Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-12, 07:11   #256
cornelloco

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 435
Member of:
[DACIA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Poze sau filme cu dacia alba de prahova .... are cineva ?
cornelloco is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 09:10   #257
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by f@n3.18 View Post
uite aici o poza cu foarte mult fum
multumesc ))
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 09:10   #258
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

poze cu Scirocco verde de PH are cineva!!!!
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 11:52   #259
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

timpii
Attached Files
File Type: rar timpi.rar (30.5 KB, 185 views)
gaju is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 11:57   #260
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by SiCeDaca View Post
Vreau sa zic si eu parerea mea despre aceasta etapa. Sunt foarte bucuros ca am participat dar: Sambata pana la ora 17 nu a mers nimic. Te dadeai si atat. Nu reuseai sa incerci nimic pt ca nu se cronometra. Duminica de la 10 pana cand au inceput finalele am reusit sa ma dau o singura data. Cand au inceput finalele nu se intelegea nimic. Cine se da primii, cum va functiona. Nu se auzea nimic mai spre spate. Singurii care iti ziceau cate ceva erau organizatorii dar daca intrebai mai multi fiecare iti dadea cate un raspuns diferit deci te baga intr-o confuzie totala. Plus: cei de la microfon daca tot participa la acest eveniment ar trebui sa invete cate ceva despre aceste curse daca nu sa se lase. Exemplu: eu am participat cu crx-ul negru si am deschis finalele. A fost o cursa BYE iar ei nu stiau ce e aia. Nu intelegea de ce sunt singur la start si ce trebuie sa fac. Alt lucru negativ: In timpul calificarilor de sambata nu era nimeni sa-ti dea o explicatie de cu nu merg senzorii, daca ii va repara cineva iar la "pupitru" nu statea nimeni pe care sa intrebi. Deci HAOS total. Inca o faza nasoala: Cei din bulgaria au fost pupati in ... Toata lumea ii astepta pe ei la start iar ei erau nepasatori in spatele pistei. Pe ei ia asteptat cel putin 10 min sa se prezinte la start. acelasi lucru nu se intampla si pt un om oarecare cu o dacie. Parca venisera de pe alta planeta si nu stiau ce se intampla. Unii pot zice ca nu intelegea limba si na... dar cand a fost festivitatea de premiera erau primii prezenti in fata.
Ma bucur si multumesc echipa DRE pt implicarea lor in astfel de curse. Nu vreau sa ma intelegeti gresit. Nu vreau doar sa critic doar ca sunt multe aspecte care trebuie lucrat la ele. Cu toate astea a fost o cursa ok si un weekend minunat. P.S. Cu multa pregatire se vor rezolva toate.
Si Ce Daca, daca n-am stii ce e o cursa BYE n-am fi la a N-spea etapa organizata; tu aveai cursa BYE, dar la cort trebuia restata instalatia ca tu sa te dai, in timpul asta ceilalti colegi cautau alti concurenti si se intelesese ca de fapt tu trebuie sa te dai cu cineva, nu singur.
Bulgarii au facut senzatie si meritau aplauzele mai ales ca au venit pentru prima oara la evenimentele noastre si deja au dat timpii peste cap in campionat. Si la fel ca si pe bulgari lumea i-a aclamat si pe baietii cu daciile bineinteles tot la cererea noastra. Ca altfel n-ar fi existat aplauze.
Dar stii cum e vorba aia... Si Ce Daca au masini puternice?
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 12:08   #261
garagea

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 128
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

atasez o arhiva cu poze pentru download http://www.2shared.com/file/qAbTqE_J/arhva.html

si 4 compilatii video de la curse/drift/stunt ( scuzati calitatea video-urilor )

https://www.youtube.com/watch?v=CEGr8V8RAYU

https://www.youtube.com/watch?v=7leaYsOggJU

https://www.youtube.com/watch?v=6bKLhfVQG3c

https://www.youtube.com/watch?v=LVL5SR0uoGI
garagea is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 12:19   #262
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by SiCeDaca View Post
Vreau sa zic si eu parerea mea despre aceasta etapa. Sunt foarte bucuros ca am participat dar: Sambata pana la ora 17 nu a mers nimic. Te dadeai si atat. Nu reuseai sa incerci nimic pt ca nu se cronometra. Duminica de la 10 pana cand au inceput finalele am reusit sa ma dau o singura data. Cand au inceput finalele nu se intelegea nimic. Cine se da primii, cum va functiona. Nu se auzea nimic mai spre spate. Singurii care iti ziceau cate ceva erau organizatorii dar daca intrebai mai multi fiecare iti dadea cate un raspuns diferit deci te baga intr-o confuzie totala. Plus: cei de la microfon daca tot participa la acest eveniment ar trebui sa invete cate ceva despre aceste curse daca nu sa se lase. Exemplu: eu am participat cu crx-ul negru si am deschis finalele. A fost o cursa BYE iar ei nu stiau ce e aia. Nu intelegea de ce sunt singur la start si ce trebuie sa fac. Alt lucru negativ: In timpul calificarilor de sambata nu era nimeni sa-ti dea o explicatie de cu nu merg senzorii, daca ii va repara cineva iar la "pupitru" nu statea nimeni pe care sa intrebi. Deci HAOS total. Inca o faza nasoala: Cei din bulgaria au fost pupati in ... Toata lumea ii astepta pe ei la start iar ei erau nepasatori in spatele pistei. Pe ei ia asteptat cel putin 10 min sa se prezinte la start. acelasi lucru nu se intampla si pt un om oarecare cu o dacie. Parca venisera de pe alta planeta si nu stiau ce se intampla. Unii pot zice ca nu intelegea limba si na... dar cand a fost festivitatea de premiera erau primii prezenti in fata.
Ma bucur si multumesc echipa DRE pt implicarea lor in astfel de curse. Nu vreau sa ma intelegeti gresit. Nu vreau doar sa critic doar ca sunt multe aspecte care trebuie lucrat la ele. Cu toate astea a fost o cursa ok si un weekend minunat. P.S. Cu multa pregatire se vor rezolva toate.
Baietii din bulgaria merita tot respectul,erau oaspetii nostri,ai romanilor,nu ai organizatorilor,au venit intr-o tara straina si trebuiesc tratati ca atare,si tu si toti cei care vin la curse investesc in masini,cu toii vrem sa nu existe probleme,dar atunci cand apar nu trebuie sa le sarim in cap cu reprosuri de genu,nu a pupat nimeni pe nimeni in ....,cred ca ar trebui sa va schimbati mentalitatea asta si ati putea da o mana de ajutor in orice problema,daca am fi mai uniti si mai calmi ar fi totul mai bine
__________________
Garaj mecanica si tuning-evacuari custom,trasee intercooler,upgrade turbo,swapuri motoare cutii IN SPECIAL 1.8T,revizii,probleme mecanice...https://www.facebook.com/pages/BLR-G...3155710?ref=hl
Chip tuning de cea mai buna calitate,mai nou si in bucurestihttp://powertechperformance.ro/
Contact la...... tel 0764458473
Balaurr is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 13:32   #263
lalyus

Stage 5
 
lalyus's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 641
Member of:
[VW]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by cornelloco View Post
Poze sau filme cu dacia alba de prahova .... are cineva ?
Sa mai caut si pun daca gasesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0364.jpg
Views:	188
Size:	76.8 KB
ID:	2411651  
Attached Files
File Type: avi DSCF0251.AVI (20.43 MB, 69 views)
lalyus is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 14:11   #264
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

ceva filme cu pisica de valacea? VL 01 PWR.....as aprecia sa o vad in actiune
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 14:30   #265
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by cornelloco View Post
Poze sau filme cu dacia alba de prahova .... are cineva ?
Cornel cum a fost cu gumele celelate? MAI BINE?
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 15:08   #266
docos

Stock
 
docos's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by DRooPY View Post
poze cu Scirocco verde de PH are cineva!!!!
o poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02781.JPG
Views:	234
Size:	3.74 MB
ID:	2411735  
docos is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 15:43   #267
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by Balaurr View Post
Baietii din bulgaria merita tot respectul,erau oaspetii nostri,ai romanilor,nu ai organizatorilor,au venit intr-o tara straina si trebuiesc tratati ca atare,si tu si toti cei care vin la curse investesc in masini,cu toii vrem sa nu existe probleme,dar atunci cand apar nu trebuie sa le sarim in cap cu reprosuri de genu,nu a pupat nimeni pe nimeni in ....,cred ca ar trebui sa va schimbati mentalitatea asta si ati putea da o mana de ajutor in orice problema,daca am fi mai uniti si mai calmi ar fi totul mai bine
Multumesc Liviu! Uite un om care gandeste asa cum trebuie!
AM fost la curse in Ungaria si la fel erau apreciati si romanii, mai mult de atat, cand unul a avut o problema, iei au venit sa-l sprijine, sa-l ajute sau sa-i dea sfaturi.
Asta e... Timpul le rezolva pe toate, dar nu cel de la cronometrare.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 17:02   #268
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

" LAUR " Donule-Bonule...ca nici nu rimeaza cu balaur .."liviu" ..) ..deh ce ti-e si babele astea
In alta ordine de idei, decizia de a le acorda intrare libera vecinilor bulgari o consider si eu una inspirata si care va ajuta mult la dezvoltarea dragracingului la noi si la ridicarea stachetei , nu in ultimul rand un gest prietenesc si si de repsect pentru efortul pe care l-au facut venind in numar maricel si cu masini competente. Tare rau imi pare ca nu a mers si golful diesel 5 in linie rwd ..
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 17:19   #269
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Cu toate ca ungurii s-au comportat profesionist si au taxat orice masina a intrat si orice masina s-a inscris.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 17:59   #270
SiCeDaca

Stage 4
 
SiCeDaca's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 198
Default Re: 21/22 aprilie - TULCEA DRAG AUTO&MOTTO & TAXI DRIFT & MOTTO STUNTS

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Si Ce Daca, daca n-am stii ce e o cursa BYE n-am fi la a N-spea etapa organizata; tu aveai cursa BYE, dar la cort trebuia restata instalatia ca tu sa te dai, in timpul asta ceilalti colegi cautau alti concurenti si se intelesese ca de fapt tu trebuie sa te dai cu cineva, nu singur.
Bulgarii au facut senzatie si meritau aplauzele mai ales ca au venit pentru prima oara la evenimentele noastre si deja au dat timpii peste cap in campionat. Si la fel ca si pe bulgari lumea i-a aclamat si pe baietii cu daciile bineinteles tot la cererea noastra. Ca altfel n-ar fi existat aplauze.
Dar stii cum e vorba aia... Si Ce Daca au masini puternice?
Sorry my bad. Oricum cat timp am stat la start si am asteptat asta s-a inteles. Inseamna ca nu am inteles eu bine. Oricum apreciez ceea ce ati facut si va doresc succes pe viitor.
SiCeDaca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -