Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-06-05, 23:06   #31
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Nu eu te-am jignit ci u singur sebastiane.Pot sa intzeleg multe si multe iesiri de ale tale pe forum le-am intzeles din pct tau de vedere dar asta nu inseamna ca am si fost de acord dar la faza asa....Ti-ai turnat singur cenusha in cap.Bafta tzie si clubului tau si-mi doresc sa poti organiza in fiecare zii o legala oriunde in tzara...si cate 2 piste de acceleratzie in fiecare oras si-ti garantez eu ca ilegalele nu or sa dispara.

Sebastian----
Quote:
Chiar daca se scapa de la o ilegala cu politia apare o lupta de genul soarecelui cu pisica, o vanatoare continua, se scapa la momentul cursei dupa care apar repercursiunile, toate masinile mai sport si putin tunate sunt VANATE in oras devenind TINTE.
Hai sa-ti zic ceva.Am permis din 98(de la 18 ani) si pana in noiembrie 2004 nu AM AVUT NICI MACAR O SINGURA AMENDA DE RADAR SAU CENTURA. Si cine ma cunoaste stie ce stil de mers am .De cand am masina asta am umplut portofelul ptr tot felul de prostii.Stiu cum este sa fii vanat ptr neoane,tobe si alte ***uri. Dar Sunetul tobelor si al motorului le am in sange si daca la stop gasesc un bmw care se umfla fac tot ce pot sa-l desumflu si asta o fac din placere chiar daca pot sa-l desumflu sau nu. O fac ptr ca-mi place.Si ca mine sunt mul;tzi si oricat va-ti bate voi cu pumnul in piept ca vreti sa eradicatzi ilegalele nu o sa reusiti.Nici Hitler nu a reusit sa omoare totzi evreii. Si u vrei sa se termine cu ilegalele....hai s afim seriosi.Apropo performantzele la subaru care le obtzii si vrei sa le perfectzionezi le faci pe un circuit? Intentzia mea nu a fost sa te jignesc dar sunt foarte revoltat si indignat de postul tau
D_M_X is offline  
Old 06-06-05, 23:23   #32
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D_M_X\"
Nu eu te-am jignit ci u singur sebastiane.Pot sa intzeleg multe si multe iesiri de ale tale pe forum le-am intzeles din pct tau de vedere dar asta nu inseamna ca am si fost de acord dar la faza asa....Ti-ai turnat singur cenusha in cap.Bafta tzie si clubului tau si-mi doresc sa poti organiza in fiecare zii o legala oriunde in tzara...si cate 2 piste de acceleratzie in fiecare oras si-ti garantez eu ca ilegalele nu or sa dispara.

Sebastian----
Quote:
Chiar daca se scapa de la o ilegala cu politia apare o lupta de genul soarecelui cu pisica, o vanatoare continua, se scapa la momentul cursei dupa care apar repercursiunile, toate masinile mai sport si putin tunate sunt VANATE in oras devenind TINTE.
Hai sa-ti zic ceva.Am permis din 98(de la 18 ani) si pana in noiembrie 2004 nu AM AVUT NICI MACAR O SINGURA AMENDA DE RADAR SAU CENTURA. Si cine ma cunoaste stie ce stil de mers am .De cand am masina asta am umplut portofelul ptr tot felul de prostii.Stiu cum este sa fii vanat ptr neoane,tobe si alte ***uri. Dar Sunetul tobelor si al motorului le am in sange si daca la stop gasesc un bmw care se umfla fac tot ce pot sa-l desumflu si asta o fac din placere chiar daca pot sa-l desumflu sau nu. O fac ptr ca-mi place.Si ca mine sunt mul;tzi si oricat va-ti bate voi cu pumnul in piept ca vreti sa eradicatzi ilegalele nu o sa reusiti.Nici Hitler nu a reusit sa omoare totzi evreii. Si u vrei sa se termine cu ilegalele....hai s afim seriosi.Apropo performantzele la subaru care le obtzii si vrei sa le perfectzionezi le faci pe un circuit? Intentzia mea nu a fost sa te jignesc dar sunt foarte revoltat si indignat de postul tau

Sigur ca poate ne luptam cu morile de vant, dar vreau sa se stie ca mi-ar placea sa nu mai aud fapte triste legate de automobilisti, iar riscurile unor curse ilegale le stim cu totii.
Sunt convins ca poate eu voi fi unul din primii care nu ma voi putea abtine sa accelerez la maxim cate o data, dar hai sa ne scoatrem din cap conceptul de curse ilegale.
Nu reprezinta o rezolvare si va rog sa-mi scuzati termenul dar cred ca e cam ca un fel de laba.
Solutia ar fi cum spunea si JKV sa punem mana de la mana sa facem ceva, dar nu o manarie noua.
JKV-ule pe mine nu ma mira ca ai gasit iar ceva sa ma ataci putin.
Nu ma simteam autorul moral daca era vre un accident, am spus mereu care sunt riscurile si mai bine decat sa-ti risti viata stai ca poate ti se acorda clementa.
Referitor la faptul ca am o personalitate mai impulsiva, chiar agresiva pe alocuri, e normal cand esti abordat brutal de necunoscuti, hai mai intai sa ne cunoastem sa vedem ce ne poate pielea si apoi sa ne bagam in seama.
E ca si cum te-ar lua tare unul de pe strada, la un moment dat poate-l repezi sau chiar il pocnesti peste ochi.
nu vreau sa fiu agresiv dar vreau sa vorbesc cu persoanele pe care le cunosc destul de bine.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 06-06-05, 23:34   #33
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

Sebastian .scuze k ma bag dar .. sm o curiozitate .. pe care numai tuh poti sa o satisfaci ...


ce ai avut de cashtigat sau ce ai fii avut de cashtigat daca pe noi ne turna garda acolo .. ?! faima .. bani .. relatii mai bune cu politia ?! fara nici o suparare explica`mi te rog ..
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 06-06-05, 23:38   #34
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Zi de zi.... sunt aruncati bani / furati ... gramezi .. de hotii astia ...
daca tot ar vrea .. sa faca ceva .. le-ar fi greu ? sa dea 200 de mii de nenorociti de dolari sa contruiasca un cacat de pista , sa alerge baietii pe ea ?
zi de zi ... \"negrotei\" vand kilograme de heroina si toate cacaturile , dar NU
problema unora .. e ca ... xx masini .. se duc la mama dracu , in mijlocul pustietatii .. sa se alerge .. sa-si strice cauciucurile / masinile
punand in pericol viata a 2 veveritze care poate traverseaza strada ..
un lucru e clar , ilegalele nu vor disparea niciodata , insa .. se pot .. diminua ..
atata timp cat.. : x si cu y , zic ca ... \"hai ma sa vedem daca ma faci/te fac..\" ...... \"unde mergem?\" ... \" mergem pe ......\" eh .. daca ar avea o varianta de genu : mergem pe pista ... n-ar evita s-o faca...
oricui i-ar convenii sa stie ca se da si n-are probleme , insa ... atata timp cat.. nu se poate... nu ramane decat o singura varianta , e simplu ..
alta chestie : cate accidente au avut loc la ilegale ? si cate accidente au avut loc la ilegale cand ... x s-a speriat ca a venit politia si a inceput sa fuga ca cretinu pierzand masina , intrand in santz ? : /
800 de metrii ... de sosea.. costa 100.000 de dolari ..
atat ...
400 - cursa , - 400 franare ...
mai mult NU trebuie , ptr inceput e de ajuns , de acolo .. se dezvolta singura pista - tribune si toate rahaturile care mai trebuie
cine e in masura , ar trebuii sa faca o chestie de genu
din cate am inteles , ca sa inchiriezi baneasa .. iti trebuie 2000 de euro .. iar pista e a ta
iarasi din cate am inteles ... nu sunt bani
mi-e greu sa cred ca nu sunt bani ...
cand .. iarasi din cate am inteles. .. profitul CUIVA ... pe anul 2004 a fost de UN MILIARD ..
cat de .. minciuni ar fi toate cele de mai sus ...
tot au o samantza de adevar .. deci .. s-ar putea ..
daca nu e asa .. sa ni/mi se spuna de ce nu / ce-am gresit sau etc.
chiar nu se poate face un proiect cum trebuie / gasit un investitor ? mi-e greu sa cred. . . . .
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 07-06-05, 00:03   #35
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
Sebastian .scuze k ma bag dar .. sm o curiozitate .. pe care numai tuh poti sa o satisfaci ...


ce ai avut de cashtigat sau ce ai fii avut de cashtigat daca pe noi ne turna garda acolo .. ?! faima .. bani .. relatii mai bune cu politia ?! fara nici o suparare explica`mi te rog ..

Nu vroiam sa se mearga si speram ca cineva va citi si va spune stop, daca vroiam sa torn totul se facea discret.
Am vrut sa spun ceva si asta mi s-a parut cel mai direct mod de a comunica cu cat mai multi.
Nu am nevoie de relati bune cu nimeni doar corecte bazate pe respect si atat, nu vreau favoruri.
Am inteles ca Vinerea e ziua de cursa sper sa nu mai fie asa.Sper sa nu fie nici mutata, sper sa nu mai fie.Saptaman asta o sa fie mai liniste ca ploua.
Duminica incercam o indemanare unde poate va anuntam si urmatoarea etapa de viteza.
E bine asa?
SEBASTIAN is offline  
Old 07-06-05, 00:13   #36
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

ok .. multumesk pentru raspuns .. eu unu sunt pe deplin satisfacut ...


ai zis -->

Nu vroiam sa se mearga si speram ca cineva va citi si va spune stop

hmzz greu .. nu va zice nimeni stop ... probabl ii va pune cineva stop .. aceea find politia .. asa cum se intampla mereu .. oricum .. ai si tuh dreptate avem si noi .. nu mai conteaza .. a trecut si au scapat toti cu bine
Psycho is offline  
Old 07-06-05, 00:21   #37
Soichiro
Guest
 
Posts: n/a
Default

Problema e ca se vorbeste mult si prost si se face prea putin. In lipsa de competitii legale in aceasta zona, oamenii isi cauta satisfacerea sub alte modalitati, mai putin legale. E si normal. E ca si prostitutia, e ilegala, dar totusi infloreste, doar e cea mai veche meserie din lume. Daca ar fi legala, n-ar mai aparea atat de multe femei usoare pe centura si ar exista si un control sanitar.
Si afara se fac ilegale, insa in 90% din cazuri organele de ordine inteleg care e fenomenul si mai lasa de la ei.
Scandalurile nu aduc nimic bun, mandria unora dauneaza tuturor, iar dictonul \"sa moara si capra vecinului\" este la rang de gandire fundamentala.
 
Old 07-06-05, 00:57   #38
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Duminica incercam o indemanare unde poate va anuntam si urmatoarea etapa de viteza.
E bine asa?
Ar fii super bine

N-am participat la indemanare de mult timp Asteptam anunte
zetemte is offline  
Old 07-06-05, 10:57   #39
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default

Ce pacat ca sunt departe.
Poate la cea de viteza sunt prezent.
zaporojet is offline  
Old 07-06-05, 10:59   #40
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Soichiro\"
Problema e ca se vorbeste mult si prost si se face prea putin. In lipsa de competitii legale in aceasta zona, oamenii isi cauta satisfacerea sub alte modalitati, mai putin legale. E si normal. E ca si prostitutia, e ilegala, dar totusi infloreste, doar e cea mai veche meserie din lume. Daca ar fi legala, n-ar mai aparea atat de multe femei usoare pe centura si ar exista si un control sanitar.
Si afara se fac ilegale, insa in 90% din cazuri organele de ordine inteleg care e fenomenul si mai lasa de la ei.
Scandalurile nu aduc nimic bun, mandria unora dauneaza tuturor, iar dictonul \"sa moara si capra vecinului\" este la rang de gandire fundamentala.
Nu mi se pare justificata comparatia ta.
Ilegale sunt peste tot dar multe nu sunt ilegale ci neoficiale cu acordul autoritatilor rspective.
zaporojet is offline  
Old 08-06-05, 22:42   #41
Tehashzet

Stage 2
 
Tehashzet's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 32
Default

cred ca e o idee minunatata sa se construiasca o pista de 800m in mortii masii, nu se gaseste nimeni cu bani sa faca asa ceva??? as da si 500 000 pe noapte sa alerg in puii mei ... a trebuit sa-mi schimb masina si numerele ca primeam 2 amenzi pe saptamana boii dreaqu!
Tehashzet is offline  
Old 08-06-05, 22:47   #42
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

duuude , watch the language ..
si raspunsul ... dupa cum vezi ...
e NU ...
EvLSant0S is offline  
Old 09-06-05, 00:17   #43
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

D_M_X is offline  
Old 09-06-05, 00:21   #44
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Intre o pista amenajata pt curse si ilegale organizate eu aleg pista. Dar daca vad un espero de CT mai rau asa ... nu ma pot abtine la un semafor. Daca mai e si un 320 pe acolo .... e problema lui.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 09-06-05, 17:15   #45
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

Atata timp cat vor exista masini vor exista si curse ilegale, si au farmecul lor si acestea.Problema este amploarea pe care o pot lua evenimentele de acest gen si siguranta participantilor.Nu degeaba sunt totusi ilegale.....Un singur lucru poate infrana acest \"fenomen\": organizarea de curse oficiale intr-un numar mai mare si la un nivel de organizare mai ridicat.Stiu ca e greu de realizat dar cred ca este solutia cea mai potrivita.
__________________
ERY is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -