Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-10, 00:38   #136
pjo_dorin

Stage 5
 
pjo_dorin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 587
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SEAT]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

La gr s2 Neagu Stefan a scos cu logan 14,5?? cred ca e o greseala.....sunt masini de 200cp care scot 15
pjo_dorin is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 00:46   #137
speed line

Stage 5
 
speed line's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 825
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Style in Motion]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Felicitari organizatorilor, din punctul meu de vedere, si-au facut treaba foarte bine: bon cu timpi obtinuti, 10-20 de sec intre curse, public civilizat. Au fost cateva inconveniente: ploaia factor care nu putea fi controlat (felicitari organizatorilor ca nu au anulat cursa si nu ne-au lasat sa batem sute de km degeaba) si baiatu cu vectra care a sarit pe scuar din cauza caruia s-au terminat cursele mai devreme. Per total un eveniment reusit
speed line is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 01:11   #138
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

felicitari pt cronometrare! Chiar 'a mers bune rau si repede! Noi cei din anonymous am fost foarte multumiti de acest eveniment ... Mare pacat ca 'a plouat! Am mai pus si noi osul la treaba ... Dar asa se face treaba buna! Lume buna... si participanti... si public...
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 02:00   #139
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
Sa va fac asa o scurta povestioara despre ce s-a intamplat:
A fost vorba ca incepem la 12....la ora 12 era totu ok asfaltul era ud dar nu ploua am stat pe tusa si pe degeaba pana la 2 timp in care s-au dat numai vreo 2-3 masini in inteervalul de 2 ore
Nu s-a "dat" nimeni intre 12 si 13:30 cand au inceput calificarile, erau cateva masini care mergeau pentru a incerca sa mai usuce strada

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
nu a plouat la 2 cand am avut de gand sa dea drumu a inceput ploaia a facut fiecare 2 ture calificarile si antrenamentul...
Nu inteleg, ce e aia calificari si ce e aia antrenament? A fost o singura sesiune de calificari si nimic altceva, si nu erau 2 ture, toti ne-am dat de 4-5 ori

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
la care s-au gandit sa nu mai tina cont de grupele lor de cacat si sa ne dam la liber si premiu ia cel care facel cel mai bun timp pe ud rezulta awd sau mai stiu eu ce...
Auzi, tu sigur ai fost la cursa asta?
A fost sedinta tehnica, calificarile se dau pentru timpul efectiv, nu conteaza cu cine te dai si rezultatul fata de oponent, conteaza doar timpul tau efectiv inregistrat cu numarul tau de concurs si centralizarea lui pentru finala.

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
organizarea a fost de rahat rau de tot numai gura a fost de voi mama ce facem si etc cu cronometrarea la fel am 2 bonuri care arata k am terminat cu viteza de 65 de km pe h!
Rezultatul ce conteaza intr-o cursa organizata de genul asta este timpul, 60ft, viteza finala si alte informatii de pe bon sunt detalii pentru a te ajuta pe tine ca si concurent sa te adaptezi pistei si masinii.
Ai 2 bonuri pentru ca probabil te-ai dat de 2 ori, bonurile se dadeau tuturor.

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
.a iesit de rahat rau de tot si chiar nu se merita sa mergi nush cati km pana la Tulcea k s-a ce sa se strice iar cronometrarea
Foarte bine, nu te forteaza nimeni sa mergi, nu iti place, nu mai merge.
__________________
Opel GT
Kelu is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 02:12   #140
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Acum nu stiu ce parere au altii dar mie unul ca spectator mi s`a parut cam cea mai buna organizare plus aparatura din dotare... Cred ca au fost cele mai bine organizate drag`uri de pana acum si nu cred ca ma indoiesc... Felicitari tuturor participantilor pt prestare... TOBA ai mers in mare fel, ce pot sa spun, felicitari... Kelu a avut unele momente cand chiar nu`si mai batea capul din cauza vremii...pierdea f mult din aderenta... la fel si speed_line...

@speed_line: nu cumva ai compresia cam mare?

Felicitari inca o data pentru organizare si sa speram ca la Tulcea va fi macar la fel ca acum... sa speram ca va tine vremea cu noi de aceasta data.
__________________
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 02:57   #141
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

450yfz ,nu cred ca e cazul sa arunci vorbe de genul ala... Ar trebui sa avem un pic de respect macar pt Gaju,care in ciuda faptului ca este prima data(eu asa stiu,sper sa nu ma'sel) cand participa activ in organizare (si asigurare echipamente specifice) eu cred ca s-a descurcat ADMIRABIL..nu fara eforturi considerabile. Daca facem exceptie de ploaie,a iesit o cursa cronometrata cu Adevarat, intr-o locatie aflata in centrul tarii,deci accesibila cam oricui, accesibila si ca pret oricui, benzinarie mol la finish,etc.
Chiar daca unii s-au dat mai des si altii mai rar,chiar daca unii au avut obrazul mai gros si tupeul mai dezvoltat... asa este insasi viata.. aparent niciodata corecta,echitatea fiind in fapt un ideal si nicidecum ceva absolut aplicabil practic..
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 05:05   #142
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

mie 1 mia placut la blana ,semaforul ok ,timpi ok,organizarea ok ,mam dat de 6 ori !!!!pacat de ploaie si de stig al nostru cu vectra dar asta e!!!a si mai era o prob la startul cam inghesuit dar nui stres a fost f bine!!!!
__________________
Pusca si masina Lata!!!!!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 09:24   #143
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Daca vremea tinea cu noi probabil ar fi iesit mult mai bine tot dar asa....
Nu stiu daca a fost ghinion sau nu dar am nimerit mereu in cele 5 curse in cate m-am dat pe partea stanga si cand primeam biletul aveam impresia ca mi s-a stricat masina....terminam mereu cu viteze de 50 sau 70 km/h.
Oponentul de pe partea dreapta avea 140-150 iar eu aveam 50 la ora!!!!....desi eram bara la bara.
Am venit atata drum pana acolo sa ma distrez si sa ma simt bine asa ca nu ma deranjeaza foarte tare treaba asta doar stiam ca n-am nici o sansa cu ursul la grupa mea insa eram curios sa vad exact pe ploaie cat pot sa trag de masina in conditiile in care la start abia reuseam s-o fac sa mearga inainte si nu in laterale
__________________
My Race car-SUBARU IMPREZA GC8 COUPE PRODRIVE
My car-E46 Coupe 320 CI 170 CP
My family car- E38 728i
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 09:25   #144
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Eu as adauga doar atat :

Este un inceput promitator !!!

Bafta in continuare .
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 10:02   #145
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
Sa va fac asa o scurta povestioara despre ce s-a intamplat:
A fost vorba ca incepem la 12....la ora 12 era totu ok asfaltul era ud dar nu ploua am stat pe tusa si pe degeaba pana la 2 timp in care s-au dat numai vreo 2-3 masini in inteervalul de 2 ore nu a plouat la 2 cand am avut de gand sa dea drumu a inceput ploaia a facut fiecare 2 ture calificarile si antrenamentul...dupa care ploaie mai tare am stat dupa ploaie vreo 45 de min si la care s-au gandit sa nu mai tina cont de grupele lor de cacat si sa ne dam la liber si premiu ia cel care facel cel mai bun timp pe ud rezulta awd sau mai stiu eu ce...organizarea a fost de rahat rau de tot numai gura a fost de voi mama ce facem si etc cu cronometrarea la fel am 2 bonuri care arata k am terminat cu viteza de 65 de km pe h!Asa k vati tot luat de SEBASTIAN dar sincer acum rade de voi si cu cu,......a iesit de rahat rau de tot si chiar nu se merita sa mergi nush cati km pana la Tulcea k s-a ce sa se strice iar cronometrarea sau sa ne minta ca BMW-ul ala care mai mult bubuie....dak gresesc cu ceva va rog sa ma corectati dar un exemplu ajunsese sa se dea un prieten cu nissan micra de 1.3 cu 1.8 turbo pt k nu aveai cu sa te pui sa t dai cu altu pt ca tot timpul dupa cursa cu aceasi picai......macar distractie de era noroc cu tuning show k altfel .....
Cu siguranta faci parte dintre cei care NU au inteles nici dupa 5-6 explicatii regulamentul. Nu conta cu cine te dai in calificari, tot ce conta era timpul tau, care ulterior era comparat cu timpurile celor DIN GRUPA TA. Probabil esti unul dintre cei care la start nu intelegeau cand li se spunea sa opreasca intr-un anumit loc.

Cat despre cursa, este un mare pas inainte. Cronometrarea a functionat excelent (cu exceptia senzorului de viteza de la finish care mai dadea unele erori), pista a fost ok, spectatorii cat de cat civilizati si ascultatori, foarte multe ture (aproximativ 310). Fiind primul eveniment organizat cu cronometrarea asta, este normal sa existe si mici "probleme", dar sunt sigur ca se vor rezolva pe parcurs.

Felicitari Autocrono, Gaju, Nadir si tuturor celor care au participat la organizare si au ajutat la buna desfasurare a evenimentului.
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 10:30   #146
unu'

Stage 5
 
unu''s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 342
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

A fost foarte buna organizarea, dar din cauza vremei nefavorabile s-au incins sipiretele, uni au incercat de-a latu prin ronduri, sfarsindu-se cu rotile-n sus, dar de ...
Cronometarea a fost de nota 20 felicitari, si asteptam sa anuntati urmatoare etapa..., poate de data asta sa avem timp si de eliminatorii...ca asa e mai frumos..
Ploiestul s-a distrat ca de obicei + ca a reusit sa aduca acasa 3 cupe ..felicitari.
__________________
E30 m50b25 momentan - a dream comes true

PAC-u

under contructionhttp://www.streetlegal.ro

Last edited by unu'; 30-08-10 at 10:33.
unu' is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 10:59   #147
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Quote:
Originally Posted by pjo_dorin View Post
La gr s2 Neagu Stefan a scos cu logan 14,5?? cred ca e o greseala.....sunt masini de 200cp care scot 15
aici si eu cred ca se poate sa fie o greseala.
cu 213 a fost preinscris un logan,dar la inscrierea finala daca mai tin minte bine a fost alta masina

azi se lamureste si aceasta problema.Abia am ajuns acasa.

au fost intarzieri cu anuntarea timpilor din cauza ca laptopul a luat un pic de apa si pina la urma am reusit sa mut datele pe alt calculator,azi e la curatat,cand il primesc urc datele sus.

urmatoarele curse au fost puse si pe bon ,dar le mai anunt inca o data

4 sept - Slatina
11-12 sept - Tulcea
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 11:08   #148
unu'

Stage 5
 
unu''s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 342
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

daca ai putea sa postezi toti timpii, ca mai sunt doritori sa vada pe ce loc au iesit, ca nu au apucat sa stea pana cand ati facut laptopul..
unu' is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 11:12   #149
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

in atasament timpii

- datorita faptului ca senzorul ce masura viteza pe banda stanga a facut fite,am sa postez timpii sortati in ordinea in care s-au dat pentru a face macar o comparatie,cei care aveti timpi apropiati,cu viteza celuilalt concurent.
Attached Files
File Type: pdf rezultate-TgSecuiesc.pdf (459.3 KB, 197 views)

Last edited by gaju; 30-08-10 at 11:29.
gaju is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 11:42   #150
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: 402m, Tg. Secuiesc, 29 august 2010

Exemplu

89 DR 206 s. adrian 0.00 0.60981 2.683 70.17 16.46948 bmw
90 DR 204 d. madalin 0.00 0.67865 2.648 12518 15.94553 bmw
ady_viteza is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -