Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-03-09, 01:28   #571
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Nu am mai citit tot ce s`a postat dupa cursa dar eu sunt cel care a castigat grupa D fara sa se dea...e adevarat fratilor am crezut ca se fac glume proaste...premiul mi l`a ridicat un tovaras....si l`am luat ca sa nu`l arunc....dar nu sunt mandru de el si sunt foarte dezamagit pt ca am stat la coada aia amarata 2 ore pe cand altii se bagau in fata la nesimtire....cel mai tare a fost unu (nu dau nume dar stie el cine) care cand m`am dus si i`am spus frate asta e a 3`a oara cand te dai...imi zice...asa si? Si cineva de langa el...iarasi nu dau nume...zice in apararea lui ca nu a stiut si ca e vina organizatorilor....e vina organizatorilor ca nu l`au luat sa`l educe de cand era mic sa stea ca si ceilalti la coada sa se dea toata lumea...nici mie nu mi`au zis organizatorii nimik si la celelalte 100 de masini care nu s`au dat....dar se pare ca am stat la coada...

e a doua oara consecutiv anu asta cand fac drumuri si pregatiri degeaba, NESIMTIRE LA MAXIM DIN PARTEA UNOR CONCURENTI...SI A ORGANIZATORILOR DE LA START CARE AU LASAT MASINILE SA SE DEA DE MAI MULTE ORI!!!!
Mai zicea cineva ca e bine ce s`a intamplat ca s`au dat masinile care au ceva de spus....frate sunt multi pasionati de curse in tara asta de *** de toate categoriile, nu numai de la 300CP in sus ....daca vrei sa vezi spectacol vine dupa 12 vezi VIP`u si pleci...da noi ceilalti mai mici asa si care nu avem nimik de spus am vrea totusi sa ne dam. In fine mare dezamagire din nou si nu`mi vine sa cred ca am castigat locul 1 in grupa D pe cand eu m`am dat decat la recunoastere. Apropo...timpul meu a fost 12 ) cu un corrado vr6 stock....sunt tare
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro

Last edited by Kaluvr6; 29-03-09 at 01:30.
Kaluvr6 is offline  
Old 29-03-09, 01:52   #572
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Mda!!
Respect masinile de la Anonymus...foarte performante si frumoase..nimic de zis! Dar atitudinea voastra si a inca catorva lasa de dorit din punctul meu de vedere! Probabil va incalzeste sa va zica lumea NR1....ok...sunteti nr1 ...asta va face mai civilizati si diplomati in unele afirmatii...parerea mea ca nu! ba din contra.
Baiatul cu RS6 zicea ceva de genu ca participa de mult timp la curse...si asta i-ar da lui dreptul sa se dea cand vrea....incredibil! L-as intreba daca ar mai zice la fel cu o masina de grupa a1! )) Altcineva spunea ca au avut prioritatea cei din cluburile gen anonymus si midnigt!
Surpriza...eu sunt la Midnight si nu m-am dat...si mai sunt inca 2 de care stiu 100% ca nu sau dat....deci te-ai inselat! Nu am nimic de zis...am venit cu o masina de grupa a1 ..la care saptamana asta m-am chinuit sa o usurez, sa fac rost de cauciucuri, sa ii schimb filtre si ulei....pt ziua de sambata...si asta nu e nimic pe langa nerabdarea de a participa! Nu m-am dat...dar in schimb nu am vazut nici o liniuta...ca am stat ca fraierii in spate!
E normal ca masinile tari sa se dea ...as fi vrut macar sa le vad si eu!
Pasiunea e la fel,poate si mai mare si la 75 cp! Ma intreb cum s-ar simti baietii cu masini tari sa fi fost in locul meu....tot ce doream era sa ma fi dat si eu odata si eram fericit! Ne ducem la curse dintr-o pasiune...asta ar trebui sa intelega uni dintre voi...sa se gandeasca la faptul ca poate unii nu isi permit....dar asta nu ii opreste sa numai doarma noaptea inainte de curse, sa nu mai aiba emotiile de la start, sa numai viseze si sa nu isi urmeze aceasta pasiune...ganditi-va ca nu toti suntem norocosi! Putin respect era bine venit......cand se intoarceau a 3-a oara de la start si vedeau pe fetele celor care nu sau dat un sentiment de furie,neputinta si multe alte....nu le punea un semn de intrebare? din cate am vazut nu...pt ca ei se straduiau sa se mai dea odata....dupa ce aruncau o privire de genu....iaute saraciile cum asteapta! Nu transformati si cursele intr o ambianta gen MALL.....
Pacat de masina care nu are un OM in ea!
Cat despre organizare.......NO COMMENT...sa numai zic ca eu venisem mai mult pt indemanare!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!

Last edited by DjRainManFast; 29-03-09 at 01:58.
DjRainManFast is offline  
Old 29-03-09, 02:33   #573
cami19ro

Stage 3
 
cami19ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 120
Member of:
[4Rally]
[Accelarate Club]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Deci pana la urma tot Sibiul ramane nr .1
cami19ro is offline  
Old 29-03-09, 07:18   #574
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

pana la urma ce a fost a fost.
macar sa puna aici timpii tuturor concurentilor si filmuletzurili
Nemilosu is offline  
Old 29-03-09, 08:26   #575
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

ce nr 1 ma ) am mai vazut eu suferinte din astea la mare de 1 mai cand au fost libere ...
nu vrei sa stii cum e sa bati drumu pana acolo si sa platesti taxa si sa te dai doar 1data.
iar ceilalti care sunt de unde se da ora exacta s-au dat de n'shpe mii de ori plus ca nu au platit taxa de inscriere. bau ... ia de aici.
__________________
Honda
shadowro is offline  
Old 29-03-09, 09:01   #576
Staticyoo

Stage 3
 
Staticyoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 134
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

nu se poate compara Anonymus nicodata dar niciodata cu Midnight poate mi am pus cativa in cap..dar nu asa se fac liniutele cu favorisme ca e la " mine acasa frate si na sunt smeker ce p*m "
e mai greu pana sa ajunga craiova si pitestiu la zona bucuresti cam in orice....nu am treaba cu bucurestiu eu sutn din tg jiu dar peste tot pe unde am fost ..baietii din bucuresti sunt Nr 1...cam in toate domenile ... vine omu de la cateva suted e km muncste pana crpa sa si faca masinas a vina sa se uite cum se dau unii de cateva ori ca de e smekerie...
pacat...... Clujul a fost ceva frumos..restu organizari ca in spatele blocului ...si inca o data .... 4 tuning day ca acolo e mama lor
bafta multa Midnight ....

Last edited by Staticyoo; 29-03-09 at 09:04.
Staticyoo is offline  
Old 29-03-09, 09:20   #577
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
Nu am mai citit tot ce s`a postat dupa cursa dar eu sunt cel care a castigat grupa D fara sa se dea...e adevarat fratilor am crezut ca se fac glume proaste...premiul mi l`a ridicat un tovaras....si l`am luat ca sa nu`l arunc....dar nu sunt mandru de el si sunt foarte dezamagit pt ca am stat la coada aia amarata 2 ore pe cand altii se bagau in fata la nesimtire....cel mai tare a fost unu (nu dau nume dar stie el cine) care cand m`am dus si i`am spus frate asta e a 3`a oara cand te dai...imi zice...asa si? Si cineva de langa el...iarasi nu dau nume...zice in apararea lui ca nu a stiut si ca e vina organizatorilor....e vina organizatorilor ca nu l`au luat sa`l educe de cand era mic sa stea ca si ceilalti la coada sa se dea toata lumea...nici mie nu mi`au zis organizatorii nimik si la celelalte 100 de masini care nu s`au dat....dar se pare ca am stat la coada...

e a doua oara consecutiv anu asta cand fac drumuri si pregatiri degeaba, NESIMTIRE LA MAXIM DIN PARTEA UNOR CONCURENTI...SI A ORGANIZATORILOR DE LA START CARE AU LASAT MASINILE SA SE DEA DE MAI MULTE ORI!!!!
Mai zicea cineva ca e bine ce s`a intamplat ca s`au dat masinile care au ceva de spus....frate sunt multi pasionati de curse in tara asta de *** de toate categoriile, nu numai de la 300CP in sus ....daca vrei sa vezi spectacol vine dupa 12 vezi VIP`u si pleci...da noi ceilalti mai mici asa si care nu avem nimik de spus am vrea totusi sa ne dam. In fine mare dezamagire din nou si nu`mi vine sa cred ca am castigat locul 1 in grupa D pe cand eu m`am dat decat la recunoastere. Apropo...timpul meu a fost 12 ) cu un corrado vr6 stock....sunt tare
Cum adik ai luat cupa fara sa te dai ? Tu vb serios ????
Lucian is offline  
Old 29-03-09, 10:03   #578
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

momentan nu am poze...dar cum le scot dp camera le voi urca aici....pana atunci rog pe cei care au poze...vreau si eu cu yaris-ul rosu,vectra cu dungi pe caroserie si 200sx rosu. multumesc
__________________
Reducere pentru membrii 4tuning - 10%
doar cu acest cod : JHAGRIASG
Acest cod se va introduce in pagina de comanda...in josul paginii.
Atentie! acest cod nu va merge introdus pana nu va autentificati pe site!!
OpReA is offline  
Old 29-03-09, 10:08   #579
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by VladGti View Post
iiiiiiiiitaaaaa! pai mi se pare normal sa se dea de mai multe ori masinile care au ce arata gen rs6, evo ix, evo x, czr-u, subaru sti si care s-or mai fi dat. si eu am stat ca si voi la coada si am asteptat si nu mai sar de cur in sus, aceeasi bani i-am dat si eu, aceeasi nervi i-am tocat si eu, tot in soarele ala am stat si nu mai sunt asa de ofuscat. millivanili se mai si lauda ca a luat cupa dupa ce si-a luat banii inapoi, pai tu din ce categorie mai faci parte???? iar la toba vina e a organizatorului ca el a trecut pe foaie subaru wrx 230 de cai, da daca pe organizatori nu-i duce capu ca subaru e 4x4=16 care-i vina lui????? iar de curse de dacii dizal, papuci pe carbuni si alte raci pe gepele suntem toti satui ca-i vedem in fiecare seara in oras zburdand cu 45 la ora de la semafor. asa ca nu mai suferiti atat
asa ma bagam si eu la o grupa inferioara era frumos?
muncesc oamenii la masini si pe urma vine unu care profita de gresala organizatorilor
daca esti baietasi cu caracter intri la grupa care o meriti
dar la cum spuneti ca organizatorii sunt 100% vinovati ..........
ce putea sa mai faca un organizator cand veneau aceeleasi masini si se umplea parcarea la start,cea de la finish era deja ocupata de cei care isi asteptau randu, deci?
frumos din partea participantiilor era ca dupa cursa sa se duca pana in spate sa astepte la rand nu sa se opreasca in fata, culmea chiar o persoana cu care m-am dat a facut asta dar na e anonymus motorsport
e lumea invidioasa pe voi)
__________________
e30 335 it
Dani_E21 is offline  
Old 29-03-09, 10:29   #580
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

eu unu am fost un simplu privitor, pacat de vremea frumoasa, spectatori multi (chiar daca erau uni mai dusi asa, cred ca in orice oras sunt uni de genu), concurenti multi si organizare de tot rahatu`.
totusi astept sa intre cineva din partea organizatorilor sa n`e dea vreo 2 sau 3 raspunsuri la cateva intrebari...:
unde au fost acei inspectori R.A.R. pe care`i anuntati ??...aia multi....
am inteles ca ptr bani de inscriere nu s-a oferit nicio chitanta nimic,...in buzunarul caruia au intrat??
de ce pana la urma nu au fost respectate grupele??
si nu in ultimu rand cum de`au permis altora sa se dea de foarte multe ori si alti care nu au apucat nicio data?

organizare la pitesti ca si primavara trecuta....de tot rahatu`, mosi aia sa`si scoata nepoti`n parc si sa n`e lase.
__________________

I`Love My Car !!!
Kasp3r is offline  
Old 29-03-09, 10:38   #581
Yoghy_bwc
Skoda Driver

Stage 3
 
Yoghy_bwc's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 153
Member of:
[Black Widow Club]
[SKODA]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
daca tot suferiti de ilegale,ce plm cautati la legale ma black window club si restu , CE CAUTATI? suferiti de ilegale pe forumuri PUBLICE ( = sunteti la pamant rau de tot .. macar atata sa va duca capshoru ala.. ca pe un forum PUBLIC, nu influentezi lumea catre ILEGAL , RAU ... chit ca e mai bine, ramane ilegal.. e chiar atat de greu sa va tineti parerile ptr voi ?)
nu va place la legale ? nu mai veniti ..
Santos... sincer... organizarea nu a fost pe placul concurentilor si in afara de asta citeste si tu mai tot ce scrie la acei membrii care au postat pe forum! Nimeni din BlackWidow Club nu a zis ca sustine ilegalele! Ba din contra, de ceva luni bune am renuntat la ilegale! Daca vre-un fost membru care are la nume xxx-bwc a postat asta nu inseamna neaparat ca este membru bwc. Acele persoane au fost membrii in BlackWidow Club si s-au retras facandu-si alte cluburi neschimbandu-si nick-ul! Ar fi nemaipomenit sa ne vedem intr-o zi sa discutam mai multe! Uita-te la semnatura acelor persoane care posteaza sa vezi ca nu mai sunt membrii blackwidow club + clubul are grup pe 4tuning (ceea ce imi da de banuit ca ar trebui sa scrie la "member of: BlackWidow Club").
__________________
nici o data nu o sa mai fie cum a fost candva... mult haos si distractie ... acum e invidie si teribilism
Yoghy_bwc is offline  
Old 29-03-09, 10:39   #582
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Este prima ta cursa legala??Cum poti sa spui ca organizarea a fost buna?L-ai mania pe D-zeu sa spui asemenea lucru frate si ti-ar cadea o caramida de la Dansul direct in cap!
Ai fost printre masinile aliniate la start?Eu DA si multi de aici,si o spunem clar ca a fost de *** .. poate ai fost in alta parte tu ...
NU nu este prima mea cursa legala

sef eu am comparat cu ce a fost la craiova..am si specificat..si am zis ca ,cursa asta a avut putin mai multe plusuri....acuma fiecare cu parerea lui..nu vreau sa deranjez pe nimeni ..lasand la o parte caramida
__________________
cryssl is offline  
Old 29-03-09, 10:43   #583
Valentyno

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1
Smile Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Baietzi probleme sunt peste tot conteaza dak organizatorul si-a facut temele bine,ma refer si la ceva inevitabil(nr de auto f mare),au fost 3 piloti de raliu kre au venit si au pierdut toata ziua acolo,amintesc k nu erau oricine:Valentin Porcisteanu,Valentin Popa,Bogdan Nastase,au avut de spus toata ziua cate ceva pt k au observat k nu e bine organizat,si-au dat cu parerea si au discutat cu organizatorul sa fak regrupare dupa sectiunea de libere si sa plece masinile pe strada conform circulatiei publice(regulamentar)inapoi la start si asa se puteau da de 5-6 chiar 7 ori toti participanti fara probleme si era nota 10,problema a venit atunci knd au cerut punerea in aplikre deoarece domnu GARCEA din regrupare nu a fost de acord sa ii lase pe strada de park erau masini furate sau nu aveau ITP sau bla,bla,dar astia kre au hainele verzi cu POLITIA RUTIERA sunt mereu de neinteles si mereu au o gandire negativa,in rest loktia are nota 10 si sunt de parere k vina este impartita organizare vs concurenti,app SEBI am auzit multe de u te respect si vreau sa mai aud dar numai favoriza startul de 3 unor concurenti de dragul prieteniei,concurentii au drepturi egale,nu conteaza k se da cu EVO,STI sau SUPER NOVA,si sa privim partea buna kre nu este si sa speram k ceva in Romania se va schimba si dak vreti cu adevarat o schimbare ne vedem la FRAS kre isi face cu adevarat treaba,cel putin isi respecta concurentii ceea ce este important in zilele noastre.Cu stima Valy
Valentyno is offline  
Old 29-03-09, 10:50   #584
87MTX

Stage 5
 
87MTX's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 813
Member of:
[CITROEN]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
Nu am mai citit tot ce s`a postat dupa cursa dar eu sunt cel care a castigat grupa D fara sa se dea...e adevarat fratilor am crezut ca se fac glume proaste...premiul mi l`a ridicat un tovaras....si l`am luat ca sa nu`l arunc....dar nu sunt mandru de el si sunt foarte dezamagit pt ca am stat la coada aia amarata 2 ore pe cand altii se bagau in fata la nesimtire....cel mai tare a fost unu (nu dau nume dar stie el cine) care cand m`am dus si i`am spus frate asta e a 3`a oara cand te dai...imi zice...asa si? Si cineva de langa el...iarasi nu dau nume...zice in apararea lui ca nu a stiut si ca e vina organizatorilor....e vina organizatorilor ca nu l`au luat sa`l educe de cand era mic sa stea ca si ceilalti la coada sa se dea toata lumea...nici mie nu mi`au zis organizatorii nimik si la celelalte 100 de masini care nu s`au dat....dar se pare ca am stat la coada...

e a doua oara consecutiv anu asta cand fac drumuri si pregatiri degeaba, NESIMTIRE LA MAXIM DIN PARTEA UNOR CONCURENTI...SI A ORGANIZATORILOR DE LA START CARE AU LASAT MASINILE SA SE DEA DE MAI MULTE ORI!!!!
Mai zicea cineva ca e bine ce s`a intamplat ca s`au dat masinile care au ceva de spus....frate sunt multi pasionati de curse in tara asta de *** de toate categoriile, nu numai de la 300CP in sus ....daca vrei sa vezi spectacol vine dupa 12 vezi VIP`u si pleci...da noi ceilalti mai mici asa si care nu avem nimik de spus am vrea totusi sa ne dam. In fine mare dezamagire din nou si nu`mi vine sa cred ca am castigat locul 1 in grupa D pe cand eu m`am dat decat la recunoastere. Apropo...timpul meu a fost 12 ) cu un corrado vr6 stock....sunt tare
am impresia ca u te-ai dat cu mine, la incalzire, cu c2-u negru.... si ti-au luat timpul de la incalzire , care au zis ca nu conteaza )
87MTX is offline  
Old 29-03-09, 10:58   #585
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
Nu am mai citit tot ce s`a postat dupa cursa dar eu sunt cel care a castigat grupa D fara sa se dea...e adevarat fratilor am crezut ca se fac glume proaste...premiul mi l`a ridicat un tovaras....si l`am luat ca sa nu`l arunc....dar nu sunt mandru de el si sunt foarte dezamagit pt ca am stat la coada aia amarata 2 ore pe cand altii se bagau in fata la nesimtire....cel mai tare a fost unu (nu dau nume dar stie el cine) care cand m`am dus si i`am spus frate asta e a 3`a oara cand te dai...imi zice...asa si? Si cineva de langa el...iarasi nu dau nume...zice in apararea lui ca nu a stiut si ca e vina organizatorilor....e vina organizatorilor ca nu l`au luat sa`l educe de cand era mic sa stea ca si ceilalti la coada sa se dea toata lumea...nici mie nu mi`au zis organizatorii nimik si la celelalte 100 de masini care nu s`au dat....dar se pare ca am stat la coada...

e a doua oara consecutiv anu asta cand fac drumuri si pregatiri degeaba, NESIMTIRE LA MAXIM DIN PARTEA UNOR CONCURENTI...SI A ORGANIZATORILOR DE LA START CARE AU LASAT MASINILE SA SE DEA DE MAI MULTE ORI!!!!
Mai zicea cineva ca e bine ce s`a intamplat ca s`au dat masinile care au ceva de spus....frate sunt multi pasionati de curse in tara asta de *** de toate categoriile, nu numai de la 300CP in sus ....daca vrei sa vezi spectacol vine dupa 12 vezi VIP`u si pleci...da noi ceilalti mai mici asa si care nu avem nimik de spus am vrea totusi sa ne dam. In fine mare dezamagire din nou si nu`mi vine sa cred ca am castigat locul 1 in grupa D pe cand eu m`am dat decat la recunoastere. Apropo...timpul meu a fost 12 ) cu un corrado vr6 stock....sunt tare
kalule, vezi?daca ai stat la coada ai luat grupa
civilizatia ajuta....hahaha
calibrazor is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -