Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 09:16   #406
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

asa e kimi.
poze sau filme nu s ar pune.
vreau si eu poze cu masinile inferno.lancerul gri si dacia YLI de la grupa B.
multumesc.
felicitari pt participanti si castigatori.
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 09:46   #407
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Thumbs down Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Imi este sila sa citesc pana la sfarsit, oricum vad ca tonul general este unul de dispret fata de rahatul de cursa. Organizarea a fost de oata jena si organizatorii unii care credeau ca stiu ei tot si ca fac totul bine, in realitate niste comunisti care incercau sa faca pe plac sponsorilor si oamenilor din inalta societate pitesteana...

Grupele au fost la fel ca organizarea si deoarece le tremura mana cand primeau banutii de inscriere nu s-au mai sinchisit sa fie atenti la ce prostii fac acolo...

Premiile s-au dat dupa ureche, un concurent saracul pe la C parca nu a prins nici macar podiumul, cu toate ca avea timp de locul 1... grupa G a fost categoria "si restul", iar seatul galben a luat locul 2 pentru ca a avut cel mai bun timp la ... probabil la plecatul inainte de start... probabil daca ma dadeam direct cu el mi-ar fi admirat eleronul pana la sosire, dar pe concurentul de pe locul 3 sigur nu-l vedea decat la start si apoi in parcare...

Voi sa fiti sanatosi cu concursurile voastre unde am platit taxa de inscriere sa-i privim niste baieti de la raliu cum se antreneaza la calcat jaloane si pe un mandru posesor de M6 facand burn... (era de ajuns o introducere cu baietii de la raliu, asa pt spectacol, sau cate o cursa cu ei in grupele in care se incadrau)

Atat din partea mea, am pierdut deja o duminica din viata mea din cauza voastra, nu are rost sa pierd si mai mult timp... puteti sa va ascundeti sub piatra de sub care ati rasarit !
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:00   #408
alex66six

Stage 5
 
alex66six's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 315
Member of:
[AUDI]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

[QUOTE=SNP10;3812910]Prietene discutia nu a fost cu noi cei din Bucuresti.Problema audiului era cu bmwul de pe locul 1.Plus de asta audiul a avea 3 grupe scrise pe parbriz evoluand si cu masini din alte clase.Omu daca era mai atent se uita la ce grupa l-au bagat astia si zicea de la inceput.Dar nu poti sa te incadrezi la G si sa vi la final sa iei premiu la E.Iar pe partea cu "cotetze de masini" te las cu ale tale.Se vede ca esti necunoscator[/QUcat timp ai venit la mine si am discutat,ca suntem in aceasi clasa,m am dat cu pritenul tau cu leonul nu cred ca nu stiati vre unul din voi ca sunt la voi in grupa,adica e!
nu mai vb aiurea,nu pt cupe vin! cum te poti bucura de un premiu stiind ca ai fost mult mai slab!
felicitari pt premii. sincer
tinta mea nu este grupa e ,dupa cum ai vazut
va las pe voi sa va intreceti acolo!
alex66six is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:02   #409
alex66six

Stage 5
 
alex66six's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 315
Member of:
[AUDI]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
Imi este sila sa citesc pana la sfarsit, oricum vad ca tonul general este unul de dispret fata de rahatul de cursa. Organizarea a fost de oata jena si organizatorii unii care credeau ca stiu ei tot si ca fac totul bine, in realitate niste comunisti care incercau sa faca pe plac sponsorilor si oamenilor din inalta societate pitesteana...

Grupele au fost la fel ca organizarea si deoarece le tremura mana cand primeau banutii de inscriere nu s-au mai sinchisit sa fie atenti la ce prostii fac acolo...

Premiile s-au dat dupa ureche, un concurent saracul pe la C parca nu a prins nici macar podiumul, cu toate ca avea timp de locul 1... grupa G a fost categoria "si restul", iar seatul galben a luat locul 2 pentru ca a avut cel mai bun timp la ... probabil la plecatul inainte de start... probabil daca ma dadeam direct cu el mi-ar fi admirat eleronul pana la sosire, dar pe concurentul de pe locul 3 sigur nu-l vedea decat la start si apoi in parcare...

Voi sa fiti sanatosi cu concursurile voastre unde am platit taxa de inscriere sa-i privim niste baieti de la raliu cum se antreneaza la calcat jaloane si pe un mandru posesor de M6 facand burn... (era de ajuns o introducere cu baietii de la raliu, asa pt spectacol, sau cate o cursa cu ei in grupele in care se incadrau)

Atat din partea mea, am pierdut deja o duminica din viata mea din cauza voastra, nu are rost sa pierd si mai mult timp... puteti sa va ascundeti sub piatra de sub care ati rasarit !
bravo!
bine zis!
alex66six is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:04   #410
speeedy

Stage 4
 
speeedy's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SEAT]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Danny-future STN View Post
O cursa de ca**t cu oameni de ca**t (organizatorul pi**ii de la premiere), niciun fel de bunavointa in a-si repara greselile, nici macar cand sunt trasi de maneca ca gresesc.
Cum puteti sa va urcati pe podium cand toata lumea spune ca nu aveti ce cauta acolo (grupa c) si ca sunteti niste hoti, sclavilor ??? Sper ca vi se si sparsera "trofeele" pana acasa, chiar si motoarele !!!!!
E valabil si pentru baietii de la bucuresti de la grupa E, carora SIX-u' (Audi A4 2.0TFSI) le-a ametit visele la timpi, dar ei nu au inteles nimic, probabil din ameteala provocata de cum fuge Audi pe langa cotetzele lor, si au inteles k ar fi mai bine sa fie nesimtiti si sa intoarca spatele, preferand sa plece in postura de "castigatori" in cel mai rusinos mod posibil !!!!!
In felul asta o sa ajungeti toti departe , "castigatorilor" !!!!
RUSINEEE !!!!!

felicitari organizatorilor si participantilor !!
a trecut ceva vreme de cand nu s-a mai facut o cursa asa bine organizata in ORAS..

-pt durutul in pix a organizatorilor fata de grupe si de incadrarea corecta a masinilor (am fost si am discutat cu nea mustata.. "vrei sa ma cert eu acum cu ei?")
-pt cei ~380M
-pt franarea in curba.. finishul nu era marcat corespunzator..
+pt ordinea si disciplina
+pt aranjarea masinilor in parc pe grupe
+pt ca a existat cate un reprezentant al clubului night angel pt fiecare grupa in parte..
+ca si concurent nu m-am plictisit.. am putut vedea si restul curselor..
+vremea a tinut cu noi si nu a fost chiar o duminica ratata..

pt "domnul" danny, sunt unul din concurentii de la grupa E, seatul leon
de unde atata frustrare in tine? ai participat? audiul iti apartine?
in primul rand acel bmw NU avea ce sa caute la E, 2.5T 4x4... G trebuia sa scrie pe el, dar cum organizatorul nu s-a implicat..
dupa parerea mea SIX trebuia sa castige grupa, a fost masina cea mai capabila si cea mai performanta.. stim masina, stim ce poate, deci nu ne-a amestecat niciun vis.. il felicit pe aceasta cale pt ce a realizat !!
problema cupelor si a vazelor nu a tinut de noi.. si eu m-am mirat cand am vazut ca nu a castigat el.. iar cand au inceput discutiile noi eram inca acolo in multime, nu la volane pe buc-pitesti..
rusinoasa este atitudine organizatorilor si a unora din participanti.. abtine-te pe viitor in a jigni gratuit, ca si noi avem destula inspiratie in a raspunde cu aceeasi moneda..

momentan am doar un cotet de seat, sper ca in viitorul apropiat sa ajung la urmatorul nivelul si sa-mi iau un daewoo adevarat..
__________________
www.pentruviata.com
speeedy is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:21   #411
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
Imi este sila sa citesc pana la sfarsit, oricum vad ca tonul general este unul de dispret fata de rahatul de cursa. Organizarea a fost de oata jena si organizatorii unii care credeau ca stiu ei tot si ca fac totul bine, in realitate niste comunisti care incercau sa faca pe plac sponsorilor si oamenilor din inalta societate pitesteana...

Grupele au fost la fel ca organizarea si deoarece le tremura mana cand primeau banutii de inscriere nu s-au mai sinchisit sa fie atenti la ce prostii fac acolo...

Premiile s-au dat dupa ureche, un concurent saracul pe la C parca nu a prins nici macar podiumul, cu toate ca avea timp de locul 1... grupa G a fost categoria "si restul", iar seatul galben a luat locul 2 pentru ca a avut cel mai bun timp la ... probabil la plecatul inainte de start... probabil daca ma dadeam direct cu el mi-ar fi admirat eleronul pana la sosire, dar pe concurentul de pe locul 3 sigur nu-l vedea decat la start si apoi in parcare...

Voi sa fiti sanatosi cu concursurile voastre unde am platit taxa de inscriere sa-i privim niste baieti de la raliu cum se antreneaza la calcat jaloane si pe un mandru posesor de M6 facand burn... (era de ajuns o introducere cu baietii de la raliu, asa pt spectacol, sau cate o cursa cu ei in grupele in care se incadrau)

Atat din partea mea, am pierdut deja o duminica din viata mea din cauza voastra, nu are rost sa pierd si mai mult timp... puteti sa va ascundeti sub piatra de sub care ati rasarit !
amice te rog ca data viitoare daca o sa mai vin cu acel seat sa vi sa vedem cum stai si cine vede ce ,nu am fost acolo sa ma dau pentru cupe sau timpi ,nu eu am facut cronometrarile iar daca te credeai mai bun trebuia sa vii sa-mi spui si ne dadeam cu cea mai mare placere,asa cum ma cunoaste lumea ,care ma cunoaste, eu ma dau de placere.
iar despre furat startul este pe langa teribil ,timpul se ia in momentul in care treci prin celula indiferent daca pleci inaintea sau in urma celuilalt dar esti cunoscator si tu .
iar daca eu am furat starturi iar aberezi.

ce ma scarbeste aici ca 90 % au venit de fapt sa castige cupe si alte cacaturi in loc sa vada partea buna a evenimentului adica faptul ca s-a tinut si ati avut unde sa va mai faceti de cap .
eu unu nu am nimic de reprosat nimanui si faptul ca am petrecut o zi afara cu familia si oameni cunoscuti si priteni este perfect pentru o duminica ,poate o sa mai cresteti si voi si o sa vedeti si partea frumoasa a acestui sport ,adica oamenii din jur si distractia.
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:31   #412
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

cu siguranta are dreptate si Fugu ... il cunosc si stiu ca nu a venit la acest eveniment sa castige cupe ,sa pacaleasca pe cineva , sa fure startul !!!!
Dar sunt sigur...ca minte cand zice ca a fost multumit de eveniment !!! Fugu este un organizator vechi al evenimentelor de 402 m !!!
P.S : fugule vezi daca nu participi mai des??? nu te mai cunoaste lumea ...))))
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:34   #413
nurrof3n

Stage 2
 
nurrof3n's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 66
Member of:
[2 Roti]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Acum mia zis un prieten ca au fost legale la pitesti Pune-ti si voi poze macar sa vad si eu ce am pierdut
nurrof3n is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 10:37   #414
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
cu siguranta are dreptate si Fugu ... il cunosc si stiu ca nu a venit la acest eveniment sa castige cupe ,sa pacaleasca pe cineva , sa fure startul !!!!
Dar sunt sigur...ca minte cand zice ca a fost multumit de eveniment !!! Fugu este un organizator vechi al evenimentelor de 402 m !!!
P.S : fugule vezi daca nu participi mai des??? nu te mai cunoaste lumea ...))))
promit ca o sa vin mai des ,acum ca pot sa-i iau si pe junior cu mine .
pe bune eu m-am distrat mai ales ca nu am mai fost de mult la curse .sunt curios ce se mai vorbea daca nu venea Bobi si aveam eu cel mai bun timp )
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:21   #415
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

@bogdan

Nu cred ca ai observat ca eu injuram organizarea (daca esti posesorul seatului galben). Mi s-a parut cam ciudata "revenirea", diferenta dintre cei 2 timpi, dar pe de alta parte avand in vedere "instalatia" de cronometrare poate am fost putin cam dur la adresa ta (dar accept provocarea :P ). Imi cer scuze fata de posesorul seat-ului, cat despre organizare si simtit bine.... cred ca glumesti, m-am simtit mult mai bine cu o seara inainte fara organizarea de la pitesti !!!

Si referitor la cupe... da.. toti se dau pentru asta. Banii ii dam toti si-i investim dupa posibilitati in masinile noastre si ne dorim acel "rahat" (cum spui tu) ieftin.

Daca faceai masina cu alt scop nu mai participai la curse, o faceai, o puneai pe dyno, ziceai "Da, am reusit, am x00 de cai" si o vindeai sau o faceai bucati.

Ma rog... noi sa fim sanatosi si data viitoare sigur nu mai calc la pitesti, dar o sa le trimit domnilor organizatori 75 de lei prin posta, am auzit ca e criza si face orice omul sa mai castige un ban...

PS: Macar niste toalete puteau sa aduca, avand in vedere ca nu era nimic aproape...
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:28   #416
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
Si referitor la cupe... da.. toti se dau pentru asta. Banii ii dam toti si-i investim dupa posibilitati in masinile noastre si ne dorim acel "rahat" (cum spui tu) ieftin.

Daca faceai masina cu alt scop nu mai participai la curse, o faceai, o puneai pe dyno, ziceai "Da, am reusit, am x00 de cai" si o vindeai sau o faceai bucati.
Permite-mi sa te contrazic...nu toata lumea se da pentru cupe si premii. Eu zic ca majoritatii celor cu masini tunate le place sa simta acceleratia si adrenalina, pe langa satisfactia de a obtine mai multa putere din ceea ce au avut initial.

PS: toalete erau chiar langa cortul organizatorilor, la Sala Sporturilor
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:32   #417
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
@bogdan

Nu cred ca ai observat ca eu injuram organizarea (daca esti posesorul seatului galben). Mi s-a parut cam ciudata "revenirea", diferenta dintre cei 2 timpi, dar pe de alta parte avand in vedere "instalatia" de cronometrare poate am fost putin cam dur la adresa ta (dar accept provocarea :P ). Imi cer scuze fata de posesorul seat-ului, cat despre organizare si simtit bine.... cred ca glumesti, m-am simtit mult mai bine cu o seara inainte fara organizarea de la pitesti !!!

Si referitor la cupe... da.. toti se dau pentru asta. Banii ii dam toti si-i investim dupa posibilitati in masinile noastre si ne dorim acel "rahat" (cum spui tu) ieftin.

Daca faceai masina cu alt scop nu mai participai la curse, o faceai, o puneai pe dyno, ziceai "Da, am reusit, am x00 de cai" si o vindeai sau o faceai bucati.

Ma rog... noi sa fim sanatosi si data viitoare sigur nu mai calc la pitesti, dar o sa le trimit domnilor organizatori 75 de lei prin posta, am auzit ca e criza si face orice omul sa mai castige un ban...

PS: Macar niste toalete puteau sa aduca, avand in vedere ca nu era nimic aproape...
pai diferenta dintre cei doi timpi este de zecimi adica prima a fost de 11.9 iar a doua de 11.6 deci nu chiar spectaculoasa iar masina crede-ma pe cuvant ca poate mult mai mult.
nu sunt eu posesorul seatului dar eu am participar cu el ieri .
am bagat multi bani in masini (si inca mai bag) si faptul ca sunt bun, recunoscut si apreciat de prieteni si participanti face mai mult decat o cupa care sta in portbagaj .Faptul ca SIX nu a luat cupa (pe nedrept) nu-l lipseste de maximul de respect si apreciere din partea mea pentru ca stiu ce poate masina iar el ca om este de nota 10 ,asta este esenta acestor evenimente din punctul meu de vedere.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:38   #418
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
PS: toalete erau chiar langa cortul organizatorilor, la Sala Sporturilor
DOAMNE, pai si eu cand i-am intrebat pe jandarmii care erau pe partea cu masinile mi-au sugerat sa ma duc pe o straduta pe undeva (lucru inadmisibil de altfel) !!!

Vezi ... organizare...

Gata, imi cer scuze ca am participat la acest... nu stiu ce a fost... Promit ca nu se mai repeta! Mergem doar la ev DragRacing cu comentator Sandu
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:39   #419
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
promit ca o sa vin mai des ,acum ca pot sa-i iau si pe junior cu mine .
pe bune eu m-am distrat mai ales ca nu am mai fost de mult la curse .sunt curios ce se mai vorbea daca nu venea Bobi si aveam eu cel mai bun timp )
In curand,ne vor lua locul Juniorii,asa ca mai tragem acum cat mai suntem in forma!!!
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:47   #420
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
In curand,ne vor lua locul Juniorii,asa ca mai tragem acum cat mai suntem in forma!!!
eu am comvenit cu ramona ca atunci cand o sa mearga juniorul la curse noi o sa venim cu motocicletele sa-l asistam deci o sa mai putem noi
bogdan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -