Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-03-09, 21:31   #91
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Pe mine nu ma intereseaza in mod direct, dar tinand cont ca in aceiasi zi mai sunt 2 curse, dintre care una promovata de 4tuning...
Stiti ca aceste curse se fac in mod normal pe o mila, un sfert sau o optime, un fel de 1000, 400 sau 200 de metri (adica, acestea sunt standardele). Adica nu poti sa te mandresti ca ai batut pe Lyon la fotbal ca s-a jucat pe un teren cu porti de 20 de metri si Banel cum da doar avioane... intelegi tu
Legat de premii, ramaneti uimiti de cat de interesati sunt majoritatea concurentilor de ele.
Incadrarea? LR sau altfel? Taxa cat e?
Parerea mea ca, cu cat mai multe detalii cu atat mai bine pentru voi, in conditiile in care, asa cum am spus, la Sibiu se face pe aeroport de catre Politie (au taxa mare si incadrari ciudate dar ma rog) iar in Ungaria incepe campionatul alora, tot pe aeroport, cu tot tacamaul necesar unei curse adevarate de drag racing.
Cronometrarea: cu foto-celulele de VTM, cronometre digitale, arbitri...?

Va urez bafta multa!
Care sunt cursele alea? la sibiu sunt pe 21 , 21 nu 28, e alegerea fiecaruia unde alege sa mearga. O asaltati pe saraca fata cu multe intrebari....la cateva e si normal ca nu stie raspunsul ca nu tine de competenta ei, rolul ei este altu`. Tot vad ca bati moneda pe distanta de concurs.....am incercat sa iti explic......ce si cum....dar se pare ca astepti o parere avizata. Chiar asa fixist esti? Chiar asa mult conteaza premiile pt tine sau pt baietii de la voi din club? Chiar asa mult conteaza cei 22 de m in minus ? Anul trecut in toamna.....s-a organizat cursa si 99% au fost multumiti. exceptie gto care acuza traseul....si nu mai stiu cine care acuza cronometrarea. e pe 380 de m......nu 402 nu va trebuie timpii astia sa faceti comparatii, plus ca, cronometrarea s-a facut "la mana" ..ce interes au arbitrii sa avantajeze pe unu sau altu`? O sa spuneti ca avantajeaza concurentii de "casa" uite ca nu a fost asa.....locurile 1 obtinute de pitesteni au fost dovedite si la libere, cel putin la grupa b.
sa speram ca o sa se faca rost de un sistem de cronometrare ce lula mea
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 17-03-09, 21:32   #92
catalina_burnei

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 34
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
Poate de data asta,se vor afisa si timpii obtinuti de fiecare participant....ca cei de anul trecut,s-au pierdut pe drum....o cronometrare buna spune multe!!!
cu siguranta!! oricum anul trecut nu s-au pierdut ,ci doar ca din cauza vremii nefavorabile nu am mai pierdut timpul si cu asta,dar cine a intrebat ce timp a obtinut i s-a rsp cu precizie.dar anul acesta va promit ca eu o sa le afisez.
catalina_burnei is offline  
Old 17-03-09, 21:33   #93
Staticyoo

Stage 3
 
Staticyoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 134
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

poze cu traseul are cineva..ceva locatia
Staticyoo is offline  
Old 17-03-09, 21:33   #94
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Grupele vor fi la fel ca data trecuta, cele Legal Racing, sau nu ? Si daca nu, ce sistem de incadrare se va folosi ?
ZerO_CooL is offline  
Old 17-03-09, 21:36   #95
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by Staticyoo View Post
poze cu traseul are cineva..ceva locatia

maine cand ma trezesc ma voi duce sa filmez si sa pozez locatia .
KillerINC is offline  
Old 17-03-09, 21:37   #96
Staticyoo

Stage 3
 
Staticyoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 134
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

asteptam ..mersi de promtitudine
Staticyoo is offline  
Old 17-03-09, 21:39   #97
catalina_burnei

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 34
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Grupele vor fi la fel ca data trecuta, cele Legal Racing, sau nu ? Si daca nu, ce sistem de incadrare se va folosi ?
pt toti cei interesati ,killerinc o sa va posteze regulamentul.chiar acum i-l trimit eu ,cu incadrare,cu traseu,cu tot ce va intereseaza. daca aveti alte intrebari..stiti unde sa ma gasiti..procar_racing_team@yahoo.com
catalina_burnei is offline  
Old 17-03-09, 21:47   #98
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Bobby, nu sunt fixist, am intrebat doar pe cineva care ne-a invitat la acest lucru, declinandu-si si rolul in aceasta cursa, deci respect indicatiile unui moderator si atat.
Legat de celelalte curse, asa e, am gresit si imi cer scuze eu dar raman la parerea ca mai multe date asigura un confort atat participantilor cat si organizatorilor si poate ca ar fi bine daca aceste informatii ar fi colectate si puse in primul post.
Nu cred ca ar vrea cineva ca de exemplu la Sibiu sa se micsoreze taxa, sa se modifice incadrarile ca mai apoi cei care ar veni de exemplu din Galati sa se gandeasca daca se merita sa vina la Pitesti sau sa economiseasca banii pentru ceilalti. Ar fi pacat de eforturi, locatie si public sa nu fie si masini deosebite.
DragosT is offline  
Old 17-03-09, 21:50   #99
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Stiu ca dupa patzania de la Craiova acum toti intreaba de 15 ori ca sa se asigure ca evenimentul nu degenereaza si sa nu isi bata joc de banii sai, insa cursa de toamna trecuta recomanda echipa de organizare si ii indeamna la o cursa mai reusita decat ultima. Eu unu cel putin asa sper.
bobby_gsi2 is offline  
Old 17-03-09, 21:56   #100
catalina_burnei

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 34
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Bobby, nu sunt fixist, am intrebat doar pe cineva care ne-a invitat la acest lucru, declinandu-si si rolul in aceasta cursa, deci respect indicatiile unui moderator si atat.
Legat de celelalte curse, asa e, am gresit si imi cer scuze eu dar raman la parerea ca mai multe date asigura un confort atat participantilor cat si organizatorilor si poate ca ar fi bine daca aceste informatii ar fi colectate si puse in primul post.
Nu cred ca ar vrea cineva ca de exemplu la Sibiu sa se micsoreze taxa, sa se modifice incadrarile ca mai apoi cei care ar veni de exemplu din Galati sa se gandeasca daca se merita sa vina la Pitesti sau sa economiseasca banii pentru ceilalti. Ar fi pacat de eforturi, locatie si public sa nu fie si masini deosebite.
e foarte adevarat ceea ce tu ai spus. eu acum i-am trimis regulamentul lui killerinc.el o sa-l posteze si acolo aveti toate infor dorite.in cazul in care mai aveti intrebari ,trimiteti-le pe procar_racing_team@yahoo.com. eu din pacate nu mai pot sa stau acum. o sa raspund in cel mai scurt timp tuturor.va promit!!!
catalina_burnei is offline  
Old 17-03-09, 21:58   #101
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

o sa il postez eu imediat ce termin de convertit . iar apoi Gabi o sa modifice primul post si va aparea si pe prima pagina
KillerINC is offline  
Old 17-03-09, 22:02   #102
catalina_burnei

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 34
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Stiu ca dupa patzania de la Craiova acum toti intreaba de 15 ori ca sa se asigure ca evenimentul nu degenereaza si sa nu isi bata joc de banii sai, insa cursa de toamna trecuta recomanda echipa de organizare si ii indeamna la o cursa mai reusita decat ultima. Eu unu cel putin asa sper.
si noi tot asta vrem, iti dai seama. sa evoluam, sa fie din ce in ce mai frumos si mai spectaculos pt participanti.si asa o sa fie si anul asta
catalina_burnei is offline  
Old 17-03-09, 22:02   #103
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
o sa il postez eu imediat ce termin de convertit . iar apoi Gabi o sa modifice primul post si va aparea si pe prima pagina
ASA DA!
DragosT is offline  
Old 17-03-09, 22:05   #104
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Gata mah,nici nu sa postat bine si au inceput toti "reisari"sa isi dea cu parerea de acest eveniment,haidetzi sa lasam evenimentul sa isi spuna cuvantul,ca asa aici pe forum multi vb,dar la start putini sunt cu masinii demne de un eveniment legal!
Bafta organizatorilor si participantilor!
KENZO is offline  
Old 17-03-09, 22:38   #105
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009

Quote:
Originally Posted by catalina_burnei View Post
pt toti cei interesati ,killerinc o sa va posteze regulamentul.chiar acum i-l trimit eu ,cu incadrare,cu traseu,cu tot ce va intereseaza. daca aveti alte intrebari..stiti unde sa ma gasiti..procar_racing_team@yahoo.com
Masina cu acte & numere valabile de alta tara este ok?Pana la urma grupele vor fi pe putere sau pe cilindree?Scuza-ma daca ai mai zis odata dar nu am gasit
Sar`na
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -