Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Freehand - Desene de mana

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-06, 15:53   #31
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

adevaru e ca dintr`un AM ...ar ieshi ceva super. ..o mashina cu clasa ! ... e nasol ca s`au cam terminat orele de mate sunt in practica acum )) da` ca sa nu ma plictisesc ...o sa desenez ...
__________________



LKS is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 17:05   #32
danielo4u_ti

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 12
Lightbulb 406 provocare

vazand k se vb numa de masini celebre... ce ar fi sa va aratatzi talentulpe un 406 SW a2a serie
cu detalii mijto sa nu fie nici chiar da nici prea prea
io nu ma pricep la desen da voi care zicetzi ca suntetzi tari punetziva la treaba si sa vad ce o sa iasa
de ex mie miar place sa o vad k un rs4
succes
=))
danielo4u_ti is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 16:45   #33
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Salut baieti..ce ziceti de o incercare la un megane sedane 2.model 2005...nu ala cu facelift din 2006..Si daca se poate si spatele...dar daca aty putea sa faceti ceva care sa fie realizabil si in realitate..va rog mult de tot..pe net la firmele de tuning varianta sedane nu gasesc tunata..si nu prea sunt elemente de caroserie..mai exact kituri...Multumesc anticipat...cand se poate...daca puteti!..Asa cum stiti voi...cu manutzele alea magice..fara photoshop
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	megane sedane 2 profil gris hollograme.jpeg
Views:	204
Size:	24.3 KB
ID:	89433   Click image for larger version

Name:	megane sedane 2 profil back.jpeg
Views:	198
Size:	70.1 KB
ID:	89434   Click image for larger version

Name:	megane 2 fata.jpeg
Views:	227
Size:	139.2 KB
ID:	89435  

Click image for larger version

Name:	megane sedane 2.jpeg
Views:	223
Size:	71.9 KB
ID:	89436   Click image for larger version

Name:	megane sedane 2 profil.jpeg
Views:	268
Size:	71.9 KB
ID:	89437  
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 18:35   #34
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

hai frate ...pt ca eshti constantean de`al meu ...ma bag io sa fac ..
LKS is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 18:40   #35
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Mersi mult frate!Dupa ce termini...Dau o bere!...La propriu nu la figurat.Sunt tare curios ce iese..!...Ma chinuie si pe mine talentu cu desenatu...ceva ceva mishc..dar...tre exercitiu...Astept postarea)Mersi inca o data.
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 20:56   #36
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

poate o sa incerc si eu... desi vreau sa fac o gramada d kestii si nu am faut nik
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 21:47   #37
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

..va multumesc amandurora pt ajutor.Mai vb...ma uitam mai devreme la o broscutza..nu styu de cine era postata aici pe forum..un vw broscutza...si m am uitat la el si am inceput si eu sa l desenez...mi a iesit ceva frumos...dar problema e ca m am inspirat..adica..saraca ce are original este o usa deschisa..lsd door)...si ma rog..ceva culoare..o leaca mai diferita..dar a iesit destul de nice..dar mi e destul de greu sa ma uit la poza unei masini adevarate si sa incep sa o desenez..Fratilor..succes la proiectele pe care le aveti si multa bafta...poate vedem si noi odata pe strada o masina desenata de vre un brother de pe forum...pe viitor..)...ca sunteti talentati.Am vazut mai de mult pe un site..dar nu mai styu cum se numea..doamneee am ramas prost...stii cum erau desenate..ce a facut eon pe forum aici sunt minciuna..pe langa alea..(sa nu se inteleaga gresit..nu am nik cu desenele lui eon...sunt prea tari..)..ramaneai prost..ce era acolo..dar am uitat ca fraieru cum se numea siteul..ma oftic de mor..si multi de aici ...le aveti cu designul..ce sa va zic..Doamne Ajuta..sa nu mai scrie pe ferrari semnatura pinifarina si sa fie unul dintre voi...Astept lucrarile voastre..cand sunt gata..nu e nici o graba..
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 21:50   #38
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Apropo..de EON...tot respectu pt baiatu ala...le are...dar totusi..par prea scoase din calculator..nu styu de ce...nu cred ca sunt facute numai din creion...sunt multe efecte pe care nu styu daca le poti scoate numai din creion...probabil ca asa o fi cum zice el..dar totusi..o mica indoiala am..si cei ce proiecteaza masini pt renumitele firme...cand realizaeaza lucrarea n creion se cunoste tata ca e n creion..si de alea colorate ce au ei..si apoi...de ajung asa cum le are EON..se mai umbla putin mai mult si pe calculator...la ele...Probabil ca ma insel...scuzele mele..daca e asa!...P.S.: sa nu se inteleaga gresit...nu critic lucrarile nimanui!...doar o mica indoiala.
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 08:15   #39
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

eu am facut aseara o skitza.... eram mort d somn knd am terminato... nu e cine stie c... o postez knd ma intorc ... tre sa plec sa ii iau lu mami nijte flori
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 10:22   #40
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

uite c am facut eu... cum am zis ... nu e mare lucru... asa k nu incepeti sa imi scoateti okii cu greselile pls...

https://forum.4tuning.ro/imagehosting...1fdb7f2434.JPG

nam stiut cum sa pun thumbu d la imagine...asa k vam dat doar linku... imaginea e la 1600x1200
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 15:51   #41
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

o mai uploadai inca o data aici ...ca e cam greu sa iei thumbu si sa`l pui aici

e mishto ..incearca sa faci si nishte reflexii
LKS is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 17:15   #42
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Mersi mult...e misto..acum am intrat si eu ..Tre sa dau de baut fratilor!!!Multam fain)..
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 17:17   #43
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Jentile sunt prea tari..gen cum sunt ;a audi a 8....mi place si bumperul de pe fatza..marfa..mersi mult...
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 17:17   #44
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Am o intrebare...la noi in cta..sunt baieti care fac la comanda..adica te duci cu desenu..si..sa ti faca ..bari chestyy de genu?...si daca da..da mi si mie un nr de tel..ceva..te rog..
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 17:22   #45
ct_31_mym

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: Masinile voastre desenate de noi

Daca cumva am si eu nevoie..de ajutor..cand ma hotorasc sa pun in aplicare modificarile aste...mai exact..m ar interesa bara fatza...ca e marfa..imi poti Ace Axel sa faci o schitza din fatza?...ca vreau sa mi modific masina..dar probabil pe vara asta..dar cand ai u timp..nici o graba..sa mi schitezi bara fatza...cum crezi u ca trebuie...asta din desenul pe care l ai postat mi place mult..e marfa..Cand ai timp..e bie venita....Mersi mult..Inca un lucru eu ma gandeam sa pun o turbina la masina asta...motor de 1.6 16v..merge?...ssare de 1500 euro..?..
ct_31_mym is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -