Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-11, 09:34   #391
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Asteptam timpii din finale
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 09:34   #392
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by B66sio View Post
Haplea, aveam pretentia ca macar in al 12 ceas sa recunosti ca imi patina ambreaju atunci in militari cind ne duceam spre bolentin,sau vrei sa le fac poze la placa si volanta si sa le postez aici sa vada lumea cum te minti singur ca ma aruncat tu de pe strada in stilul asta, si sti ca a trebuit sa imi cumpar alt ambreaj ca te laudai ca tu l-ai montat (defapt a fost montat la PILOT la Razvan) tot aici pe forum si asta nou avea 30km de cind l-am pus si nu debraiaza cum trebuie si totus am venit la tulcea asa cum e si nu am cautat scuze ca vai nu imi intra in trepte bine sau altele ce ai mai scris tu mai sus.Eu unu nu am avocati dar sunt oameni care imi stiu bine situatia si daia scriu in locul meu ca vezi prea bine ca nu am timp de scris pe forum si ma suna lumea si imi zice ce baliverne scrii tu aici. Deci cum e cu batutul de la semafor la semafor?
Urit,urit de tot si pacat ca tu stii cel mai bine toate problemele masini mele si vi sa arunci cu noroi aici pe forum, sa dai bine in fata fanilor tai,URIT
Nu fani ... aplaudaci! Dar cine stie despre ce e vorba , deja s-a plictisit si nu-l mai ia in seama... Parerea mea e ca cine are ceva de demonstrat , demonstreaza pe 402m asa cum ai facut-o tu in ciuda defectiunilor tehnice repetate ... Toti vrem sa fim mai buni, dar asta nu se face aruncand cu noroi in concurentul tau(asa cum face " Magaru' "), ci prin evolutie!
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 10:52   #393
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by florinoana View Post
Ciao ! daca tu ai inteles din discutia asta ca sunt frustrat si ca m-a "infrant" masina prietenului tau , cred ca trebuie sa ma retrag .
poate nu sunt clar in exprimare , sau poate ca altii nu isi fac timp sa citeasca tot .
ps : la ce putere are masina , daca-si inlocuieste slikurile cu unele noi ,,,,cred ca te face si pe tine


succes tuturor , ma duc sa beau un red bull ca sa-mi treaca frustrarea
M-am lamurit...lungim discutia degeaba!

Probabil ca la urmatorul eveniment se vor gasi raspunsurile la toate neclaritatile astea! O sa fac personal contestatie scrisa ca aceasta mashina sa fie verificata amanuntzit de organizatori sa nu mai existe discutzii inutile!

Bafta!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 11:21   #394
VooN

Stage 5
 
VooN's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 604
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Depinde ce masini vor fi la urmatoarea editie - s-ar putea sa nu mai fie cazul de contestatii. Dc nu lua podiumul nu mai erau discutii despre motoare, banchete si alte alea.
Dc mai lua si locul 1 sa fi vazut atunci exteriorizari asezonate cu ritualuri de exorcizare ))
__________________
INTELIGENTA ARTIFICIALA NU ARE NICI O SANSA IN FATA PROSTIEI NATURALE
VooN is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 11:23   #395
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Tin minte ca la KOE, regulamentul prevedea depunerea contestatiilor in baza unei sume de 100 Eur si in urma verificarilor daca era admisa se returnau banii contestatarului.
E foarte greu si aproape imposibil sa faci verificari la toate masinile di nparcul de start.
Ar trebui introdusa in regulament o prevedere care sa-i responsabilizeze pe participanti sa se incadreze in grupa corecta sub sanctiunea descalificarii din competitie (sau chiar pe 2-3 etape).
Personal nu stiu ce satisfactie au unii sa se inscrie intr-o drupa mai mica doar ca sa duca o cupa acasa. Josnic!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 11:41   #396
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

E greu de citit regulemtul?

Quote:
8. Contestatii:
- Pot depune contestatii la directorul de concurs toti concurentii la maxim 30 minute dupa afisarea rezultatului oficial.
- Intentia de contestatie trebuie anuntata imediat pe durata curselor, ca arbitrii de concurs sa poata muta masina partii contestate imediat dupa intoarcerea concurentului din cursa. Taxa de contestatie este 800 lei plus 1600 lei cautiune de service (daca e cazul), suma care revine persoanei contestate in cazul unei contestatii nefondate. Partea contestata este datoare sa se prezinte la verificare tehnica imediat dupa cursa in parcarea inchisa desemnata. In cazul in care expertiza nu poate fi efectuata la fatza locului, comisia tehnica va decide cum sa decurga verificarea tehnica a parametrilor in cauza.
- Daca se dovedeste intemeiata contestatia, contestatarului i se returneaza taxele achitate si toate cheltuielile se vor imputa partii contestate. De asemenea, concurentul contestat va fi descalificat.
- Arbitrarea contestatiei se va face de catre o comisie din 3 membri, dintre care: un arbitru de concurs, un arbitru tehnic si un reprezentant al organizatorilor.
- Orice contestatie poate avea ca baza un singur argument.
- In cazul contestatiilor ce pot fi arbitrate administrativ, respectiv cu ochiul liber, fara a necesita interventii mecanice, nu exista taxe sau cautiuni.
- Nu se pot contesta cronometrarile si deciziile arbitrilor.
Kelu is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 12:52   #397
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Aveti degand sa o tineti asa pana pe 3 iulie?Sau mai bine mergeti si va pregatiti masinile! Sio,Haplea va rog sa incetati cu ce a fost cand si unde,vom vedea pe 3 iulie care dintre voi e mai bun,mergeti lucrati la masini ca sa nu mai aveti scuze ca ambreiaju,cutia,injectorul si altele.

La fel si cu ursul rosu haideti sa il lasam in pace pe om,si vom vedea pe 3 iulie inca o cursa interesanta e30vs boxter.

Cine nu e implicat direct in disputele celor 4 concurenti rog sa se mai abtina de la comentarii.

veniti cu foi de scris si pix la voi si daca credeti cu adevarat ca unii umbla cu "mangleala" faceti contestatie.

Si va mai rog ceva pe toti mai cititi regulamentul de concurs foarte atent ca din ce vad 60% dintre voi tot nu stiti regulamentul.

Regulament:https://forum.4tuning.ro/16-curse-acc...ts-2011-a.html
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 12:57   #398
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

ursu rosu a fost verificat de 3 ori......de 2 ori la intrare ...eu am fost cu el....si o data de Gaju... ( salutari din Patria Hotilor )....

cubanezule....chiparosule ....poate pe 3 vin si eu cu tapsiul....
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:00   #399
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Parerea mea e ca e imens costul unei contestatii, chiar si daca esti 100% sigur. Daca acest cost ar fi mai mic, poate ar exista mai putini oameni care s-ar gandi sa incalce regulamentul, si astfel si mai putine suspiciuni. Eu zic ca ceva de genul 100 de lei returnabili plus 50 de lei care ar ramane la organizatorii care fac inspectia ar fi foarte echitabil, pentru ca nimeni nu vrea sa-i piarda aiurea dar in acelasi timp nici nu e un capat de tara daca se dovedeste nefondata o contestatie. La 800 de RON bucata nimeni nu o sa faca vreodata o contestatie nici daca contestatul are motor de racheta
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:04   #400
vwgolf210bhp

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Smile Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Sio si Haplea ce tot va certati ca nu inteleg cel mai bine rezolvativa problemele la masini si gata ca nu fani pot rezolva disputa dintre voi .......parca am fi la fotbal intr-un derby ce naibi Sio tu fati cutia,Haplea tu motoru si gata pe urma rezolvati care pe care arunca dupa sosea
vwgolf210bhp is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:07   #401
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

"- In cazul contestatiilor ce pot fi arbitrate administrativ, respectiv cu ochiul liber, fara a necesita interventii mecanice, nu exista taxe sau cautiuni."

Deci pentru verificarea unor anvelope, banchete sau aruncatul privirii sub capota costurile sunt 0. Doar ca trebuie atentionat organizatorul, acesta "popreste" masina, scrii contestatia si mai departe e simplu.
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:07   #402
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Parerea mea e ca e imens costul unei contestatii, chiar si daca esti 100% sigur. Daca acest cost ar fi mai mic, poate ar exista mai putini oameni care s-ar gandi sa incalce regulamentul, si astfel si mai putine suspiciuni. Eu zic ca ceva de genul 100 de lei returnabili plus 50 de lei care ar ramane la organizatorii care fac inspectia ar fi foarte echitabil, pentru ca nimeni nu vrea sa-i piarda aiurea dar in acelasi timp nici nu e un capat de tara daca se dovedeste nefondata o contestatie. La 800 de RON bucata nimeni nu o sa faca vreodata o contestatie nici daca contestatul are motor de racheta
In cazul contestatiilor ce pot fi arbitrate administrativ, respectiv cu ochiul liber, fara a necesita interventii mecanice, nu exista taxe sau cautiuni.

ce nu ai inteles de aici ?

800 ron intra daca trebuie desfacut motoru si altele

hai in puii mei,fi-ti un pic atenti,nu scrieti luati de val
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:12   #403
B-77-GUZ

Stage 2
 
B-77-GUZ's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 68
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[VW]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by vwgolf210bhp View Post
Sio si Haplea ce tot va certati ca nu inteleg cel mai bine rezolvativa problemele la masini si gata ca nu fani pot rezolva disputa dintre voi .......parca am fi la fotbal intr-un derby ce naibi Sio tu fati cutia,Haplea tu motoru si gata pe urma rezolvati care pe care arunca dupa sosea
s-ar putea sa aveti o surpriza pe 3 iulie ) ma refer la 1.9 TDI:P am zis s-ar putea nu bag mana in foc pana atunci apucati-va de masini si faceti ce stiti voi mai bine:P
B-77-GUZ is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:18   #404
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by B-77-GUZ View Post
s-ar putea sa aveti o surpriza pe 3 iulie ) ma refer la 1.9 TDI:P am zis s-ar putea nu bag mana in foc pana atunci apucati-va de masini si faceti ce stiti voi mai bine:P
golfu' fortza din nou?.....

am auzit ca te-ai ursarit si tu....
jakal is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 13:22   #405
B-77-GUZ

Stage 2
 
B-77-GUZ's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 68
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[VW]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
golfu' fortza din nou?.....

am auzit ca te-ai ursarit si tu....
da ce m-am ursarit pana pe 3 poate il termin si eu sper din tot sufletul ca nu mai am rabdare:P
B-77-GUZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -