Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-11, 21:56   #76
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Data viitoare vin cu camera de filmat si pun 100 de filmulete la care sa se uite toti care au concurat....
haplea is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 22:02   #77
MK16V

Stage 4
 
MK16V's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 172
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Ai si suport ON-BOARD?
MK16V is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 22:09   #78
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Iphon cu suport de parbriz.... Stii ce bine filmeaza, din orice unghi .....
haplea is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 22:11   #79
MK16V

Stage 4
 
MK16V's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 172
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

stiu ca am si eu dar n-am gasit suport. Filmeaza HD!!
MK16V is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 22:18   #80
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Quote:
Originally Posted by MK16V View Post
stiu ca am si eu dar n-am gasit suport. Filmeaza HD!!
Full
haplea is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 10:15   #81
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

vreau si eu filmulete cu hondele s2000 ep3 si care au mai fost pe la s2
multumesc
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 16:36   #82
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

timpii si clasamentele(timpii sunt doar de duminica)
Attached Files
File Type: rar timpi_arad31iul.rar (56.3 KB, 132 views)
gaju is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 22:09   #83
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

bv cristi la s7 60 ft mai ok observ ... dar totusi slabi timpii la s7 dupa cristi decat 1 timp de 14 sec restu 15 si ???? poate va fi mai mult noroc la tulcea
Pana la anu sper sa ne pregatim sa fie cum a fost la satu mare street diesel 12.7 si la profi sub ...
__________________
Citroen BX T D12
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 10:57   #84
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
bv cristi la s7 60 ft mai ok observ ... dar totusi slabi timpii la s7 dupa cristi decat 1 timp de 14 sec restu 15 si ???? poate va fi mai mult noroc la tulcea
Pana la anu sper sa ne pregatim sa fie cum a fost la satu mare street diesel 12.7 si la profi sub ...
Pai si normal... Daca ai observat ,la tulcea pista este in coborare directia ta de mers, la arad nu este asa,pista este putin opusa fata de tulcea si mai ales ca a batut si vantul din fata.....
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade
haplea is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 14:20   #85
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
bv cristi la s7 60 ft mai ok observ ... dar totusi slabi timpii la s7 dupa cristi decat 1 timp de 14 sec restu 15 si ???? poate va fi mai mult noroc la tulcea
Pana la anu sper sa ne pregatim sa fie cum a fost la satu mare street diesel 12.7 si la profi sub ...

Suntem departe rau de cei din afara.Acolo sunt mecanici mult mai seriosi si mult mai profesionisti decat multi de aici....iar cei care sunt priceputi aici in tara sunt ori neseriosi, ori hoti.Daca m-as apuca sa fac o masina pe benzina as face-o imediat(avand in vedere ca dispun de bani),la diesel se schimba situatia...ai bani dar n-are cine s-o faca pt ca informatiile sunt foarte putine si cei care mai stiu cate ceva sunt mai mult pe japca.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 15:02   #86
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
....Daca m-as apuca sa fac o masina pe benzina as face-o imediat(avand in vedere ca dispun de bani),....
Detaliaza aici un exeplu..cum ai face-o imediat, ce ai face cu banii ? Aaa..poate daca vrei o masina de strada cu valente de 13sec..mda..asa da. Insa ia doreste-ti ceva cat de cat competitiv...gen 10sec..si spune-mi unde si ce faci si mai ales..cu CE bani.. pt ca in unele cazuri vei depasi bugetul necesar pt achizitionarea unui 997 biturbo secondhand de strada ... Mai ales ca tu nu pui mana pe nimic si nici nu stiu cat de mult te pricepi (chiar nu stiu, nu-i cu tenta rautacioasa de vreun fel)...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 15:45   #87
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Detaliaza aici un exeplu..cum ai face-o imediat, ce ai face cu banii ? Aaa..poate daca vrei o masina de strada cu valente de 13sec..mda..asa da. Insa ia doreste-ti ceva cat de cat competitiv...gen 10sec..si spune-mi unde si ce faci si mai ales..cu CE bani.. pt ca in unele cazuri vei depasi bugetul necesar pt achizitionarea unui 997 biturbo secondhand de strada ... Mai ales ca tu nu pui mana pe nimic si nici nu stiu cat de mult te pricepi (chiar nu stiu, nu-i cu tenta rautacioasa de vreun fel)...
Ma refer strict la o masina de 12-13s...la un buget de 7-9000 euro ,sa zicem ca as avea un seat ibiza 1,8 turbo.La o masina de 10 s ai perfecta dreptate.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 16:38   #88
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

sau poti sa cumperi masina asta http://www.**************/forum/index.php?topic=876.0 care are un best de 9.54s cu 12.000e

p.s. gaju.. vezi ca la S1 eu am avut nr. 1103 si mi'ai pus timpii de la 1102, iar la clasamentul final la fel... eu am castigat si acolo apar pe 3 cu "bye"
kickass is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 21:46   #89
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Suntem departe rau de cei din afara.Acolo sunt mecanici mult mai seriosi si mult mai profesionisti decat multi de aici....iar cei care sunt priceputi aici in tara sunt ori neseriosi, ori hoti.Daca m-as apuca sa fac o masina pe benzina as face-o imediat(avand in vedere ca dispun de bani),la diesel se schimba situatia...ai bani dar n-are cine s-o faca pt ca informatiile sunt foarte putine si cei care mai stiu cate ceva sunt mai mult pe japca.
eu sunt mai increzator , am ajutat pe oricare m`a intrebat info ... si plus de asta am primit in mare ajutor si suport cand a fost necesar ... hai sa gandim pozitiv , printre toti japcarii sunt si oameni de calitate care vor sa dezvolte ceva ! sau poate sunt prea mic si prost sa cred asta

haplea ... cristi a scos timpi cam la fel ca la tulcea ,destul de constant sau poate a mai umblat la jucarie si d`aia oricum , tu ai probleme cu 60ft. daca rezolvi plecarea si masina merge asa ... cred ca o sa avem o surpriza cu totii ... deci succes !
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 22:12   #90
MK16V

Stage 4
 
MK16V's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 172
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 31 IULIE - ARAD - ETAPA 5 CAMPIONAT DRE

Eu sunt curios ce timp as avea daca as mai scapa de vreo 150kg. Mihai, inca nu am pus admisia aia, n-am mai facut nimic la masina, doar un reglaj si am mai exersat plecarile.
MK16V is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -