Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-08-09, 22:26   #541
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by Vuf_RX8 View Post
Fraza zilei :

"Fi ma puternic. Si dupaia te dai cu mine"

Asa zise castigatorul grupei G
un S3 care a stat pe bara vreo 30 min de frica sa nu cada cu Subarul a lu Elspa si binenteles cu discutii ca acea masina nu este de grupa G. Pana la urma a scapat pe motiv de descalificare a lui Elspa.

Lasa mosule ca decat sa ajungem puternici ca tine mai bine ne lasam de sportul asta.
Hai ma lasa-l acu ce sa-i faci,a fost goana dupa cupa :-j .. n-ai vazut pe fi`su zici ca era cel putin Becali junior,ce fel isi intindea el coatele pe masa si ranjea la cupa
Puii mei ce sa mai zic acu .. sa-mi acorzi revansa )))))))))))))))))))))))
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 16-08-09, 22:26   #542
Golf_Mk1

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 43
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Deci din pacate am avut dreptate ...

Hodorogii aia n-au fost in stare sa stranga 1000 ron sa ia cupe pentru toate grupele ? Vad din poze ca Lamboiu si-a luat adidasi , blugi si tricou nou cu castrol...mai bine lua 2-3 cupe ca oricum de mers la femei nu mai e bun !
Am auzit si eu povestea cu elspa si mi se pare o mare tampenie din 2 puncte de vedere : 1 - daca o masina e la cea mai mare grupa nu tre` sa il obligi pe om sa ridice capota ...pt. ca e la cea mai mare grupa si nu are nimeni din grupa respectiva ce sa comenteze daca are ceva facut la motor . 2 - trebuia descalificat baiatu` ala cu audi . La curse treaba e simpla : te dai cu cine pici la start...pana la urma daca n-ai masina potenta tot acolo ajungi ...adica in coloana pierzatorilor ! La majoritatea curselor se face prostia asta : eu nu ma dau cu x .... nu te dai ? Du-te acasa ! E foarte simplu , noi am folosit treaba asta de fiecare data si a mers ! Inclusiv data trecuta la Slatina !
Pacat de omu` ala si de masina care o are ! Trebuia sa trosneasca 2-3 pe treaba asta !
Acum ca v-ati dat toti seama de "caracterele" alora 2 ar fi ideal ca la urmatoarele curse ei sa fie organizatori si nevestele lor participante . Macar 2 - 3 curse pana mai lasa ciocu` mic !

Felicitari tuturor participantilor !

P.S. Santos ,daca stiam ca vii ma trezeam si veneam si eu la cursa sa bem cafeaua aia !
P.P.S Kidule, tocmai de tine s-au luat militienii de data asta ? ))) A filmat cineva toata faza ?
Golf_Mk1 is offline  
Old 16-08-09, 22:32   #543
Vuf_RX8

Stage 3
 
Vuf_RX8's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 107
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Data viitoare ar fi frumos si corect sa il refuzam noi in cursa.
Invata sa concurezi corect ca daca ar fi numai gascani dinastia nu am mai avea timp sa ne dam de certuri.
__________________
<<< www.aptuning.ro >>>


Evacuari si admisii custom Inox; Frane; Kituri Turbo; ChipTuning; Body Kituri; Piese Auto; Sisteme Audio,
Vuf_RX8 is offline  
Old 16-08-09, 22:39   #544
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Alex,nush daca sa filmat,dar in schimb e alta filmare mai smechera de la premiere:.o are Horia de la noi(Fanatik - flipper)
kidu2006 is offline  
Old 16-08-09, 22:40   #545
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

slatina
Attached Files
File Type: avi mom-evo.AVI (29.38 MB, 233 views)
File Type: avi vr6(cazan)-ibiza turbo.AVI (19.93 MB, 169 views)
dog99 is offline  
Old 16-08-09, 22:53   #546
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Vreau si eu ceva filme si poze cu Mazda Portocalie .. sau ma rog maronieare cineva?
kidu2006 is offline  
Old 16-08-09, 22:56   #547
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

bai esti nebun , apar si eu in poza cu nebunul cu s3 pusa de dogg99 ... ce fericit era ca avea cupa aia in mana ))) vruia sa imi puna cupa in cap 8-| retard cu ochelari
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 16-08-09, 23:30   #548
SL 63 AK

Stage 5
 
SL 63 AK's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 773
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

baiatu' cu golful vr6(cazan) care esti,sau cine il cunoaste,vreau sa il intreb ceva legat de evacuare,se aude bestial masina stima
SL 63 AK is offline  
Old 16-08-09, 23:41   #549
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by mihai L`amour View Post
r


PS : Cris_sl data viitoare ai grija cu cien te dai ca sa nu cazi iar la mijloc ca acum
succes


te asigur ca nu o sa fie o data viitoare pentru formula asta..
cryssl is offline  
Old 16-08-09, 23:50   #550
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Criss....felicitari ca te-ai zbatut sa yasa bine...tot respect de la bayetzii de la valcea
privat4u2 is offline  
Old 17-08-09, 00:01   #551
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

multumesc..apreciez foarte mult
dar toate laudele si respectul le merita baieti de la craiova & valcea

ne'au ajutat foarte mult si ne'am simtit si foarte bine in compania lor
__________________

Last edited by cryssl; 17-08-09 at 00:10.
cryssl is offline  
Old 17-08-09, 00:40   #552
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Salut baieti, mie personal mi`a placut adica am apucat sa ma dau de mai multe ori m`am dat si singur, m`am dat si cu ibitza, cu cine am putut si eu )
Corrado vs Golf 2 vr6 castiga golful (ca era cineva curios) al meu e stock a lui nu e si tragea grav, respectele mele pt masinuta aia. La fel respect si pt Ibitza de BZ, trage foarte grav si stiam rezultatul de la inceput da asta e ) mi`a dat cam un PECO nu un tir . Sper ca pana in primavara sa reusesc sa`mi pun turbo si atunci vin si eu cu moralul mai ridicat.
Felicitari baietilor mei pt diplome si cupe:

Grupa C locul 2 si 3
Grupa F Locul 2
Grupa G locul 2

Imi cer scuze pt circul de la premiere, nu am crezut ca se poate asa ceva vreodata. Cine a fost acolo stie despre ce vb, cel cu Evo a fost exclus din club pt panarama care a facut`o acolo jumatate de ora dupa ceas. Multumesc baietilor pt aprecieri si ne vedem la urmatoarea cursa
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline  
Old 17-08-09, 00:44   #553
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Smile Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

filmarileeeeee !!!!

Cursa Accelerare Slatina 16 Aug 09 Part1
https://www.youtube.com/watch?v=q3K21SrulKU

Cursa Accelerare Slatina 16 Aug 09 Part2
https://www.youtube.com/watch?v=GDAIFetJ4NE
gigicakent is offline  
Old 17-08-09, 01:11   #554
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Nu`s toate..mai ai?
kidu2006 is offline  
Old 17-08-09, 02:10   #555
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

1.Hai sa va spun cum e treaba cu Subaru de Sibiu din punctul meu de vedere
-a venit de foarte de dimineata in Slatina,cand am ajuns noi de la Craiova la ora 7 era acolo,nu a venit la inscrieri,nu stiu de ce si Badita a zis clar ca nu inscrie la Start pe nimeni,sa vina baietii la Autogara aia sau ce ma-sa e
-Badita l-a inscris IN TIMPUL CONCURSULUI.prima greseala.Cand s-a facut circul acolo am discutat (discutie amicala si de bun simt) cu cativa dintre cei grei,vechi si cunoscuti pe la curse si toti au fost de parere ca daca tine neaparat baiatul cu Subaru negru sa se dea sportiv dar nu competitional,adica sa se dea la grupa lui (deja se daduse finala la grupa lui) si la libere,dar sa nu conteze pentru grupa.Dupa care a venit baiatu cu Evo rosu de la Valcea si-mi spune ca atunci cand s-a dat cu Subaru la finish Subaru i s-a pus in fata,a dat in frane si cand s-a dat jos din masina a venit la el si i-a zis,citez "Bulangiule,ai furat startul".ori asta e nesimtire curata ca sa nu mai vorbesc de lipsa de fair-play.cineva mi-a aratat filmarea de la start si Subaru avusese o plecare excelenta,dar nu furase nici un start.Iar cand eu i-am spus chestia sugerata de cei cu care am vorbit,respectiv ca n-o sa conteze pentru cupa a binevoit sa-mi replice "bai,tu stii ca eu sunt moderator pe 4tuning?"
ma doare la fel de tare ca e el moderator pe 4tuning la fel cum ma doare cand tai porcu de Craciun sau mielu de Pasti.bine...si el n-a fost atat de gura-mare si cu scandal cum a fost un purtator de cuvant de-al lui,motociclist care era mai vehement si lovit in amorul propriu decat cel pe care-l "reprezenta".I-am zis lu' Badita sa-i dea banii inapoi.nici asa n-a fost bine.ca el nu vrea banii inapoi.ca el a cheltuit milioane pe benzina de la Sibiu si nu stiu ce.
2.o chestie la care am ramas profund dezamagit a fost ...caricatura aia de festivitate de premiere,in care s-a tziganit toata lumea mai rau ca la usa cortului
unii chiar nu stiu decat de orgolii si fumuri.bine,poate eu vorbesc acum din punctul de vedere al omului care n-a bagat mii sau zeci de mii intr-o masina s-o faca competitiva si nici n-a platit inscrierea de 100 de ron dar consider ca pana la urma suntem oameni,nu animale sa ne tavalim prin noroi ca porcii pentru o foaie de hartie,ca intelesei ca nu erau decat 3 cupe.
3.imi pare rau pentru bulibaseala de la "libere" si faptul ca au fost admise masini care nu platisera inscrierea ...chiar bagate pe shustache ba ca ala e din partea sponsorului,ba ca ala se da cu Badita si etc
4.imi pare rau ca dupa festivitatea de premiere multi se sucira si nu mai venira la Craiova pe aeroport,dar aeroportul e acolo si noi facem treaba in fiecare joi seara dupa ora 10
la atata ma pot gandi deocamdata ...daca mai apare ceva pe parcurs o sa ma exprim
P.S. Greule....sa-mi dai un pm cu numaru' tau de telefon
P.P.S. Cryssl imi pare bine ca a iesit bine,mersi pentru vorbele bune si va asteptam la noi.Tu esti un tip super ok si intotdeauna o sa te ajut cand o sa fie nevoie
__________________
muČ

Last edited by sharpe; 17-08-09 at 02:30.
sharpe is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -