Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 13:18   #826
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

da este o idee foarte buna ,
sparly is offline  
Old 16-03-09, 13:23   #827
Hyena

Stage 5
 
Hyena's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 342
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Fiecare cu parerea lui acum... parerea mea e ca vina o au in primu rand oltenii (ciobanii) de acolo care treceeau pe strada si ziceau de participanti: si daca trec ce nu au loc? dai dracu (cu accentu de rigoare...), si cam 30% organizatorii.
Hyena is offline  
Old 16-03-09, 13:26   #828
paparici85

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 33
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

parerea mea este ca nu se putea sta la Craiova la 5m de pista pentru ca era sant stanga dreapta, probabil asta a adus privitorii la 30cm de asflat... 1.locatia a fost de ***... 2.organizarea o pierdere de timp... PACAT! ps: bine ca s-au dat banii inapoi, altfel ii ramanau la handicapatele alea de organizatoare.
paparici85 is offline  
Old 16-03-09, 13:29   #829
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

cu niste garduri se rezolva toata problema.punct.
macar primii 100m si dupa se dadea lumea.....dar organizarea a lasat de dorit...oamenii n-ai cum sa-i schimb,dar organizarea da
kos_YRC is offline  
Old 16-03-09, 13:38   #830
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...99#post2152699


poze cu DGH
kos_YRC is offline  
Old 16-03-09, 13:40   #831
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

pai su cu gardurile ce rezolvi? daca sunt binevoitori gardurile se pot muta incet incet , daca nu sunt oameni, gardurile sunt 0 ...la buzau au fost garduri , a fost si sarma..dar oamenii binevoitori le-au rupt...gardurile metalice nu se rup..dar pot fi mutate////s-a mai intamplat ...tot factorul uman conteaza ...80 % zic eu
giubau_v8 is offline  
Old 16-03-09, 13:41   #832
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

pozele facute de mine le puteti gasi !!! AICI !!!

mai pe seara revin si cu filmulete


daca vrea cineva poza la calitatea maxima si fara watermark a pozelor cu masina lui , sa imi dea numele pozei/pozelor din set-ul de pe flickr pe PM si adresa lui de mail sau YM, si i le voi trimite
__________________

KillerINC is offline  
Old 16-03-09, 13:49   #833
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Ce am reusit sa filmez....(desi se vad mai mult capete ) + cateceva de pe aeroport

http://s4.transfer.ro/storage/transf...abde8a7c07.zip

ps: arhiva e valabila pt download timp de 10 zile
__________________
spgbuc is offline  
Old 16-03-09, 14:23   #834
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Pentru siguranta oamenii ar trebui cumva pusi mai sus de pista...sau la cel putin 10m...voi chiar nu va ganditi la siguranta lor DACA ceva merge prost ...va ganditi sa nu ii paliti cu oglinda...dar 2m de pista sau 1 sau 5...cam tot pe acolo...

Pe aeroport eu daca as fi organizat as fi pus coloana de masini stanga...coloana de masini dreapta...intre masini se dau cei care au de dat...in spatele masinilor publicul. PUNCT...sau cum a zis giubau...cate 5 de la fiecare club si punem mana de la mana si facem gard uman...dar la 10m de sosea...
morpheusmaster is offline  
Old 16-03-09, 14:25   #835
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Nu regret faptul ca am mers la craiova...am venit ca si pasager...deci nu pot vorbi decat din aceasta perspectiva. Am vazut foarte multe masini frumoase. KLI-u a facut spectacol,am ramas profund impresionat de masina... La Bucovat a fost dificil cu parcarea..foarte multe masini...dar pana la urma au avut loc toti...Consider ca organizarea curselor ar trebui lasata pe mana oamenilor care cunosc acest lucru si se implica de ani de zile,nu pe mana ACR-ului..Nu voi critica baietii organizatori...Se puteau face multe lucruri mai bine,asa este...Ar fi trebuit mult mai multi jandarmi...mai multe garduri...eu am stat fix langa o balta...la vreo 4-5 metri de drum...nu am vazut mare lucru..in special din cauza gibonilor care stateau fix pe drum...Am vazut multe pitipoance si cocalari care au venit la curse,probabil pentru ca e trendy nowadayz acest lucru sau probabil ca se plictisesera de stat acasa,nu cunosc motivele.. Am vazut multi oameni care au venit ca la stadion,cu seminte si bere, si aere de gen: bah tu pe cine pariezi??? Pariezi pe aia galbena?? Pai tu nu vezi ce cocosata e,ca sigur ia bataie de la asta ca e mai noua!" . Am vazut specimene care nu puteau diferentia un Seat Leon de un Seat Ibiza...de fapt,daca stau bine sa ma gandesc...publicul de la bucovat(excluzand oamenii cunoscatori si care au stat retrasi,in spate) a fost identic ca acela de pe stadioane..Caterinca proasta,injuraturi,imbecilitate. La un moment dat,am sperat ca anularea cursei va fi doar o diversiune pt. a alunga acesti oameni,si cred ca mai multi dintre noi am crezut asta...si am continuat sa stau acolo pana cand ne-am dat seama ca e pe bune..Am auzit zvonul legat de aeroport,si am mers si noi inspre zona. Am ramas profund impresionat de numarul zic eu,urias de masini de pe aeroport...Am ramas placut impresionat sa vad ca numarul idiotilor pe metru patrat s-a redus la 0,si ca ma aflam intre cunoscatori,pasionati,oameni de valoare per total. Ma bucur ca cele 2 cluburi din capitala s-au implicat in organizarea "legalei" de acolo. Ma bucur ca politia a stat la marginea aeroportului si ca nu au comentat nimic. Ma bucur de asemenea pt. ca am vazut pentru prima data in actiune faimosul CZR...o masina cu adevarat deosebita... De asemenea am avut ocazia sa vad in actiune si DGH-ul...Am citit aici ca Lambo-ul a avut probleme,chiar ma mirasem cat de prost a mers,ca stiu ca umbla pe la curse de cativa ani deja..o alta masina care am vazut ca evoluat foarte bine a fost evo-ul BLB..Per total,se simte faptul ca nivelul tuning-ului,si in special partea de performance a crescut la noi in ultimii ani. Nu vedeai masini atat de deosebite prin 2004 sa zicem la legalele de la noi.
Cum spuneam,per total,nu regret pt. nici macar o secunda ca am mers la craiova. Nici banii,nici oboseala. Si oricand se va mai organiza ceva la craiova, voi fi acolo! Va doresc sa ne vedem la Pitesti, in conditii mai bune, si cu masinile fara probleme!
PS: Mai upload-ati poze si filme
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline  
Old 16-03-09, 14:28   #836
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
nu stiu ce racheta e masina aia,dar cu siguranta la capatul treptei 1 era in spatele la un amarat de audi tt
si ar fi fost si mai racheta,daca accepta sa ne mai dam o data,nu sa fuga
dar spune-i ca-l astept la pitesti peste 2 sapt
Off topic, am vazut ca tot ai avut pb cu masina, daca e ceva care nu e rezolvabil in RO, ar tb sa vii pe 21 in HU, sunt cateva, persoane care se pricep, si au cele mai rapide audi-uri din parte de Est, chiar dk in 5 pistoane, si nu in 4
vcsomin is offline  
Old 16-03-09, 14:33   #837
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Uitanduma prin poze mie mia placut ala cu cielo negru mat care sia scos motzu la filtru pe la semnalizare )...simpatica treaba
morpheusmaster is offline  
Old 16-03-09, 14:35   #838
Dj-78-KBK
Oltcit Driver

Stage 3
 
Dj-78-KBK's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 139
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by dragos1989 View Post
Nu regret faptul ca am mers la craiova...am venit ca si pasager...deci nu pot vorbi decat din aceasta perspectiva. Am vazut foarte multe masini frumoase. KLI-u a facut spectacol,am ramas profund impresionat de masina... La Bucovat a fost dificil cu parcarea..foarte multe masini...dar pana la urma au avut loc toti...Consider ca organizarea curselor ar trebui lasata pe mana oamenilor care cunosc acest lucru si se implica de ani de zile,nu pe mana ACR-ului..Nu voi critica baietii organizatori...Se puteau face multe lucruri mai bine,asa este...Ar fi trebuit mult mai multi jandarmi...mai multe garduri...eu am stat fix langa o balta...la vreo 4-5 metri de drum...nu am vazut mare lucru..in special din cauza gibonilor care stateau fix pe drum...Am vazut multe pitipoance si cocalari care au venit la curse,probabil pentru ca e trendy nowadayz acest lucru sau probabil ca se plictisesera de stat acasa,nu cunosc motivele.. Am vazut multi oameni care au venit ca la stadion,cu seminte si bere, si aere de gen: bah tu pe cine pariezi??? Pariezi pe aia galbena?? Pai tu nu vezi ce cocosata e,ca sigur ia bataie de la asta ca e mai noua!" . Am vazut specimene care nu puteau diferentia un Seat Leon de un Seat Ibiza...de fapt,daca stau bine sa ma gandesc...publicul de la bucovat(excluzand oamenii cunoscatori si care au stat retrasi,in spate) a fost identic ca acela de pe stadioane..Caterinca proasta,injuraturi,imbecilitate. La un moment dat,am sperat ca anularea cursei va fi doar o diversiune pt. a alunga acesti oameni,si cred ca mai multi dintre noi am crezut asta...si am continuat sa stau acolo pana cand ne-am dat seama ca e pe bune..Am auzit zvonul legat de aeroport,si am mers si noi inspre zona. Am ramas profund impresionat de numarul zic eu,urias de masini de pe aeroport...Am ramas placut impresionat sa vad ca numarul idiotilor pe metru patrat s-a redus la 0,si ca ma aflam intre cunoscatori,pasionati,oameni de valoare per total. Ma bucur ca cele 2 cluburi din capitala s-au implicat in organizarea "legalei" de acolo. Ma bucur ca politia a stat la marginea aeroportului si ca nu au comentat nimic. Ma bucur de asemenea pt. ca am vazut pentru prima data in actiune faimosul CZR...o masina cu adevarat deosebita... De asemenea am avut ocazia sa vad in actiune si DGH-ul...Am citit aici ca Lambo-ul a avut probleme,chiar ma mirasem cat de prost a mers,ca stiu ca umbla pe la curse de cativa ani deja..o alta masina care am vazut ca evoluat foarte bine a fost evo-ul BLB..Per total,se simte faptul ca nivelul tuning-ului,si in special partea de performance a crescut la noi in ultimii ani. Nu vedeai masini atat de deosebite prin 2004 sa zicem la legalele de la noi.
Cum spuneam,per total,nu regret pt. nici macar o secunda ca am mers la craiova. Nici banii,nici oboseala. Si oricand se va mai organiza ceva la craiova, voi fi acolo! Va doresc sa ne vedem la Pitesti, in conditii mai bune, si cu masinile fara probleme!
PS: Mai upload-ati poze si filme
stai linistit ca au mai fost si acolo, de exemplu cand s-a dat justin cu lambo la intorcere l-au aplaudat multi pe justin, iar cand a trecut baiatu cu lambo s-au auzit ceva huiduieli ... daca atat pot.. nu ai ce sa le ceri..
Dj-78-KBK is offline  
Old 16-03-09, 15:01   #839
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Dj-78-KBK View Post
stai linistit ca au mai fost si acolo, de exemplu cand s-a dat justin cu lambo la intorcere l-au aplaudat multi pe justin, iar cand a trecut baiatu cu lambo s-au auzit ceva huiduieli ... daca atat pot.. nu ai ce sa le ceri..
Pai Iustin a fost aplaudat ca a avut de ce!Sincer,tot respectul pentru el si ce-a facut cu masina aia!
Lambo ... frate daca nu stii,stai akas nu mai bate drumu degeaba sa se uite "iobagii" dupa tine si toate pitipoancele de clasa a3a
Degeaba ai masina de xxxx de euro daca nu stii ce sa faci cu ea!E mai mare rasul,o masina LAMBORGHINI de fff multi bani pusa langa un urs foarte simplu din `80 si ceva sa vezi cum ia Lambo bataie intr-un stil barbar!
Si culmea,nu numai de la urs sa si-o ia,ci de la toate masinile cu care sa dat
Pai cum dreaq sa nu fie asta de ras?
Poate a fost prea mult sa fie injurat sau huiduit...dar sincer dupa prima cursa in care luam bataie cu masina aia ma duceam direct akas si ma ascundeam sub pat dreaq :-j
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 16-03-09, 15:03   #840
Ernest

Stage 5
 
Ernest's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 835
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[BMW]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

dupa parerea mea... si sunt cat se poate de obiectiv zic eu... cei mai tari au fost Iustin si Baluba( evo blb) . Au batut tot

P.S - ambii sunt membrii Anonymous Motorsport
P.S - niciun membru Anonymous nu a pierdut nicio cursa
__________________
Anonymous Motorsport member
Ernest is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -