Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-09, 20:58   #166
claus_subaru

Stage 1
 
claus_subaru's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 17
Default Re: Participare / FinaleCursa accelerare 402m Slatina

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Va transmit si eu in fisier atasat, lista participantilor si rezultatele finale.
- Vreu sa multumesc mult de tot concurentilor pentru modul exemplar in care s-au comportat pe pista si pe traseul de intoarcere (deschis circulatiei publice)
- Vreu sa le multumesc motociclistilor, care au dat culoare spectacolului nostru si sper, sa ma contacteze si pentru alte manifestari.
- Nu in ultimul rand, vreau sa-i multumesc d.rei POPESCU CRISTINA din Craiova, care a "spart ghiata" in zona noastra, fiind primul concurent feminin ce intra in "ringul batausilor"
Cred ca este cea mai buna dovada pentru toti cei care ne inconjoara ca:
noi vrem o competitie - spectacol .. nu circ
Desigur sunt 100% deacord cu multumirile adresate de dl.Badita, autoritatilor locale, fara de care noi nu am fi avut acest "subiect de discutii".

Sa speram ca ne vom revedea cat mai curand (va asigur ca mi-am notat toate observatiile voastre, de care am sa tin cont in viitor - oricum astpt in continuare sugestii de la voi)
ms pt fisierul atasat.
claus_subaru is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 21:00   #167
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

gata..pana maine sper sa am si filmele incarcate
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	81.jpg
Views:	105
Size:	2.31 MB
ID:	895560   Click image for larger version

Name:	82.jpg
Views:	84
Size:	2.32 MB
ID:	895561   Click image for larger version

Name:	83.jpg
Views:	107
Size:	2.30 MB
ID:	895562  

Click image for larger version

Name:	84.jpg
Views:	91
Size:	2.30 MB
ID:	895563   Click image for larger version

Name:	85.jpg
Views:	89
Size:	2.29 MB
ID:	895564   Click image for larger version

Name:	86.jpg
Views:	85
Size:	2.54 MB
ID:	895565  

Click image for larger version

Name:	87.jpg
Views:	106
Size:	2.37 MB
ID:	895566   Click image for larger version

Name:	88.jpg
Views:	97
Size:	2.36 MB
ID:	895567   Click image for larger version

Name:	89.jpg
Views:	83
Size:	2.40 MB
ID:	895568  

Click image for larger version

Name:	90.jpg
Views:	93
Size:	2.39 MB
ID:	895569   Click image for larger version

Name:	91.jpg
Views:	78
Size:	2.43 MB
ID:	895570   Click image for larger version

Name:	92.jpg
Views:	92
Size:	2.40 MB
ID:	895571  

Click image for larger version

Name:	93.jpg
Views:	93
Size:	2.38 MB
ID:	895572   Click image for larger version

Name:	94.jpg
Views:	131
Size:	2.39 MB
ID:	895573   Click image for larger version

Name:	95.jpg
Views:	92
Size:	2.43 MB
ID:	895574  

Click image for larger version

Name:	96.jpg
Views:	94
Size:	2.41 MB
ID:	895575   Click image for larger version

Name:	97.jpg
Views:	108
Size:	2.36 MB
ID:	895576   Click image for larger version

Name:	98.jpg
Views:	83
Size:	2.33 MB
ID:	895577  

Click image for larger version

Name:	99.jpg
Views:	82
Size:	2.34 MB
ID:	895578  
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 23:15   #168
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Thumbs up Re: Cursa accelerare 402m Slatina

frumos la premiere, naspa ca am fost stropit de sampanie
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 06:41   #169
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Un numar de participanti la VTM respectiv accelerare se poate da, in mod oficial? Au fost si "libere"?
Mai FRATILOR, dar voi nu deschideti ca sa cititi si documentele atasate?
Am postat la ambele curse LISTA PARTICIPANTILOR - prma coloana este nr.crt... "ultimul nr. = total inscrisi oficial" (la VTM - Clasamentul General)

La libere au intrat pe pista mult mai multi concurenti (evident fraudulos - tot prin inselatorie si minciuna),
pentru ca starterul nu a cunoscut lista oficiala - decat intrarea motociclistilor si nici nu a vrut sa fragmenteze cursa.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 07:37   #170
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

"Frate-miu", in fisierul denumit PREMIERE_ACCELERARE_LINIUTE nu exista decat 7 nume. Cum ala este singurul fisier post-cursa afisat... eu pe ala l-am citit. Daca stiam ceva, nu mai intrebam.

Legat de frauda, nu e bine ce s-a intamplat. Acei oameni nu au semnat niciun act, nu si-au declinat nicio raspundere, nu au fost verificati, deci, organizatorii ar fi raspuns pentru orice eveniment din partea lor, chiar si contravaloarea unor reparatii minore produse de o mica tamponare. Daca starterul nu a cunoscut lista oficiala, organizatorii ar fi trebuit sa i-o aduca la cunostinta sau sa trieze pilotii inainte de aliniere.
Ce s-a intamplat a fost din cauza combinarii traseului blocat cu intoarcerile prin drum public. Isi imagineaza cineva cum ar fi fost daca erau macar toti cei 80 de concurenti la start? De aceea am si intrebat de nr. lor final. Este cea mai slab populata cursa de care am auzit, cu maxim 5 masini pe grupa ca medie si 3 curse ca sa iesi invingator. Un plus pentru public si initiativa insa de acum incolo incepe greul. Va urez multa bafta!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 08:09   #171
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

Sincer....si pe mine m-a uimit numarul spectatorilor....ma asteptam la cateva grupuri razletze....dar ma bucur ca nu am avut dreptate.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 08:09   #172
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

Dragos hai sa nu fim carcotasi te rog..
Oricat de slab populata a fost aceasta cursa a iesit nemaipomenit de bine nu avem nimic de reprosat noi cei care am fost...nu stiu de ce comenteaza altii care nu au fost..

Prefer sa am 10 masini pe grupa si sa mearga totul brici decat sa am 50 si sa iasa un haos total...

La Slatina s-a dat toata lumea au fost si libere pana ne-am saturat organizarea a fost exemplara, totul a fost la superlativ...Hai sa inchidem topicul ca vad ca se incing spiritele si e pacat..

O zi buna va doresc.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 11:25   #173
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default

DragosT eu sunt de vina, pentru ca nu am verificat fisierul atasat (de...eu nu am desteritatea voastra in ale IT-ului)
Imi repar gresala si atasez fisierul corect cu lista de participare si toti premiantii - pentru ca am avut si o fata care "s-a dat in cursa" si deci trebuie popularizata, mai ales ca pentru noi a fost o premiera si in plus este prietena starterului Alex Ghita de la Ghost Racing Team - Craiova (la liniute nu poate fi acuzat ca a "favorizat startul".
Cat priveste inchisul topicului, sunt de acord, nu inainte de a va multimi din tot sufletul pentru modul in care ati raspuns invitatiei noastre si v-ati comportat in timpul cursei si in afara ei.
Iar pentru mine a fost un esperiment extraordinar, pentru ca este pentru prima data cand postez pe un forum - deaceea si multele "stangacii".
Sa ne vedem cu bine cat mai curand posibil (si astept sugestii pentru organizarea curselor, dar mai ales pentru modul si unde este mai bine sa le anuntam).
Attached Files
File Type: doc ACCELERARE 402 m SLATINA.doc (89.0 KB, 63 views)

Last edited by Gabi; 29-04-09 at 11:31.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 11:55   #174
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

FIlmare Curse accelerare Slatina Partea a I A

FIlmare Curse accelerare Slatina Partea a II A


FIlmare Curse accelerare Slatina Partea a III A

Last edited by cryssl; 29-04-09 at 19:01.
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 15:11   #175
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

Nu sunt carcotas, doar pivesc realitatea cu toate aspectele ei. De ce sa mai treaca organizatorii pe acolo pe unde au avut nenorocul sa o faca inainte altii si sa nu priceapa cate una alta din experientele lor. Nu au ce invata din greseli, pentru ca nu au fost, pentru ca nimeni si nimic nu le-a pus probleme. Asta spuneam. Si mai reiese ceva. Ca atunci cand sunt putine masini si publicul este civilizat (oare de ce?) si toata lumea are timp sa participe pe saturate si conform celor anuntate (nu schimbari de ultimul moment). Partea proasta este ca, oricat ar vrea un concurent de grupa G de ex, nu se poate da de 10 ori pentru ca nu are cu cine. E vorba de concurenta si de "greutatea" premiului obtinut.
Eu am zis ca ideea cu revenirea pe un drum public nu este buna si daca la 35 de masini tot s-au strecurat "ilegalisti", ce s-ar fi intamplat daca erau mai multi participanti + spectatorii veniti cu ei? Aceasta cursa este un succes pentru ca da curaj pe viitor organizatorilor. Chiar daca as fi fost la Slatina cred ca aceleasi lucruri vedeam. Public ok, traseu ok, masini ne-ok. Inca o data urez bafta pe viitor organizatorilor!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 19:26   #176
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

Doua cuvinte de multumire, pentru cei care nu s-au vazut pe pistele de concurs, dar fara de care aceste manifestatii nu ar fi putut avea loc:
In primul rand pentru "DIRECTORUL TEHNIC" din umbra stafului nostru, dl. ing. Adrian Teodorescu din Craiova, care ne-a asigurat toata recuzita de concurs (panouri semnalizare, fanioane, cronometre, statii emisie-receptie, etc. ...) iar in curse: Cronometror 1 - SOSIRE la VTM si Comisar regrupare START, la accelerare (cel care a dat biletelele stampilate invingatorilor) .
Apoi, de aceeasi importanta sposorilor:
Rusoil Dl Ilie Rusu
AutoGab
Romtimex dl Marian Taifas
Deck

Si nu in ultimul rand autoritatilor locale fara de care aceste 2 curse nu ar fi fost posibile
__________________
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 22:31   #177
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

mai pune filme
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 08:16   #178
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cursa accelerare 402m Slatina

sunt toate aici ce am eu de la cel ce filma din partea noastra

Last edited by cryssl; 30-04-09 at 08:19.
cryssl is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -