Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-06, 01:39   #136
Cortez

Stage 2
 
Cortez's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 74
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Imi pare rau ca au loc discutii de genu acesta,ceea ce este inevitabil,dar cum a spus si stefan de la suceava(supra), baietii au venit pregatiti si au plecat pregatiti!
Heparule nu o lua in nume de rau, dar limiteaza-te la cat poate masina, cand o sa poata mai mult nu o sa mai fie loc de nici un comentariu!
Referitor la golful 3 gti,te grabesti cu afirmatiile, masina nu este de unde zici tu si cu siguanta nu a costat 4000 de euro, si ptr. linistea ta sufleteasca te anuntz ca nici golful 3 nici astra mea nu au suferit modificari si chiar daca ar fi suferit vreo modificare nu inteleg care ar fi fost problema, ptr asta sunt liniutze, sa aratam care e mai bun modificat sau nu!
__________________
FRATE MASINA FUGE DE TE OMOARAFRATE!!!!
Cortez is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 01:44   #137
Cortez

Stage 2
 
Cortez's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 74
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by c&o_tuning
in primul rand nu mi s-a parut corect acea impartire pe grupe dupa datele inscrise in certificat,poate ar fi fost ceva daca ar fi fost toate reale.parerea mea e ca ,corect ar fi fost sa se specifice si modificarile aduse motorului ,ca nu e tot una o masina stock si una care are cip si aici vreu sa te contrazic la referirea facuta "e ca si cum la un meci de fotbal unii joaca cu crampoane nike care sunt ( sa zicem ) superioare celor adidas"dar nu e tot una sa apara jucatori dopati......a fost de toata mana o faza ce am vazut-o si care m-a facut sa renunt de a participa cu toate ca eram inscris ptr cursa ,cand a fost pus acel bmw e39(seria 5)sa concureze cu acel renault (daca nu ma insel)o fi avand ele motoare de putere apropiate dar ganditi-va cate kg in plus trebuie sa traga acel bmw care e de 2 ori mai mare decat cutiuta aceia,voua vi se pare corect????mie nu . apoi problena a doua e cea a starturilor ,de regula e bine sa fie doua steaguri sau orce alceva sa se vada corect startul.
iar ptr cei care va tot certati aici pe forum ,vreau sa va spun ca ,cursele sunt facute ptr placere nu pentru a crea dispute,incercati sa fiti fair-play ca pana la urma nu ati pierdut cine stie ce grand-prix
Data viitoare organizeaza tu te rog sa vad cum ai sa faci grupele! sau macar scrie tu aici ce grupe ai fi facut tu!
Cortez is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 06:34   #138
c&o_tuning

Stage 5
 
c&o_tuning's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 904
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by Cortez
Data viitoare organizeaza tu te rog sa vad cum ai sa faci grupele! sau macar scrie tu aici ce grupe ai fi facut tu!
se vede ca nici pe departe nu mi-ai inteles ideia,asta e ,fiecare intelege ce vrea........
c&o_tuning is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 08:00   #139
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by MadCow
mai baieti, eu inteleg ca sunteti suparati ca nu ati luat nici o clasa dar la cursele pe 400 m daca vrei sa castigi trebuie sa-ti modifici masina nu sa vii cu ea stock. daca se vor tine curse pe 25 o sa vezi cum A3-u o sa ia bataie si de la 1,4 GTT si de la Golf 4 de 90 Cp ca oamenii aia nu au bagat degeaba banii in motor. din pacate pt tine (A3) golful de iasi nu are inca nici o modificare (dar e posibil sa le faca pana la cursa) si o sa vezi atunci distractie.
pt bogdan_kwx - Hollysoul a fost dar si-a luat bataie de la Astra in prima cursa (ca de obicei a "avut probleme la masina" catalizatorul infundat, mergeau doar 20 valve din 24 etc)
PS: ganditi-va ca unele masini au mers la 60-70 % din capacitate pt ca nu erau adversari.
Bafta la tuning!
Exact bravo uite ai crescut in ochii mei .... eu am masina stock ... dar pana pe 25 va zic nu o sa mai fie stock ... si daca o sa fie nu o sa particip ... asa ma enervez si bag si eu bani in ea ... fain
Dar macar sa nu spuna ca nu o facut nimik la ea ca toti spun asha .... iasi cu suceava ar trebui sa fie prieteni buni nu dusmani ... sau se rezboiasca .... tin sa precizez ca o fost prima cursa a mea ...
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 08:01   #140
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by Lucian
Heparu ... te dai si cu o Nova ?
Mai ashteapta si tu un pic ... a ta o stiu e modificata rau ... deci wait ... sa mai fac si eu ceva pe acolo ...
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 08:57   #141
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by heparu_boy
auzi ... te rog nu imi zi din astea
... eu iti fac un dyno vrei ? sa vedem cati cai ai ?
esti fixist mai omule .. nu e vb de masina pe care o stii tu stai linistit.

Quote:
Originally Posted by heparu_boy
frate tu vad ca nu ai nici o treaba la capitolul audi ...
1. daca era S3 era in 2 usi
2. daca era S3 era in grupa f-g nici de cum in D nu avea 150 de cai ..
3. aspectul pe care il dezvolta un S3.... este altul ceasuri scaune ... etc
4. am ridicat capota si sa vazut clar ca este 1.8T 20V turbo ...
si cam astea ar fi cele minore .... Am uitat sa precizez ... la inceput de cursa ca cred ca asha trebuia ... sa scriu pe masina ... nu ma gandeam ca o sa castig datorita faptului ... ca place de presiune este dusa si cu discu de ambreiaj ... si nu imi intra a-2 a la timp ...
mai omule crezi ca a stat cineva sa fie atent in cate usi e masina ta ? sau sa vada ceasurile d epe bord si scaunele .. hai sa fim seriosi ... apropo schimba stema S3 data viitoare cu una "Dacia Break" ptr ca vad ca ne consideri cam prosti si o'm credea tura viitoare ca e dacie.

in loc sa fiti multumiti ca ati avut parte de un spectacol adevarat voi va certati, au fost in jur de 25 de masini din Iasi, ceea ce inseamna mult de tot. Nu cred ca au mai fost asemenea deplasiri intr-un numar asa de mare.

Apropos .. Heparule masina aia ar trebui sa rupa si sa manance asfaltul ... pacat ca o conduci tu oricum felicitari ptr masina.

acestea fiind spuse haideti sa ne concentram asupra sesiunii ( unii si asupra BAC-ului ) ca dupa sa fim relaxati si sa ne indreptam privirile si masinile spre cursa de pe 25 iunie
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 09:40   #142
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Gata ma.

Heparu, ai luat bataie, nu este un capat de lume. Ai timp sa castigi, a fost doar prima ta cursa. De asemenea, nu este vina lor ca la start patinai de inebuneai. Ai timp sa repari greselile astea.

Ne intindem de cateva pagini la o discutie care nu isi are rostul. Ai timp sa recuperezi.

De asemenea, o cursa de acceleratie inseamna masini modificate, si atata timp cat nu o sa avem un dyno mobil si timpul necesar pentru a verifica fiecare masina, asta este situatia. Normal ca fiecare incearca sa creasca cum poate puterea motorului. Si eu voi face la fel. Si eu voi schimba ceva setari la masina.

Nu tin minte ca anul trecut sa fi facut atata scandal cand mi-am luat-o cu Fiatul de la GTI. Asta este. Nu putea masina, am vandut-o si mi-am luat altceva.

Vreau sa intelegeti ca aici este vorba si de placerea de a te da. Normal, este mai bine cand castigi, dar nu uita si placerea din timpul cursei. Eu sincer vin pentru placerea de a ma da. Accept pe oricine ca si concurent, chiar daca iau bataie chiar daca nu.

Va rog frumos incetati discutiile astea inutile.
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 10:28   #143
Anutei Victor

Stock
 
Anutei Victor's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 8
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Cursa de pe 25 Iunie unde va fi?(scz dar nu stiu) trebuia sa vin si eu la suceava dar nuh am ajuns din pacate.. parerea mea cum ar fi trebuit sa se faca grupe sa facut bine dar trebuia sa se tina cont de:Nu stiu sa va spun exact dar am vazut tot la o cursa de pe 4 tuning. de ex daca are turbo si nu e trecut in certificat ca motor turbo ii adaugam 50% cai din caii care ii are masina asa si al cipuri vreo 10% la filtre nos etc.. ZBAY
Anutei Victor is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 10:36   #144
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Daca ar fi sa ma agit sau sa ma supar ca Heparu la cate batai am luat pana am invatat sa plec ... nu as mai fi venit la Suceava . Inveti din fiecare cursa daca vrei ... esti mai bun a doua oara , dar nu iti critica adversaru . A fost frumos dar nu stricati totu prin critici idioate de a doua zi . Vom veni
si pe 25 si va vom da ocazia la o revansa ... asa ca in loc sa va suparati luati si schimbati pe la masina ce e stricat ca sa fiti mai multumiti data viitoare , sau chiar mai bine imbunatatiti ceva pe la masini .
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 10:39   #145
Anutei Victor

Stock
 
Anutei Victor's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 8
Smile Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

ok de ne vedem la suceava tot pe aeroport pe 25 iunie nuh?. eu zic ca asa ar fi fost mai corect fata de toti. organizatorii stiu mai bine....
Anutei Victor is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 10:55   #146
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Victor, cursa va fi tot pe aeroport.
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 11:55   #147
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

tu diii airpooort...
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 12:00   #148
Tiger

Stage 2
 
Tiger's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 25
Smile Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by IS 18 BOG
1.9 TDi - 101 CP
+ un chip acolo...110-115 cp
Tiger is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 12:20   #149
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

daca s-ar incepe o cursa mai devreme..pe la 8 asa,s-ar face cronometrari pe 400 m...si s-ar face grupele in functie de timpii obtinuti(daca s-ar incerca sa se fure la timp,s-ar vedea cate ceva).
sau,daca ar fi cinstiti cu puterea motorului,s-ar imparti C.P./kg masina si ar fi o lupta stransa si cinstita.
ca dupa certificat,vine unu care-l stiu cu ceferticat de 1.6-90 C.P. si el sub capota are ditai Coswothu' de 2.9- 200 C.P.
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 12:30   #150
Anutei Victor

Stock
 
Anutei Victor's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 8
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by Yonut21
Victor, cursa va fi tot pe aeroport.


mersi ionutz voi veni cu Un Opel Manta rosu cu spoilere albe, Abia in august o fac tot de la a la Z ii dedic o luna de reparatii vopsitorit,styling etc. tot. pana atunci nuh bag nici un leu asa
.. ne vedem acolo
Anutei Victor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -