Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-11, 19:39   #106
dragos_dpp

Stage 2
 
dragos_dpp's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 72
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

poze?
dragos_dpp is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 20:59   #107
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by Vulturica2004 View Post
pacat pt cei care nu au putut ajunge , pacat insa si pt Squid care s-a tinut de cuvant.in rest bafta tuturor , cea mai tare faza a fost cand un sofer a intrebat "ce masina e asta?"(Gtr de la exelixis) , i s-a raspuns : "Dacia zambetul lui Udrea"
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 21:08   #108
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Poze ceva de la curse . gtr de la exelixis ce timp a scos la batut pe asta de 8,88 de la Tulcea
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 18-09-11, 22:38   #109
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

cli o sport! cli o sport!
Urmează multe altele...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CLI O SPORT.jpg
Views:	214
Size:	820.2 KB
ID:	2156669  
manu_96xls is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 12:33   #110
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

cred ca poza asta e cea mai elocventa.........

poate a fost cursa anului,si nu din cauza puterilor ci a ................
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img.jpg.JPG
Views:	288
Size:	150.7 KB
ID:	2157132  
gaju is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 14:22   #111
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Dupa cum v-am obisnuit incep sa comentez grupele diesel din ceea ce-am vazut la fata locului.
Grupa S 7(street)- o grupa cu foarte multe masini inscrise dar cu numai doi favoriti la grila de start...Cristi golf 2 si Razvan golf 4.In calificari exact la prima cursa efectuata de Razvan chiar impotriva golfului 2 i-a cedat turbina iar din momentul ala chiar nu se mai punea problema cine va castiga grupa.Asadar primul loc Cristi golf 2 cu un timp de13,6x,locul 2 se pare ca un debutant tot golf 2,iar locul 3 Ciuleaca Golf 4 care este si el la a 2 participare.
Grupa S 8 ---grupa din care fac si eu parte din pacate nu au fost decat 3 masini...Bmw 330 d,Audi a 5 3000 tdi si Alfa 2,5t.In calificari am scos timpi de 13.5x fata de 14.1 cat scotea A 5 si paream din nou favorit la primul loc.In finala am picat cu A5 dupa ce il eliminase pe cel cu Alfa eu avand bye datorita timpului.Ghinioanele trebuiau sa inceapa la mine si nu stiam cand vor veni...dupa un start foarte bun al meu,fara ratari de trepte, mi-a bubuit motorul undeva la 370 m cu vreo 30 de metri inainte de finish...norocul meu fiind ca luasem avans destul de mult ca sa ma mai poata recupera.Asadar LOCUL 1- BMW ,2 -Audi ,3 Alfa
La AP 5 (profi) --Iulica GTO cu al lui Golf 2 venise sa doboare recorduri si sa acumuleze cat mai multe puncte pt a mai avea sanse la primul loc in grupa (la general),pe langa Masimo cu A 5 am ,,aruncat'' in grupa si un Q5 tocmai pentru a face cat mai multe puncte.Ca si timpi sau scos 12.6x Iulica Gto si Masimo 12,9x....finala a fost castigata de Iulian Gto care si-a consolidat locul 2(la general) asteptand acum la Tulcea pasi gresiti din partea lui Haplea.

Last edited by mecarm; 19-09-11 at 14:24.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 14:48   #112
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
cred ca poza asta e cea mai elocventa.........

poate a fost cursa anului,si nu din cauza puterilor ci a ................
Chiar a fost o cursa ffff slaba ca timpi si pt mine si pt madalin , dar rezultatul...bomba !
@mecarm : eroii sunt cei care mor pe front ! )
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 15:29   #113
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Talking Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

In fotografie e dovada ca Afa o are mai scurta.
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 15:44   #114
dragos_dpp

Stage 2
 
dragos_dpp's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 72
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Dupa cum v-am obisnuit incep sa comentez grupele diesel din ceea ce-am vazut la fata locului.
Grupa S 7(street)- o grupa cu foarte multe masini inscrise dar cu numai doi favoriti la grila de start...Cristi golf 2 si Razvan golf 4.In calificari exact la prima cursa efectuata de Razvan chiar impotriva golfului 2 i-a cedat turbina iar din momentul ala chiar nu se mai punea problema cine va castiga grupa.Asadar primul loc Cristi golf 2 cu un timp de13,6x,locul 2 se pare ca un debutant tot golf 2,iar locul 3 Ciuleaca Golf 4 care este si el la a 2 participare.
Grupa S 8 ---grupa din care fac si eu parte din pacate nu au fost decat 3 masini...Bmw 330 d,Audi a 5 3000 tdi si Alfa 2,5t.In calificari am scos timpi de 13.5x fata de 14.1 cat scotea A 5 si paream din nou favorit la primul loc.In finala am picat cu A5 dupa ce il eliminase pe cel cu Alfa eu avand bye datorita timpului.Ghinioanele trebuiau sa inceapa la mine si nu stiam cand vor veni...dupa un start foarte bun al meu,fara ratari de trepte, mi-a bubuit motorul undeva la 370 m cu vreo 30 de metri inainte de finish...norocul meu fiind ca luasem avans destul de mult ca sa ma mai poata recupera.Asadar LOCUL 1- BMW ,2 -Audi ,3 Alfa
La AP 5 (profi) --Iulica GTO cu al lui Golf 2 venise sa doboare recorduri si sa acumuleze cat mai multe puncte pt a mai avea sanse la primul loc in grupa (la general),pe langa Masimo cu A 5 am ,,aruncat'' in grupa si un Q5 tocmai pentru a face cat mai multe puncte.Ca si timpi sau scos 12.6x Iulica Gto si Masimo 12,9x....finala a fost castigata de Iulian Gto care si-a consolidat locul 2(la general) asteptand acum la Tulcea pasi gresiti din partea lui Haplea.
a5-ul era negru mat?
dragos_dpp is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 16:16   #115
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Grupa S 7(street)- o grupa cu foarte multe masini inscrise dar cu numai doi favoriti la grila de start...Cristi golf 2 si Razvan golf 4.In calificari exact la prima cursa efectuata de Razvan chiar impotriva golfului 2 i-a cedat turbina iar din momentul ala chiar nu se mai punea problema cine va castiga grupa.Asadar primul loc Cristi golf 2 cu un timp de13,6x,locul 2 se pare ca un debutant tot golf 2,iar locul 3 Ciuleaca Golf 4 care este si el la a 2 participare.

locul 2 a fost parca si data trecuta tot pe podium,pina la finale a mers si el pina acasa si a schimbat turbina,ca in calificari a bubuit-o

oricum din pacate multe decese pe pista..............
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 16:51   #116
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
locul 2 a fost parca si data trecuta tot pe podium,pina la finale a mers si el pina acasa si a schimbat turbina,ca in calificari a bubuit-o

oricum din pacate multe decese pe pista..............
E finalul campionatului...uzurile din cele 7 etape isi spun cuvantul.

@scorpio : nu fi magar ))))
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 17:12   #117
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
@scorpio : nu fi magar ))))
las ca nici magarii nu o au lunga....................


revenim la treaba,atasat clasamente,grupe,timpi,tot ce vreti....
Attached Files
File Type: rar arad18sept.rar (66.5 KB, 125 views)
gaju is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 20:04   #118
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Gajule , la tulcea ma dau gol , ca sa vada lumea ca nu o am scurta ))))
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 20:29   #119
MK16V

Stage 4
 
MK16V's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 172
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Dupa cum v-am obisnuit incep sa comentez grupele diesel din ceea ce-am vazut la fata locului.
Grupa S 7(street)- o grupa cu foarte multe masini inscrise dar cu numai doi favoriti la grila de start...Cristi golf 2 si Razvan golf 4.In calificari exact la prima cursa efectuata de Razvan chiar impotriva golfului 2 i-a cedat turbina iar din momentul ala chiar nu se mai punea problema cine va castiga grupa.Asadar primul loc Cristi golf 2 cu un timp de13,6x,locul 2 se pare ca un debutant tot golf 2,iar locul 3 Ciuleaca Golf 4 care este si el la a 2 participare.
Grupa S 8 ---grupa din care fac si eu parte din pacate nu au fost decat 3 masini...Bmw 330 d,Audi a 5 3000 tdi si Alfa 2,5t.In calificari am scos timpi de 13.5x fata de 14.1 cat scotea A 5 si paream din nou favorit la primul loc.In finala am picat cu A5 dupa ce il eliminase pe cel cu Alfa eu avand bye datorita timpului.Ghinioanele trebuiau sa inceapa la mine si nu stiam cand vor veni...dupa un start foarte bun al meu,fara ratari de trepte, mi-a bubuit motorul undeva la 370 m cu vreo 30 de metri inainte de finish...norocul meu fiind ca luasem avans destul de mult ca sa ma mai poata recupera.Asadar LOCUL 1- BMW ,2 -Audi ,3 Alfa
La AP 5 (profi) --Iulica GTO cu al lui Golf 2 venise sa doboare recorduri si sa acumuleze cat mai multe puncte pt a mai avea sanse la primul loc in grupa (la general),pe langa Masimo cu A 5 am ,,aruncat'' in grupa si un Q5 tocmai pentru a face cat mai multe puncte.Ca si timpi sau scos 12.6x Iulica Gto si Masimo 12,9x....finala a fost castigata de Iulian Gto care si-a consolidat locul 2(la general) asteptand acum la Tulcea pasi gresiti din partea lui Haplea.
Ai devenit consecvent cu comentariul si datele din el sunt foarte precise. Ar fi frumos sa se gaseasca cineva din fiecare grupa sa punem aici un rezumat al fiecarei etape. Bravo!
MK16V is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 23:55   #120
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 18 septembrie - ARAD - etapa VII - DRE

Quote:
Originally Posted by MK16V View Post
Ai devenit consecvent cu comentariul si datele din el sunt foarte precise. Ar fi frumos sa se gaseasca cineva din fiecare grupa sa punem aici un rezumat al fiecarei etape. Bravo!
Eeee...mai imi scapa si mie cate ceva....Audi A5 era negru mat(raspund la o intrebare de mai sus).....

@ gaju....locul 2 a fost parca si data trecuta tot pe podium,pina la finale a mers si el pina acasa si a schimbat turbina,ca in calificari a bubuit-o

oricum din pacate multe decese pe pista..............

Atunci cu atat mai mult trebuie laudat.....Bravo Golf 2 !!!!!!
mecarm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -