Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-09, 17:33   #16
Pinky

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 228
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

eu zic sa nu va mai concentrati la topuri (-le altora) si clasamente, ci dupa performante (-le voastre).
Pinky is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 10:19   #17
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Părerea mea este că, in primul rānd intrebarea din titlu este greşită. Pānă cānd nu este sistem de cronometrare care să arată ET-ul īn formă precisă şi de "necontestat", sau timp de reacţie, viteză la finish şi alte detalii, pānă atunci nu are sens să vorbiţi de astfel de teme.
Pe de altă parte, 997 a fost cea mai rapidă, după ET. Iar dacă un Evo scoate timp la fel de bun, din motor de 1997cm3 după upgrade-uri, este farmecul curselor de accelerare.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 12:32   #18
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

nu se poate afirma ca 997turbo a fost cea mai puternica masina, dar cea mai rapita a fost cu siguranta.masina face 11.2 timp efectiv pe pista masurat in Ungaria la KOE2009(aici nu este inclus si timpul de reactie).din acest punct de vedere(timpul efectiv pe 402m) nu cred ca evo se apropie de 997turbo.la Tulcea timpii obtinuti au fost cu tot cu timpul de reactie al soferului,de aceea nu a fost o diferenta foarte mare intre masini.eu cred ca din 10 curse evo nu castiga nici una!excludem aici greseli de sofat(ratarea unei trepte).
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 09:50   #19
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
A ratat treapta a 2-a si nu a mai continuat. Se poate spune ca a pierdut, daca asta incalzeste pe cineva. In prima mansa castigator a fost clar porsche-le. Titlul topicului era legat de care ar fi fost cea mai rapida masina participanta la editia asta , asta bine-nteles functie de timpii inregistrati.
Vin cu o precizare: poate ca nu a fost cea mai puternica, nu intotdeauna cea mai puternica masina are si cel mai bun timp.
porschele nu are cutie gen smg/dsg .. samd ? adica padele la volan ?
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 10:23   #20
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
porschele nu are cutie gen smg/dsg .. samd ? adica padele la volan ?
nu, este manual
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 15:40   #21
km_45

Stage 2
 
km_45's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 45
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
nu se poate afirma ca 997turbo a fost cea mai puternica masina, dar cea mai rapita a fost cu siguranta.masina face 11.2 timp efectiv pe pista masurat in Ungaria la KOE2009(aici nu este inclus si timpul de reactie).din acest punct de vedere(timpul efectiv pe 402m) nu cred ca evo se apropie de 997turbo.la Tulcea timpii obtinuti au fost cu tot cu timpul de reactie al soferului,de aceea nu a fost o diferenta foarte mare intre masini.eu cred ca din 10 curse evo nu castiga nici una!excludem aici greseli de sofat(ratarea unei trepte).
Asta e parerea ta cu 10 curse evo nu castiga niciuna......poate o sa fie si o cursa decisiva.Asa a zis lumea si cu RS6 vs Evo la braila....cand a luat-o Evo.

Dar a 2 a seara la bucuresti a fost 3-0 pentru Evo.
km_45 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 17:10   #22
cEaska

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 472
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
deci se pare ca cele mai rapide masini nu sint facute de celebrii tuneri de la noi ci de niste baieti in garajul din spatele blocului gen wpp sau prin alte tari.evo 8 are mai multa harti si functie de ce selelcteaza.....AR FI CURIOS SA STIM TIMPUL IN CURSA CU PORSCHE SI CEL MAI BUN TIMP AL PORSCHE DESI MAI SUNT SI ALTI FACTORI CE INTERVIN AICI.
si cind ma gindesc ca bmw mom merge pe elecronica de serie, sa vedem ce se va intimpla cind scoate wpp masina lui pe strada.........amar integralelor.
parerea mea ca sa nu mai existe atitea dispute intre tunneri sa isi desemneze fiecare masina care ii reprezintasau sa isi faca propria masina pt acest gen de comp 402 m si atunci rezultatele o sa stabileasca ordinea si nu folmule , teorii si dynouri
Esti sigur ca e electronica de serie ?
cEaska is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 22:12   #23
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by km_45 View Post
Asta e parerea ta cu 10 curse evo nu castiga niciuna......poate o sa fie si o cursa decisiva.Asa a zis lumea si cu RS6 vs Evo la braila....cand a luat-o Evo.

Dar a 2 a seara la bucuresti a fost 3-0 pentru Evo.
nu este parerea mea.este realitatea pura.997turbo alb este manual si poate sa mai rateze cate o treapta, dar cel rosu este automat si sigur nu pierde nici o cursa.singurul EVO din Romania care se poate apropia de cele 2 997turbo este cel rosu a lui Jef(masina scoate 11.4-11.5).cel putin pana acum nu am vazut EVO la noi in tara care sa mearga mai tare ca cel al lui Jef.asa ca.....
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 09:23   #24
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
nu este parerea mea.este realitatea pura.997turbo alb este manual si poate sa mai rateze cate o treapta, dar cel rosu este automat si sigur nu pierde nici o cursa.singurul EVO din Romania care se poate apropia de cele 2 997turbo este cel rosu a lui Jef(masina scoate 11.4-11.5).cel putin pana acum nu am vazut EVO la noi in tara care sa mearga mai tare ca cel al lui Jef.asa ca.....
Eu cred ca masina lui Jeff este comparabila cu a lui Radu din pdv motor:


Dar revenind la subiectul topicului cred ca cele mai rapide masini au fost un triunghi de trei.
EVO 8 de culoare argintie, EVO 9 galben si nu in ultimul rand Porschele Turbo.
Asta nu tine cont de ratari, de plecat mai devreme acasa si de altele... vorbeam de masini toate tiiind in zona( +11)-(12)s.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 10:55   #25
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by cEaska View Post
Esti sigur ca e electronica de serie ?

Foarte sigur!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 11:39   #26
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Uite ca-mi scapase si BMW-ul tau tot in zona de top era. Stiam ca pierdusem ceva din vedere.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 22:16   #27
Pinky

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 228
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

evo9 galben facut de RC? Maus adica?
Pinky is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 09:12   #28
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by Pinky View Post
evo9 galben facut de RC? Maus adica?
nici pe departe.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 14:09   #29
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
deci se pare ca cele mai rapide masini nu sint facute de celebrii tuneri de la noi ci de niste baieti in garajul din spatele blocului gen wpp sau prin alte tari.evo 8 are mai multa harti si functie de ce selelcteaza.....AR FI CURIOS SA STIM TIMPUL IN CURSA CU PORSCHE SI CEL MAI BUN TIMP AL PORSCHE DESI MAI SUNT SI ALTI FACTORI CE INTERVIN AICI.
si cind ma gindesc ca bmw mom merge pe elecronica de serie, sa vedem ce se va intimpla cind scoate wpp masina lui pe strada.........amar integralelor.
parerea mea ca sa nu mai existe atitea dispute intre tunneri sa isi desemneze fiecare masina care ii reprezintasau sa isi faca propria masina pt acest gen de comp 402 m si atunci rezultatele o sa stabileasca ordinea si nu folmule , teorii si dynouri
Ca de obicei Bogdan KWX puncteaza unde trebuie si cum trebuie - sa vedem masina lui WPP - si eu zic ca o sa inchida multe guri pe aici pt ca WPP a fost si este genu de om care tace si face................
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 14:33   #30
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cea mai puternica si rapida masina de la tulcea 3

E o mare aberatie sa vorbim de masini care nu exista si mai mult nu au fost prezente.
Sau o mare lipsa de respect pt cei care au participat.

Last edited by SEBASTIAN; 13-11-09 at 14:47.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -