Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-12, 13:07   #196
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Are cineva clasamentul, pe grupe ?
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 13:42   #197
vasyxplod

Stage 5
 
vasyxplod's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,343
Member of:
[DAEWOO]
[Colectionar Machete]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

clasamentul final cu timpii il are doar Nita Iancu, unul dintre cei 2 organizatori
vasyxplod is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 13:59   #198
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Frumos ar fi sa-l puna si aici, dar banuiesc ca nu se va intampla.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 14:08   #199
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

o sa incercam noi sa luam tabelul si sa il postam
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 14:37   #200
al!n

Stage 4
 
al!n's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 253
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Sa imi spuna si mie cineva daca recunoaste vrobele astea"Iara au venit astia cu loganele sa baraie pe aici ca nu ii suport".Adevarul ca Scirocco ala de 1.8 bagat de el la A1 era mai silentios... In caz ca nu recunoasteti sunt vorebele lui nita iancu, care a spuns ca nu suporta loganele.
Nu e frumos sa spui asta public, poate pe altii ii deranjeaza.Macar de isi tinea parerea pentru el.
Oricum el organizareaza asta doar pentru bani, cum spunea cineva mai sus in loc sa fie atenti la cronometrari ei stateau si numarau banii, probabil calculau profitul.
Asta e...
Respect pentru baietii de la Night Angels care au alergat printre masini, pe la start, pe la finish fara nici un interes material.Nu au stat la cort sa numere la bani si sa injure masinile pe care ei nu le suporta.
__________________
Logan 1.4mpi stock

Last edited by al!n; 24-09-12 at 14:52.
al!n is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 14:44   #201
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

apropo de bani, hai sa va zic si eu ceva, avand in vedere ca in ultimii doi ani am fost indisponibil pentru a face parte din organizare:

Noi (clubul NIGHT ANGELS) am ajutat la organizarea liniutelor din ultimii ani doar din pasiune, dezinteresat, neavand nici un folos material de pe urma competitiilor (in afara de marketingul aferent).
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 17:02   #202
Julyan86

Stage 3
 
Julyan86's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 84
Member of:
[Honda]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by Alex23 View Post

Super!! Sa veniti si la o etapa DRE sa vedem ce timpi scoateti!! Tind sa cred ca acolo o sa treceti neobservati!! In locul tau nici nu puneam timpii aia aici, te faci naiba de ras!!!
Bravo Alex , BIG LIKE ))))) ....
Julyan86 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 19:52   #203
Madalinutzzu

Stage 2
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 29
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by Florinacho View Post
A stat 2 ore cu un copilas in brate. Probabil numai este domnisoara.
Florine daca ai stii tu cat imi plac copii cand au MAMELE frumoase ))
Madalinutzzu is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 20:15   #204
Madalinutzzu

Stage 2
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 29
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by nessum View Post
F. frumos la Pitesti, ieri. Adica vremea a fost placuta si cam atat!

M-am inscris la cortul cu pricina si mi-au cerut/luat 70ron dar fara sa le arat documentele masinii, au mers pe incredere...
Noroc ca am fost corect si am scris ce am citit in talon, masina fiind stok., asa ca am intrat la grupa B.

Ne-am dat de 4 ori pe o pista de aproximativ 390m (asa reiese din masuratoarea facuta cu ajutorul Google Earth). Distanta de franare f.scurta si in curba...

A 2 oara m-am dat cu o Octavia de 1,9 si 101 CP (in talon) care mi-a dat un autobuz distanta... Apoi omul a iesti si pe podium, nu mai retin pe ce loc... Sepr sa se fi bucurat ca s-a intors acasa cu o cupitza NEMERITATA pt. ca omu' cu nr. de OT nu avea 101 cp...dar cu nimeni nu avea cu ce verifica iar arbitri au ridicat din umeri cum spuneam omu' a plecat cu o tinichea acasa.

Nu e vina lui ci a organizatorilor care au ales sa faca grupele complet aiurea si nu au facut nicio verificare prealabila. Adica: talon , dino, etc..
RUSINE SA VA FIE!!!

Abia la festivitatea de premiere am aflat timpul scos si locul pe care m-am clasat... Asta nu stiu cum sa o numesc? Lipsa de respect fata de participanti? Banu' e mai presus de orice sau incompetenta?
Cel mai mult m-a amuzat ca si FRAS-ul si-a legat numele de aceasta mascarada de concurs...

La orele 14.45 totul s-a terminat, adica s-a redeschis circulatia auto iar asta in conditiile in care startul s-a dat in jur de 10.45...

kil pe varza...se vede ca s-a facut un "concurs" de dragul baniilor ca dhe tot au inceput scoala copii organizatorilor si trebuiau sa isi acopere cumva...cheltuielile dar pe spatele nostru.

LR din pacate sunt depasite de mersul vremurilor, sunt ancorate in trecut si nu doresc sa mearga sa se reformeze!!! Pacat.

L.E. O sa pun si filmuletul cu mansa 2 CRX vs Octavia.

L.E.E. Vali P. a facut un show super cu Mitshuba!!! Felicitari campionule!!!
Prietene cu parere de rau spun asta dar daca vrei sa vezi in romania masina pusa pe dyno inainte de inscriere pt ai stabilii puterea si grupa in care se incadreaza MAI VINO PESTE 40-50 de ani, ei cica au facut "pista" de 400 m daca aia avea 400 eu merg 2 zile distanta aia in maini, oricum per total a fost foarte frumos. RESPECTELE MELE PILOTIILOR (la anu o sa aveti unu in plus sper sa ma primiti in gasca) FELICITARII CELOR CARE AU SI CASTIGAT
SI SA NU-I UITAM PE CAMPIONI Vali si Kellu CARE AU FACUT UN SHOW DE ZILE MARII
Madalinutzzu is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 20:19   #205
nessum

Stage 1
 
nessum's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 13
Member of:
[Honda]
Cool Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by p_vio46 View Post
Că la curse nu se vine cu masina stock! Nu mai plange-ti atata că vă bate x sau y dacă nu bagati niciun ban in performantă. Un filtru sport sau o tobă nu castigă curse. Ar trebui mai mult respect pentru cei care urcă performantele motorului standard de pe masină si nu e usor să faci o masină competitivă doar cu un soft cum cred multi că gata ai cipat un diesel si castigi. Si o turbină mai mare costă si un intercooler lafel si o pompă de motorină sau injectoare si costă mult. De acuzat sunt cei care fac swap si raman la incadrarea din talon. Asa că pe viitor Dacă cineva cu 90 de cp sau 101 sau cati vrei tu te bate rau insemnă că a muncit la masina aia (sau mai e si 1% sansă să nu iti meargă tie masina bine -ceea ce nu cred că e cazul). Asa că ... nu mai acuza. Pune ,mana la treaba.
Vasile!!! NU plange nimeni sa ne intelegem...in cazul in care stii sa citesti, spuneam ca incadrarea nu era corecta in grupe iqar nimeni nu verifica nimic nici macar formal...

NU tu trebuisa se te strofoci sa raspunzi sau sa fi partinitor...
nessum is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 20:20   #206
nessum

Stage 1
 
nessum's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 13
Member of:
[Honda]
Wink Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by Madalinutzzu View Post
Prietene cu parere de rau spun asta dar daca vrei sa vezi in romania masina pusa pe dyno inainte de inscriere pt ai stabilii puterea si grupa in care se incadreaza MAI VINO PESTE 40-50 de ani, ei cica au facut "pista" de 400 m daca aia avea 400 eu merg 2 zile distanta aia in maini, oricum per total a fost foarte frumos. RESPECTELE MELE PILOTIILOR (la anu o sa aveti unu in plus sper sa ma primiti in gasca) FELICITARII CELOR CARE AU SI CASTIGAT
SI SA NU-I UITAM PE CAMPIONI Vali si Kellu CARE AU FACUT UN SHOW DE ZILE MARII
Sa inteleg ca tu vorbesti din postura unuia care are carnet categoria B sau doar joci NFS?

L.E. NU putem fi prieteni ca nu ne cunoastem...

Last edited by nessum; 24-09-12 at 20:28.
nessum is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 20:26   #207
nessum

Stage 1
 
nessum's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 13
Member of:
[Honda]
Thumbs up Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
apropo de bani, hai sa va zic si eu ceva, avand in vedere ca in ultimii doi ani am fost indisponibil pentru a face parte din organizare:

Noi (clubul NIGHT ANGELS) am ajutat la organizarea liniutelor din ultimii ani doar din pasiune, dezinteresat, neavand nici un folos material de pe urma competitiilor (in afara de marketingul aferent).
Felicitari si respect domnilor pentru implicare!!!

Cati din noi se mai implica voluntar in vreo activitate?

Repet! RESPECT!

nessum is offline   Reply With Quote
Old 25-09-12, 07:28   #208
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by Madalinutzzu View Post
Florine daca ai stii tu cat imi plac copii cand au MAMELE frumoase ))

"domnisoara" este sotia celui responsabil de grupa respectiva, care apare si in filmare - Iulian
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 25-09-12, 08:01   #209
jonah lomu 77

Stage 3
 
jonah lomu 77's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 107
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by Alex23 View Post
Oricum macar aici Skodele nu au trecut neobservate,6 masini SkodaToys prezente si 5 trofe:
Grupa A-locul 1
Grupa B-locul 1
Grupa C-locul 2
Grupa D-locul 2 si 3,aici grupa extrem de strinsa :Clio 13.000, Octavia Rs -mcd 13. 015, Octavia rs-corsi 13,1,Felicitari SkodaToys si baietilor care sunt alaturi de noi.Daca are cineva filmulete cu ele,va rog puneti-le si voi sau dati pm,thanks.
Super!! Sa veniti si la o etapa DRE sa vedem ce timpi scoateti!! Tind sa cred ca acolo o sa treceti neobservati!! In locul tau nici nu puneam timpii aia aici, te faci naiba de ras!!![/QUOTE]
In locul tau as tace din gura ca te faci naibii de ris,ia vezi ce scrie mai in spate refertor la timpi,ia uita-te tu putin la timpii lui sio ia vezi se face de ris?Si o sa vezi si una neagra mai nou care o sa cam traga,ma refer aici strict la grupa diesel,deocamdata acolo nu avem masina sub 14.4.
Incearca sa vezi la cite etape au fost prezente anul asta ?etc etc ...
Ps: ca sa ne recunosti ori eu cu troaca mea de 105 hp, ori alti baieti de la noi o sa te cautam pe la start la urmatoarea etapa ,asa ca sa vezi ca mai vin si din astia mai fraierici pe acolo,nu oameni cu experienta ta vasta.
__________________
www.skodatoys.ro
www.vwtoys.ro

Last edited by jonah lomu 77; 25-09-12 at 08:12.
jonah lomu 77 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-12, 09:23   #210
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by jonah lomu 77 View Post
Probleme cu organizarea au fost non stop:
1-Oare citi metri are pista?
2-Oare de ce nu se primeste bon de fiecare data cind te dai?
3-Oare de ce anul trecut baiatul care era locul 1 i-a dat de consolare locul 3?
4-Oare alt loc fara curba aia nenorocita nu este?
Trecind peste astea,restul depinde de corectitudinea fiecaruia la grupa in care se baga,plus ca de 3 ani tot se discuta cit de bune sau rele sunt grupele,nu sunt fanul lui procar moro car dar nu va obliga nimeni sa va duceti daca stiti cum este.
Oricum macar aici Skodele nu au trecut neobservate,6 masini SkodaToys prezente si 5 trofe:
Grupa A-locul 1
Grupa B-locul 1
Grupa C-locul 2
Grupa D-locul 2 si 3,aici grupa extrem de strinsa :Clio 13.000, Octavia Rs -mcd 13. 015, Octavia rs-corsi 13,1,Felicitari SkodaToys si baietilor care sunt alaturi de noi.Daca are cineva filmulete cu ele,va rog puneti-le si voi sau dati pm,thanks.
Quote:
Originally Posted by jonah lomu 77 View Post
cum nu am functia modify ,scuze de greseala la c tot locul 1

Quote:
Originally Posted by jonah lomu 77 View Post
In locul tau as tace din gura ca te faci naibii de ris,ia vezi ce scrie mai in spate refertor la timpi,ia uita-te tu putin la timpii lui sio ia vezi se face de ris?Si o sa vezi si una neagra mai nou care o sa cam traga,ma refer aici strict la grupa diesel,deocamdata acolo nu avem masina sub 14.4.
Incearca sa vezi la cite etape au fost prezente anul asta ?etc etc ...
Ps: ca sa ne recunosti ori eu cu troaca mea de 105 hp, ori alti baieti de la noi o sa te cautam pe la start la urmatoarea etapa ,asa ca sa vezi ca mai vin si din astia mai fraierici pe acolo,nu oameni cu experienta ta vasta.
Ma baieti , nu noi am postat ostentativ pe sectiunea asta ca rupem tot si scriem istorie . 6 masini/5 trofee de la Pitesti... pentru marea majoritate care citesc pe aici si se chinuie intr un campionat adevarat de drag racing e pistol cu apa cursa de la Pitesti . Acum sa nu o iei personal , iti explic cum sa vazut din exterior postarea ta de mai sus plina de entuziasm . si bafta cu sifonierele voastre , tre sa recunosc ca unele chiar imi plac de la voi

P.S.1 Nu e nevoie sa asteptati pana la urmatoarea etapa ,iesim oricand .Mrrrrrrrr
P.S.2 Cine e sio ???
KAY_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -