Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-08, 10:55   #376
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Sunt FRATI ! Cand cel cu ursul facea curse cu un Golf 2 G60 multi de aici nu stiau ca exista WWW. !
WWW, sau VW ? Indeed, doi frati care FUG rau de tot... de mult, mult timp
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 10:59   #377
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
WWW, sau VW ? Indeed, doi frati care FUG rau de tot... de mult, mult timp
www sefu .. www . Ca aici comenteaza toti "avizatii" .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 15:17   #378
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

"Neavizatii" care au comentat pana acum nu aveau de unde sa stie ca cei doi frati au decis sa se dea "la spectacol". Bravo celor care s-au chinuit cum au putut ei mai bine sa faca INDEMANARE ca despre asta era vorba, nu despre curse cu G60 sau cerculete, despre aia nu a comentat nimeni nimic.
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 18:31   #379
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
"Neavizatii" care au comentat pana acum nu aveau de unde sa stie ca cei doi frati au decis sa se dea "la spectacol". Bravo celor care s-au chinuit cum au putut ei mai bine sa faca INDEMANARE ca despre asta era vorba, nu despre curse cu G60 sau cerculete, despre aia nu a comentat nimeni nimic.
Tu chiar vrei sa pari interesant ? Pai iti sugerez altceva. Anul trecut a fost o cursa aniversara de WRC la Monaco unde unii au mers la timp si altii la spectacol. Daca ai sa comentezi evolutia lui Bogdan si Adi vei deveni extrem de neinteresant si vei epuiza repede subiectul (sunt doar 2). La Monaco , in loc sa mearga la timp , au mers la spectacol cam 20 si au fost nume mari. Si inca o chestie ... cat de mult ti-a lezat orgoliul si cam cate ore nu poti dormi noaptea pt ca ei 2 in loc sa mearga la timp au preferat sa faca show ? Apropo... cerculetele tot de indemanare tin . Nu le faci cu picioarele si nu le poate face chiar oricine .

P.S. Nu mai folosi " " cand ma citezi cu privire la neavizati. Este parerea mea si chiar asta am vrut sa spun. Sau hai mai pe intelesul tau ... habarnisti si comentatori de pe margine .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 21:09   #380
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

bogdan nu s-a dat .. pentru ca din ce am auzit are probleme cu placa de presiune .. / ambreiaj ... nu face fatza la puterea motorului de aia a ales sa se bage la cercuri ... cat despre partea cu liniute a incercat ...

eu cred ca trebuie sa va asteptati la niste surprize de la sierra aia
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 22:37   #381
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Sunt destul de interesant in viata de zi cu zi incat nu ma mai obosesc sa par pe un forum. Si nici nu ma ascund in spatele unui monitor. Sunt un simplu user care si-a exprimat o parerea dupa ce a vazut niste filmulete. Eu la inceput doar i-am felicitat pe cei care s-au descurcat bine in mansele de indemanare(parerea mea). Din pacate discutia a ajuns aici si sper sa se incheie ca nu are rost. Singurul lucru care am vrut sa il zic in posturile anterioare este ca, in opinia mea, baiatu cu bmw-u trebuia sa incerce sa termine traseu fara spectacol pt ca el oricum a participat si la mansele de cerculete. Atata tot. Nu am nimic cu nimeni si nici nu vreau sa am, nu vreau sa ma cert pt ca n-am motiv. Io ma opresc aici, mi-am exprimat o parere personala cu care nu trebuie sa fie toata lumea de acord. Cu toate astea vreau sa mai intreb ceva: Daca nu il cunosteati, si vedeati la o cursa de indemanare pe un baiat oarecare cu un urs ca darama niste jaloane si se urca pe borduri, mai ii luai asa apararea daca cineva considera ca nu a facut bine ce a facut?
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 03:24   #382
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Poze cu Dacia aia rosie? :-s nimeni?
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 08:03   #383
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by 3S-FE View Post
participa la raiuri tehnico aplicative si sunt pregatite pentru asa ceva

pregatite, cum?

cel mai mare avantaj pe care l-au avut daciile au fost indivizii din spatele volanului, care spre deosebire de restul particiantilor, cu cateva exceptii desigur, stiau ce naiba fac

pentru a invarti masina in jurul jalonului cat mai eficient e de preferabil tractiune fata

cel mai eficient mod de invarti masina intr-un spatiu atat de mic, avand in vedere ca nu era loc sa aduni viteza ca sa arunci masina Ragnotti style, este o manevra ce in limbaj de specialitate se cheama power oversteer si implicit TRACTIUNE SPATE, nu fata

deci, teoretic, individul cu E30-ul ar fi avt un avantaj considerabil, daca ar fi avut macar o idee vaga despre ce naiba cauta el acolo
ai dreptate. desi eu cred ca un E30 cu ceva mai multi cai ar putea face fata inclusiv cu un pilot mai bun. cand prinzi viteza pana introduci in treapta inferioara pana accelerezi si pana se invarte masina ai pierdut timp considerabil. spre ex au venit unii din bulgaria cu un E30 touring si au obtinut cine stie ce rezultate. pacat ca nu mai am filmuletele sa vezi. mai eficient ca el a fost o honda cu tractiune fata care avea 115cp la motor doar filtru de aer si cca 700 de kg daca nu mai putin.
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 08:09   #384
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Te-ai si gasit tu, la o varsta foarte inaintata sa comentezi...

Acele Dacii nu vad sa aiba prea mare pregatire inafara de rugina... Vorba lu Paul: "Ragnoti Style" ca altfel o dai de cur ca baiatu cu Megane-u si mai mult stai pe loc...

https://www.youtube.com/watch?v=6AE7qQxyIjA

Mi-a placut de tipu cu Matizu, ca mai avea putin si se rasturna Ala cu Getz-u a fost tare cand a proptit-o in bordura!
nu draga mea, nu ma consider mare inaintat in varsta dar totusi nu ma bag unde nu-mi fierbe oala.;
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 08:10   #385
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
"Neavizatii" care au comentat pana acum nu aveau de unde sa stie ca cei doi frati au decis sa se dea "la spectacol". Bravo celor care s-au chinuit cum au putut ei mai bine sa faca INDEMANARE ca despre asta era vorba, nu despre curse cu G60 sau cerculete, despre aia nu a comentat nimeni nimic.
asa da, da. despre asta era vorba>
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 11:44   #386
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Quote:
Originally Posted by 3S-FE View Post
participa la raiuri tehnico aplicative si sunt pregatite pentru asa ceva

pregatite, cum?

cel mai mare avantaj pe care l-au avut daciile au fost indivizii din spatele volanului, care spre deosebire de restul particiantilor, cu cateva exceptii desigur, stiau ce naiba fac

pentru a invarti masina in jurul jalonului cat mai eficient e de preferabil tractiune fata

cel mai eficient mod de invarti masina intr-un spatiu atat de mic, avand in vedere ca nu era loc sa aduni viteza ca sa arunci masina Ragnotti style, este o manevra ce in limbaj de specialitate se cheama power oversteer si implicit TRACTIUNE SPATE, nu fata

deci, teoretic, individul cu E30-ul ar fi avt un avantaj considerabil, daca ar fi avut macar o idee vaga despre ce naiba cauta el acolo
pregatite asa cum se pregatesc masinile pentru competitii. s-a umblat la suspensie( rigidizare), la franare, la motor si transmisie bineinteles..mai putin la aspect. La tipul asta de competitie..e mult mai eficient cu tractiune fata, distantele intre jaloane iti lasa f putin loc de manevra si mai ales loc de eroare. Un motor care sa raspunda prompt la accelerare sa fie cat de cat puternic ( desi 75 CP ar fi mai mult decat de ajuns ), o suspensie tzeapana si o frana de mana belea..asta e reteta perfecta. cam asa e batrana mea
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 15:08   #387
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Doar asa ca amuzament ... la etapa de azi de viteza in coasta de la Mosteni , Bogdan , tipul cu Sierra care in loc sa mearga la timp a mers la spectacol la Braila , a iesit pe locul 1 la grupa lui si locul 1 la general .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 18:43   #388
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Chiar eram curios! Am vazut masina in dragasani acum 2 ore si m-am uitat la ea bine..era parcata pe margine cu omu in ea...si eu la stop! Felicitari...se vede ca sa investit mult in masina aia!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 21:43   #389
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

a luat sierra locu 1 la general ? ce tareeee... daca veneam eu..... :P ii miroseam un pic esapamentu... hai sa inchidem si noi topicu asta ca e cam pa.... daca nu mai baga nimeni poze...
miliady is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 11:35   #390
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default Re: Week-end Race George Dunareanu

Apropo, ca n-am apucat sa zic... felicitari miliady!
HotWheels is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -