Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-11, 16:53   #346
Iulika0069

Stage 5
 
Iulika0069's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 379
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Pai cred ca vorbim de fapt de acelasi lucru

Si io tot la '0 negativ' ma gandeam, gen -0°30', dar am avut impresia ca tu esti adeptul unui +1° / +0°30' (io asta am inteles din "spre zero e cam putin") - in ideea ca atunci cand masina se lasa la plecare, unghiul de -0°30' se modifica poate spre -2°..
__________________
BMW E30 S50 turbo
The best [free] Antivirus :P
Iulika0069 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 18:36   #347
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by radubmw View Post
excitatuleeeeeeee, 8 cupe ati luat?????

la mai multe...
Multumim frumos frate,imi place maxim jucaria ta
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 23:48   #348
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Talking

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Nu inteleg de ce are timp mai bun Silviu decat MOM..Dupa parerea mea greutatea si tractiunea erau in favoarea lui Bobi iar caii putere sunt asemanatori..
Greutatea mea este de 1300KG, nush a Skodei care este cea exacta! In plus mashina mea nu este unde trebuie, caii aia masuratzi acum 2 ani nush dc mai sunt, in conditziile in care nu am schimbat nimik de atunci la mashina in afara de ulei si filtru de ulei!
O sa ma ocup de ea dar deocamdata nu am timp de asta! Mashina are potentzial inca neutilizat si in plus in afara de canapeaua spate care nu are loc de Rollcage nu-i lipseshte nici un surub, chiar este ingreunata cu 150Kg fatza de greutatea de fabrica( rollcage, evacuari, muzica, etc). Si cu sigurantza aceasta mashina nu va fi niciodata ushurata pentru ca prefer o mashina street care sa se poata deplasa in deplina sigurantza pe drumurile publice si in care sa bubuie muzica sa-mi sara urechile in aer. )))))

Oricum tot respectul pentru Skoda! A crescut foarte mult de cand m-am intalnit eu ultima data cu el pe autostrada! :P

Inca o data felicitari DRE! Facetzi ceea ce trebuie facut!
Quote:
Originally Posted by Iulika0069 View Post
Sper sa nu fi obosit motoru, ca de-abia ce iesiram din rodaj
'Problema' la mine e ca nu am forjate si merg pe presiune mica (~0.8bar) deocamdata

Aderenta e inca cu probleme, tb sa 'indrept rotile' (unghiul de cadere spre 0 grade) si sa incalzesc mai bine gumele la start - vreau anu' asta sa ajung la un 'low 11', mai am cativa 'ași' in maneca

P.S. Felicitari pt pasiune si perseverenta (gaju & team), un efort urias pe care il faceti aproape bilunar si de care ma minunez de fiecare data
Buey, stiam ca preferi `DAME` in loc de `ASI`! )))))

Felicitari pt timpul realizat!
Quote:
Originally Posted by gaju View Post
ei zic sa te mai gandesti la unghiuri

spre zero e cam putin,Nebunu v-a facut cu vreo 0,5 sec numai din 60 ft(1,8 fata de 2)
)) Cotetzul ala?????

Glumesc, merge frate bine mashina!!!! E bun de luat ca etalon!

Last edited by Gabi; 14-07-11 at 08:30.
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 00:35   #349
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
)) Cotetzul ala?????

Glumesc, merge frate bine mashina!!!! E bun de luat ca etalon!
care cotet domne care cotet?


ala gri si lovit de zici ca e retromobil?


cu gumele astea am scos 60 ft asta cu alea vechi am scos 2,3 si timp 12,6
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 00:42   #350
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

https://www.youtube.com/watch?v=Xq1UiMcHfjM&NR=1

pentru cei cu "retromobile"
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 00:47   #351
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by radubmw View Post
Asa o sa plece si ibiza.....
haplea is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 01:20   #352
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by radubmw View Post
Rotzi de drag si cutie de viteze TH400.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 01:27   #353
Vulturica2004

Stage 5
 
Vulturica2004's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 944
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Rotzi de drag si cutie de viteze TH400.
ete ce sa zici si tu repede ai vazut roti si ai auzit ca schimba decat 3 viteze...ti-am zis sa vii la pregatire....cel mai important de acolo e ca e 2.8Turbo si nu M3 sau m5 ...si ....omu are un pic de capatzana ca are chiar si launch control pe urs ...si o gramada de electronica...i-am dat un mesaj ca am vazut ca a fost prin Moldova la curse poate face si un drum in Romania ar fi minunat ...daca a scos 8.96 pe beton ...pe lipicios ...poate face un 8.79 indeajuns incat toti astia cu Retromobile sa sara in sus
__________________
Mai bine 10% din ceva , decat 100% din NIMIC!!!
Drag cars don't have to be pretty they just have to go fast in a straight line
Vulturica2004 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 01:47   #354
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Vulturica, tu esti sigur ca ursu' ala mai are vreo treaba cu puntea spate de e30 plina de handicapuri vis-a-vis de dragrace ? ..eu sunt aproape sigur ca acolo-i punte rigida, nu cracanatoarea cu brate oblice, care indiferent ce excentrice sau prinderi ale bratelor si alte artificii s-ar incerca, TOT un cacat va ramane pentru o lansare eficienta la o masina cu putere decenta... verifica asta pe 60ft de la noi, la oricare e30...singurul si primul cat de cat decent(parca 1.8 a fost obtinut de mihai acum, la tulcea... si asta dupa ce suprafata de lansare atinsese temperaturi incendiare... 2.0sec cu care se mandresc multi ursi de 400-600cai, este usor penibil, este un 60ft de FWD slabut ,nicidecum de RWD cu putere peste medie, vorbind in termeni de drag.
Cele de mai sus constituie propriile mele pareri(subiective, evident),"pe persoana fizica" folosind o expresie primara...si sper sa nu ofenseze pe nimeni.

PS: o dovada clara a transferului de mase deficitar (setari suspensie) si a ineficientei puntii spate cu slide-uri la e30, a facut-o golful lui scorpio facut de gto, care cu (sa fim sinceri) ...cred eu ,vreo 160-175bhp maxim (da, a avut odata 192bhp) dar cu un transfer ideal de mase si o punte care pastreaza rotile veticale in mare masura, a scos constant 1.9 si a coborat chiar la 1.8sec 60ft.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 02:07   #355
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Quote:
Originally Posted by radubmw View Post
) A fost odata! Doar caroseria poate a mai ramas....si aia cu modificari majore!

De apreciat oricum....dar sa-mi spui si mie ce-tzi place la mashina asta in afara de startul ala distrugator? Nu merge `dalatul` pe strada (si nu neaparat pe pista) inseamna ca nu este urs! )))))))))))))
Quote:
Originally Posted by haplea View Post
Asa o sa plece si ibiza.....
Itzi pui un motor cu reactzie???)))))
Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Rotzi de drag si cutie de viteze TH400.
Hopaaaaa, Varuleeeeee....)))))))

Last edited by Gabi; 14-07-11 at 08:30.
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 02:15   #356
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Greutatea mea este de 1300KG, nush a Skodei care este cea exacta! In plus mashina mea nu este unde trebuie, caii aia masuratzi acum 2 ani nush dc mai sunt, in conditziile in care nu am schimbat nimik de atunci la mashina in afara de ulei si filtru de ulei!
O sa ma ocup de ea dar deocamdata nu am timp de asta! Mashina are potentzial inca neutilizat si in plus in afara de canapeaua spate care nu are loc de Rollcage nu-i lipseshte nici un surub, chiar este ingreunata cu 150Kg fatza de greutatea de fabrica( rollcage, evacuari, muzica, etc). Si cu sigurantza aceasta mashina nu va fi niciodata ushurata pentru ca prefer o mashina street care sa se poata deplasa in deplina sigurantza pe drumurile publice si in care sa bubuie muzica sa-mi sara urechile in aer. )))))

Oricum tot respectul pentru Skoda! A crescut foarte mult de cand m-am intalnit eu ultima data cu el pe autostrada! :P

Inca o data felicitari DRE! Facetzi ceea ce trebuie facut!


E acea skoda din seara cu Vali cu CBR-u de pe pitesti bucuresti????
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 02:42   #357
Dyabolyk666

Stage 3
 
Dyabolyk666's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

da, fix acea skoda de acum 2 ani , pe atunci vreo 250 CP :P

inca mai e filmuletul pe youtube.... cand stateam si vorbeam la vreo 60Km/h si trece motoru printre noi cu 150 - 200 :O


acuma am cantarit masina si are 1270 KG fara sofer.
Dyabolyk666 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 09:40   #358
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by Dyabolyk666 View Post
da, fix acea skoda de acum 2 ani , pe atunci vreo 250 CP :P

inca mai e filmuletul pe youtube.... cand stateam si vorbeam la vreo 60Km/h si trece motoru printre noi cu 150 - 200 :O


acuma am cantarit masina si are 1270 KG fara sofer.
Wow,adik tot scociul ala care-l ai pe mashina, lipsa geamuri si lipsa complea interior inseamna doar 120 kg?
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 09:43   #359
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

O asemenea evolutie trebuie salutata...multa bafta in continuare!!!
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-11, 09:45   #360
Dyabolyk666

Stage 3
 
Dyabolyk666's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

de fabrica vine cu 1475 KG,

cu scaun dreapta dat jos, banchete, si usi usurate, am dat jos 200 KG
Dyabolyk666 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -