Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-10, 07:28   #211
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Wink Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by Ricardinho View Post
Salut ... m3-ul meu a scos 13.5 cu jenti pe 19" stock si cel al prietenului meu cel laguna seca a scos 13.4 cu slickuri si nu ne-am calificat la grupa s3 deoarece ultimul timp era 13.1 total ne-adevarat ( dar deh ... Asta e viata
Salut,

S3 este cea mai grea grupa sa stii fiindca vei intra tot timpu' cu e30-urile si e36-urile turbo cu care clar nu poti sa te pui niciodata cu un 3.2 aspirat fie el chiar si m3...

Gandeste-te ca pisica cu nr. TOP a scos 11.95s in finala =)) si mai sunt inca cel putin doua in configuratie asemnanatoare ( CTL, NSL ).
La fel si cu ursii turbo, sunt o gramada!
Plus ca exista mai nou si in RO o gramada de masini FWD care scot constant timpi sub 13.00s ( vreo 2-3 GTI-uri,Fiat coupe,Seat Leon de BZ etc.)

Deci, cu m3 stock sau cu mici modificari este f. greu sa te califici in primii opt.
Si eu speram sa ma calific cand am vazut ca am obtinut 13.2 ( un timp bun pt. m3 in Romania, din cate stiu eu mai bine -13,1- a scos doar m3 Road Runers din Arad dar in Ungaria) dar concurenta a fost prea mare.

Solutia: SA NE INSCRIEM LA S4 ! ))

Bafta!

P.S. Pana si dieselurile de 1.9 de la S7 au inceput sa scoata sub 13 !!!
__________________
dezmembrez BMW e46 M3, 325 ti si 328 ci :

https://anunturi-auto.4tuning.ro/maga...0-18027-1.html
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 07:31   #212
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Sigur se poate spune ca grupele nu sunt deloc echitabile.
Personal nici nu stiu daca m-am calificat sau nu la grupa mea insa dupa calificari am plecat spre casa.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 07:45   #213
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by andreiwtw View Post
Salut,

S3 este cea mai grea grupa sa stii fiindca vei intra tot timpu' cu e30-urile si e36-urile turbo cu care clar nu poti sa te pui niciodata cu un 3.2 aspirat fie el chiar si m3...

Gandeste-te ca pisica cu nr. TOP a scos 11.95s in finala =)) si mai sunt inca cel putin doua in configuratie asemnanatoare ( CTL, NSL ).
La fel si cu ursii turbo, sunt o gramada!
Plus ca exista mai nou si in RO o gramada de masini FWD care scot constant timpi sub 13.00s ( vreo 2-3 GTI-uri,Fiat coupe,Seat Leon de BZ etc.)

Deci, cu m3 stock sau cu mici modificari este f. greu sa te califici in primii opt.
Si eu speram sa ma calific cand am vazut ca am obtinut 13.2 ( un timp bun pt. m3 in Romania, din cate stiu eu mai bine -13,1- a scos doar m3 Road Runers din Arad dar in Ungaria) dar concurenta a fost prea mare.

Solutia: SA NE INSCRIEM LA S4 ! ))

Bafta!

P.S. Pana si dieselurile de 1.9 de la S7 au inceput sa scoata sub 13 !!!
nu fiti dezamagiti.....si eu m-am speriat ce timpuri puternice pentru s3....,la satu mare cu 13.2 erai locul 1 daca tineti minte cei ce ati fost acolo seat buzau avea cel mai bun timp 13.3 urmatorul lascarica cu 13.5 mai era tot un fiat coupe de arad cu 13.6 si eram eu cu 13.7 ...finalele de colo primi 8 erau cu 14.2 locul 8 ....deci depinde si de cati participanti sunt din ce directii vin etc etc.....in ungaria acu 3 saptamani 12.8 locul 1 13.54 gaju locul 2 cu 200sx si eu cu gtiul 13.57 .....v-am lamurit? de aceea ziceam ca 13.1 ptr s3 locul 8 era foarte foarte strans nu va dezamagiti doar veniti exersati ca doar va distrati si nu pierdeti nimic.......eu de ex sambata toata ziua nu reusisem sub 13.04 si am venit duminica dimineatza m-am folosit de racoarea diminetei am dat doua ture sa incalzesc putin noile mele achizitii toyo r888 si am scos 12.8 si m-am linistit ,am parcat am preluat microfonul si imi rodeam unghiile ca sincer abia abia eram si eu locul 4 cu timpul acesta ...tot mai bune timpuri se faceau ...mai erau 12.9 inca vreo 2 3 timpuri deci va dati seama ce ii lipsea sa faca oricaruia 12.8 foarte foarte minora miscare mai rapida....

a fost extra senzatie......ati vizionat realizarea de pe otv?azi dimineata?
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 07:56   #214
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Ce turbina ai pe GTI sound?
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 09:17   #215
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

k04 s3 turbina k04, injectoare S3, pompa APR, evacuare turbo-back Milltek, twin-cooler Forge, Software REVO Stage 3,
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 09:33   #216
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Sigur se poate spune ca grupele nu sunt deloc echitabile.
Personal nici nu stiu daca m-am calificat sau nu la grupa mea insa dupa calificari am plecat spre casa.
Ce am vrut eu de fapt sa subliniez este ca de fapt se incurajeaza tuningul extrem, nu autoturismele stock lucru foarte normal dealtfel.
Altfel orice baiat de bani gata poate sa-si ia Ferrari,Lambo sau Porsche si este nr.1.
Chiar si un Porsche 997 turbo ( cum are Ghita {10.44s} ) nu cred ca ar fi fost pe podium la grupa lui in varianta stock.

Referitor la grupe, oricat se vor modifica, niciodata nu vor multumi pe toata lumea prezenta.
Ideal ar fi sa se imbunatateasca acestea, adica sa se adapteze la starea curselor din Romania.
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 09:51   #217
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by andreiwtw View Post
Salut,

S3 este cea mai grea grupa sa stii fiindca vei intra tot timpu' cu e30-urile si e36-urile turbo cu care clar nu poti sa te pui niciodata cu un 3.2 aspirat fie el chiar si m3...

Gandeste-te ca pisica cu nr. TOP a scos 11.95s in finala =)) si mai sunt inca cel putin doua in configuratie asemnanatoare ( CTL, NSL ).
La fel si cu ursii turbo, sunt o gramada!
Plus ca exista mai nou si in RO o gramada de masini FWD care scot constant timpi sub 13.00s ( vreo 2-3 GTI-uri,Fiat coupe,Seat Leon de BZ etc.)

Deci, cu m3 stock sau cu mici modificari este f. greu sa te califici in primii opt.
Si eu speram sa ma calific cand am vazut ca am obtinut 13.2 ( un timp bun pt. m3 in Romania, din cate stiu eu mai bine -13,1- a scos doar m3 Road Runers din Arad dar in Ungaria) dar concurenta a fost prea mare.

Solutia: SA NE INSCRIEM LA S4 ! ))

Bafta!

P.S. Pana si dieselurile de 1.9 de la S7 au inceput sa scoata sub 13 !!!
am spus de la inceput ca acest an nu se fac grupe de profi.
De la anu cei care vor fi cu masinile golite sau cu slickuri vor intra la categoriile Profi.ceilalti vor ramine la street.

cred ca asa se vor rezolva multe.

Top-ul cu gume de strada de abia a scos un 12.9 urmat de timpi de peste 13 secunde

Toamna asta se va lucra intens la regulament si se va afisa din timp
Oricum sincer,ma bucur enorm ca la S3 am avut niste timpi la care multi nu se prea asteptau



Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Personal nici nu stiu daca m-am calificat sau nu la grupa mea insa dupa calificari am plecat spre casa.
Sebastian,ai avut al saselea timp,la ora 14 a fost afisat sistemul eliminatoriu la fiecare grupa.
la S4 a castigat Viperu,care a avut al cincilea timp,deci speranta moare ultima


Quote:
Originally Posted by andreiwtw View Post
Ce am vrut eu de fapt sa subliniez este ca de fapt se incurajeaza tuningul extrem, nu autoturismele stock lucru foarte normal dealtfel.
in aceste format de grupe iti dau dreptate
Anul acesta am ales sa dam posibilitatea tuturor sa scoata timpi f buni prin lipsa grupelor de profi,unde sincer nu stiu cate masini aveau sa se inscrie si cati dintre voi care au scos niste scaune sau ati pus slickuri aveati de gand sa va inscrieti langa niste masini foarte puternice

Prin splituirea grupelor in Street si Profi si cei cu masini cat de cat stock vor avea sanse.
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 09:57   #218
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
nu fiti dezamagiti.....si eu m-am speriat ce timpuri puternice pentru s3....,la satu mare cu 13.2 erai locul 1 daca tineti minte cei ce ati fost acolo seat buzau avea cel mai bun timp 13.3 urmatorul lascarica cu 13.5 mai era tot un fiat coupe de arad cu 13.6 si eram eu cu 13.7 ...finalele de colo primi 8 erau cu 14.2 locul 8 ....deci depinde si de cati participanti sunt din ce directii vin etc etc.....in ungaria acu 3 saptamani 12.8 locul 1 13.54 gaju locul 2 cu 200sx si eu cu gtiul 13.57 ....
Asta inseamna delimitarea grupelor profi de cele street

Exact ce am spus mai sus
gaju is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 10:14   #219
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
k04 s3 turbina k04, injectoare S3, pompa APR, evacuare turbo-back Milltek, twin-cooler Forge, Software REVO Stage 3,
Super..Multi km fara probleme... Felicitari..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 10:31   #220
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Un colaj cu 32 curse:
https://www.youtube.com/view_play_lis...5E76DC7B50FA1F
Kelu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 10:41   #221
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by Kelu View Post
Cu mine nu ai niciunul?
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 10:49   #222
Express

Stage 5
 
Express's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 429
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Din a 2'a zi nu are nimeni filmulete?
Express is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 11:29   #223
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Pai astea de mai sus sunt de a doua zi!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 11:35   #224
Express

Stage 5
 
Express's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 429
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

A, da? Eu stiam ca fotograful era imbracat altfel in a doua zi, dar in fine.
// Da, ai dreptate, sunt din a 2'a zi, l'am auzit cum spunea: uite ca vine elicopterul
Express is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 11:53   #225
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by andreiwtw View Post
Cu mine nu ai niciunul?
Nu andrei, operatorul nu iti cunoaste masina inca, stie doar de ursulache. Tot ce am avut am pus sus

Filmuletele sunt mai mult de duminica de la finale in special.
__________________
Opel GT
Kelu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -