Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-11, 21:04   #331
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Cand se punea problema unui campionat erau persoane care nu credeau acest lucru ca fiind posibil in Romania ....... din fericire si noroc a fost posibil datorita acestor oameni pasionati si dedicati -aka- DRE organizati si dotati exemplar de mr. Gaju.
Cei dintre noi care mai au legatura cu lumea afacerilor inteleg foarte bine ca aici nu este vorba de profit ....... eu as spune ca este PURA PASIUNE si NEBUNIE.
Acesti oameni si-au traficat timpul liber si nervi pentru ca noi ceilanti sa putem participa la asemenea evenimente.
Noi suntem obisnuiti nativ sa incalcam regulile DAR aici este BINE sa incercam sa respectam regulamentul de participare si sa ne supunem cu toti - indiferent de masina si cunostintele pe care le detinem - oricarei masuri luate de catre organizator (bune/rele - reale/ireale) in toate etapele 2011, ulterior dupa finalizarea campionatului putem sa ajutam cu sugesti si poate si cu umarul fiecare dintre noi echipa DRE pentru sezonul 2012.
Eu am incercat sa intru in pielea lui Cristi si am realizat ca este EXTREM de greu (fizic si financiar) sa faci ceea ce face el.

MAXIM RESPECT CRISTI GAJU PENTRU ACESTE EVENIMENTE ! PLEASE KEEP ROMANIAN DRAGRACING ALIVE! tnks

G.
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I

Last edited by gollum_; 12-07-11 at 21:07.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 22:46   #332
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

poze/filme cu clio rs argintiu B-01-DWW are cineva? Multumesc
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 01:39   #333
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

AFA , exista pe aceasta sectiune un topic dedicat pt poze, te rog sa le cauti/soliciti acolo. In acelasi timp, rog sa tina seama de asta si cei tentati a atasa aici poze/linkuri/secvente video.
Multumesc pentru intelegere !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 01:42   #334
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
Cand se punea problema unui campionat erau persoane care nu credeau acest lucru ca fiind posibil in Romania ....... din fericire si noroc a fost posibil datorita acestor oameni pasionati si dedicati -aka- DRE organizati si dotati exemplar de mr. Gaju.
Cei dintre noi care mai au legatura cu lumea afacerilor inteleg foarte bine ca aici nu este vorba de profit ....... eu as spune ca este PURA PASIUNE si NEBUNIE.
Acesti oameni si-au traficat timpul liber si nervi pentru ca noi ceilanti sa putem participa la asemenea evenimente.
Noi suntem obisnuiti nativ sa incalcam regulile DAR aici este BINE sa incercam sa respectam regulamentul de participare si sa ne supunem cu toti - indiferent de masina si cunostintele pe care le detinem - oricarei masuri luate de catre organizator (bune/rele - reale/ireale) in toate etapele 2011, ulterior dupa finalizarea campionatului putem sa ajutam cu sugesti si poate si cu umarul fiecare dintre noi echipa DRE pentru sezonul 2012.
Eu am incercat sa intru in pielea lui Cristi si am realizat ca este EXTREM de greu (fizic si financiar) sa faci ceea ce face el.

MAXIM RESPECT CRISTI GAJU PENTRU ACESTE EVENIMENTE ! PLEASE KEEP ROMANIAN DRAGRACING ALIVE! tnks

G.
like, like, like
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 01:51   #335
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Ms!Ok..de acum plec direct,din burn continui cursa))))

Nu se va mai intampla,promit,doar ca...eram prea excitat de startul ala)
excitatuleeeeeeee, 8 cupe ati luat?????

la mai multe...
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 08:50   #336
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
spectacol pe pista

- pot sa zic un sg lucru : Ghittaaaaa Sillvvvviiiiiuuuuuuuuuuuuuu !!!bravo lui, a juns la 11,6

- duel aprig Bobi Mom vs Iulian 11,9 vs 11,8
Ceva nu se leaga intre acesti 2 timpi..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 08:58   #337
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

ce anume , ca nu m-am prins ?
gaju is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 09:08   #338
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
ce anume , ca nu m-am prins ?
Nu inteleg de ce are timp mai bun Silviu decat MOM..Dupa parerea mea greutatea si tractiunea erau in favoarea lui Bobi iar caii putere sunt asemanatori..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 09:38   #339
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

daca te uiti la timpi,ai sa vezi ca 60 ft lui Silviu e mai bun decat a lui Bobi

deci chestia cu tractiunea cade,diferenta a facut-o raportul putere/kg

acuma,sa nu uitati ca Bobi are deja ani de zile la curse ,atat si iulian si motoarele au mai obosit astfel nu imi explic cum 2.5 turbo au ajuns la aceeasi timpii

nebunu - 11,7
ionut - 11,8

la street urs 2,5 turbo condus de WPP 12,2
si Razvan cu Seat ex-Buzau a mers 12,2

ps: suntem doar la mijlocul sezonului
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 09:40   #340
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
acuma,sa nu uitati ca Bobi are deja ani de zile la curse ,atat si iulian si motoarele au mai obosit
Corect! La asta nu ma gandisem
kimi is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 10:27   #341
Iulika0069

Stage 5
 
Iulika0069's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 379
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Sper sa nu fi obosit motoru, ca de-abia ce iesiram din rodaj
'Problema' la mine e ca nu am forjate si merg pe presiune mica (~0.8bar) deocamdata

Aderenta e inca cu probleme, tb sa 'indrept rotile' (unghiul de cadere spre 0 grade) si sa incalzesc mai bine gumele la start - vreau anu' asta sa ajung la un 'low 11', mai am cativa 'ași' in maneca

P.S. Felicitari pt pasiune si perseverenta (gaju & team), un efort urias pe care il faceti aproape bilunar si de care ma minunez de fiecare data
__________________
BMW E30 S50 turbo
The best [free] Antivirus :P
Iulika0069 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 10:47   #342
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

ei zic sa te mai gandesti la unghiuri

spre zero e cam putin,Nebunu v-a facut cu vreo 0,5 sec numai din 60 ft(1,8 fata de 2)
gaju is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 12:35   #343
Iulika0069

Stage 5
 
Iulika0069's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 379
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Un unghi pozitiv o sa ma impiedice in mod sigur sa mai fiu printre 'regii A2'
La 250km/h+ nu cred ca ar mai sta pe sosea..
Iulika0069 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 13:04   #344
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Atunci fa modificarea doar pentru cursele oficiale si in rest o tii tot asa / \
Asta daca iti doresti sa mai scazi la timp.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 13:21   #345
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

nu cred ca ati inteles !!!!!

eu as fi mers pe 0 negativ
gaju is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -