Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-10-10, 14:52   #286
1.9tdi

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 7
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Daca castig la loto sau primesc vreo mostenire fac pista speciala pentru astfel de evenimente sa nu mai avem treaba cu militia din RO
1.9tdi is offline  
Old 29-10-10, 14:53   #287
B 58 MAL

Stage 5
 
B 58 MAL's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,335
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

foarte frumos....
B 58 MAL is offline  
Old 29-10-10, 15:06   #288
YePy91

Stage 1
 
YePy91's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 10
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

probabil se simt complexati de masinile care urmau sa se prezinte la star duminik
YePy91 is offline  
Old 29-10-10, 15:09   #289
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Chiar mare pacat. Ma pregatisem pentru asa, imi anulasem tot ce era ptr ziua aia si azi aflu ca nu se mai tine. Nesimtirea politiei.
VRS is offline  
Old 29-10-10, 15:13   #290
B 58 MAL

Stage 5
 
B 58 MAL's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,335
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

eu mi-am luat o zi din concediu....pentru ziua aia..si foarte multe...dar asta este..la urmatoarea..
B 58 MAL is offline  
Old 29-10-10, 15:18   #291
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
mda... am inteles ca organizatorii au vrut sa sara peste FRAS si nu au prezentat nici un fel de documentatie privind normele de siguranta... nu stiu ce sa zic...
ai inteles gresit nu mai zice nimic
DRooPY is offline  
Old 29-10-10, 15:19   #292
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Nu inteleg de ce se anunta o cursa cand toate formalitatile nu sunt incheiate.Consider ca aceasta cursa,ca oricare alta amanata de anul acesta din diverse motive,trebuia anuntata pe net in momentul cand se aveau in fata toate hartiile semnate si stampilate.
Ii respect pe cei care se chinuie sa dezvolte acest eveniment,insa te gandesti ca pt duminica asta s-au cheltuit bani pt pregatirea masinilor,s-au luat libere de la servici (uni dintre noi lucreaza si duminica),s-au facut planuri.....si......degeaba.Mereu se intampla la fel......cum a fost anul trecut de 1 mai cand ne-am dus pana in Constanta toti si am fosti trimisi acasa pt ca nu era aprobare de la politie.
Daca tot stim cu totii ca astia sunt de ***,hai totusi sa avem toate hartiile semnate de la ei si dupa sa anuntam cursele pe forum.Sry pt ghinion si multa bafta in continuarea.
__________________

www.AllCustom.ro
SNP10 is offline  
Old 29-10-10, 15:21   #293
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Nu iubesc politia romana!dar ca sa ajungi sa faci public oficial o cursa, eveniment este obligatoriu sa ai toate aprobarile in mana! Dupa care se anunta evenimentul...
Daca politia aproba organizarea acestui eveniment si cu 2 zile inaintea lui se sucesc ca nu mai vor , organizatorii pot ajunge in instanta cu ei si chiar sa castige procesul!
Dar sa faci public evenimentul si dupa aia sa faci rost de aprobari ...e urat !!!!
Am vazut ca zicea cineva ca 'a sarit peste FRAS, daca 'au fost depuse acte asociatie club sportiv nu ai treaba cu fras ... Doar daca nu ai A.C.S apelezi la altii, asa cred ca erau
in carti AutoCrono! Daca au fost depuse actele pt aprobari de persoana fizica , firma , sanse 5% sa poti sa desfasori evenimentul!obligatoriu cineva cu statut in domeniu!
Imi pare rau ca nu mai este acest eveniment!
Sa nu se inteleaga ca arunc cu noroi in organizatori!ii felicit pt initiativa! Nu este usor sa organizezi un eveniment!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline  
Old 29-10-10, 15:47   #294
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

E aiurea ca s-a intamplat asa....si din pct meu de vedere organizatorii au vrut sa ajute participantii nu sa ii incurce. Probabil au ales sa anunte cursa inainte pt ca sa afle cat mai multi si sa isi bibileasca masinile. In prealabil probabil aveau doar acordul verbal al militiei si de aici incurcatura. Am dreptate?
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 29-10-10, 15:50   #295
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Droopy, exact cum au spus si ceilalti trebuia anuntat dupa ce erau toate formalitatile, oricare erau ele, indeplinite.
Eu personal si sigur si altii care s-au anuntat am facut aranjamente si niste cheltuieli care acum nu mai au justificare si iti spun cu mana pe inima ca nu le faceam (am mai terorizat si alti oameni sa se grabeasca pt mine ca vroiam sa fiu gata asa in scurt).
Apreciez initiativa organizatorilor, sa nu ma intelegi gresit, si chiar am fost placut surprins ca se face pana la urma si la Ploiesti.
Poate data viitoare o sa dam mai multa atentie detaliilor si subscriu la regula ca un concurs sa fie anuntat decat dupa ce s-au obtinut toate aprobarile.
Acum... poate ne vedem la Arad, ca sa nu incheiem anul inghitind in sec
Sobi is offline  
Old 29-10-10, 15:52   #296
1.9tdi

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 7
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Sunt de acord cu snp10 si toba dar cine stie care e adevarul adevarat, era mult mai bine rezolvarea aprobarilor foi stampile...etc si pe ultimul loc anuntarea evenimentului, posibil daca va exista o a doua sa fie luata in gluma.
1.9tdi is offline  
Old 29-10-10, 15:59   #297
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Poate ca ar fi bine ca in primul post al oricarui topic referitor la o cursa legala sa fie afisate si aprobarile. Pacat, e cel putin a doua oara cand se intampla sa se anuleze o cursa la Ploiesti.
ZerO_CooL is offline  
Old 29-10-10, 17:52   #298
asalt_ini

Stage 3
 
asalt_ini's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 159
Member of:
[CITROEN]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

mda...

eu ii provoc pe toti cei din grupa mica (gr.1), care cum vor si cum au timp. in special eram curios de Logan-ul de vtm.
asalt_ini is offline  
Old 29-10-10, 18:18   #299
rzn_vl

Stage 5
 
rzn_vl's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 491
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Quote:
Originally Posted by SNP10 View Post
Nu inteleg de ce se anunta o cursa cand toate formalitatile nu sunt incheiate.Consider ca aceasta cursa,ca oricare alta amanata de anul acesta din diverse motive,trebuia anuntata pe net in momentul cand se aveau in fata toate hartiile semnate si stampilate.
Ii respect pe cei care se chinuie sa dezvolte acest eveniment,insa te gandesti ca pt duminica asta s-au cheltuit bani pt pregatirea masinilor,s-au luat libere de la servici (uni dintre noi lucreaza si duminica),s-au facut planuri.....si......degeaba.Mereu se intampla la fel......cum a fost anul trecut de 1 mai cand ne-am dus pana in Constanta toti si am fosti trimisi acasa pt ca nu era aprobare de la politie.
Daca tot stim cu totii ca astia sunt de ***,hai totusi sa avem toate hartiile semnate de la ei si dupa sa anuntam cursele pe forum.Sry pt ghinion si multa bafta in continuarea.
am fost si eu atunci la constanta de 1mai.....si mi`am luat tzeapa...am stricat niste bani aiurea
rzn_vl is offline  
Old 29-10-10, 18:28   #300
alex66six

Stage 5
 
alex66six's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 315
Member of:
[AUDI]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PLOIESTI RACING DAY *31 octombrie 2010*

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
Nu iubesc politia romana!dar ca sa ajungi sa faci public oficial o cursa, eveniment este obligatoriu sa ai toate aprobarile in mana! Dupa care se anunta evenimentul...
Daca politia aproba organizarea acestui eveniment si cu 2 zile inaintea lui se sucesc ca nu mai vor , organizatorii pot ajunge in instanta cu ei si chiar sa castige procesul!
Dar sa faci public evenimentul si dupa aia sa faci rost de aprobari ...e urat !!!!
Am vazut ca zicea cineva ca 'a sarit peste FRAS, daca 'au fost depuse acte asociatie club sportiv nu ai treaba cu fras ... Doar daca nu ai A.C.S apelezi la altii, asa cred ca erau
in carti AutoCrono! Daca au fost depuse actele pt aprobari de persoana fizica , firma , sanse 5% sa poti sa desfasori evenimentul!obligatoriu cineva cu statut in domeniu!
Imi pare rau ca nu mai este acest eveniment!
Sa nu se inteleaga ca arunc cu noroi in organizatori!ii felicit pt initiativa! Nu este usor sa organizezi un eveniment!
hai la craiova!
este etapa de vtm
organizeaza mr!
alex66six is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -