268
silviun95

Stage 5
 
silviun95's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,161
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Frumoasa masina :X pana acum nu stiam ca exista modelul asta si in doua usi..e prea tare
silviun95 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 22:02   #269
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Da, e foarte tare, si am avut noroc sa dau de o poza cu un unghi care-mi place enorm, una super clara, cu o gramada de detalii, voi incerca sa transpun cat mai multe.
P.S.: Va fi o serie de cateva E-classe-uri, C123, W124 facelift, W210 facelift, W211(probabil tot facelift). Din pacate de mult timp nu prea pica nicio provocare sau challenge cu ce ma apuc eu de desenat, n-am mai participat de mult la un pool.
P.S.2: Dupa E-classe-uri imi planific sa fac o serie de SL-uri, mai exact W113, R107, R129, R230. Cred ca aceste 8 desene imi vor consuma intre 6 si 9 luni din viata dar sper sa merite. O seara buna .

Last edited by sergini0; 03-08-10 at 22:08.
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 13:22   #270
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Desenele mele: sergini0

Urat! ajunsesem pe pagina 2, trebuia sa improspatez topicul cu ceva 'nou', n-am mai lucrat la el de o gramda de timp dar il postez pentru ca mi-a murit topicul, as vrea sa incerc sa-l termin saptamana asta dar nu cred ca o sa reusesc, oricum... UP :P.
Click image for larger version

Name:	DSC07960.JPG
Views:	165
Size:	2.01 MB
ID:	1644303
sergini0 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -