Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-04, 03:26   #31
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

Si daca vreti sa o vedeti atasez si eu medalia.Grig esti tare man!!!Felicitari!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	imag0053.jpg
Views:	289
Size:	60.0 KB
ID:	9227  
mikey is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 10:56   #32
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

pare rau ca nu am ajuns, am venit prea tarziu acasa...
din ce am vazut prin poze vreau sa va spun ca la alexandria publicul a fost super!
stateau cuminti pe trotuar, bravo alexandria!!!
__________________
ex. Astra Bertone TURBO
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra 2.0 16v
DnI is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 11:27   #33
synkro

Stage 5
 
synkro's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 968
Default

a fost superb...nu ma asteptam...
mici buni si fete frumoase,indiene tre sa stam de vorba poate iti dau o vizita
synkro is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 14:44   #34
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Ora 16:20
Am ajuns la Alexandria. La Petrom-ul de la intrarea in oras, am scos steagul pe trapa masinii si ne-am continuat drumul. La fel ca acum 3 zile, la Craiova, toata lumea se uita dupa masina. Cred ca multi (sau chiar toti) nu stiau ce se intampla, pentru ca pe steag scrie CRAIOVA - 4TUNING.RO.
Odata ajunsi la \"locul faptei\", politistii de la Rutiera ne-au indrumat sa ocolim 2 strazi pentru a ajunge in partea cealalta a \"pistei\" (care de fapt a fost o strada cu 4 benzi - cate 2 pe sens), dar cu ajutorul lui Sebi (thank you ) am intrat pe pista. In acel moment, lumea striga \"Bine Craiova, bine Craiova!\" <= m-am simtit la fel ca la Craiova - cand am vazut 100 de oameni cu camerele si aparatele in mana - adica in al 9 lea cer

Ora 17:10
Startul a fost cel mai asteptat moment, pentru ca Alexandria nu a mai avut astfel de evenimente (cel putin, nu de asa mare amploare) si... pentru locuitorii Alexandriei n-a fost o asteptare in zadar.

Ca si la Craiova, surprizele au fost nenumarate, adica: Oltcit bate Cielo, Oltcit bate Vectra 2000 (16v sau 6v ), Renault 5 bate Ford Mondeo 2, Opel Kadett (turbo ) bate Volvo T5 si altele...

Ce a impresionat la Alexandria? Publicul, care, chiar daca a fost prezent in numar mic, nu a creat nici un fel de probleme. Intinsi pe 400 m, spectatorii priveau cu o oarecare nelamurire la cerculetele pe care \"ursii\" le-au facut pe strada, exclamand: \"Uite ce face asta la cauciuc!\", \"Mamaaaa! Cum se invarte!\". Desi sunt expresii haioase, nimeni n-a ras. E ca si cum ai rade de un copil care spune: \"Ce buna e acadeaua!\".

Subaru a luat premiul 1 pentru ca a fost cea mai puternica masina, Oltcitul premiul 2 pentru ca a facut cea mai buna impresie (), iar WRC-ul pentru prezenta.

Oricum, cursa de la Alexandria a fost de departe cea mai reusita cursa organizata pana acum de LR & NSL. Nu-mi pare rau ca am batut 300 de km dus-intors, nu-mi pare rau ca mi-am rupt spatele in trapa BMW-ului (ursul pe care am avut steagul), nu-mi pare rau ca am mancat cel mai de *** hamburgher din lume... Sunt fericit pentru ca un prieten de-al meu a castigat locul 2, sunt fericit pentru ca, inca odata, steagul nostru a fost apreciat () si sunt fericit vom veni si la cursa de la Baneasa

Dupa cursa, userii 4tuning au mers la terasa, impreuna cu unii dintre organizatori. Pentru cei de acolo (personalul terasei), sosirea noastra a fost un soc, pentru ca nu cred ca au mai vazut vreodata atat lume la ei pe terasa (nu cred ca au mai venit atat de multi oameni in acelasi timp). Daca la Craiova nu s-a mai facut intalnirea 4tuning, am reusit s-o facem la Alexandria.

Numai bine si o gramada de multumiri pentru Florica

PS: in poza, de la stanga la dreapta, Add|cT, Gabi, un baiat de la NSL (nu-i stiu numele ), Florica, mikey & cecilia (prietena lui Grig, cel care-a luat premiul 2, cu Oltcitul).
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 14:56   #35
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

iar aia de la terasa cred ca nu vazusera de multe ori atatia clienti ca-i auzeam \"frate cata lume\"
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 15:02   #36
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

...cel putin nu au vazut sa vina atatia in acelasi timp
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 15:59   #37
KaiseR

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 89
Default

Cursa a fost cea mai tare. Dar frate, mici aia au fost penibil de naspa.
Nu stiu cum ati putut voi sa ii mancati. erau cruzi - cruzi la mijloc.
In rest super tare.....totul.(mai putin micii)
KaiseR is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 17:18   #38
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Offtopic: ce motor/modificari are Oltcitul ala? Daca va e lene sa scrieti si scrie in alta parte, dati-mi link...si 2, avand in vedere ca terasa s-a umplut, iti dai seama cat de dobitoci sunt unii sa creada ca n-o sa-si scoata niciodata banii din construit un complex cu pista si terase, chiar si un club mic acolo...numai din terasa o sa-si scoata banii...
Ontopic: F frumos, vad ca v-ati distrat, f bine...de ce nu e asha organizare si in alte locuri? Pai va spun eu de ce: publicul din Alexandria e mult, mult mai civilizat, din ce am vazut in poze...
  Reply With Quote
Old 31-08-04, 17:44   #39
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

Good work Grig !! Cine a condus, numai Gric sau si Rica?
Pacat ca am aflat de cursa a 2a zi.. vedeam &eu un public civilizat
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 18:40   #40
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

Astept oltcitul la bucuresti. Sper sa fie mai rapid decat acum.
Sper sa fie gata piesele pentru masina mea pana la urmatoarea cursa,pregatesc ceva . Pe 400 ma face la juma de masina, pe 450 altfel stau lucrurile.
Numai bani si timp sa fac masina sa fie!
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 19:27   #41
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Trance: doar Grig l-a condus. Nu stiu daca Rica i l-a cerut. Probabil i-a placut mai mult sa stea in pom (chiar a stat in pom), decat sa rupa cauciucele Carmen stia de cursa, ca i-am spus duminica noaptea.

SGM: Robert parca te cheama, nu ? Frate, Dacia ta fuge foarte bine, da' ma bucur mai mult pentru Grig. Nu am nimic cu tine (Doamne fereste), da' Grig imi e prieten.

Revenind... Grig a spus-o in mai multe randuri: pe mai mult de 400 m il faci, dar pe 400, te face. Bravo lui si bravo tie, pentru ca aman2 ati scos mult din masini autohtone.

PS: din pacate, Oltcitul nu va fi prezent la Baneasa, pentru ca in acelasi timp este si cursa de la Pitesti (Campionatul National de Raliuri). Promit ca fac \"presiuni\" asupra lui, sa piarda o zi din cursa argesana, ca sa vina la Bucuresti
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 20:29   #42
viviesp

Stage 5
 
viviesp's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,442
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ma insel sau Dacia 34 -SGM a facut Oltcitul la Alexandria?????
viviesp is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 21:11   #43
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

Am inteles ca l-am facut iar dupa linia de finish. Are cutia mai scurta, se duce tare pe rimele trepte, pe urma il ajung si il depasesc.
La baneasa nu o sa se mai intample asa.
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 23:04   #44
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

am spus-o de mai multe ori si o spun si acuma.....pana in 400m te fac, dupa 400m ma faci....si stii de ce? pai daca eu nu mai am cutie....poate daca mai aveam o treapta in altfel stateau lucrurile. Masina e facuta decat pentru demaraj. Cat vrei sa scoti dintr-un motor de 1300 cu un singur carburator? in comparatie cu tine care am impresia ca ai 1600 si mai ai de unde sa scoti niste cai. Oricum daca ceea ce vreau sa ii fac o sa mearga sa fii convins ca o sa vin la Bucuresti si o sa am cu mult mai multi cai si o sa fie oltcit unicat...si o sa vedem atunci, iar daca nu o sa fie gata o sa ma duc la Pitesti la CNR, dar o sa mai avem cu siguranta si altadata ocazia pentru ca nu mi-e rusine nici sa pierd. Nu stiu daca o sa faci asa, dar daca singura modificare pe care vrei sa o faci este sa ii pui 2 carburatoare...te asigur ca nu o sa scoti cu mult mai multi cai putere (asta tzi-o spun din proprie experienta).
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 23:57   #45
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Grig felicitari !

Felicitari si pentru publicul de la cursa si pentru ceilalti participanti !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -