Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-06-11, 21:45   #61
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

Hop sarmaua))) parka nu aveam dreptate Mare Organizator de Curse))))Mai baga o fisa))))...Informati-va data viitoare si nu mai tratati persoanele care spun un lucru in cunostintza de cauza cu un aer de superioritate de park a-ti organizat numai curse la LeMans si sunteti atotstiutori...totusi pacat ca nu se tin!!!
__________________

Daca semeni Vant...culegi Furtuna....de aici intzelegi ce vrei.
privat4u2 is offline  
Old 17-06-11, 21:53   #62
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

Quote:
Originally Posted by bogdan23sb View Post
Cursa a fost ANULATA !!!

Tot sistemul de cronometrare era pus la punct, impreuna cu toate actele care trebuia sa dea acordul cursei de accelerare 402m. Cu toate astea se pare ca politia Slatina (mai exact Ilie Rosu) a declarat ca, cursa nu respecta normele de securitate. (aici fiind implicata poveste de la ultima cursa.)

Se pare ca mai nou au interzis sa nu se mai desfasoara curse auto pe drumurile nationale, judetene sau municipale decat cu acordul Politiei Rutiere centrale din Bucuresti, aici incadrandu-se anularea si Raliul Argesului.
Cu toate astea spuse ne cerem scuze pentru anularea cursei si incercam sa va tinem la curent despre urmatoarele curse.
Ce treaba are Raliul Argesului? Consider ca vb aiurea...raliul s-a anulat din alte motive.
Legat de linii..... eu am vrut sa trag un semnal alarma....dar am zis ca nu e frumos si ca am incheiat discutiile in contradictoriu cu organizatorii.
O singura intrebare am.... daca o linie nu prezinta siguranta..... vtm-ul cum de s-a tinut?
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 17-06-11, 22:32   #63
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

Soseaua respectiva e execrabila, eu trec pe acolo saptamanal. Politia nu are nici o vina dupa parerea mea, din contra, ei au fost realisti. Vina o are Primaria Slatina. Orasul e o ruina dpdv al infrastructurii. O spun cu parere de rau pentru ca e orasul meu natal.
cstavaru is offline  
Old 17-06-11, 22:50   #64
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

de ce nu intra nimeni sa ne lamureasca ?

eu zic ca organizatorii nu au vina in mare parte pentru ca ei s-au zbatut, au facut rost de autorizatii, era totul pus la punct dupa cum spunea cineva mai sus. Daca ei stiau ca se va anula, mai alergau atat ? nu e de ocolit Slatina, se intampla...si Raliul Argesului a fost anulat, asta inseamna ca nimeni nu se va mai duce acolo ?
__________________

Last edited by trafy-vr6; 17-06-11 at 22:53.
trafy-vr6 is offline  
Old 18-06-11, 01:18   #65
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

))))))))era de asteptat !!!!!!!!! la voi acolo cuvantul n are o limita, e a 2a oara pe anul acesta cand anulati porcaria asta de cursa cu2 zile inainte,in locul vostru mi ar fi rusine sa mai fac anunturi de genul acesta e bataie de joc ba frate daca nu ai totul pus la punct de ce incepi sa organizezi? chiar nu se stia de la bun inceput chestia asta cu politia si cu drumul? adio slatina !
__________________
Teroarea is offline  
Old 18-06-11, 08:14   #66
dary762

Stage 5
 
dary762's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,091
Member of:
[VW]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Soseaua respectiva e execrabila, eu trec pe acolo saptamanal. Politia nu are nici o vina dupa parerea mea, din contra, ei au fost realisti. Vina o are Primaria Slatina. Orasul e o ruina dpdv al infrastructurii. O spun cu parere de rau pentru ca e orasul meu natal.
Eu am fost ieri sa fac poze si soseaua este perfecta
Vremea este buna,Pacat de cursa!
dary762 is offline  
Old 18-06-11, 09:05   #67
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare SLATINA

Quote:
Originally Posted by dary762 View Post
Eu am fost ieri sa fac poze si soseaua este perfecta
Vremea este buna,Pacat de cursa!
Si de ce nu le postezi ? Ca tot cereau oamenii poze de saptamani intregi si nu s-a postat nimic...macar sa vada ce au "pierdut".
cstavaru is offline  
Old 18-06-11, 09:26   #68
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

In cursul saptamanii, la Inspectoratul de Politie Olt (tansmis probabil la toate inspectoratele teritoriale), a venit o circulara care reglementeaza noua metodologie de acordare a autorizatiei pentru concursuri auto in zone cu circulatie rutiera deschisa (in esenta se intocmeste un dosar stufos cu multe documente si asumari de responsabilitate, care dupa analiza autoritatilor locale, se trimite la Bucuresti pentru supervizare)
Desi aveam acordul Politiei Slatina, s-a redepus ieri „un biblioraft” de documente si am asteptat pana in ultimul moment cu speranta ca se va obtine un aviz favorabil de la Inspectoratul General al Politiei Romanae, Directia Rutiera (aviz ce nu a fost niciodata necesar, pentru desfasurarea unui eveniment sportiv auto local, fara pretentii de campionat cu implicare nationala).
Speranta noastra ca poate sambata va veni o persoana abilitata la MAI, care sa „SUPERVIZEZE” autorizatia pentru concursul din 19 Iunie de la Slatina, s-a spulberat in urma cu o ora, cand am fost anuntati telefonic ca demersul nostru va fi studiat saptamana viitoare, dupa ce noul dosar va ajunge la Bucuresti. CONCLUZIE:
Duminica 19 IUNIE 2011
NU

se organizeaza la SLATINA
cursa de accelerare pe 402.33 m, cronometrata, dupa regulamentul "DragRacing Events"

Ne cerem scuze pentru toate neplacerile cauzate, mai ales pentru „gustul amar al investitiei inutile” pe care il resimt toti cei care s-au implicat in aceasta actiune.

Cu tot respectul si condescendenta necesara, as dori sa transmit celor care se grabesc sa traga concluzii, ca si organizatorii sunt oameni care traiesc in Romania, care in ultimile doua saptamani au muncit de „le-au sarit capacele” ca sa realizeze o instalatie deosebita pentru un concurs deosebit si care au pierdut deja investitia in timp si materiala, pe care potentialii concurenti inca nu sunt convinsi ca ar fi facut-o.
Sa nu uitati ca la noi in tara cu exceptia DragRacingEvents, care sunt niste profesionisti si isi permit sa inchirieze aeroporturi, sunt extrem de putine cluburi care au avut curajul sa organizeze curse de accelerare legale pe traseu stradal, accesibil oricarui pasionat de curse auto, indiferent de potentialul lui material (Auto Crono Tg. Secuiesc, Automobil Gtt Racing Brasov …).
De cat sa incepem clasicul schimb de replici negativiste privind potenta partilor, ar fi preferabile ofertele unor noi organizatori, in locatii „mai prietenoase”, pentru a nu lasa sa se stinga aceasta flacara a curselor legale de accelerare, care tocmai incepe sa palpaie promitator.

Noi ne manifestam sprijinul total si punem la dispozitie sistemul de cronometrare (cu montare rapida pe orice pista de concurs), ca o alternativa de antrnament, fata de echipamentul „PortaTree Timing System” al trupei DragRagingEvents… pe care si noi ii iubim, desi nu mai suntem piloti sportivi.
raulllamboiu is offline  
Old 18-06-11, 09:27   #69
dary762

Stage 5
 
dary762's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,091
Member of:
[VW]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

Exact unde era benzinaria incepea startul..
Pacat....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0538.jpg
Views:	179
Size:	127.5 KB
ID:	2049080   Click image for larger version

Name:	Fotografie0537.jpg
Views:	183
Size:	119.2 KB
ID:	2049081  
dary762 is offline  
Old 18-06-11, 09:38   #70
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

eu nu inteleg pentru ce sunt facute actele alea ? nu e un acord scris al ambelor parti..
al politiei ca da acordul,si al organizatorilor ca se supun regulilor?...sau la noi e dupa cum li se scoala fiecaruia ?
__________________
cryssl is offline  
Old 18-06-11, 09:39   #71
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

Ceea ce faceti dvs., domnilor, se numeste NESIMTIRE !
Gabi is offline  
Old 18-06-11, 09:44   #72
Daniel-san

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 9
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Ceea ce faceti dvs., domnilor, se numeste NESIMTIRE !
corect
Daniel-san is offline  
Old 18-06-11, 13:01   #73
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

Am venit special de la Timisoara la Ploiesti sa-mi iau mashina....data viitoare anuntzatzi si voi din timp!

Offffff viatza!
bobiMOM is offline  
Old 18-06-11, 13:17   #74
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

N-am fost la Satu Mare in ideea ca vin la Slatina...nu mai dau vrabia din mana pe cioara după gard niciodata. Am ratat un eveniment frumos la Satu Mare si am sa regret asta mult timp.
mecarm is offline  
Old 18-06-11, 13:48   #75
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: 19 IUNIE - 402.33 m accelerare Slatina - ANULATA

haidetzi diseara la valcea sa spargem o samantza si niste cauciucuri:P
privat4u2 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -