Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-03-11, 09:02   #136
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

eu propun pentru organizatori sa faca inscrierile pt concurenti si sa faca pentru fiecare cate o grupa !e simplu 50 de participanti ,50 de castigatori,50 de premii...50 de fericiti,50 de oameni care vor lauda aceste curse!!!!

Frate asa e romanul ,dar de ce nu asa , dar de ce nu asa... oamenii (DragRacingEvents)astia au venit un an la evenimente sa testeze piata,aparatura, ca acest an 2011 sa fie un an competitional mult mai bun decat cei din urma ...din cate stiu eu cand noi stateam si pregateam porcul de Craciun ,ei faceau sedinte si calculau cum sa faca grupele ... unde sa ne incadreze sa nu sarim de cur ca nu e bine asa... iar noi ce facem ???? ii facem sa isi bage picioarele!
Am mai spus-o dar e greu sa se inteleaga ...Organizatorii decid REGULAMENTUL,iar noi CONCURETII il respectam ...cine vrea sa participe bine ,cine nu iar bine !!!

Nici eu la inceput nu am agreat grupe...(fiind un WRX 230cp 2.5 si fiind una din masinile slabe (stock) concurand cu STI-ul nou 300cp 2.5 (stock) ) dar cu timpul am inteles ideea grupelor !!!

Chiar daca la inceput o sa fie putin mai greu cu timpul se ridica standarul masinilor participante si in ROMANIA !!!!

Succes DragRacingEvents !!!si noi speram sa aveti cat mai multe evenimente!!!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline  
Old 18-03-11, 09:41   #137
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Nu pot decat sa il felicit pe gaju pentru rabdarea de care da dovada. In rest Toba a spus cam tot ce era de spus. Regulamentul e facut de catre ORGANIZATORI ca sa il respecte concurentii. Participarea nu e obligatorie
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 18-03-11, 12:37   #138
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
eu propun pentru organizatori sa faca inscrierile pt concurenti si sa faca pentru fiecare cate o grupa !e simplu 50 de participanti ,50 de castigatori,50 de premii...50 de fericiti,50 de oameni care vor lauda aceste curse!!!!

Frate asa e romanul ,dar de ce nu asa , dar de ce nu asa... oamenii (DragRacingEvents)astia au venit un an la evenimente sa testeze piata,aparatura, ca acest an 2011 sa fie un an competitional mult mai bun decat cei din urma ...din cate stiu eu cand noi stateam si pregateam porcul de Craciun ,ei faceau sedinte si calculau cum sa faca grupele ... unde sa ne incadreze sa nu sarim de cur ca nu e bine asa... iar noi ce facem ???? ii facem sa isi bage picioarele!
Am mai spus-o dar e greu sa se inteleaga ...Organizatorii decid REGULAMENTUL,iar noi CONCURETII il respectam ...cine vrea sa participe bine ,cine nu iar bine !!!

Nici eu la inceput nu am agreat grupe...(fiind un WRX 230cp 2.5 si fiind una din masinile slabe (stock) concurand cu STI-ul nou 300cp 2.5 (stock) ) dar cu timpul am inteles ideea grupelor !!!

Chiar daca la inceput o sa fie putin mai greu cu timpul se ridica standarul masinilor participante si in ROMANIA !!!!

Succes DragRacingEvents !!!si noi speram sa aveti cat mai multe evenimente!!!
Asta da raspuns! Bravo Toba.
xfactor is offline  
Old 18-03-11, 14:23   #139
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
sunt de acord,dar vreau sa il vad ala la S2 care a pus turbo pe masina si se da cu ea plina,fara slick

plus ca : la PROFI vor fi premii in bani,la street nu
slick ce inseamna ? full slick sau si semi-slick ?
shadowro is offline  
Old 18-03-11, 14:50   #140
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

slick-ul e slick

semislick-ul e semislick

uita-te pe regulament sa vezi ce semislickuri sunt admise la street.


eu incerc sa va raspund la toti,dar totusi lasati banalitatile deoparte si incercati un pic si voi sa va lamuriti singuri de niste banalitati
__________________

The power is HERE
gaju is offline  
Old 18-03-11, 18:47   #141
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

baieti

aceast topic se va inchide in curand,speram ca pina la finele saptaminii viitoare sa apara varianta finala impreuna cu datele de concurs,locatii,taxe,samd

cine mai are neclaritati sa zica acuma.
gaju is offline  
Old 18-03-11, 22:20   #142
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

hai cu gpl-ul ala sa se poata si neomologat chiar nu vreau sa ma dau pe benzina...
julaikos is offline  
Old 19-03-11, 00:29   #143
10krpm

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 96
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Din cate am inteles organizatorii si-au pastrat cativa asi in maneca:

1. In cazul clasei STREET, modificarile de putere si schimbarile de motor nu trebuie sa fie trecute in talon. Dar daca totusi vine cineva si castiga vreo grupa importanta atunci o sa fie necesar ca anumite modificari sa fie trecute in talon si gata cu concurenta "neloiala".

2. Desi regulamentul este o traducere a unui regulament care in alte tari functioneaza fara modificari de cativa ani, totusi organizatorii isi rezerva dreptul sa il modifice oricand. Adica aveti grija sa nu intreceti pe cine nu trebuie ca va treziti cu grupe in functie de nr de inmatriculare si va dati singuri.


Cu alte cuvinte, se dau toti dar castiga cine trebuie.
10krpm is offline  
Old 19-03-11, 01:00   #144
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

10krpm: la cate curse organizate de Drag Racing Events ai fost?
Kelu is offline  
Old 19-03-11, 01:15   #145
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

10krpm: am avut cu tine o discutie lamuritoare pe messenger, se pare ca ai inteles numai ce ai vrut tu. Asta e atitudinea corecta, sportivi ca tine vrem!

Cel mai corect ar fi cum ziceau unii mai sus: am facut un regulament adaptat parcului auto si mentalitatii romanesti, ar trebui sa il afisam si sa ne doara-n piston de parerile oricui, cui nu ii convine sa faca el mai bine. Dar nu, noi am zis ca suntem receptivi la idei constructive - am fost niste fraieri.
S-a modificat reguamentul, am introdus GPL, am scazut grosimea antifocului, am mai facut niste precizari. Il vom afisa curand, impreuna cu calendarul.
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline  
Old 19-03-11, 07:30   #146
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

da eu nu stiu dupa ce ti-ai pierdut timpu JEFF !

poti sa ii spui pina ii va ajunge viitorul lui motor lui de 4 cilindri la 10 000 de ture , ca tot nu o sa priceapa

el o stie pe a lui,probabil nu a fost la curse in a doua jumatate a anului trecut.

cand nu e una,apare alta.

m-am saturat de mofturile tale,nu ne cunosti,nu te cunosc,dar stii sa acuzi gratuit,mai vii si cu texte de inteligenta,du-te si vezi ce faci cu plasmele si cu modificarea ursului guitat de noi de la tractiune spate la tractiune fata si de la 6 cilindri la 4 cilindri,proiect care probabil a fost stopat din cauza acestui regulament tampit al nostru.

poti sa mergi linistit la cursele de prin vecini,ca aia sunt mai "open mind" decat noi.


dar inainte sa te mai iei la iures,citeste-l naibii bine si baga-l la creier sa si intelegi acolo,ca prea faci afirmatii gratuite.Unde puii mei ai vazut tu ca regulamentul se schimba de-a lungul anului competional ?

cu alte cuvinte,te-ai bagat in groapa singur.

succes in continuare,la tot ce iti doresti tu,poate vii pe la vreo cursa si mai ne turam acolo,ca aici nu are rost
gaju is offline  
Old 19-03-11, 11:38   #147
B-13-FFA

Stage 5
 
B-13-FFA's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 666
Member of:
[VW]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Vreau sa vad si eu eventualii concurenti de la S6. macar sa stiu cu ce am de a face.
la 2.8 aspirat AWD + nitro mai am unde sa urc in grupa? momentan sunt la street S6
__________________
B-03-UAU

Last edited by B-13-FFA; 19-03-11 at 11:40.
B-13-FFA is offline  
Old 19-03-11, 11:42   #148
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

eu de unde sa ii stiu ?

de la Porsche la RS-uri e cale lunga.

sigur dai peste un ML63 AMG
gaju is offline  
Old 20-03-11, 07:40   #149
ralu_bestia2000

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 44
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

Salut,
In regulament nu scrie nimic de schimbarea tipului de combustibil. Daca am o masina de street si initial a fost benzina iar acum am motor diesel pot concura la street? Deasemenea nu scrie daca pot ramane la stret in cazul in care am schimbat motorul si acum unul de Fiat(multijet rulllzzz) in loc de cel initial de Opel.
multumesc anticipat.

Last edited by ralu_bestia2000; 20-03-11 at 07:48.
ralu_bestia2000 is offline  
Old 20-03-11, 10:56   #150
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: REGULAMENT CAMPIONAT DRAGRACINGEVENTS -2011

contează motorizarea care o ai pe maşina

Dacă e diesel mergi la diesel,dacă e benzina mergi la benzina

La street sau profi,in fct de cum respecti regulamentul

trebuie sa traduc si notiunea de Swap ?
gaju is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -