Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 12:49   #436
speeedy

Stage 4
 
speeedy's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SEAT]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by zahharia View Post
dar pentru o masina din grupa D care nu a avut cu cine sa se dea la start, au adus o masina din grupa E , care avea 260 cp ( baiatu cu opelu GTC alb , asa am inteles )

acel GTC alb este un 1.6 T de 180cp...
speeedy is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:51   #437
zahharia

Stage 3
 
zahharia's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 126
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

speeedy - poate vorbim de alta masina... cum o masina de 180cp stock a intrat la grupa E ?
zahharia is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:53   #438
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

boby mom este iubit si de PRO tv ... nu numai de Antena 1 )))

http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...ni-legala.html
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:53   #439
pikollo

Stage 3
 
pikollo's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 160
Member of:
[FullSpeed Racing]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Tu nu intelegi ceva .

EX Golf 2 GTI .. 139 CP in talon DACA are 100 de modificari fara turbo sau compresor trebuie sa intre la grupa C . daca e prins o grupa mai jos e dat afara ..

Scuza-ma ca iti spun daca ai motoru din talon (nu seria de caroserie) si o ai dusa de la 100 cp stock la 250 fara turbo pus la aspirat sau compresor pus intri la grupa din talon .. nu e vina ta ca ai bagat bani in masina si te dai cu 120 stock sau cu 170 dusa .. e normal sa castigi grupa pentru ca ai bagat bani. Daca omu vrea singur sa urce o grupa mai sus e treaba lui dar sa cobori atunci dai dovada de un om care nici in seama nu trebuie bagat
__________________
FullSpeed Racing Club

Last edited by pikollo; 15-11-10 at 12:57.
pikollo is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:58   #440
speeedy

Stage 4
 
speeedy's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SEAT]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

nu a fost niciun GTC alb la grupa E.. un singur opel, care e albastru si e OPC..
speeedy is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 13:15   #441
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
promit ca o sa vin mai des ,acum ca pot sa-i iau si pe junior cu mine .
pe bune eu m-am distrat mai ales ca nu am mai fost de mult la curse .sunt curios ce se mai vorbea daca nu venea Bobi si aveam eu cel mai bun timp )
AS VREA SA NE DAM SI NOI PT CA AM DUBII IN PRIVINTA MODULUI DE CRONOMETRARE SI NU STIU SIGUR DACA ESTE CORECT . EU AM FOST PE LOCUL 3
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 13:27   #442
xxxstar

Stock
 
xxxstar's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 8
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Octaviile 2 de la skodatoys au fost surpriza, locul 1 si locul 2 / 3 la o prima participare oficiala la grupele lor, felicitari baieti!!!
xxxstar is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 13:32   #443
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by xxxstar View Post
Octaviile 2 de la skodatoys au fost surpriza, locul 1 si locul 2 / 3 la o prima participare oficiala la grupele lor, felicitari baieti!!!
Ti se par de felicitat avand in vedere ca ei s-au bagat la grupele care corespundeau in certificat nu ce aveau sub capota?? mie nu...urat din partea lor!JAPCA!!!
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 13:46   #444
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
AS VREA SA NE DAM SI NOI PT CA AM DUBII IN PRIVINTA MODULUI DE CRONOMETRARE SI NU STIU SIGUR DACA ESTE CORECT . EU AM FOST PE LOCUL 3
As vrea si eu bogdane sa verific......nu oricand am ocazia sa testez cazanu in compania unei extrem de rapide fwd din cate am inteles de la tine. Asa ca voi fi prezent odata cu mihai.

Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
Ti se par de felicitat avand in vedere ca ei s-au bagat la grupele care corespundeau in certificat nu ce aveau sub capota?? mie nu...urat din partea lor!JAPCA!!!
Omu' ...nu prea ai tu legatura cu nimic din ce se pare..... stii tu cumva ca vreun din cele 2 skode ar fi avut ALTCEVA decat 1900cmc (alh,sau ce-or avea ei) , OHC si Turbo "sub capota" ? Puteau sa aiba pe dyno si 500cai...e DOAR meritul LOR , banii si munca LOR, ideile lor si alegerea LOR pentru o platforma adecvata proiectului respectiv ! Curesele de drag NU sunt organizate in sensul de a incuraja participarea masinilor stock,ci dimpotriva, pentru a scoate in evidenta evolutii spectaculoase si solutii eficiente !
Daca mai postezi ineptii, iei o pauza pt a-ti pune ideile in ordine .Intr-adevar, aici pe topic s-au anuntat 'spe mii de reguli care mai de care mai diferite,insa daca vrei sa vezi regulile dupa care s-a facut (ar fi trebuit sa se faca incadrarea) incadrarea, cauta-le la alte curse LR.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:01   #445
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
As vrea si eu bogdane sa verific......nu oricand am ocazia sa testez cazanu in compania unei extrem de rapide fwd din cate am inteles de la tine. Asa ca voi fi prezent odata cu mihai.



Omu' ...nu prea ai tu legatura cu nimic din ce se pare..... stii tu cumva ca vreun din cele 2 skode ar fi avut ALTCEVA decat 1900cmc (alh,sau ce-or avea ei) , OHC si Turbo "sub capota" ? Puteau sa aiba pe dyno si 500cai...e DOAR meritul LOR , banii si munca LOR, ideile lor si alegerea LOR pentru o platforma adecvata proiectului respectiv ! Curesele de drag NU sunt organizate in sensul de a incuraja participarea masinilor stock,ci dimpotriva, pentru a scoate in evidenta evolutii spectaculoase si solutii eficiente !
Daca mai postezi ineptii, iei o pauza pt a-ti pune ideile in ordine .Intr-adevar, aici pe topic s-au anuntat 'spe mii de reguli care mai de care mai diferite,insa daca vrei sa vezi regulile dupa care s-a facut (ar fi trebuit sa se faca incadrarea) incadrarea, cauta-le la alte curse LR.
Pey stai sa ne intelegem....seatul ala nu e 4x4...ca sincer...mi-a cam plecat in fatza!!!!!!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:03   #446
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
As vrea si eu bogdane sa verific......nu oricand am ocazia sa testez cazanu in compania unei extrem de rapide fwd din cate am inteles de la tine. Asa ca voi fi prezent odata cu mihai.



Omu' ...nu prea ai tu legatura cu nimic din ce se pare..... stii tu cumva ca vreun din cele 2 skode ar fi avut ALTCEVA decat 1900cmc (alh,sau ce-or avea ei) , OHC si Turbo "sub capota" ? Puteau sa aiba pe dyno si 500cai...e DOAR meritul LOR , banii si munca LOR, ideile lor si alegerea LOR pentru o platforma adecvata proiectului respectiv ! Curesele de drag NU sunt organizate in sensul de a incuraja participarea masinilor stock,ci dimpotriva, pentru a scoate in evidenta evolutii spectaculoase si solutii eficiente !
Daca mai postezi ineptii, iei o pauza pt a-ti pune ideile in ordine .Intr-adevar, aici pe topic s-au anuntat 'spe mii de reguli care mai de care mai diferite,insa daca vrei sa vezi regulile dupa care s-a facut (ar fi trebuit sa se faca incadrarea) incadrarea, cauta-le la alte curse LR.
cu cea mai mare placere dar nu pot sa abuzez de bunatatea lui George prea mult omul,mi-a dat masina la 2 evenimente pana acum ,daca o sa mai vin cu ea undeva o sa fie pregatita adecvat ,adica macar cu presiunea de 1.3 in loc de 0.5 cat a facut pana acum din cauza unor furtune,si macar un set de gume mai bune.este o masina de senzatie si e pacat sa "o fac de ras"
daca vb despre seat mai sus tin sa mentionez ca este integrala nu FWD
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:05   #447
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Pey stai sa ne intelegem....seatul ala nu e 4x4...ca sincer...mi-a cam plecat in fatza!!!!!!
Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
daca vb despre seat mai sus tin sa mentionez ca este integrala nu FWD
L-au cam luat transpiratiile pe Bobi, crezand ca e FWD
kimi is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:25   #448
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
As vrea si eu bogdane sa verific......nu oricand am ocazia sa testez cazanu in compania unei extrem de rapide fwd din cate am inteles de la tine. Asa ca voi fi prezent odata cu mihai.



Omu' ...nu prea ai tu legatura cu nimic din ce se pare..... stii tu cumva ca vreun din cele 2 skode ar fi avut ALTCEVA decat 1900cmc (alh,sau ce-or avea ei) , OHC si Turbo "sub capota" ? Puteau sa aiba pe dyno si 500cai...e DOAR meritul LOR , banii si munca LOR, ideile lor si alegerea LOR pentru o platforma adecvata proiectului respectiv ! Curesele de drag NU sunt organizate in sensul de a incuraja participarea masinilor stock,ci dimpotriva, pentru a scoate in evidenta evolutii spectaculoase si solutii eficiente !
Daca mai postezi ineptii, iei o pauza pt a-ti pune ideile in ordine .Intr-adevar, aici pe topic s-au anuntat 'spe mii de reguli care mai de care mai diferite,insa daca vrei sa vezi regulile dupa care s-a facut (ar fi trebuit sa se faca incadrarea) incadrarea, cauta-le la alte curse LR.
Nu am zis ca au alte motoare sub capota...dar au fost grupe facute pe cai care ii are masina in momentul de fata!asa e romanul.....nu are rost sa mai continuam!
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:26   #449
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
cu cea mai mare placere dar nu pot sa abuzez de bunatatea lui George prea mult omul,mi-a dat masina la 2 evenimente pana acum ,daca o sa mai vin cu ea undeva o sa fie pregatita adecvat ,adica macar cu presiunea de 1.3 in loc de 0.5 cat a facut pana acum din cauza unor furtune,si macar un set de gume mai bune.este o masina de senzatie si e pacat sa "o fac de ras"
daca vb despre seat mai sus tin sa mentionez ca este integrala nu FWD
George e un om cum rar intalnesti. Cel putin mie mi se pare de nota 20 si nu prea ai ce sa ii reprosezi . Am vazut ca nu e in mintile ei.....s-a suparat si ea ca a stat pe dreapta .
Masina e f potenta si e pacat sa nu i se foloseasca toate atuu-rile.
Chiar am vrut sa mai stam la o samanta.....dar ne-am intersectat doar in "trafic"
Tare faza cu puterea din talon .
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 14:35   #450
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
Nu am zis ca au alte motoare sub capota...dar au fost grupe facute pe cai care ii are masina in momentul de fata!asa e romanul.....nu are rost sa mai continuam!
inseamna ca BMW-urile de 2.5 care s-au inscris la grupa C aveau ceva cai morti sub capota si au considerat ca mai au decat 150cp din 192cp incadrandu-se la grupa C ?
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -