Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-11, 13:39   #91
Vulturica2004

Stage 5
 
Vulturica2004's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 944
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

sustin ideea lui Gaju de amanare pt ca nu e bine sa te dai pe ploaie...nu are niciun farmec,pe ploaie nu merg senzorii ...se strica aparatura care si asa costa foarte multi bani ....in plus masinile cu cai multi nu se vor mai da si asa se pierde din spectacol pentru ca se anunta o cursa dintre cele mai tari
Multa bafta tuturor...
__________________
Mai bine 10% din ceva , decat 100% din NIMIC!!!
Drag cars don't have to be pretty they just have to go fast in a straight line
Vulturica2004 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 13:53   #92
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Sunt oarecum suparat pe acelasi motiv cu serban dar nu pot da vina pe gaju.
Ce vina are el ca ploua ...
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 14:15   #93
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Ma asteptam la polemica si scandal, tipic romaneste pe aceasta tema.
Lucrez la masina asta de f f multe luni , dar de 2 sapt am pus accent f tare si am pierdut multe nopti linga ea ca sa ajung cu ea la aceasta cursa.
Din 10 prognoze de meteo pe care le-am gasit la o simpla cautare pe google am gasit la maxim 2 din ele care sa spuna in cel mai rau caz sanse minime de ploaie.
Este clar ca nu se poate tine un astfel de eveniment in conditii meteo nefavorabile pt ca nu-si are rostul, dar prognozele sunt pe 10zile si nu cred ca se schimba peste noapte din soare / ploaie.... .
Cred ca au dreptate 100% organizatorii cu amanarea, doar ca sunt de parere ca se putea face mai din timp, precum au facut referire in citatul pe care l-am dat.

Toate cele bune!
__________________
SECRETUL REUSITEI NU ESTE SA TII MINTE CI SA STII UNDE SA CAUTI !!

(Fara erori, ballastri slim, orice tip de bec, ieftin si cu garantie)
https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...n/page-19.html/www.xenonieftin.ro
0724186590 / 0766900342;ID mess : serban_pc ; Bucuresti - Titan
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 14:54   #94
bikks

Stage 5
 
bikks's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 870
Member of:
[Mitsubishi]
[Pole Position Racers]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Foarte bine ca s-a amanat cursa. Vremea nefavorbail nu era in avantajul nimanui. Dar totusi se putea anunta mai din timp, sunt convins ca foarte multa lume a tras tare sa aibe masina gata pentru eveniment . Pe partea cealalalta e bine ca mai avem timp pentru pregatire!
__________________
COMBGORJ SA
bikks is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 14:56   #95
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Asta e...multa lume (inclusiv eu) astepta cu nerabdare cursa de la Tulcea avand in vedere conditiile bune in care se desfasoara, si distanta rezonabila fata de Bucuresti si alte orase cheie. Dar tot raul e spre bine, asta ne mai da o saptamana sa ne gandim cum sa mai scadem ET-ul cu o zecime

Eu sincer din prognoze cred ca o sa fie vreme buna, nu prea cald, dar e prea la limita fata de perioada asta de ploi. Riscul era destul de mare.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 16:24   #96
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

SI eu aproximez ca nu o sa fie ploaie, in cel mai rau caz cativa stropi sambata seara, iar duminica o sa fie vreme "buna de dat" si ne vom oftica ca am amanat-o.
Daca o sa ploua este f bine luata decizia asta.
Cu cel de sus nu ne putem pune.

Bafta !
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 17:40   #97
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Quote:
Originally Posted by serban_pc View Post
Ma asteptam la polemica si scandal, tipic romaneste pe aceasta tema.

Este clar ca nu se poate tine un astfel de eveniment in conditii meteo nefavorabile pt ca nu-si are rostul, dar prognozele sunt pe 10zile si nu cred ca se schimba peste noapte din soare / ploaie.... .

Cred ca au dreptate 100% organizatorii cu amanarea, doar ca sunt de parere ca se putea face mai din timp
Nu trebuie sa te astepti la polemica si scandal fiindca cursa este amanata pentru binele tuturor concurentilor care trebuie sa inteleaga ca nu vrem sa riscam aiurea sa tinem cursa cand vremea este schimbatoare.

Ieri se anunta ca va ploua pana la 6 de dimineata si apoi apare soarele si azi arata ca dupa ora 6 va fi innorat cu sanse de ploaie.


Quote:
Originally Posted by serban_pc View Post
SI eu aproximez ca nu o sa fie ploaie, in cel mai rau caz cativa stropi sambata seara, iar duminica o sa fie vreme "buna de dat" si ne vom oftica ca am amanat-o.
Daca o sa ploua este f bine luata decizia asta.
Cu cel de sus nu ne putem pune.
Bafta !
Vineri se anunta ploaie, ceea ce inseamna ca suntem blocati sa dam cu lipici pe pista.
Cativa stropi sambata seara ne vor impiedica sa montam instalatia de cronometrare.
Nu putem sa mergem inainte in speranta ca POATE va fi vreme buna si apoi sa zica lumea ca nu ne-a interesat treaba asta si ca vezi Doamne am facut-o pentru bani...
Vrem sa organizam curse de calitate la care lumea sa poata vedea timpi buni pe uscat ca nu facem curse de barci.
Tu nu te-ai oftica dupa ce ai muncit saptamani sau luni de zile la masina, sa ajungi pe pista sa te dai si sa nu poti vedea un timp corect din cauza vremii?
Ce ai zice atunci? Ca e vina noastra.

Am fi anuntat de luni sau marti ca nu se mai tine cursa, dar atunci site-ul meteo urmarit de noi si care nu ne-a inselat aproape deloc pana acum anunta vreme buna. Vremea este schimbatoare o data la cateva ore cel putin.

Ne pare rau pentru inconvenient, nu riscam si este pentru binele vostru!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 10:41   #98
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

de acord cu donu
cred ca nici tie nu ti-ar fi convenit sa vi si din cauza ploii sa nu ai timpi corecti
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 10:47   #99
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

nu vreau sa intorc cutitu in rana dar.... priviti
http://www.accuweather.com/en-us/ro/.../details3.aspx
Thunderstorm Probability
0%
Amount of Precipitation
0
Amount of Rain
0
Amount of Snow
0
Hours of Precipitation
0 Hours
Hours of Rain
0 Hours
Sunny to partly cloudy and pleasant
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 11:09   #100
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

E prea târziu acuma

tu ce ai mai crede ? Ieri dădeau ploaie sănătoasă si azi dau soare !!!

Dacă mâine baga iar ploaie ce facem ??

Asta e, nu o fi acuma 3 weekenduri tot cu ploaie la rand
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 11:14   #101
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Si ieri a picurat, si in noaptea asta a picurat, si in prezent picura. Nori sunt fara numar in acest moment.
Deci eu cred ca ati luat o decizie buna.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 11:22   #102
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

Incredibil noroc am avut cu amanarea asta, slick-urile care trebuiau sa-mi vina azi o sa vina abia luni
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 12:09   #103
VooN

Stage 5
 
VooN's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 604
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

O decizie corecta amanarea cursei avand in vedere instabilitatea vremii.

Din pacate sansele ca sa particip pe 10 Iulie sunt minime, avand in vedere ca imi luasem liber de la servici pt acest week-end sa pot ajunge la TL.

Mult succes organzatorilor si participantilor!
__________________
INTELIGENTA ARTIFICIALA NU ARE NICI O SANSA IN FATA PROSTIEI NATURALE
VooN is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 12:48   #104
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

prezent si pe 10 cu echipa din Prahova....nu stiu prin ce miracol, dar pe 10 am picat liber....
jakal is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 13:59   #105
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 10 IULIE - Tulcea - etapa 4 campionat DRE (Amanata din 3 in 10 datorita prognozei

nu imi vine sa cred ca esti liber ...))
TOBA^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -