Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-07-05, 00:36   #31
Deathman

Stage 3
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 142
Default

Sebastian... te cheama cumva zaporojet ?
Nu vad legatura intre Subaru si ghepard... sau vrei sa zici ca ghepardu manca benzina... sau... ? Si apropo, nu compara tu ghepardu care ajunge la top speed in cateva secunde cu o masina care de la 0-100 face 6 si pana la top speed mai are mult si bine.
__________________
Viata n-ar fii distractiva fara muzica
Deathman is offline  
Old 03-07-05, 00:49   #32
MMihai

Stage 5
 
MMihai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[FullSpeed Racing]
Default

nu cred ca ai inteles ce a vrut sa spuna Sebastian cu ghepardul..
si la ce te referi ca face suta in 6sec? ca impreza wrx sti face in 5,5 iar evo8 in 6.1
MMihai is offline  
Old 03-07-05, 16:44   #33
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
Quote:
Originally Posted by \"aR99bMw\"
in 30 iulie
in 30 iulie org. din nou speedracing?
sau ziceai de etapa org. de LR ?
nu de alta dar pe site 4tuning am citit chestia asta
\"SpeedRacing - Arad, 25 iunie
Ultima etapa SpeedRacing a fost avantajata de faptul ca a fost organizata in nocturna.
Nocturna, muzica, masini puternice, fete dragute, o atmosfera cu iz placut de underground. Regretam participarea mica a publicului, cat si anuntul de retragere a Speedracing.\" :/

in 30 iulie aterizeaza un avion pe aeroportu din Arad
__________________
j
aR99bMw is offline  
Old 06-07-05, 20:00   #34
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Deathman\"
Sebastian... te cheama cumva zaporojet ?
Nu vad legatura intre Subaru si ghepard... sau vrei sa zici ca ghepardu manca benzina... sau... ? Si apropo, nu compara tu ghepardu care ajunge la top speed in cateva secunde cu o masina care de la 0-100 face 6 si pana la top speed mai are mult si bine.
De ce esti rauvoitor?
Nu nu sunt ZAPO.
Cred ca ar fi o prostie sa dezvolt idea in care intrebi retoric, cei adevarat daca ghepardul papa benzina...
Vreau sa spun ca un Subaru la o plecare normala are cat se spune in carte nu cu hard start, aia sunt timpi de carte si e putin altceva.
Mai e o problema doua masini cu 0...100 in acelasi interval de timp una poate fi mai in spate si una mai in fata, una patineaza la start alta adera si inainteaza eficient dupa care cea din spate accelereaza violent prinde suta f repede dar inca nu a resusit sa ajunga masina care ruleaza in fata doar cu 95 la ora... nu e prea complicat.
Ghepardul are cel mai rapid start si Subaru e o comparatie apropiata, e vorba ca pana in celule Subaru deja s-a lansat putin iar un BMW cu spate inca bate in gol, cel mai bine e sa pleci cu 10m in spate.
In fine ganditiva si voi ca nu mai am rabdare.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -