Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-04, 07:33   #1
party service

Stage 1
 
party service's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default TOTUL E LEGAL - LINIUTE LE BAIA MARE

18 SEPTEMBRIE 2004 ora 12.00 aeroport Baia Mare
pentru unii e departe, da' merita
REGULAMENT DE PARTICIPARE
1. Poate participa orice persoana care poseda permis de conducere, masina proprie sau imprumutata.
2. La manifestare au drept de participare persoane fizice sau juridice, dealeri auto sau reprezentanti ai acestora
3. Participarea se face pe propria raspundere, pe baza unui formular care se completeaza la inscriere
4. Nu exista limita de viteza
5. Distanta de rulare este de 1.000 m in linie dreapta
6. Distanta de franare este de 800m
7. Diferentierile se vor face pe baza capacitatii cilindrice a masinilor, in trei pana la cinci grupe. Numarul minim de masini pentru infiintarea unei grupe este de 6
8. Se vor intrece cate doua masini, simultan, ramanad in cursa masina care ajunge prima la finish.
9. Ordinea intrarii in concurs se va stabili prin tragere la sorti
10. In timpul cursei, in masina se va afla doar pilotul
11. Masinile participante vor purta pe durata manifestarii insemnele sponsorilor
Party Service asigura:
 Securitatea zonei
 Prezenta ambulantei
 Prezenta pompierilor
 Publicitate in media din jud Maramures si Satu Mare
 Partener media KISS FM BAIA MARE
 Conferinta de presa
 Alaturi de sponsor ( www.klar.ro )premiile pentru invingatori

PARTY SERVICE S.R.L. 0740 623485 0788 262934[/color]
[/img]
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	afis_cursa_color__large_.jpg
Views:	110
Size:	122.3 KB
ID:	9875  
party service is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 11:06   #2
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Eventual puteati pune anuntul asta vineri sau chiar sambata de dimineata...Laudabila initiativa, foarte frumos, dar de ce nu s-a anuntat mai devreme? Este deja destul de tarziu pt eventualii participanti din Bucuresti, mai ales ca distanta de parcurs este una semnificativa.
  Reply With Quote
Old 16-09-04, 11:08   #3
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

va urez succes si concurenti multi,sa aveti parte de ceea ce va doriti si va multumim mult pentru ceea ce faceti....ne pare rau celor de departe ca avand in vedere scurta perioada poate nu vom putea fi cu totii prezenti, si ne cerem scuze pentru acest lucru, insa daca data viitoare veti putea rezolva totul mai din timp, vom fi onorati sa ne prezentam la start in cadrul evenimentului organizat de dumneavoastra...nu va lasati descurajati de nimic, totul e greu la inceput, dar intreaga comunitate este alaturi de voi si va multumeste si va va rasplati eforturile depuse asa cum stie ea mai bine...printr-o numeroasa prezenta la linia de start si un show de neuitat in viitoarele etape
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 11:35   #4
party service

Stage 1
 
party service's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default

SA STIE TOATA TARA.
Informatiile sunt pe forum de 10zile, cu comentarii cu tot. Ca organizatori ne-am simtit obligati sa venim cu o confirmare oficiala.Piedici in organizare au fost destule,Oricum, in momentul in care am inceput sa dezvoltam ideea \"CEL MAI SPORT PE AEROPORT\", ne-am echipat corespunzator: CASCA, LENJERIE DE TABLA ETC. Se pare ca am scapat. Deocamdata. Sa vedem si manifestarea bine facuta,fara incidente, si vom fi chiar fericiti. TREBUIE SA VENITI. Va fi un show cum nu s-a mai facut. SPONSOR MANIFESTARE - www.klar.ro ; www.policolor.ro

Va asteptam la Baia Mare
party service is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 11:41   #5
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

da bajete dar cine crezi ca vine pana acolo ? serios vorbind ... cine vine din bucuresti e tare... are vreo benzinarie poate...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 11:52   #6
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Va urez mult succes in organizare si sper sa va iasa asa cum doriti, insa distanta este inamicul nr 1 si anuntul a fost pus destul de tarziu. Eu unul n-am vazut vreun anunt in afara de asta si singurul comentariu a fost cel al lui C00bra care a primit mail de la voi, insa nu stia daca e pe bune sau nu. Cred ca veti avea o participare mare din zona Ardealului, in special Timisopara si Cluj. Incep sa cred ca acest gen de evenimente organizate local si prin forte proprii sunt cele mai indicate. Lumea din Bucuresti se pregateste deja pt cursa de la Ploiesti de pe 25, care a fost anuntata cu mult timp inainte. Totusi, mai ashteptam acest gen de initiative din partea voastra. Mult succes!

PS: Sugestie: cursele ar tb sa se desfasoare pe 400m daca luati in calcul doar cilindreea, doar o sugestie...si departajarea in fc de cilindree este oarecum insuficienta...pt ca, spre exemplu, daca luati in calcul motorul 1.6 de pe Megane 1 spre ex de 90cp si motorul 1.6 VTEC de pe Honda de 160cp, este clar cine castiga...am facut o comparatie in extreme, dar intelegeti ideea
  Reply With Quote
Old 16-09-04, 12:15   #7
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

mi-am luat libertatea de a modifica cateva posturi, rog pe autorii lor sa nu mi-o ia in nume de rau...dar acuzatiile aduse trebuie probate...daca aveti ceva impotriva lor va rog sa luati legatura cu ei....este un forum si un site unde se pot exprima liber opiniile, dar totusi ar fi bine sa ne abtinem de la injurii si acuzatii, o tema poate fi discutata dar avand in vedere ca sunt opinii si as vrea ca acest lucru sa fie stipulat...in cazul in care insa se intampla sa aveti probleme cu cineva sau vreo plangere de facut, va rog sa o faceti asa cum trebuie...
TNos is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 15:22   #8
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Tnos, daca parerea ta personala este alta si esti de o anumita parte, asta nu inseamna sa te folosesti de statutul tau de moderator sa-mi stergi mie si luiu party service ce am scris...ca la o adica, este un forum public, si nu am injurat pe nimeni, mi-am exprimat parerea...asta e dictatura ...si da, inca o data scriu ce a fost scris si sters de Tnos:

Party service a scris ca multumeste LR pt \"ajutorul\" acordat, acestia punandu-le betze in roate in efortul lor de a organiza cursa...
Eu am scris ca este urat din partea LR sa faca asha ceva, dar este oarecum de ashteptat
...


Cat despre probe concrete...Toata lumea a vazut ce s-a intamplat in ultimele etape...ar mai fi de zis ceva? In loc sa puna bete in roate altor oameni dornici de a organiza ceva frumos, LR ar tb sa ajute...o face? Ce am spus asa de neadevarat?

Daca mai stergi pareri personale, pe cuvantul meu de nu ma adresez lui ZoliaT sa te scoata de la moderatori...Sunt o gramada de offtopcuri de sters in alte parti si tu stergi pareri personale...Acum avem si CNA pe forumul asta?









............
daca tot vorbim de of topic aici sunteti la fel!!!!!!! nu cred ca esti in masura sa comentezi tu situatia iar daca cineva ar avea ceva de comentat acel cineva este direct implicat !!!
nu va bagati unde nu trebuie!!!!!!!
Bogdan.
  Reply With Quote
Old 16-09-04, 16:30   #9
party service

Stage 1
 
party service's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default

dragi prieteni, sau frienzi, cum prefer eu sa zic, nici eu nu sunt de acord ca parerile sa fie cenzurate. si daca am acuzat pe cineva inseamna ca am dovezi. sunt la dosar. deci LR chiar au incercat sa puna piedici. si daca am scris ceva pe forum, n-am facut-o pentru a jigni sau supara pe cineva, ci doar pentru a arata tuturor ca daca vrei sa organizezi o astfel de manifestare poti avea surprize din partea celor care vor sa \"ajute\". oricum, mergeti tot inainte, pentru ca pana la urma poti sa-ti dovedesti \"frienzii\"
Multzam de incurajari shi va ashtept la cursa. Dau eu palinka !!!
party service is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 17:11   #10
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

In sfarsit o cursa si in Baia Mare . Eu cred ca vin . Sper sa iasa ceva frumos . Aaa , si inca ceva , stie cineva cat costa intrarea ?
Calindcm is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 17:17   #11
party service

Stage 1
 
party service's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default

IN BAIA MARE INTRAREA SPECTATORILOR E LIBERA, ADIKA GRATIS. ADIKA DIN PARTEA CASEI
party service is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 17:21   #12
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

That was really fast man !!!
Super , eu cred ca vin . Thanks .
Calindcm is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 17:25   #13
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

lol , esti nebun ? ... ai curse la u in orash si \"crezi\" ca vii ? DU-TE frate .. nush cand o sa mai ai ocazia succes
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 17:26   #14
party service

Stage 1
 
party service's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default

THEY CALL ME
\"QUICKLEY\"
party service is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 18:34   #15
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

Ufff ce rau imi pare ca nu s-a anuntat mai devreme..
E si distanta mare....
Oricum sper ca va fi show..astept pozele si filmuletzele
Bafta !
tng is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -