Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-11, 09:09   #331
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Foarte amuzante discutiile Eu cred totusi ca trebuie pastrata o nota de umor si relaxare indiferent de cat testosteron rezida in noi...la cat de frumos a fost evenimentul, nu are rost ca oamenii sa inceapa acum sa se balacareasca unul pe celelalt. Parerea mea...e ok sa faci glume pe seama celuilalt dar sa fii rautacios chiar nu are rost.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 09:30   #332
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

IN ATASAMENT CLASAMENTUL LA FIECARE GRUPA SI CEL MAI BUN TIMP DIN CALIFICARI LA FIECARE GRUPA

maine am sa urc si fisieru cu toti timpii din concurs,INCLUSIV FINALELE.
Attached Files
File Type: rar TULCEA_29_MAI(sistem eliminatoriu).rar (23.3 KB, 327 views)
gaju is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 09:54   #333
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

ACUMA,sa revenim la discutiile mai delicate

1. cursa Masimo-Sio , ambii concurenti anticipeaza startul in sistemul piramidal

Masimo are RT -(minus) 0,3
Sio are RT -(minus) 0,1

Fiind in sistem elimatoriu,doar unul dintre concurenti merge mai departe
Datorita faptului ca Masimo a anticipat primul startul,sistemul eliminatoriu l-a considerat castigator imediat pe Sio.Acest sistem lucreaza la precizie de 0,001 secunde si nu are de unde sa stie ca peste 0,2 secunde si celalalt concurent va anticipa startul.

Nu exista curse repetate in sistemul eliminatoriu.

2. bmw campina - grupa S2


au venit mai multi la mine sa imi spuna ba de gume,ba de interior
NICI UNUL NU A FACUT CONTESTATIE!!!!

am mers la el,nu avea bacheta pe spate,l-am rugat sa si-o puna,in caz contrar va fi descalificat.Mai departe,noi nu dorim sa fim politisti(ganditi-va ce inseamna sa verifici mereu 100 de masini),daca vedeti va rugam sa faceti contestatii.
gumele sunt perfect regulamentare

ca are motor de 3.5 sau 2,5 sau 2,8 e strict problema lui,daca se adevereste ca are motor de 3,5 va garantez ca nu il mai primesc la cursele unde DRE este implicata(PS : poate a-ti observat ca Tigra de la S1 de anul trecut acum a fost la S2,asa ca fapt divers ca sunt unii care se mai si indreapta ca si metoda de a concura cinstit)

3.incadrarea grupe

aici am incadrat din greseala BMW M3 portocaliu,cu nr concurs 303 la AP3 in loc de AP2,ne cerem scuze pt acest lucru,l-am realizat doar in sistemul eliminatoriu unde era prea tarziu sa mai schimbam ceva.

totusi,putea sa vina si el la noi sa ne "traga de urechi" ca am gresit la fel cum a facut si concurentul cu nr 207 (Opel Astra) care a fost la AP2 si dupa aia a fost mutat la AP1

am mai gresit si nr de concurs,dar s-au rezolvat toate,cu un pic de rabdare.

GRESEALA ESTE OMENEASCA,MAI GRESIM SI NOI,DAR VOM RECUNOASTE DACA AM GRESIT,nu mi-e rusine de absolut nimic pe aceasta lume.Totusi,nu vom purta discutii la cald,pe diferite tonalitati si va rog sa intelegeti acest lucru.

4.benzile de lipici

nu au dat randamentul care trebuia,sprea seara au inceput sa fct cat de cat,important e ca s-a facut stratul de baza BETON,LIPICI,GUMA si la urmatoarea etapa va fi asa cum trebuie

tin sa reamintesc ca gumele de strada nu au nici un randament pe acest benzi

vreau sa multumesc si eu tuturor care ne-au ajutat la desfasurarea acestei etape si au muncit alaturi de noi.
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:17   #334
sofer-de-duminica

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 23
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

de ce va certati fratilor cu atata patos?! pana la urma cursele astea sunt pentru distractie, nu trebuie luate asa in serios, de parca ar fi sute de mii de euro in joc...si nici atunci...

daca sunteti ambitiosi si aveti un spirit de concurenta foarte dezvoltat, mai bine folositi-le constructiv, sa va apropiati si voi de performantele altora, sa coborati sub 10...ca asa, sa va certati pentru timp de peste 13 secunde, n-are rost...asa mai bine nu participi...cand vezi ce fac unii, parca iti vine sa te lasi...

spor!
sofer-de-duminica is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:44   #335
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

@haplea: Cel mai bine demonstrezi ce ai de demonstrat pe 402m din pedale si schimbator, nu din taste ... cuvinte poate sa scrie si un pusti de 14 ani ... Atitudinea ta cred ca e complet gresita ... si eu si cred ca majoritatea celor care se dau la curse au fost suparati la un moment dat ca am avut ghinion, dar important este sa fii perseverent si sa iti duci ideile si planurile pana la capat si sa demonstrezi ca esti bun prin rezultatele acestora. Despre rezultate si proiecte nu putem cunoaste noi detalii, dar despre fair play ... se vede cu ochiul liber ca Sio este un baiat cu mult fair-play si asta este de apreciat! Concurenta este benefica pentru evolutie si este incitanta atat timp cat nu apar ura,aroganta si ingamfarea. Parerea mea e ca e mai frumos sa dam mana la finish si sa nu existe resentimente. Pana la urma ... toti castigam! Ne distram! Ca doar asta e scopul principal,nu?
Bafta!

PS: Inteleg ca scopul principal este sa il bati pe Sio ... Sfatul meu este sa il inviti la o cursa cronometrata si filmata pe 402m si sa lamuresti problema.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html

Last edited by mad max; 01-06-11 at 11:50.
mad max is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:52   #336
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Exista si o filmare integrala a evenimentului?......daca se scoate un dvd sunt interesat de achizitionarea unui exemplar.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 13:15   #337
Skip_FF
Skoda Driver

Stage 2
 
Skip_FF's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 53
Member of:
[SKODA]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Oricum mult mai fain decat la arad...si asta pot sa zic doar din poze si video...asteptam si aici mai multe masini si organizari cat mai bune.BAFTA!
Skip_FF is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 13:23   #338
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Am si eu o intrebare...cine a avut numarul de concurs 1103 ???
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 13:32   #339
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

un Cielo

s-ar putea sa fi fost ajutat de niste " chestii" aruncate de public ca material si care sa fie duse de vant prin fata senzorilor,am sa verific si ceilalti timpi ai masinii si vedem,si Masimo a avut un timp de 9,6 secunde

pana nu uit

as fi curios daca apare cineva aici si recunoaste cum s-a reusit sa se sparga 4 balize care costa doar 1000 ron fiecare!!
gaju is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 14:28   #340
B66sio

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 54
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

13.5 am scos dupa cum spunea si mecarm in 3 trepte(daca imi intra si a 4 faceti voi socoteala ce timp scoteam).Legat de cursa cu haplea el stie f bine ca i-am spus ca sunt in teste cu jantele pe 17 si ca nu stiu exact cum o sa traga masina....legat de cursa cu Masimo a explicat deja Gaju nu mai are rost sa reiau eu.
Ps.. haplea eu am dat vreo filmare de cate ori te-am aruncat dupa sosea in decursul anilor??Eu am luat piciorul din gaz cand am vazut semaforul rosu la tine...asta ca fapt divers.
B66sio is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 14:46   #341
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

baieti

eu zic sa va linistiti,mai aveti 8 curse ca sa demonstrati ce si cum.

va ambalati prea repede,stiu ca voi aveti cuplu mare jos,dar.....................
gaju is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 15:10   #342
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
IN ATASAMENT CLASAMENTUL LA FIECARE GRUPA SI CEL MAI BUN TIMP DIN CALIFICARI LA FIECARE GRUPA



maine am sa urc si fisieru cu toti timpii din concurs,INCLUSIV FINALELE.
S-a strecurat o greseala si probabil ca trebuie remediata.
Fara a incerca sa minimalizez meritele cuiva, ma gandesc ca este un clasament serios si trebuie completat ca atare.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 15:20   #343
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

CARE E?
gaju is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 15:23   #344
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

la grupa s1 castigatorul nu a fost o dacie supernova ? .... ca imi pare ca gheorghe sorin era cu civicul rosu.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 15:28   #345
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
la grupa s1 castigatorul nu a fost o dacie supernova ? .... ca imi pare ca gheorghe sorin era cu civicul rosu.
scuze,am gresit

la s1

locul I - Ioan Cristian - Dacia Solenta
locul II - Cristian Claudiu - Daewoo Cielo
locul III - Gheorghe Sorin - Honda Civic

maine cand am sa pun toti timpii , inclusiv cei din finale,am sa urc din nou clasamentul
gaju is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -