Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 3D

View Poll Results: Voteaza care iti place mai mult
Lucrarea A 32 9.67%
Lucrarea B 45 13.60%
Lucrarea C 16 4.83%
Lucrarea D 2 0.60%
Lucrarea E 1 0.30%
Lucrarea F 69 20.85%
Lucrarea G 5 1.51%
Lucrarea H 85 25.68%
Lucrarea I 54 16.31%
Lucrarea J 22 6.65%
Voters: 331. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-01-08, 20:26   #61
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Ma bucur sa vad ca se fac progrese si-s curios de comentariile facute, pentru mine asta valoreaza mai mult. Va asteptam cu rezultate bune
Sleepy_85 is offline  
Old 19-01-08, 22:44   #62
rusty_hawk

Stage 3
 
rusty_hawk's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 80
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

nu mai dormim in noaptea asta:P.nici nu avea cum sa fie toate masinile castigatoare,dupa cum ai vorbit nu este una singura care a luat toate premiile,sunt mai multe eu banuiesc ca ar castiga sleepy si ruver ,deci nu sunt ei ca asa ai zis:P glumesc,numai bine
rusty_hawk is offline  
Old 19-01-08, 22:52   #63
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

sincer pe mine nu ma pasioneaza asa de mult sa castig, pentru mine sunt de ajuns comentariile..Facem pariuri ceva la cine pe modele 3D castiga :P
Sleepy_85 is offline  
Old 20-01-08, 01:27   #64
ruver

Stage 5
 
ruver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 590
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

nu conteaza, rezultatel sunt bine venite atunci cand vor aparea ele
mie imi place o anumita masina, am sa spun apoi care
ruver is offline  
Old 20-01-08, 01:47   #65
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

ruver, am "terminat" si cu tine... am revenit dar nu mai suntem in stare sa terminam... am fost la chef, scrie pe 4tuning unde...
oricum, am zis ca le mai recitesc o data pe toate...
fiecare o sa gaseasca si bune si rele...
si sper ca asta o sa duca competitia cat mai departe...
Gratzian is offline  
Old 20-01-08, 21:11   #66
Cipriany
Virtual 3D Tuner

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 215
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
ruver, am "terminat" si cu tine... am revenit dar nu mai suntem in stare sa terminam... am fost la chef, scrie pe 4tuning unde...
oricum, am zis ca le mai recitesc o data pe toate...
fiecare o sa gaseasca si bune si rele...
si sper ca asta o sa duca competitia cat mai departe...

Ce se mai aude despre comentarii, o sa fie afisate astazi?
Cipriany is offline  
Old 21-01-08, 01:18   #67
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

done... am grabit putin lucrurile, am scris mai "sintetic" dar le-am pus...
castigatorii ii vedeti altfel acum?cand ma trezesc va spun si castigatorii, pe mai multe variante.
nu i-am pus direct sa nu va influentez in analiza lucrarilor.
toate au si lucruri bune si lucruri mai putin bune, felicitari, multumim pentru participare
tot maine dam si tema pentru etapa 3, o sa vb cu grigo in legatura cu etapa pt 4TuningDAYS... sunt peste 2 luni de lucru ce ziceti?
Gratzian is offline  
Old 21-01-08, 01:21   #68
D_DooM

Stage 4
 
D_DooM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 237
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

desi sunt nou venit p'aci (nu va luati dupa data inregistrarii :P) cred ma voi baga si eu la urmatoare etapa ... si udne pot vedea si io comentariile despre lucrari ??
D_DooM is offline  
Old 21-01-08, 01:22   #69
4TuningRO
Administrator

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 468
Member of:
[Super Moderators]
[4TuningRO]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

in primele posturi din acest topic gasesti comentariile

https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/62805-4t-3d-car-battle-editia-2-a.html
4TuningRO is offline  
Old 21-01-08, 01:57   #70
rusty_hawk

Stage 3
 
rusty_hawk's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 80
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

moama ce au zis de mine:P iar nu dormim in seara asta daca nu stim cine a castigat) nu am intelesc cum castigatorii pe mai multe variante...erau 3 parca,oricum vad maine,noapte buna si succes

apropo am vazut ca s-a zis ceva de editat in PS,parca nu aveam voie sa facem nimic in ps
rusty_hawk is offline  
Old 21-01-08, 02:03   #71
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Dap am citit si eu comentariile,juriul a pus comentarii proportional cu lucrarile, au spus destule la fiecare din ele, pe mine m-au facut sa inteleg mai bine ce mai trebuie facut la masina, eu la un moment dat a trebuit sa pun stop modelarii si sa randez in timpul concursului ca altfel riscam sa raman doar cu modelu, dar acum o sa mai fac si unele reglari, n-am sa schimb tevile de esapament deoarece mie mi se pare o idee buna,din punct de vedere al sunetului produs si al performantei obtinute, acuma nu cred ca ar fi prea mari probleme de vizibilitate deoarece ele sunt duse cat mai in exterior si fumul nu afecteaza prea mult, si doar n-o fi o locomotiva cu aburi, sa fim seriosi
La randarile de studio am vrut eu sa faca o umbra mai ascutita sa obtin o iluminare gen "spotlight" nu e un accident ala, mie nu prea imi plac umbrele soft.
Si da aveti dreptate am facut nopti albe cu proiectu asta
Oricum ma bucur ca v-a placut masina mea, n-am pierdut ore de somn si laboratoare degeaba :P
Apreciem efortu si asteptam de acu castigatorii

Last edited by Sleepy_85; 21-01-08 at 02:05.
Sleepy_85 is offline  
Old 21-01-08, 02:05   #72
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Quote:
Originally Posted by rusty_hawk View Post
moama ce au zis de mine:P iar nu dormim in seara asta daca nu stim cine a castigat) nu am intelesc cum castigatorii pe mai multe variante...erau 3 parca,oricum vad maine,noapte buna si succes

apropo am vazut ca s-a zis ceva de editat in PS,parca nu aveam voie sa facem nimic in ps
in ideea ca n-aveai voie sa pui un fundal in PS.Si castigatorii se spun marti din cate am inteles eu, asa ca poti sa dormi linistit
Sleepy_85 is offline  
Old 21-01-08, 02:58   #73
ruver

Stage 5
 
ruver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 590
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

am citit si eu comentarile, sunt de o calitate excelenta si de o farte mare acuratete
vreau sa precizes do lucruri despre lucrarea mea la care nu am fost foarte inspirat cand l-eam realizat... :
1. senzatia de blur este obtinut datorita "Depth of Field", ca filtru pt. AA am folosit "Catmull-Rom" si o intensitate medie la QMC
2. acea linie a capotei care s-a spus ca este in plus am realizto asumandu-mi acest risc (dupa cum s-a si intamplat nu este un avantaj), ea avand ca scop integrarea grilei fata, formand asa dar o simetrie orizonala intre linile capotei si cele doua elemente ale grilei
apreciez farte mult aceste comentari si promit ca pe viitor sa ma ocup si de partea exterioara si mult mai mult de fiabilitatea si functionalitatea elementelor aduse
__________________
Pt. Contact ID Mess >>> : ruverr

My Portfolio |Lurcarile mele la 3D |Ruver Design - The Blog

Last edited by ruver; 21-01-08 at 03:09.
ruver is offline  
Old 21-01-08, 08:40   #74
Cipriany
Virtual 3D Tuner

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 215
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Am citit comentariul meu si mi se pare ok, multumesc Gratzian

Insa vreau sa corectez o greseala care sa scris in comentariu, bine inteles Gratiane un aveai de unde sa sti lucrurile acestea:
- NU AM FOLOSIT HDR dupa cum se vede clar in reflaxia de pe cromul de pe jante (am folosit un simplu gradient care imita cerul) si
- NU AM FOLOSIT V-RAY am folosit doar MENTAL-RAy si DEFAULT si am facut ceva schimbari la script pt. lumina

Am sintit nevoia sa spun lucrurile acestea deoarece exista o mare diferenta intre a randa cu mental-ray si v-ray cei care folosesc maxul stiu despre ce vorbesc
Cipriany is offline  
Old 21-01-08, 11:02   #75
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Am si eu o intrebare, si cred ca majoritatea vor sa stie lucrul asta, care sunt pana la urma criteriile dupa care se aleg castigatorii, ca nu s-a prea inteles lucrul asta.Stiu ca sunt 3
Sleepy_85 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -