Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-03-09, 18:40   #466
DjAlcohol
Sun Racers Member

Stage 5
 
DjAlcohol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 316
Member of:
[Sun Racers]
[SEAT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by robisavage View Post
un plus fata de craiova pentru politie care nu mai manca seminte pe margine , cel putin din cate am vazut eu s-au mai straduit, in rest mai nimic, mai frumos pe aeroport la craiova
Si pentru jandarmi care chiar stiau sa vorbeasca frumos si sa explice oamenilor sa stea pe margine.
DjAlcohol is offline  
Old 28-03-09, 18:42   #467
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Am pus si pozele ,sunt la urmatoarea adresa :https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=440
Am descarcat si clipurile dar sunt destul de mari au 1 giga,clipurile sunt urmatoarele:
-Audi RB VS Audi RS4
-M3 Albastru Body VS Audi A6 DUT
-Clio Wiliams Vs Bmw Seria 5
-CZR vs Impreza Negru
-DGH Sv WPP
-EVO ALB Vs Bmw M3 Body
-EVO Albastru Vs CZR
-EVO Albastru VS Bmw 77 DGH
-EVO Albastru vs Evo Rosu
-Pepy Speedster Vs Audi RS6
-VW Sciroco VS VW Golf 5 ROSU
-Vectra turbo 4x4 Vs Impreza Negru
-Volvo S40 Vs Mercedes Rosu Coupe
-Drift

Cei care va regasiti in clipurile de mai sus Ma cautati eventual va las adresa de messenger si vi le trimit sau o sa incec sa le pun aici pe site.

P.S: CZR vezi ca ti-a luat cineva diploma si cupa
aysmen is offline  
Old 28-03-09, 18:46   #468
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Sunt curios unde se ducea lichidul de parbriz la doua dintre masinile Racing Code.
Multe masini tari, prea multe masini inscrise, raportat la spatiul disponibil. Cred ca dupa libere/recunoastere se putea aduce cate o grupa la start si astfel s-ar fi dat toti, cel putin o data. Multe dintre masinile care, la final, se aliniasera la start pentru a doua/treia oara au ajuns de la finish la start fara sa treaca prin spatiul de concurs.
ZerO_CooL is offline  
Old 28-03-09, 18:51   #469
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Sper sa apuc si eu ziua aia cand o sa vin la legala sa ma dau fara sa-mi scrie pe masina Anonymus, Midnight Racers sau alte nr de inmatriculare cunoscute

De ce nu va organizati voi legalele voastre si sa va dati intre voi asa ca sa apucati sa va saturati.
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 18:55   #470
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Organizare de 2lei
Publicul ok(noroc ca au fost jandarmi ca altvel sareau babuinii pe mijlocul soselei) oricum mult mai civilizat decat in alte parti
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 18:56   #471
27 WRC

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 34
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by P.I.G View Post
Sper sa apuc si eu ziua aia cand o sa vin la legala sa ma dau fara sa-mi scrie pe masina Anonymus, Midnight Racers sau alte nr de inmatriculare cunoscute

De ce nu va organizati voi legalele voastre si sa va dati intre voi asa ca sa apucati sa va saturati.
Asta este adevarat,dar organizatorii de ce au lasat sa se intample asa??
De ce i-au lasat sa se dea de mai multe ori ,in timp ce f multi nu s-au dat deloc?
Marele Sebastian ce facea acolo la start?..nu-i cunostea?...nu-i vedea ca s-au dat de mai multe ori?....bleahhhhh
27 WRC is offline  
Old 28-03-09, 19:03   #472
TeCe

Stage 2
 
TeCe's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 31
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

problema sunt oamenii care chiar nu inteleg sa stea la locul lor, fara garduri ca la animale nu se poate...
filme:
https://www.youtube.com/user/teceme
TeCe is offline  
Old 28-03-09, 19:05   #473
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by 27 WRC View Post
Asta este adevarat,dar organizatorii de ce au lasat sa se intample asa??
De ce i-au lasat sa se dea de mai multe ori ,in timp ce f multi nu s-au dat deloc?
Marele Sebastian ce facea acolo la start?..nu-i cunostea?...nu-i vedea ca s-au dat de mai multe ori?....bleahhhhh
Domnul sebastian ii chema la start pe motiv ca unu nu a plecat bine si ca se dau dinou. Domnule sebastian daca eu plecam prost(asta in cazul fericit in care apucam sa ma dau) eram chemat sa reiau cursa???????Nu mai mult ca sigur.La ora 4 fara ceva domnul sebastia o taia pe autostrada cand alti asteptau sa se dea
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 19:05   #474
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by Razvan_MFV View Post
pt spectatori a fost ok
pt participanti nu bag mana-n foc

ce motor are vectra asta fratilor, ca mergea tare rau
tot respectul pt mihai! vectra lui e o bestie! o adevarata racheta!
ph88bas is offline  
Old 28-03-09, 19:09   #475
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

la Craiova TARANII erau pe margine si incomodau desfasurarea cursei, trebuia sa faci slalom printre ei, altii erau prin pomi, la Pitesti TARANII au fost cei care s-au dat de peste 2-3 ori... fara sa inteleaga ca mai sunt si altii care asteapta dupa *uru domniilor lor. daca as inchide ochii la CZR pepy, RS6.... care s-au dat de 2-3 ori dar faceau spectacol ceilalti... rusine...
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline  
Old 28-03-09, 19:09   #476
BiriV
Streetline-CCC Member

Stage 5
 
BiriV's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 350
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Ma intereseaza si pe mine Volvo (eu) vs Mercedes, dgh vs wpp, pepy vs rs6, evo vs czr, vectra vs subaru. YM-ul meu e ca userul de 4t (sau da-mi id-ul tau)
Thanks!

Quote:
Originally Posted by aysmen View Post
Am pus si pozele ,sunt la urmatoarea adresa :https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=440
Am descarcat si clipurile dar sunt destul de mari au 1 giga,clipurile sunt urmatoarele:
-Audi RB VS Audi RS4
-M3 Albastru Body VS Audi A6 DUT
-Clio Wiliams Vs Bmw Seria 5
-CZR vs Impreza Negru
-DGH Sv WPP
-EVO ALB Vs Bmw M3 Body
-EVO Albastru Vs CZR
-EVO Albastru VS Bmw 77 DGH
-EVO Albastru vs Evo Rosu
-Pepy Speedster Vs Audi RS6
-VW Sciroco VS VW Golf 5 ROSU
-Vectra turbo 4x4 Vs Impreza Negru
-Volvo S40 Vs Mercedes Rosu Coupe
-Drift

Cei care va regasiti in clipurile de mai sus Ma cautati eventual va las adresa de messenger si vi le trimit sau o sa incec sa le pun aici pe site.

P.S: CZR vezi ca ti-a luat cineva diploma si cupa
__________________
Un Volvo batranesc ....
BiriV is offline  
Old 28-03-09, 19:15   #477
BiriV
Streetline-CCC Member

Stage 5
 
BiriV's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 350
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Sa nu-l bagam totusi pe CZR la mijloc, care nu stia ca noi restul nu ne dadusem. In momentul in care s-a pus problema, s-a parcat direct si fara obiectii pe dreapta (de fapt era stanga, dar nu e relevant ). Nu am nimic cu nimeni, nu iau apararea nimanui, dar parerea mea este ca macar intre noi ar trebui sa avem un pic de bun-simt si sa nu traga fiecare doar pentru el. Dar deh, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
In rest ... organizare destul de buna, dar se vede clar (ATENTIE pentru urmatoarele curse) ca numarul de masini anul acesta se ridica la ~200/cursa. Trebuie o organizare mult mai stricta, cu mai multi oameni, atat la start cat si la finish. Bine ca am apucat sa ma dau 1 data, macar nu am dat banii degeaba. Una peste alta, peste Craiova dar tot f. departe de perfectiune.
Sa ne revedem cu bine la urmatoarea.
BiriV is offline  
Old 28-03-09, 19:19   #478
cipi

Stage 5
 
cipi's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 411
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by Doc View Post
Si eu am ajuns cu bine acasa. Imi pare rau pentru cei care nu s-au dat deloc dar a fost o debandada totala. Trebuiau sa faca o ruta ocolitoare pentru revenirea la start si totul era ok.

Apropo are cineva idee daca timpii sunt reali?
Timpii sunt corecti, doamna de la sosire prelua de arbitrul FRAS timpii si prin statie primea numarul de concurs al masinii. La sosire se si emite un bon pe hartie cu toti timpii.
cipi is offline  
Old 28-03-09, 19:19   #479
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Sunt curios unde se ducea lichidul de parbriz la doua dintre masinile Racing Code.
oare unde se ducea
ClaudyuNSL is offline  
Old 28-03-09, 19:19   #480
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Numai sunt legalele ce-au fost pe vremuri ! O sa va fie dor de vremurile alea...deja vad ca incetu cu incetu..fiecare legala iese prost ! Pacat... si mai ales pacat ca se fac in Pitesti..Craiova..etc.. insa in alte orase in care nu s-a facut.. nu se incearca! Cu siguranta si celelalte orase in care nu s-au facut legale, ar avea multe de oferit ! .. poate chiar o organizare buna! Repet... PACAT.
__________________

dolb is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -