Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-11, 00:18   #166
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by roli View Post
felicitari haplea ai o masina de invidiat
trage criminal pe treapta 3
MERCI,,, AM PROBLEME CU PLECAREA SI MI-E FRICA SA NU SPARG IAR CUTIA DE VITEZE,MAI ALES CA IMI VIN SLICURILE SI SUSPENSIA...
haplea is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 00:20   #167
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by roli View Post
felicitari haplea ai o masina de invidiat
trage criminal pe treapta 3
Stai sa apara Sio la start sa vedem ce-o sa zici atunci.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 00:23   #168
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Stai sa apara Sio la start sa vedem ce-o sa zici atunci.
DABIA ASTEPT,MAI ALES CA SEARA ASTA IAM PUS AMBREAJUL(LA SIO).....LA ULTIMA CURSA A AVUT PROBLEME CU EL......SI EU O SA VAD CE O SA ZICE-TI VOI ATUNCI
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade

Last edited by haplea; 06-05-11 at 00:36.
haplea is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 02:54   #169
milad

Stage 5
 
milad's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 602
Member of:
[Honda]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

sebastian..ca sa iti raspund pe scurt la remarca ta...gt-r ul a fost echipat de strada...s-a verificat..crezi ca daca ar fi fost full stripped nu s-ar fi sesizat contracandidatii? Doar eleronul a fost dat jos+jante cu r888
milad is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 01:33   #170
SBN 1.9TDI

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 14
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
DABIA ASTEPT,MAI ALES CA SEARA ASTA IAM PUS AMBREAJUL(LA SIO).....LA ULTIMA CURSA A AVUT PROBLEME CU EL......SI EU O SA VAD CE O SA ZICE-TI VOI ATUNCI
nu vreau sa fiu rautacios dar ambreaju lui sio a fost pus la borla de un amic comun asa ca numai bateti campi...sio poate sa confirme cine ia pus ambreaju....oricum 13,23 e record la motoarele diesel 1.9,2.0 T D I ..asa ca nu cred ca avem vreo sansa impotriva lui deocamdata....+ ca la masina sa lucrat intensiv..!!astept un nou record...asa ca sio iesii la treaba..!!
SBN 1.9TDI is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 03:28   #171
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by SBN 1.9TDI View Post
nu vreau sa fiu rautacios dar ambreaju lui sio a fost pus la borla de un amic comun asa ca numai bateti campi...sio poate sa confirme cine ia pus ambreaju....oricum 13,23 e record la motoarele diesel 1.9,2.0 T D I ..asa ca nu cred ca avem vreo sansa impotriva lui deocamdata....+ ca la masina sa lucrat intensiv..!!astept un nou record...asa ca sio iesii la treaba..!!
il cheama laur si sio din cate stiu eu lucreaza cam pe la mine,motorul la masinuta aia e facut de mine personal,mai bine l-ai suna......apropo as vrea sa vad si eu bonuletul ala de care vorbiti voi......atasez poza cu cel mai bun timp al lui sio de la tulcea(s7 707)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1080050.JPG
Views:	160
Size:	1.35 MB
ID:	1993731  

Last edited by haplea; 07-05-11 at 03:43.
haplea is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 03:36   #172
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Din cate stiu sau scos niste recorduri la Arad dintre care si unu la Diesel.Ei nu au mai avut probleme cu vremea?Trage frumos masina nimic de zis,dar....
pardon cel de la diesel care a scos intradevar recordul era un integral nu tractiune fata pe ploaie,mai documenteaza-te.........vedem timpi adevarati la tulcea
haplea is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 09:16   #173
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
pardon cel de la diesel care a scos intradevar recordul era un integral nu tractiune fata pe ploaie,mai documenteaza-te.........vedem timpi adevarati la tulcea

Nu te contrazic poate este asa cum zici tu.Dar nu te imbata cu apa rece,la Arad din trei masini ...ca atatea ati fost in grupa ai iesit pe locul 2...avand in vedere ca Iulica Gto a fost cam in 3 pistoane.....La Tulcea cred ca vor veni mult mai multe masini de top din gama Diesel..Oricum felicitari !!!!
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 09:27   #174
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
il cheama laur si sio din cate stiu eu lucreaza cam pe la mine,motorul la masinuta aia e facut de mine personal,mai bine l-ai suna......apropo as vrea sa vad si eu bonuletul ala de care vorbiti voi......atasez poza cu cel mai bun timp al lui sio de la tulcea(s7 707)
Stie toata lumea,inclusiv tu,ca doar ai fost acolo, ca recordul la Diesel,motoare de pana in 2000cp este de 13.23 (a pierdut bonul).Cat despre Sio...doar daca ii faceai tu masina era o sansa sa-l bati vreodata(ca nu l-ai batut niciodata)...doar asa.
ps...Se anunta etapa frumoasa la Tulcea
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 09:43   #175
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by SBN 1.9TDI View Post
nu vreau sa fiu rautacios dar ambreaju lui sio a fost pus la borla de un amic comun asa ca numai bateti campi...sio poate sa confirme cine ia pus ambreaju....oricum 13,23 e record la motoarele diesel 1.9,2.0 T D I ..asa ca nu cred ca avem vreo sansa impotriva lui deocamdata....+ ca la masina sa lucrat intensiv..!!astept un nou record...asa ca sio iesii la treaba..!!
...poate dintre cei cunoscuti de tine,dar in romania,au fost masini de 1.9 tdi,anul trecut la Satul Mare, care au avut timpi de 11,8sec...sa nu zic de recordul de 10.03sec....asa ca mai avem cale lunga...
__________________
=G T O Tuning= =SERVICE RAPID=
Volkswagen :: Audi :: Seat :: Skoda :: Porsche ::

=mecanica=electrica=diagnoza=aer conditionat=pregatiri curse=raliu/VTM=drag race=
Diagnoza VAS ...Software&tuning DimSport

Aduc la comanda,orice reper,piesa originala din gama VAG,din germania.Doar piese noi!

My car:https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tun...-dimsport.html
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 09:59   #176
SBN 1.9TDI

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 14
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
...poate dintre cei cunoscuti de tine,dar in romania,au fost masini de 1.9 tdi,anul trecut la Satul Mare, care au avut timpi de 11,8sec...sa nu zic de recordul de 10.03sec....asa ca mai avem cale lunga...
ma poate nu am fost acolo...da nu sunt romanii!!mi-ai povestit ca au fost multe masini cu potentiala....dar la diesel motor 1,9,2.0 T D I stiu ca e recordu..stiu asta pentru ca sa dat cu mine cand a scos recordu!!
SBN 1.9TDI is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 10:07   #177
SBN 1.9TDI

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 14
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
il cheama laur si sio din cate stiu eu lucreaza cam pe la mine,motorul la masinuta aia e facut de mine personal,mai bine l-ai suna......apropo as vrea sa vad si eu bonuletul ala de care vorbiti voi......atasez poza cu cel mai bun timp al lui sio de la tulcea(s7 707)
ce treaba are motoru cu ambreaju...?!iara batem campii...da motoru la-i facut tu...stiu si yo asta pentru ca eram acoloo....dar ambreaju care sa facut joi seara la borla de catre laur ,sio,razvan,etc...e cu totu altceva nare legatura cu motoru care s-a facut anu trecut..de data asta nai desfacut nici un surub(e mult spus..)..da asa e sio lucreaza la tine..!!laur nu.
SBN 1.9TDI is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 16:14   #178
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

putem afla mai multe detalii despre configuratia gtr-ului?
nu de alta,dar cred ca are 900cp la motor,nicidecum 650 si mai am senzatia ca timpul 9,9 a fost scos pe uscat,nu cand pista era uda,asa ca noi cei care nu am putit fi prezenti am aprecia corectitudine si sinceritate
oricum,felicitari proprietarului
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 16:23   #179
TYLt

Stage 2
 
TYLt's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 39
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

asa arata pista cand gtr-ul a scos 9.9,era umeda in unele locuri si cu siguranta timpul a fost afectat.A scos 10.1 cand pista a fost chiar inundata.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_6501.JPG
Views:	199
Size:	1.40 MB
ID:	1994264  
TYLt is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 17:14   #180
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: 01 mai Arad- etapa I DragRacingEvents

haplea vad ca deja iti lanseaza lumea provocari

24 iulie arad
roli is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -